Aktuality RSS

05.05.2009

SkyTeam zavedl po vzoru Star Alliance jednotné „livery“

(jjk) SkyTeam zavedl po vzoru Star Alliance jednotné „livery“
Aliance Skyteam, jejíž součástí jsou i České aerolinie, zavedla od dubna po téměř devíti letech od svého založení změny organizace sdružení a ohlásila několik nových iniciativ. Například představil nový korporátní design aliance, který m.j. zahrnuje tmavě modré logo aliance SkyTeam na svislé ocasní ploše letadel.
>
 
04.05.2009

Japonské Jumbo Jety na summitu s EU v Praze

text,foto: (jjk) Japonské Jumbo Jety na summitu s EU v Praze

Není až zase tak podstatné, že se dnes 4. května 2009 na Pražském hradě koná summit Evropská unie – Japonsko, který se koná v rámci českého předsednictví v Radě EU, ale zcela určitě je zajímavé, že v té souvislosti přistály v Praze oba stroje typu Boeing 747 japonského císařského letectva.

>
 
03.05.2009

V Chrudimi zmizela věž ....

text,foto: (jjk) V Chrudimi zmizela věž ....

Bývalí piloti a vojáci kteří létali na letišti v Chrudimi, ale i ti, kteří ho jen tak navštěvovali na aeroklubácké polétání budou letos, pokud do Chrudimi přiletí či přijedou určitě překvapeni stejně jako jsem byl já v neděli 3.května – zmizela věž. V místech mezi stromy u silnice, kde stávala vojenská věž řízení letového provozu je prázdné místo … jen stromy.

>
 
03.05.2009

Voštice spolu s navigátory

text, foto: (jjk) Voštice spolu s navigátory
Tento víkend probíhala kromě jiných i Východočeská regionální soutěž v navigaci na letišti Voštice ve Vysokém Mýtě. Z tohoto závodění není ze země až tak moc vidět, takže kromě přistávání a startování závodníků se tu hlavně cvičili plachtaři,  takže pro klidné létací sobotní odpoledne úplná idylka
>
 
03.05.2009

Nové mapy pro GPS Garmin a PC v 7.5

www.marecek.cz Nové mapy pro GPS Garmin a PC v 7.5
Na internetových stránkách ing. Martina Marečka www.marecek.cz byla v uplynulém týdnu zveřejněna informace o vydání nových leteckých map pro GPS Garmin a PC 7.5. Protože jde pro létavce o důležitou informaci, přetiskuji ji zde v plném znění.
>
 
02.05.2009

Mostecký pohár a premiéra Bellancy

text, foto: (jjk) Mostecký pohár a premiéra Bellancy

Na Mosteckém letišti dnes vyvrcholil první letošní akrobatický závod, tradiční Mostecký pohár a de facto tím definitivně začala sezona 2009 (ve svých třídách zvítězili Evžen Kaláb a Karel Vobořil). Kromě tohoto závodu se v první májové dny konala Východočeská regionální soutěž ve Vysokém Mýtě, proběhl Den ve vzduchu s Kiss Proton v Plasích a v Nymburku i první závod Mistrovství České republiky v ultralehkém létání. V běhu jsou také dva plachtařské závody – Hronovské Orlíkovské přeháňky a Jarní pohár Jeseníků. Tyto soutěže však budou pokračovat ještě v celém následujícím týdnu.   

>
 
02.05.2009

V Kongu "zase" spadlo letadlo

(jjk) V Kongu "zase" spadlo letadlo

Demokratická republika Kongo je vyhlášená tím, že téměř všechny zde fungující společnosti jsou na tzv. Black listu Evropské unie. Mnoho letadel, která zde létají mají velice prapodivnou minulost a o pravidelném servisování a údržbě si mohou opravdu jen zdát. I proto nepřekvapila informace, že v D.R.Kongo ve čtvrtek 30.dubna opět spadlo letadlo, ale tentokrát to bylo přecejen trochu jinak, než bývá v této zemi obvyklé.

>
 
01.05.2009

Těžké časy podporují rozmach soukromého létání

E15, www.e15.cz Těžké časy podporují rozmach soukromého létání

Pro letecké dopravce, kteří v Česku nabízejí privátní lety, začal letošní rok nadmíru dobře. Zatímco komerční přeprava se potýká s úbytkem cestujících až o pětinu a mluví se v ní o masivním propouštění, privátní létání expanduje – firmy neváhají nakupovat nové stroje, zřizovat informační centra a stavět hangáry. „Lidé musejí i dnes létat za obchodními jednáními,“ vyzdvihuje jeden z hlavních důvodů růstu privátní letecké přepravy prezident největšího evropského biz-jetového dopravce NetJets Europe Grame Weston. Celý materiál je k nahlédnutí a stažení v digitalizované podobě tištěného vydání E15: 29.4.2009 Stáhnout .pdf

>
 
01.05.2009

Dohoda o personálních úsporách

(red) CZALPA Dohoda o personálních úsporách

Profesní a odborová organizace CZALPA ČSA (České sdružení dopravních pilotů ČSA - Czech Air Line Pilots Association), která sdružuje přes 500 pilotů letecké společnosti ČSA, kritizuje kroky managementu i ve spojitosti s řešením ekonomické krize, ale ve snaze pomoci společnosti v této době souhlasí se snížením personálních nákladů společnosti. Sdružení CZALPA k této problematice rovněž včera vydalo tiskové prohlášení.

>
 
30.04.2009

Jeďte si skočit do Hofkirchenu

(jjk) Jeďte si skočit do Hofkirchenu

Nad spolkovou zemí Štýrsko se od dneška budou vznášet potichu barevné důstojné balóny z nichž budou zcela nelogicky skákat parašutisté. Zdá se to velice pošetilé, ale jde o relativně mladou sportovní disciplínu, která vznikla zhruba před dvaceti lety v Rakousku. A právě tam dnes zamířili všichni milovníci této zvláštní disciplíny.

>
 
30.04.2009

Gripeny letí do Litvy

(jjk) Gripeny letí do Litvy

Dnes ve čtvrtek 30. dubna 2009 v 9.00 hodin se uskuteční přelet čtyř letounů JAS-39 Gripen vyčleněných pro zabezpečení Air Policingu pobaltských zemí Estonska, Lotyšska a Litvy na leteckou základnu Šiauliai, kde bude se v pátek 1. května uskuteční za účasti velitele vzdušných sil AČR plukovníka Jiřího Vernera slavnostní předání kontingentu. Operační úkol historicky prvního nasazení taktického letectva v zahraničí je převzít kontingent od dánského vojenského letectva a jeho letounů F-16.

>
 
29.04.2009

Dravci hlídají už skoro rok královehradecké letiště

(jjk), LSHK Dravci hlídají už skoro rok královehradecké letiště
„Poblíž vodních ploch se vyskytuje racek chechtavý. V severní části letiště prolétávají kachny divoké. Stále trvají přelety kachny divoké mezi jednotlivými vodními plochami. Vzhledem k zamrznutí vodních ploch v blízkosti letiště ustaly přelety kachen přes plochu.
>
 
29.04.2009

Neformální zasedání ministrů dopravy EU

www.EU2009.cz Neformální zasedání ministrů dopravy EU

V Litoměřicích, po oficialitách a společenských setkáních pokročilo neformální zasedání ministrů dopravy členských zemí Evropské unie a dnes od 9,00 hodin začíná pracovní jednání ministrů. Neformálnímu setkání bude předsedat a jednání povede ministr dopravy Petr Bendl a obsahem jednání je problematika tzv. „Inteligentních dopravních systémů“ (ITS), protože mottem českého předsednictví je „Inteligentní mobilita bez bariér“.

>
 
29.04.2009

Češi zaplatí za letadla víc než jiní

E15, www.e15.cz Češi zaplatí za letadla víc než jiní
Kdyby Česko vypsalo výběrové řízení na dopravní letadla pro armádu jako jiné země, ušetřilo by minimálně jednu miliardu korun. Alespoň se na tom shodují důvěryhodné zdroje E15 blízké ministerstvu obrany. Ve svém včerejším materiálu o tom referuje deník E15. Více si můžete přečíst zde:  Česi zaplatí za letadla víc než jiní
>
 
28.04.2009

Influenza na cestách

(jjk) Influenza na cestách

Naplno propukla turistická sezona, to je ostatně vidět i na tom, že letos je cestovatelským hitem Influenza suina. Vloni a předloni byla módní záležitostí Influenza aviaria a letos je to pro změnu prase. Všechna média tuto chorobu s nadšením uvítala, protože je zase konečně čím ucpat prázdná místa na papíře. A tak nemohu zůstat stranou a přiživím se na šťavnatém „okurkovém“ tématu. Dokonce až na jednu výjimku čuníci porážejí dnes ráno i pseudohvězdičky českých bulvárů (oranžoví vědí). Ale já mám radši Prasátko, které kamarádí s medvídkem Pú a tak zveřejním pouze upozornění Letiště Praha, MZV ČR a zprávu NRL pro chřipku.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

26. září 2019 21:00-23:59

Divadlo Sklep: Mlýny

Hradec Králové - Věkoše
Legendární představení Divadla Sklep „Mlýny“ hangáru č.158 Flying Legends (přístup Bránou 26) a kulisách historických strojů Gaz, UAZ, V3S, MiG-15 (vstupenky 400,- Kč, rezervace vstupenek miracky@flying-legends.cz), Letiště Hradec Králové – Věkoše, www.flying-legends.cz
 
detail akce
společenská akce
 
28. září 2019 10:00-18:00

10. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Slaný
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Slaný, www.aktocna.cz, www.lksn.cz, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laacr.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
28. - 29. září 2019

5. Výstava letecké techniky

Doubravice
Spolek 1.stíhací letecký pluk „Zvolenský“ pořádá při příležitosti 75. výročí vzniku 1.čsl.samostatného stíhacího pluku výstavu letecké techniky, Doubravice, www.pomalsi.cz
 
detail akce
výstava
 
28. září 2019 10:00-17:00

8. Dětský den v Lešanech

Lešany (VTM)
Dětský den, Vojenské technické muzeum Lešany, www.vhu.cz
 
detail akce
společenská akce
 
28. - 29. září 2019

Bezmotorový akro víkend

Benešov - Bystřice/Nesvačily

Náborová akce pro potencionální bezmotorové letecké akrobaty „Looping Days“, Letiště Benešov - Bystřice/Nesvačily, www.gac-ramert.eu, www.aecr.cz

 
detail akce
akrobacie
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama