Zajímavosti

30.10.2018 19:04

Zimní posila z Kanady

text: (jjk), foto: LetisteCR.cz Zimní posila z Kanady
V úterý 30.října 2018 přiletěla do Prahy zimní posila v barvách letecké společnosti Travel Service. V Praze, ale moc dlouho nepobude, protože se vydá nejprve do Ostravy a po té do Varšavy, protože bude sloužit v polské pobočce společnosti Travel Service a vozit turisty celou zimu až do 1.dubna 2019 převážně do exotických míst, například na letiště v Punta Cana v Dominikánské republice, na Zanzibar, na ostrov Krabi v Thajsku nebo do kubánských destinací Santa Clara, ostrov Cayo Coco a podobně.
V posledních dnech vedení společnosti Travel Service odsouhlasilo (a nechalo si posvětit valnou hromadou) vznik nového leteckého holdingu Smartwings Group, pod který bude spadat jak České aerolinie, tak Travel Service, respektive Smartwings. Vedle Českých aerolinií hodlá do budoucna holding posilovat hlavně značku Smartwings a značku Travel Service naopak postupně utlumovat. V této souvislosti se také objevily informace, že by České aerolinie měly postupně zpět přezbrojit na letouny Boeing 737, ale doposud vedení společnosti, ani nového holdingu žádné další bližší zprávy na toto téma neoznámilo. Naopak se objevila zpráva o zimní posile v podobě letounu Airbus A330. Už v zimně 2016/2017 létal v polské pobočce Travel Service stroj Airbus A330-243 (C-GTSN) propůjčený od kanadské společnosti Air Transat.
Tentokrát holding Smartwings Group posílil (stejně jako v minulé zimní sezoně 2017/2018) v úterý 30.října 2018 letoun Airbus A330-243 OK-GBB/C-GTSI (cn 427/2001) rovněž od společnosti Air Transat. Tento stroj byl zaregistrován Českými aeroliniemi, ale je vyveden v barvách Travel Service (vlastně pouze opatřen samolepkami na původní barevné kombinaci kanadského dopravce). Stroj bude létat opět, jako před dvěma roky, u polské pobočky Travel Service se sídlem ve Varšavě, ale s českými piloty a polským palubním personálem. Tento letoun z roku 2001 prošel leteckými společnostmi JMC Airlines, Garuda Indonesia, MEA, a Thomas Cook Airlines a od roku 2011 je členem flotily Air Transat. Po přeletu 1.listopadu 2018 na letiště Ostrava – Mošnov se o několik dní později vydá do Polska a na své první linky do Thajska, Tanzanie, Dominikánské republiky, Panamy, nebo na Kubu. Doposud je ve flotile Českých aerolinií jeden stroj Airbus A330-323 OK-YBA pronajatý dlouhodobě od společnosti Korean Air.
text: (jjk), foto: LetisteCR.cz
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama