Aktuality RSS

28.09.2009

V červenci létal potichu Aeroflot s Lufthansou

(red), www.prg.aero V červenci létal potichu Aeroflot s Lufthansou
V průběžném pořadí 3. ročníku soutěže „Nejtišší dopravce“ Letiště Praha se po výsledcích za měsíc červenec na čelo žebříčku dostala ruská letecká společnost Aeroflot v kategorii proudových letadel a německá Lufthansa v kategorii turbovrtulových letadel. Pořadí se tak změnilo, protože v červnu byly na čele maďarští Wizz Air v proudových letadlech a Austrian Airlines v turbovrtulových letadlech.
>
 
27.09.2009

Loučení s létem na Rané

text, foto: (jjk) Loučení s létem na Rané

V počátcích létání byly naše milé kulaté kopečky hlavní startovací plochou pro rozličné stroječky a letuchtivé plachtaře a jednou z kolébek této „pošetilosti“ byl kopec nad Ranou u Loun. Není tedy divu, že zde lze vidět na vlastní oči archaické kluzáky všeho druhu, a že zde má svůj azyl i Plachtařský oldtimer klub pořádající svou výroční schůzi v sobotu 26. září 2009, jehož součástí bylo i podzimní svahové soustředění a létáním na historických kluzácích.

>
 
27.09.2009

Tady byla „Korea“

text, foto: (jjk), 3/94 L+K, foto: (vla) Tady byla „Korea“
Pomníček umístěný 26.září 2009 na žateckém letišti Macerka v Čeradicích je vzpomínkou na slavnou éru letecké základny na kopci nad Žiželicemi. Letiště Žatec – Staňkovice, respektive Postoloprty vzniklo už v průběhu druhé světové války pro potřeby Luftwaffe. Ve skutečnosti v okruhu několika málo kilometrů měly stát letiště čtyři.
>
 
26.09.2009

„Korea“ má pomníček

text, foto: (jjk) „Korea“ má pomníček

Letošní sezona začínala pohřbem letiště Holešov a končí slavnostním odhalením pamětní desky jiného, už pět let neexistujícího letiště Žatec – Staňkovice. Bohužel památník by patrně už nebyl na bývalém letišti kam umístit, protože tím posledním co po něm zbylo jsou tři tyče s naváděcími světly. Proto tabulka s nápisem, umístěná na posledním kusu betonu z dráhy a pod modrou vlajkou československého letectva stojí od 26.září 2009 na letišti Žatec II.- Čeradice, nyní nesoucím název Macerka.

>
 
26.09.2009

Výstava k devadesátinám

text, foto: (jjk) Výstava k devadesátinám
V žateckém Regionálním muzeu K.A. Polánka pořádá od tohoto čtvrtka 4.září 2009 do neděle 11.října 2009 Odbočka č.24 Svazu letců České republiky za podpory firmy Aviation Technologies & Services a města Žatec výstavu "90 let československého vojenského letectva".
>
 
26.09.2009

Informace k návštěvě papeže Benedikta XVI v Tuřanech

(red) Informace k návštěvě papeže Benedikta XVI v Tuřanech

Dne 27. září 2009 se v bezprostřední blízkosti letiště Brno-Tuřany koná mše svatá se Svatým otcem Benediktem XVI. Z důvodů organizace této události bude dne 27.9.2009 v době od 04.00 do 18.00 hodin uzavřena hlavní příjezdová trasa k letišti po ulicích Řípská a Evropská a doprava bude přesměrována na náhradní trasu.

>
 
25.09.2009

Z Ostravy už také do Mnichova

(red), www.flycca.cz Z Ostravy už také do Mnichova
Po té co v letních měsících zavedla ostravská letecká společnost Job Air – Central Connect Airlines pravidelnou prázdninovou linku do Splitu, otevírá CCA 25.září 2009 i pravidelné spojení mezi Ostravou a bavorským Mnichovem.
>
 
24.09.2009

Z Vysokých Tater se bude létat do Bruselu a Varšavy

(jjk) Z Vysokých Tater se bude létat do Bruselu a Varšavy

Podtatranské letiště v Popradu s dominantou slovenských (dříve československých) velehor je od Prahy docela daleko a bohužel v současné době na něm přistávají české letecké společnosti jen výjimečně a linka z Prahy je prodloužena z Košic pouze autobusem. Poprad je, ale jediným slovenským letištěm, které zaznamenalo meziroční růst, ačkoli jen tříprocentní. A novinkou v nabídce tohoto letiště bude od pátku 25. září spojení s Bruselem, respektive Varšavou. Ve výhledu je i spojení s ukrajinským Kyjevem.

>
 
23.09.2009

Nový systém řízení nabídky letenek v ČSA

(red), ČSA, www.csa.cz Nový systém řízení nabídky letenek v ČSA
Dnešním dnem 23. září 2009 zahajují České aerolinie přechod na nový moderní systém řízení nabídky letenek s názvem Origin & Destination. Systém pracuje na bázi síťového létání a cenu letenky nově stanovuje podle počáteční a konečné destinace, což ocení zejména tranzitní cestující po Evropě. Umožní jim tak přes více než tři a půl tisíce spojení po Evropě, Střední Asii, Blízkém a Středním Východě. Zavedením tohoto modelu se České aerolinie zařadí mezi špičku evropských leteckých společností, které tento systém využívají.
>
 
22.09.2009

Úly mají nová vrata

(red), www.airport-cb.cz Úly mají nová vrata
Na mezinárodním letišti České Budějovice – Planá probíhá postupná rekonstrukce a modernizace areálu. Jedním z počinů rekonstrukce je výměna starých betonových pancéřových posuvných vrat na bývalých vojenských úkrytech letadel, zvaných „Úly“.
>
 
21.09.2009

Omezení na letišti Hradec Králové

(red),www.lshk.cz Omezení na letišti Hradec Králové
Od pondělí 21. září 2009 6,00 hodin do soboty 31. října 2009 17,00 hodin probíhá rekonstrukce přechodového žlabu mezi RWY 16L/34R a TWY C na letišti Hradec Králové. Z tohoto důvodu je posunut i práh dráhy 16L/34R.
>
 
21.09.2009

Omezení vzdušného prostoru

(red), www.rlp.cz, www.laa.cz Omezení vzdušného prostoru
V souvislosti s návštěvou nejvyššího představitele katolické církve v České republice bude publikováno následující omezení ve vzdušném prostoru ČR vztahující se na 27. a 28. září 2009.
>
 
20.09.2009

Návrat plachtařů na rokycanské nebe

text, foto: (jjk) Návrat plachtařů na rokycanské nebe
Tímto podtitulem bylo označeno 1. setkání maket a polomaket historických větroňů 19. září 2009 na letišti v Rokycanech. Sice se jedná o modely letadel, ale de facto tyto akce mohou simulovat i osvětovou činnost, protože řada těchto maket je přesnými replikami kluzáků, které už na našem nebi leckdy nejsou k vidění.
>
 
19.09.2009

„DALAVA“ už Migy neduní

text, foto: (jjk) „DALAVA“ už Migy neduní
Migy -15 už na letišti u Mariánské Týnice dlouhá desetiletí nikdo neviděl a z více než dvoukilometrové a sto devadesát metrů široké dráhy 07/25 zbyl dodnes „jen“ devíti set metrový pruh o šířce devadesáti metrů. O čemže to je řeč? No přece o letišti Kralovice/Kožlany severně nad Plzní. Ačkoli by si letiště, kde pod trávou zůstal zarostlý ocelový rošť při svých rozměrech nějaký, byť ultralehký provoz zasloužilo, dnes zde zůstávají už jen modeláři.
>
 
19.09.2009

Pracovní skupina „zaměstnanosti“ poprvé jednala

(red) www.praha6.cz, www.prg.aero Pracovní skupina „zaměstnanosti“ poprvé jednala

V uplynulém týdnu se poprvé sešla pracovní skupina, jejíž účastníci se dohodli na podpoře zaměstnanosti v profesích spojených s odvětvím leteckého provozu. Hlavně pro Kladno a okolí a Prahu 6 jsou firmy působící na pražském letišti pro něž pracuje více než 17.500 lidí z Prahy a Středočeského kraje, významným zaměstnavatelem.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

12. - 25. července 2020

Plachtařské Mistrovství regionů - PMRg 2020

České Budějovice - Hosín
Plachtařské Mistrovství regionů v plachtění - PMRg 2020, České Budějovice - Hosín, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.hosin.info, www.aecr.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
18. - 26. července 2020

Ranský pohár 2020

Raná u Loun
14.Ranský pohár v plachtění, Letiště Raná u Loun, www.lkra.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz, www.aeroklubrana.cz, www.pohar.aeroklubrana.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
18. července 2020 10:00-18:00

RC Model Show 2020

Bolešiny u Klatov
Modelářský letecký den; akrobacie a létání RC modelů, letadel, vrtulníků všech kategorií, Modelářské letiště Bolešiny, www.modelklubbolesiny.cz
 
detail akce
letecké modelářství
 
23. - 25. července 2020

Otevřené Mistrovství České republiky 2020 v klasických disciplínách

Strakonice
Otevřené Mistrovství České republiky v parašutismu v klasických disciplínách; Soutěž v parašutismu - přesnost přistání, Letiště Strakonice, www.aecr.cz, www.akstrakonice.cz, https://aeroklubstrakonice.weebly.com/
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
24. - 26. července 2020

Mistrovství ČR v ultralehkém létání 2020

Strunkovice
Mistrovství České republiky v ultralehkém létání, Letiště Strunkovice, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laacr.cz, www.ak-pt.cz, www.facebook.com/AeroklubPrachatice
 
detail akce
soutěž - ULL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama