Zajímavosti

28.03.2019 12:20

WOW air dolétal ...

text, foto: (jjk) WOW air dolétal ...

Islandská nízkonákladová letecká společnost WOW air ukončila ve čtvrtek 28.března 2019 zrušila všechny lety a ukončila činnost. Společnost se několik měsíců potýkala s ekonomickými problém a vyjednávala o vstupu investora. Dvakrát jednala se společností Icelandair Group a kromě toho i se skupinou Indigo Partners do níž patří maďarský Wizz Air. 

Společnost WOW Air byla založena v roce 2011 Skúli Mogensenem, aktivně létat začala v roce 2012 a sídlila v islandském Reykjavíku. Společnost měla ve své flotile především letouny Airbus A320 a A321, ale i širokotrupé stroje Airbus A330. V poslední době měla společnost jedenáct letadel typu A320/321(-200 a neo). Létala do necelých čtyř desítek destinací v Evropě (Španělsko a Kanárské ostrovy, Nizozemsko, Německo, Velká Británie, Dánsko, Irsko, Belgie, Litva, Francie, Itálie, Rakousko, Švédsko), Severní Americe (Kanada a USA) a Izraeli. Společnost se postarala o rozvoj turistického ruchu na Islandu, protože nabízela extrémně levné lety především do Severní Ameriky, ale ekonomické potíže společnost donutila se zbavit několika letadel ze své flotily a začít vyjednávat s případným strategickým partnerem.   
V listopadu 2018 nedohodou dopadla jednání s islandským Icelandair Group a minulý týden i dlouhá jednání se skupinou Indigo Partners do které patří i maďarská společnost Wizz Air a americký Frontier. Zakladatel, majitel a ředitel společnosti WOW air Skúli Mogensen se ještě v posledním týdnu měšíce března vrátil k jednání s Icelandair Group, ale jak se ukázalo, opět neúspěšně. Ve čtvrtek 28.března 2019 ráno nejprve společnost oznámila pozastavení letů do vyřešení jednání s Icelandair Group, ale krátce na to už bylo oficiálně ukončení veškeré činnosti.
Do Prahy společnost nelétala a tak se zde stroj této společnosti objevil vlastně jen dvakrát. Jednou v roce 2013 a podruhé s islandskými fanoušky, které vezl na kvalifikační zápas s českou reprezentací.
V krátké době po německé Germanii tak zmizel z oblohy další evropský letecký dopravce.
text, foto: (jjk)

 

 
 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama