Zajímavosti

07.06.2019 17:05

Z Newarku do Prahy s United Airlines

(red), www.prg.aero, www.united.com Z Newarku do Prahy s United Airlines

Společnost United Airlines doplnila v pátek 7.června 2019 spojení českého hlavního města se Spojenými státy americkými o další pravidelnou linku. Doposud létá mezi Prahou a New Yorkem společnost Prahy Delta Air Lines, do Filadelfie létá společnost American Airlines a do třetice spojuje Prahu z Newarkem společnost United Airlines. Letiště Newark Liberty International Airport je od centra Manhatanu zhruba stejně daleko jako Mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho. Pro United se jedná o první linku do České republiky, které bude pokračovat celou sezonu každý den až do 4.října 2019.

První let z New Yorku/Newarku přivítala v Praze vodní slavobrána a hosté v podobě Davida Kinzelmana, viceprezidenta United Airlines pro provoz na mezinárodních letištích, Boba Schumachera, regionálního obchodního ředitele společnosti United, Jiřího Vyskoče, výkonného ředitele leteckého obchodu Letiště Praha, a Stephena B. Kinga, velvyslance USA v České republice.
„Těší náš, že můžeme uvést do provozu novou sezónní přímou linku mezi Prahou a naší domovskou základnou v New Yorku/Newarku,“ řekl Bob Schumacher, regionální obchodní ředitel United, a dodal: „Nová linka rozšíří naši síť mezinárodních leteckých spojení a nabídne cestujícím z České republiky další možnosti cestování díky šedesáti přímým linkám z New Yorku/Newarku do dalších destinací ve Spojených státech amerických, Kanadě, Mexiku či Karibiku.“
„Nové přímé letecké spojení United Airlines mezi Prahou a letištěm Newark v New Yorku je již devátou dálkovou linkou, která byla za posledních pět let otevřena z Letiště Václava Havla Praha. Linka posílí přepravní kapacity zejména do oblasti východního pobřeží USA, kde dlouhodobě sledujeme vysokou poptávku a umožní tak další nárůst počtu odbavených cestujících na dálkových linkách. Ten už v loňském roce meziročně vzrostl o 24 procent,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.
Mezinárodní letiště Newark Liberty International Airport, které leží jen 23 kilometrů od Manhattanu, nabízí nejrychlejší povrchovou přepravu do mnoha částí města. Letadla Boeing 767-300, která bude dopravce nasazovat na linku Praha-New York/Newark, nabízejí celkem 214 míst, včetně 30 sedadel ve třídě United Polaris Business, která lze sklopit do zcela vodorovné polohy, 49 míst v cestovní třídě United Economy Plus a 135 míst v cestovní třídě United Economy.
Společnost United Airlines byla založena 6. dubna 1926 v americkém městě Boise jako Varney Air Lines. V roce 1997 založila spolu s dalšími leteckými společnostmi alianci leteckých společností Star Alliance (dnes 28 členských leteckých společností). Dne 3. března 2012 se se společnostní United sloučila Continental Airlines založená v roce 1934. Vizuální provedení letadel flotily také odkazuje na spojení obou společností, protože na svislé ocaslé ploše společnosti United zůstal symbol zeměkoule charakteristický pro společnost Continental. Ve flotila má v současné době společnost téměř osm set letadel a létá do necelých tři sta padesáti destinací. Pod značkou United Express provozují další dopravci téměř pět set sedmdesát regionálních letadel.
Společnosti United Airlines a United Express dohromady provozují přibližně necelých pět tisíc letů denně na 355 letišť na pěti kontinentech. V roce 2018 uskutečnily společnosti United a United Express více než 1,7 milionu letů, na kterých přepravily přes 158 milionů zákazníků. Společnost United se pyšní nejrozsáhlejší sítí leteckých spojení na světě. Její součástí jsou i americké pevninské dopravní uzly v Chicagu, Denveru, Houstonu, Los Angeles, New Yorku / Newarku, San Franciscu a Washingtonu, D.C.
 
Praha (PRG) – New York/Newark (EWR) od 7. června do 4. října 2019
 
UA 187
Denně
PRG - EWR
10:10
13:30
Boeing 767-300
UA 188
Denně
EWR - PRG
18:05
8:25 +1
Boeing 767-300
 

 

 
 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama