Zajímavosti

11.12.2018 22:28

„Year of Zayed“ otevřel cestu do Šardžá

text, foto: (jjk) „Year of Zayed“ otevřel cestu do Šardžá
V úterý 11.prosince 2018 zahájila třetí pravidelné spojení se Spojenými arabskými emiráty (po společnostech Emirates a flyDubai) letecká společnost Air Arabia. Tentokrát se inaugurační let obešel bez vodní slavobrány, protože už tak bylo na letišti vody až dost, a navíc při teplotě těsně nad bodem mrazu by to nebylo úplně nejideálnější. Ale místo toho alespoň piloti zamávali vlaječkami Spojených arabských emirátů a České republiky.
Do Dubaje z Prahy už létá společnost Emirates a flyDubai, ale tentokrát se jedná o spojení mezi Prahou a letištěm v Šardžá (Sharjah) ve stejnojmenném emirátu, který je jedním ze sedmi emirátů Spojených arabských emirátů.
Ale i když bylo poněkud nevlídno a počasí velkou radost přítomným neudělalo, udělal radost alespoň přilétnuvští stroj. První totiž přiletěl člen display teamu „Year of Zayed“ Airbus A320-214(WS) A6-AOS (cn 7767/2017) v nových barvách společnosti Air Arabia, který se účastnil slavnostního přeletu formace čtyř letadel společností Emirates, Etihad, Air Arabia a flyDubai a sedmi letounů Al Fursan při příležitosti 47. národního dne Spojených arabských emirátů. Na všech letounech je při této příležitosti umístěn nápis odkazující k Jeho Výsosti šejkovi Zajdovi bin Sultánovi Ál Najhánovi, zakladateli Spojených arabských emirátů „Year of Zayed“.  
Zahajovací let Air Arabia načala z  Sharjah International Airport po osmé hodině ranní a v Praze stroj přistál v 11,24 hodin. Společnost bude provozovat lety pětkrát týdně, v úterý, středu, čtvrtek, sobotu a neděli stím, že v úterý a v neděli budou lety ze Šardžá vypravovány v 7,35 hodin ráno s příletem do Prahy v 11,20 hodin dopoledne místního času a zpět pak z Prahy ve 12,00 hodin s příletem do Šardžá ve 21,00 hodin. Ve středu, čtvrtek a sobotu budou lety ze Šardžá startovat v 15,35 hodin s příletem do Prahy v 19,20 hodin a zpět v 21,05 hodin s příletem do Šardžá druhý den ráno v 06,05 hodin místního času.
Šardžá, Spojené arabské emiráty, 11. prosince 2018: Společnost Air Arabia, která je prvním a zároveň největším nízkonákladovým leteckým dopravcem na Blízkém východě a v severní Africe, dnes vypravila svůj inaugurační let do nové destinace v Evropě. Společnost tak zahájila provoz své přímé linky ze Šardžá ve Spojených arabských emirátech do Prahy, hlavního města České republiky.
Letecká společnost Air Arabia je první a v současnosti největší nízkonákladová letecká společnost Spojených arabských emirátů. Air Arabia má v současnosti tři dceřiné společnosti. Air Arabia Group provozuje v současné době třiapadesát strojů Airbus A320. Hlavní společnost Air Arabia, s více než čtyřiceti letouny, sídlí na letišti v Šardžá a své lety provozuje i z letiště v Rás al-Chájma. Dceřinnými společnostmi jsou Air Arabia Maroc (se sídlem v Casablance), Air Arabia Egypt (se sídlem v Alexandrii), ale ve flotile Air Arabia Jordan momentálně není registrovaný žádný letoun.. Celkem společnost létá do více než sto padesáti destinací.
Air Arabia byla založena 3. února 2003 dekretem emíra Šardžá Šejkem bin Muhammadem Al-Qasimim, který je zároveň jedním z členů Nejvyšší rady Spojených arabských emirátů. Leteckou činnost Air Arabia zahájila 28. října 2003 prvním letem z Šardžá, na mezinárodní letiště v Bahrajnu.
Air Arabia je tedy třetí společností Spojených arabských emirítů létající do Prahy, a tak ještě chybí do pražské sbírky společnost Etihad.
text, foto: (jjk)

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama