Zajímavosti

05.02.2019 10:30

Germania ukončila provoz

(red), www.flygermania.com Germania ukončila provoz
Německá letecká společnost Germania na svých internetových stránkách oznámila žádost o insolvenci jak společnosti Germania Fluggesellschaft, tak sesterských firem Germania Technik Brandenburg a Germania Flugdienste. Podle zprávy se ukončení činnosti mateřské společnosti netýká dceřiných společností Germania Flug ze Švýcarska a Bulgarian Eagle. Společnost Germania provozovala 37 letounů a mimo jiné byla jedním z největších zákazníků Czech Airlines Technics.
Letecká společnost Germania je tak už jedenáctým evropským dopravcem, který ukončil činnost během posledního roku. Podle vedení společnosti se cestující, kteří si letenku koupili prostřednictvím cestovní kanceláře musí reklamovat náhradní dopravu přímo u ní. To se ovšem netýká těch, kteří si koupili letenku přímo u letecké společnosti Germania, těm letenka propadá. Společnost se v posledním období potýkala s ekonomickými potížemi a začátku ledna 2019 oznámila, že prověřuje různé možnosti financování k zajištění krátkodobé likvidity, ale tento pokus o záchranu se nezdařil a po měsíci vyjednávání a pokusu o záchranu Germania zkrachovala a jediným řešením se stala insolvence.
Společnost byla založena v dubnu 1978 jako Special Air Transport  v Kolíně nad Rýnem,a zahájila svou činnost dne 5. září 1978 s letounem Fokker F-27. V listopadu téhož roku přikoupila ještě stroj Sud Aviation Caravelle od LTU, který posléze byl nahrazen dvěma použitými letouny Boeing 727-100 od společnosti Hapag-Lloyd Flug (nyní TUIfly). Na jaře roku 1986 došlo k reorganizaci společnosti a to včetně jména. Od toho roku se tak společnost jmenuje Germania a specializovala se na charterové lety pro cestovní kanceláře TUI , Condor a Neckermann Reisen a především proti konkurenci měla výhodu v relativně nízkých cenách. V roce 1992 se centrála společnosti přestěhovala na berlínské letiště Tegel a současně s tím dostala vládní zakázku, aby pro státní a vládní úředníky provozovala po sjednocení Německa, cosi jako kyvadlovou dopravu mezi Bonnem a Berlínem, která probíhala do konce stěhování ústředních orgánů do Berlína v roce 1999.
V posledním období se však v konkurenci dravých nízkorozpočtových aerolinií a i těch velkých sdružených do velkých aliancí se však Germania dostala do finančních potíží, které vyústili v ukončení provozu a insolvenci.  Germania provozovala 37 letadel typu Boeing 737, Airbus A319/321, a létala do 160 destinací. Na dodávku nových letounů Airbus A321neo už tedy nedojde. Epizodně provozovala Germania v roce 2017 i linku mezi Karlovými Vary a Düsseldorfem, ale ta pro malý zájem byla po třech měsících ukončena. Horší zprávou je krach Germanie pro společnost Czech Airlines Technics, pro níž byla jedním z těch větších a důležitějších zákazníků.
 
 
 

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama