Aktuality RSS

08.06.2009

Ruské letectvo má rudomodré hvězdy

(jjk) Ruské letectvo má rudomodré hvězdy
Ruská duma na jaře letošního roku rozhodla, že vojenským letadlům zůstanou rudé, ale přibude trikolóra na jejich obrysech. Pěticípé červené hvězdy se objevily na ruských letadlech už za bolševické revoluce v roce 1917 (kromě rudých hvězd se, ale používaly i jiné symboly, například rudé znaky z tarotových karet).
>
 
07.06.2009

"Past na rovníku" v Ruzyni

Letiště Praha a.s., www.prg.aero "Past na rovníku" v Ruzyni
Cestovatel, dobrodruh a muž mnoha dalších povolání Rudolf Švaříček a generální ředitel a předseda představenstva Letiště Praha Miroslav Dvořák před týdnem slavnostně zahájili výstavu unikátních fotografií legendárních cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda nazvanou Past na rovníku.
>
 
06.06.2009

Mokré nebe na Chocní

text,foto: (jjk) Mokré nebe na Chocní
Choceňské letiště v Dvořisku přivítalo v sobotu 6.června 4. ročník sletu ultralehkých letadel Choceňské nebe. Ačkoli se členové domácího Pilotklubu Choceň a letecké továrny Composit Airplanes snažili co jim síly stačily počasí bohužel nepřemluvili a tak bylo poněkud sychravo. Přesto se choceňský „letecký den“ připomínající prvorepublikové letecké lidové zábavy vydařil.
>
 
06.06.2009

Zamračený Nymburk

text,foto: (jjk) Zamračený Nymburk
Malé letiště v Kovanicích u Nymburka opět bylo svědkem pravidelného sletu malých letadýlek s několika překvapeními. Bohužel počasí je opět letos takové nějaké vrtkavé a tak tuto tradiční „lidovou veselici“ skrápěl poněkud chladnější deštík a navíc nepříjemný vítr.
>
 
06.06.2009

Začíná letecká olympiáda v Turíně

(jjk) Začíná letecká olympiáda v Turíně
Dnešním dnem 6.června zažínají v italském Turíně Světové letecké hry, což je pro letecký sport cosi jako obdoba olympijských her. Během následujícího týdne se tak v tomto italském městě, jeho okolí a především na ním uskuteční soutěže ve dvaadvaceti disciplínách za účasti pěti set sportovců z celé planety.
>
 
05.06.2009

ČSA mají novou tiskovou mluvčí

ČSA, www.csa.cz ČSA mají novou tiskovou mluvčí
Novou ředitelkou útvaru Komunikace Českých aerolinií je od června Hana Hejsková. Hana Hejsková bude řídit tým interní a externí komunikace a zároveň vykonávat pozici tiskové mluvčí společnosti. V této funkci zastoupí Danielu Hupákovou, která nastupuje na mateřskou dovolenou.
>
 
04.06.2009

Lety bez FPL v Schengenském prostoru

MDČR, www.mdcr.cz Lety bez FPL v Schengenském prostoru
Od 4.6.2009 bude zrušena povinnost předkládat letový plán pro lety VFR ve vzdušných prostorech třídy G a E, při nichž je překračována státní hranice České republiky do/z států schengenského prostoru.
>
 
03.06.2009

Obama v Drážďanech, pohroma pro piloty

(jjk) Obama v Drážďanech, pohroma pro piloty
Americký prezident 4. a 5. června 2009 navštíví Německo, přesněji Drážďany a Výmar, což v praxi znamená omezení vzdušného prostoru nejen v Německu, ale vzhledem k blízkosti hranic s ČR i letecký provoz nad naším územím. V souvislosti s návštěvou amerického prezidenta bude vytvořen omezený prostor s centrem v Drážďanech N51°03'07" a E013°44'30" E.
>
 
01.06.2009

Vodníci a utopenci v Bochoři

text: (jjk), foto: (jdp) Vodníci a utopenci v Bochoři
Letiště v Přerově – Bochoři se po třech letech otevřelo veřejnosti a armáda spolu se Svazem letců odbočka gen.Janouška v Přerově a společností Air Moravia uspořádala v sobotu 30. května „Středomoravskou leteckou pouť“. Bohužel Svatý Petr měl poněkud poťouchlou náladu a tak bylo spíš překvapením, že se diváci i předvádějící piloti se svými stoji v té záplavě vody neutopili.
>
 
01.06.2009

Aeroklub ČR prodává OK-MNL

AeČR, www.aecr.cz Aeroklub ČR prodává OK-MNL
Na základě rozhodnutí Výboru Aeroklubu České republiky z 18. května 2009 se nabízí odprodej letounu Z-142 z majetku Aeroklubu České republiky poznávací značky OK – MNL. Více k tomuto inzerátu naleznete na stránkách Aeroklubu ČR www.aecr.cz a zde a zde.

>
 
30.05.2009

Šestnáctý ročník Karlovarského poháru

text,foto: (jjk) Šestnáctý ročník Karlovarského poháru
Starbuckovi se to tedy nakonec podařilo. I když při hodnocení tohoto víkendu se dá říci, že to s tím prodejem deště poněkud přehnal. Ale asi ho Nathalien Richard Nash držel dlouho zkrátka a tak se trochu rozdováděl. Kromě jiných soutěží a sletů (v Lomnici nad Popelkou a Strakonicích) tak zalíval vodou i šestnáctý ročník Karlovarského poháru v letecké akrobacii na letišti Přílezy u Toužimi.
>
 
30.05.2009

Ostrava má novou vyprošťovací techniku

(red), Letiště Ostrava a.s. Ostrava má novou vyprošťovací techniku
Hasičský záchranný sbor ostravského letiště vyzkoušel další technické vybavení získané z evropských projektů. Po vysokotlakém vzduchovém kompresoru a vozidle na likvidaci ropných havárií je to tentokrát speciální kontejner pro vyprošťování letadel. Podobnou techniku má mimo ostravského letiště v ČR už jen pražská Ruzyně.
>
 
29.05.2009

3. kolo MČR a Poháru Petra Tučka je odloženo

(red), LAA ČR, www.laa.cz 3. kolo MČR a Poháru Petra Tučka je odloženo
Pro ty, kteří se chystají, nebo chystali na 3.kolo mistrovství ČR ULL v Kotvrdovicích uveřejňujeme doporučení, aby sledovali stránky Letecké amatérské asociace ČR www.laa.cz, protože z důvodu nevhodných povětrnostních podmínek byl tento závod odložen.
>
 
28.05.2009

Nové trendy v civilním letectví – 2009

(red) LÚ FSI VUT Brno, www.lu.fme.vutbr.cz/ntcl2009 Nové trendy v civilním letectví – 2009
Ve čtvrtek 28.května začíná na půdě Leteckého ústavu Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně dvoudenní mezinárodní seminář „Nové trendy v civilním letectví – 2009“. Cílem semináře je prezentace výsledků vědecko-výzkumné a odborné činnosti a výměna zkušeností ve všech oblastech týkajících se civilního letectví.
>
 
27.05.2009

Ministerstvo dopravy chce zabránit spekulantům v likvidaci letišť

(red), MD ČR, www.mdcr.cz Ministerstvo dopravy chce zabránit spekulantům v likvidaci letišť
Ministerstvo dopravy včera představilo poslancům hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky dva návrhy, které by měly být – budou-li s nimi poslanci souhlasit –projednány na červnové schůzi Poslanecké sněmovny.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

26. září 2019 21:00-23:59

Divadlo Sklep: Mlýny

Hradec Králové - Věkoše
Legendární představení Divadla Sklep „Mlýny“ hangáru č.158 Flying Legends (přístup Bránou 26) a kulisách historických strojů Gaz, UAZ, V3S, MiG-15 (vstupenky 400,- Kč, rezervace vstupenek miracky@flying-legends.cz), Letiště Hradec Králové – Věkoše, www.flying-legends.cz
 
detail akce
společenská akce
 
28. září 2019 10:00-18:00

10. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Slaný
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Slaný, www.aktocna.cz, www.lksn.cz, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laacr.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
28. - 29. září 2019

5. Výstava letecké techniky

Doubravice
Spolek 1.stíhací letecký pluk „Zvolenský“ pořádá při příležitosti 75. výročí vzniku 1.čsl.samostatného stíhacího pluku výstavu letecké techniky, Doubravice, www.pomalsi.cz
 
detail akce
výstava
 
28. září 2019 10:00-17:00

8. Dětský den v Lešanech

Lešany (VTM)
Dětský den, Vojenské technické muzeum Lešany, www.vhu.cz
 
detail akce
společenská akce
 
28. - 29. září 2019

Bezmotorový akro víkend

Benešov - Bystřice/Nesvačily

Náborová akce pro potencionální bezmotorové letecké akrobaty „Looping Days“, Letiště Benešov - Bystřice/Nesvačily, www.gac-ramert.eu, www.aecr.cz

 
detail akce
akrobacie
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama