Aktuality RSS

10.07.2009

Dvě letiště uzavřena – Černovice u Tábora a Borovník

(red), LAA ČR, www.laa.cz Dvě letiště uzavřena – Černovice u Tábora a Borovník

Letecká amatérská asociace zveřejnila informaci o omezení provozu na plochách SLZ (pro sportovní létající zařízení) v Černovicích u Tábora a Borovníku. Vzhledem, že jde o velmi důležité upozornění přetiskujeme text zde v plném znění.

>
 
10.07.2009

První informace o dvou nehodách padákových kluzáků

(red), LAA ČR, www.laa.cz První informace o dvou nehodách padákových kluzáků

Letecká amatérská asociace zveřejnila těchto dnech první informace o haváriích padákových kluzáků, které se odehrály v Solanech u Lovosic a na Javorovém vrchu v Beskydách. Zprávu Hlavního inspektora techniky PK a MPK a Hlavní inspektor provozu MPK ing. Miroslava Humla zveřejňujeme.

>
 
09.07.2009

Divadélko ZELENÁ HUSA má čest předvést: Járu Nováka podruhé - recenze

text,foto: (jjk) Divadélko ZELENÁ HUSA má čest předvést: Járu Nováka podruhé - recenze

Kdo nenavštívil v pátek 2.července dejvickou kavárnu Potrvá se ochudil o zajímavý a inspirativní zážitek, který posluchačům připravil Jaroslav Novák. Když se interpret tzv.vážné hudby pustí na cestu „písničkáře“ bývají výsledky všelijaké, ale v případě Jaroslava Nováka lze bez uzardění říci, že se toto rozhodnutí bezezbytku povedlo, ba naopak klubová scéna v něm získává nového zajímavého interpreta.

>
 
09.07.2009

Omezení provozu na letišti Hradec Králové

(red), LSHK, www.lshk.cz Omezení provozu na letišti Hradec Králové

Od pátku 10.července 2009 do neděle 12.července 2009 bude omezená možnost přistávání na letišti v Hradci Králové. Konkrétně se to týká betonové dráhy, kde bude probíhat zalévání spár.

>
 
08.07.2009

Vydány nové bulletiny PZZ AD a SB L-60

(red), ÚCL, AeČR, www.ucl.cz, www.aecr.cz Vydány nové bulletiny PZZ AD a SB L-60

Úřad civilního letectví zveřejnil na svých stránkách důležitou informaci respektive (kromě jiného) Příkaz k zachování letové způsobilosti pro letouny L-60 Brigadýr. O těchto závazných bulletinech informoval i Aeroklub ČR a pro jejich mimořádnou důležitost odkazy na tyto materiály přetiskujeme i na stránkách Magazínu LČR.

>
 
07.07.2009

Nový hangár Aeroklubu Holešov otevřen

text: (jjk, jdp),foto: (jdp) Nový hangár Aeroklubu Holešov otevřen

Opravdu to není překlep a zní to bláznivě, ale je to tak. Aeroklub Holešov, který byl nucen opustit své mateřské letiště, které Zlínský kraj srovnal se zemí má konečně svůj domeček pro letadélka na letišti u Skoronic pod Liščím kopcem. A v sobotu to byla sláva převeliká a rozhodně veselejší než pohřební trachtace v Holešově 23.března 2009.

>
 
07.07.2009

Našel se termín za zrušený závod ULL v Jihlavě

LAA ČR, www.laa.cz Našel se termín za zrušený závod ULL v Jihlavě
V nabité termínové listině se konečně podařilo vylovit termín už po dvakráte odloženého kola Mistrovství ČR v ultralehkém létání. Další kolo Mistrovství České republiky se tedy uskuteční v termínu 24. - 26. července 2009 v Jihlavě.
>
 
06.07.2009

Malá zastávka v Českém ráji

text,foto: (jjk) Malá zastávka v Českém ráji

Ve Dvoře Králové drobnými přískoky vpřed probíhá Pohár Safari 09´. Vzhledem k těžko odhadnutelnému počasí, ale je výhodou, že v trase každého závodu se najde nějaké fungující letiště. To znamená, že plachtaři využijí občas letiště ve Vrchlabí, Hořicích, Jaroměři, nebo jako dnes v Chotči a Jičíně. A o Jičíně bychom si také mohli něco malého povědět když už jsem se o něm zmínil.

>
 
06.07.2009

Děje se tu vůbec něco? v Erpužicích

text,foto: (jjk) Děje se tu vůbec něco? v Erpužicích

Pátý stíhací letecký pluk v Plzni na letišti Líně, neboli Dobřany užíval jako své stálé záložní letiště (kromě jiných) i plochu, která leží severně od města Stříbro v malé vesničce Erpužice. O tomto letišti, ač je už v soukromých rukou se toho moc neví, ale pokud jsou kusé informace pravdivé, tak by se po téměř dvaceti letech mohlo stát velice zajímavou destinací na západu Čech. V současné době je sice letiště mimo provoz, ale to především proto, že na něm probíhá poměrně velká výtavba nového zázemí.

>
 
06.07.2009

Úspěchy českého předsednictví v dopravě

MD ČR, www.mdcr.cz Úspěchy českého předsednictví v dopravě
Úspěch českého předsednictví v oblasti dopravy lze spatřovat zejména ve vyjednání leteckého balíčku, silničního balíčku či revize programu Marco Polo. Výrazného úspěchu se však podařilo dosáhnout též v oblasti železniční dopravy, kde Rada pod vedením českého předsednictví dosáhla politické dohody k nařízení o evropské železniční síti zajišťující konkurenceschopnost nákladní dopravy.
>
 
05.07.2009

Old timery přilétají na Šumavu

text,foto: (jjk) Old timery přilétají na Šumavu

Na řece Radbuze v nadmořské výšce 387 metrů nad mořem leží Ohučov, Krchleby, Vránov a Staňkov město a Staňkov ves … tedy dnes už jen jako jeden Staňkov a u něj je malé letiště a tam se pomalu slétávají stařičké větroně Plachtařského old timer klubu a slétávat se tito staří bardi budou ještě týden až do soboty 11.července 2009 kdy se uskuteční hezký historický letecký den.

>
 
05.07.2009

Toužim Cup poprvé

text,foto: (jjk) Toužim Cup poprvé
Sice ještě probíhá soutěž Safari 09´ v Dvoře Králové nad Labem, ale to nebrání v tom, aby se nezávodilo také jinde. V Toužimi na letišti Přílezy odstartoval první ročník plachtařských závodů a když mu letošní počasí na samém začátku nijak nepřálo, všichni si určitě drží palce, aby se závod úspěšně odlétal a založil tak novou tradici.
>
 
05.07.2009

ČSA lanaří cestující "low-cost" dopravců

ČSA, www.csa,cz ČSA lanaří cestující "low-cost" dopravců
České aerolinie nabízejí řešení cestujícím vybraných nízkonákladových společností, jejichž let byl zrušen nebo zpožděn a obávají se, že na svou schůzku nedoletí včas.
>
 
04.07.2009

Na svatého Prokopa, všude byla potopa….

text,foto: (jjk) Na svatého Prokopa, všude byla potopa….
… není to sice pranostika, jen autorův nejapný pokus o ní, ale kupodivu to tak v sobotu vypadalo téměř všude. V Žirči, Lánově, U Kordovny, u Ploukonic, v Hoškovicích i Bezděčně bezděčně pršelo, bouřilo, prostě bylo nepříjemno a truchlivo… Když prší na svatého Prokopa, promokne každá kopa.
>
 
04.07.2009

Na skok do vesmíru – zpráva České kosmické kanceláře

Česká kosmická kancelář, www.czechspace.cz Na skok do vesmíru – zpráva České kosmické kanceláře
Kancelář Organizace spojených národů ve Vídni vydala v minulých dnech Závěrečnou zprávu o Světovém kosmickém týdnu (World Space Week, WSW) za rok 2008. Může nás jistě těšit, že Česká republika se mezi 63 zeměmi celého světa, které se každoroční oslavy kosmonautiky zúčastnily, umístila v počtu uspořádaných akci na prvním místě.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

7. března 2020 10:00-18:00

18. Akce Záložka

Praha 8 - Karlín
Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností nechat si přebalit po cvičném odhození záložní padák, Praha 8 - Karlín, ZŠ Lyčkovo náměstí 6, www.zakladni-skola-letani.cz, www.laacr.cz
 
detail akce
PGL
 
13. března 2020 17:30-22:00

Evropská tunelová liga RW-4

Praha - Letňany (Hurricane Factory)
Devátý ročník FAI Evropské tunelové ligy ve skupinové akrobacii RW-4,Hurricane Factory Praha - Letňany, www.aecr.cz, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
14. března 2020 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
19. března 2020 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Michal Plavec

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Michal Plavec – kurátor leteckých sbírek NTN: Zásobování pevnosti Vratislav z českých letišť v dubnu a květnu 1945, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
21. - 22. března 2020

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama