Aktuality RSS

19.07.2009

... a ještě malé Post scriptum o Hosínu

text,foto: (jjk) ... a ještě malé Post scriptum o Hosínu
Mistrovství světa v Hosíně úspěšně doputovalo do svého konce a letci se pomalu rozlétávají do svých domovů. Po nich tu, ale kromě vzpomínek, fotek, filmových záběrů a výsledkové listiny zůstává to vlastně nejdůležitější a to samotné letiště nedaleko zámku Hluboká.
>
 
18.07.2009

V Hosíně nám šestkrát zacinkalo

text,foto: (jjk) V Hosíně nám šestkrát zacinkalo

V sobotu 18.července bylo v 17,00 hodin na zámku Hluboká slavnostním vyhlášením výsledků ukončeno letošní Mistrovství světa v letecké akrobacii na kluzácích. Ačkoli se českým reprezentantům dosáhnout na zlatou medaili nepodařilo zisk šesti cenných kovů je skvělým úspěhem. Především stříbrná družstev a bronzová Jana Rozlivky v celkovém pořadí je potvrzením příslušnosti našich akrobatů k absolutní světové špičce.

>
 
18.07.2009

ONS odvolána

(red) ONS, (vk) ONS odvolána
Nepřízeň počasí v letošní sezoně neprovází jen Mistrovství ČR ULL respektive Pohár Petra Tučka, kdy bylo už několik závodů odloženo a přeloženo. Podobný osud dnes potkal i 6.ročník Orlické navigační soutěže v Ústí nad Orlicí. Oblačnost 8/8 a jeho výška 270 metrů nedovolovala odlétat celou předpokládanou trať soutěže a tak její ředitel Vladimír Kovář oznámil její zrušení respektive odložení.
>
 
18.07.2009

SkyEurope mají naději: získaly ochranu před věřiteli

E15, www.e15.cz SkyEurope mají naději: získaly ochranu před věřiteli

Slovenská nízkonákladová letecká společnost SkyEurope Airlines získala ochranu před věřiteli, čas na splácení dluhů a hledání nového investora. Fungovat ale bude pod dohledem správce, kterého ustanovil soud. Restrukturalizaci firmy povolil okresní soud v Bratislavě, informoval mluvčí soudu Pavol Adamčiak. Více článků o situaci ve SkyEurope si můžete přečíst na stránkách E15 www.e15.cz  a zde: skyeurope mají naději.

>
 
17.07.2009

Letiště Praha spustilo nové turistické stránky

(red) Letiště Praha a.s. www.prg.aero Letiště Praha spustilo nové turistické stránky
Ve čtvrtek 16.července 2009 byly uvedeny do provozu nové internetové stránky Letiště Praha, které jsou a hlavně budou určeny především turistům, cestovatelům, ale i ostatním návštěvníkům, aby se o místě své požadované destinace dozvěděl co nejvíce. Po prvním dnu je na www.letejtezprahy.cz zatím poloprázdno, ale podle informací Letiště Praha se celá mapa světa postupně zaplní.
>
 
17.07.2009

Jsi-li psem létej s Pet Airways

(jjk), foto: Pet Airways (poprvé zveřejněno 24.4.2009) Jsi-li psem létej s Pet Airways

V dubnu tohoto roku byla zveřejněna v MLČR informace o vzniku "zvířecí" letecké společnosti, vzhledem k tomu, že se tato zpráva objevila i v těchto dnech v různých médiích, zveřejňujeme jí v původní podobě znovu:

Mnoho lidí často řeší fatální problém kam se svých psím členem rodiny cestuje-li na dovolenou do nějaké vzdálenější destinace. Pokud se cesta nedá obstojně zvládnout nějakým pozemním dopravním prostředkem, je cesta například letadlem traumatizující nejen pro majitele, ale především pro čtyřnohého pasažéra, který musí cestu strávit v nedůstojném prostředí v zavazadlovém prostoru spolu s balíky. Ale od letošního roku je všechno jinak, protože vznikla první psí letecká společnost Pet Airways.

>
 
16.07.2009

31. zasedání Evropské konference pro civilní letectví

MD ČR, www.mdcr.cz 31. zasedání Evropské konference pro civilní letectví

Ve dnech 7. a 8. července 2009 se ve Štrasburku konalo 31. trienální zasedání Evropské konference pro civilní letectví (ECAC), kterého se kromě zástupců členských států ECAC zúčastnili rovněž vysocí představitelé ostatních mezinárodních organizací (vládních i nevládních) v oblasti civilního letectví (ICAO, ACAC, AFCAC, LACAC, WAEMU, IATA, AEA, EUROCONTROL, EASA, EK, ELFAA, ACI-Europe, ...), jakož i zástupci USA, Singapore, Jižní Koreje a mnoha dalších států.

>
 
15.07.2009

Jak na víza do Kanady

(red), MZV ČR, www.mzv.cz Jak na víza do Kanady
Diplomaticky bez komentáře ponechám zavedení vízové povinnosti na cestu do Kanady, ale protože přes pražské ruzyňské letiště do této země odlétá několik tisícovek centrujících měsíčně je ůležité zveřejnit technické podmínky pro získání kanadských víz.
>
 
14.07.2009

Lufthansa založila s DHL novou leteckou společnost

(red)AeroLogic GmbH, www.aerologic.aero Lufthansa založila s DHL novou leteckou společnost
Na evropském, ale i světovém nebi se objevila na konci června nová letecká společnost, která vznikla jako společný podnik německé Lufthansy a DHL. Společnost AeroLogic se specializuje čistě na nákladní dopravu a svou hlavní základnu má na letišti v Lipsku kde už operuje partnerská-zakladatelská společnost DHL Express.
>
 
13.07.2009

Aktuálně o novele zákona o civilním letectví

(red), MD ČR, www.mdcr.cz Aktuálně o novele zákona o civilním letectví
Začátkem července doputovala do Senátu Parlamentu ČR novela zákona o civilním letectví, která má za sebou všechna tři čtení v Poslanecké sněmovně a pokud se v horní komoře nic zásadnějšího nepřihodí, poputuje tento dokument na Pražský hrad.
>
 
12.07.2009

Žirečská svatá Anna zalévala Safari

text,foto: (jjk) Žirečská svatá Anna zalévala Safari

Deštivé počasí má při plachtařských závodech ve Dvoře Králové nad Labem své nepochybné výhody. Lze si prohlédnout například imitaci deštného pralesa v zoologické zahradě, aby iluze byla dokonalá právě v dešti. A také si nedaleko letiště Žireč je možné zaběhat mezi sochami Braunova betléma a hrát si na živý hromosvod. V Žirči byl také jezuitský kostel svaté Anny a ta se i letos rozhodla, že piloty hezky vykoupe, aby nemuseli skákat do Labe.

>
 
12.07.2009

První ročník Toužim Cupu trápilo počasí

text,foto: (jjk) První ročník Toužim Cupu trápilo počasí
Pouhé dva úkoly se podařilo odlétat pilotům na prvním ročníku Toužim Cupu 2009, který byl ukončen vyhlášením výsledků včera v sobotu 11. července 2009 v podvečer. Ač byla snaha, nepodařilo se mi trefit do létacích obrázků a tak jen víceméně zpravodajskou povinností je informovat o výsledcích.
>
 
11.07.2009

Veteráni juchali ve Staňkově

text,foto: (jjk) Veteráni juchali ve Staňkově
Aeroklub Staňkov v tomto týdnu hostil Plachtařský Old Timer Klub (POTK) a jeho 16.slet, který vyvrcholil leteckou přehlídkou tuto sobotu 11.července 2009. A když počasí letos létání nijak moc nepřeje na staňkovském kopci se bylo na co dívat. Zcela určitě největší atrakcí této soboty byl archaický letounek s poetickým jménem „Hol´s der teufel“, tedy „Vem to čert“.
>
 
11.07.2009

Důchodce do Prahy na výlet nedojel

Policie ČR – SCP, www.policie.cz Důchodce do Prahy na výlet nedojel
Mezinárodní letiště v pražské Ruzyni opět čelilo hrozbě bombového útoku. Tentokrát penzista slovenského domova důchodců zvolil vskutku originální způsob, jak si splnit svůj sen a po letech opět navštívit Prahu. Vymyslel geniální plán: “pojedu zadarmo a přímo s policejní eskortou!“.
>
 
11.07.2009

Začíná Mistrovství světa v akrobacii na kluzácích

(jjk) Začíná Mistrovství světa v akrobacii na kluzácích

Od dnešního dne 11.července 2009 budou na letišti Hosín u Českých Budějovic soupeřit piloti z jedenácti zemí do 19.července na třináctém Mistrovství světa v letecké akrobacii na kluzácích.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

7. března 2020 10:00-18:00

18. Akce Záložka

Praha 8 - Karlín
Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností nechat si přebalit po cvičném odhození záložní padák, Praha 8 - Karlín, ZŠ Lyčkovo náměstí 6, www.zakladni-skola-letani.cz, www.laacr.cz
 
detail akce
PGL
 
13. března 2020 17:30-22:00

Evropská tunelová liga RW-4

Praha - Letňany (Hurricane Factory)
Devátý ročník FAI Evropské tunelové ligy ve skupinové akrobacii RW-4,Hurricane Factory Praha - Letňany, www.aecr.cz, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
14. března 2020 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
19. března 2020 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Michal Plavec

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Michal Plavec – kurátor leteckých sbírek NTN: Zásobování pevnosti Vratislav z českých letišť v dubnu a květnu 1945, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
21. - 22. března 2020

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama