Zajímavosti

21.01.2019 19:04

Leden v Českých Budějovicích s cestou do Vídně

text: (jjk), foto: www.airport-cb.cz Leden v Českých Budějovicích s cestou do Vídně
Na letišti v Českých Budějovicích se na začátku roku 2019 začíná pomalu, ale jistě do červeno-šedých firemních barev začíná halit nový terminál, který by se už v polovině roku měl vyloupnout v celé své kráse. Zástupci společnosti Jihočeské letiště České Budějovice také představili na veletrhu cestovního ruchu Ferien-Messe Wien v rakouském hlavním městě.
Ve Vídni se pravidelně koná jeden z nevýznamnějších evropských veletrhů pro dovolenou, cestování a volný čas, a protože obyvatelé Rakouska patří k nejvýznamnějším zahraničním klientům českobudějovického letiště a o jižní Čechy, jihočeské památky, přírodu i kulturní bohatství stále mají velký zájem, prezentace letiště, které je téměř před ukončením kompletní modernizace, byla víceméně samozřejmostí. Zástupci letiště také vedli i několik jednání s potencionálními zájemci, kteří by mohli letiště využívat, a to jak s leteckými dopravci, tak se zástupci evropských cestovních kanceláří. A není rozhodně bez zajímavosti, že si ambicí a plánů českobudějovického letiště všimla i německojazyčná média jako například ORF – Österreich,  Kurier, Austrian Wings - International MSN Austria, Die Presse.com NÖN, Neue BVZ Online, Der Standard, Aero International.
V roce 2018 probíhala na letišti výstavba odbavovací haly a nového světelného dráhového systému. Kvůli světelným a navigačním systémům bylo na podzim tohoto roku letiště uzavřeno. A i když mělo jít jen o dočasnou odstávku, úřednické razítkové kolečko se poněkud protáhlo. Ale tato sice nemilá komplikace a opartnost příslušných míst lze, vhledem k budoucímu bezproblémovému provozu letiště, i pochopit, protože odpovědné státní orgány jsou garantem bezpečnosti leteckého provozu na mezinárodních letištích. I když současným provozovatelům a uživatelům letiště to činí jisté nepříjmnosti. Ale na příkladu nového varšavského letiště v Modlinu lze vidět, že přestavět někdejší vojenskou základnu na civilní mezinárodní letiště s sebou nese jisté i byrokratické komplikace. Ale zároveň modlinské letiště je příkladem toho, že bývalé vojenské letiště přestavěné na civilní, můž být velmi úspěšným
Terminál jihočeského mezinárodního letiště bude dokončen v průběhu roku 2019. Po té bude následovat proces certifikace pro veřejný mezinárodní provoz, získání licence Úřadu pro civilní letectví a tak by celý proces a zahájení plného mezinárodního provozu měl být realizován v průběhu, nebo do konce roku 2020.
 
A o letišti České Budějovice – Planá na jiných místech MLČR: 2007 Na den letectva tradičně v Budějicích; 2008 Singin' in the Rain nad BudějovickemPlaná jako Zolná … pod mrakem; 2009 Z Plané odešli poslední vojáci; 2010 Pozdrav ze zasněžených Českých Budějovic …Hemžení na věži na PlanéVěž se klube a sezona v plném prouduInspirace Stendhalem, Červený a černý v BudějovicíchKomáři se ženili, mravenci se rojili…Letecká katastrofa, nebo Válka světů?: 2011 Po pětiletce v roce šestém….Vítejte u nás v mrakoptakohradu!...; 2012 Do nového roku s novou frekvencí…, 2013 Dvojnásobné narozeniny a Planá jako další lázeňské letiště?Mateschitzova bujná miminka u červené věžeJeště trocha léta na Plané … a desáté výročí aeroklubu, 2014 Stíhačky od Mateschitze, saniťáci a třeba Sverdlovsk? A 2015 Kryštof třináctý stěhovavý, barevní hasiči a srnky za plotem.
text: (jjk), foto: www.airport-cb.cz 
 
 
 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama