Aktuality RSS

06.09.2009

Oprava ruzyňských drah před zimou

(red),www.prg.aero Oprava ruzyňských drah před zimou
V souvislosti s přípravou pražského ruzyňského letiště na zimní období, dochází k pravidelné podzimní opravě obou vzletových a přistávacích drah. Od pondělí 7.září 2009 to bude hlavní dráha RWY 06/24 směřovaná na Horoměřice a Unhošť a od 29.září 2009 dráha RWY 13/31 ve směru na Řepy a Dobrovíz.
>
 
06.09.2009

Začal to J.R.Vilímek v balóně

text,foto: (jjk) Začal to J.R.Vilímek v balóně

Ano tak to bylo, podnikatel a nakladatel J.R.Vilímek byl prvním doloženým aviatikem, respektive vzduchoplavcem v roce 1891, který bydlel na Zbraslavi. Sám Vilímek tehdy nemohl tušit, že jeho následovníci na louce mezi Zbraslaví, Radotínem a Lipencemi za třicet let založí letiště, které je dnes bohužel už jen modelářské.

>
 
06.09.2009

Mostkovice u Plumlovské přehrady…

text,foto: (jjk) Mostkovice u Plumlovské přehrady…

…jsou známé svým vojenským letištěm, které tu fungovalo od třicátých do konce šedesátých let minulého století. A dnes tu také malé letiště pro ultralehká letadla najdeme. Že to nikomu nic neříká? Ale určitě říká, řeč je o letišti Vojenského leteckého učiliště Prostějov II. – Stichovice o jehož zřízení se rozhodlo v roce 1935 a zprovozněno bylo dva roky později.

>
 
05.09.2009

V rybníce a popravišti popadali Freestylisti

text,foto: (jjk) V rybníce a popravišti popadali Freestylisti

Na místě bývalého rybníka, na jehož břehu se vesele popravovalo dnes v sobotu 5.září 2009 skončilo Mistrovství Evropy a Světový pohár v parašutismu 2009. Rybník byl vysušen už v 19.století a také popravy se zde už dávno nekonají a dlouhá léta zde bylo vojenské letiště a naposledy 51.vrtulníkový pluk. Je tedy řeč o letišti v Prostějově, kde se letos sešla elita světového parašutismu a rozdala si to o cenné kovy.

>
 
05.09.2009

»Po sklonu nebes váhavým krokem …

text,foto. (jjk) »Po sklonu nebes váhavým krokem …
…. podzim se blíží« …klasickou čínskou poezií jako berličkou si opět pomáhám. Opět po dvou měsících. To z toho důvodu, že se až po takové době dolétalo letošní Mistrovství České republiky v letecké akrobacii a to jak motorové tak plachtařské. V Toužimi se tak dokončila, která vinou počasí byla přerušena v červnu v Moravské Třebové.
>
 
05.09.2009

Aero má od září nové vedení

(jjk), www.aero.cz Aero má od září nové vedení
Od nového školního roku došlo v souvislosti s novou strategií k změnám v organizační struktuře společnosti Aera Vodochody. Novým prezidentem společnosti byl jmenován Ladislav Šimek, který nahradí dosavadního šéfa Igora Huláka, který z Aera odchází.
>
 
04.09.2009

Léčení letiště v Plané

(red), www.airport-cb.cz Léčení letiště v Plané

Českobudějovické letiště v Plané mnoho desítek let bylo mateřskou základnou vojenského letectva a vcelku logicky tu po armádě zbylo množství nechtěného dědictví v podobě různých toxických tekutin ukrytých i v místech, kde by je nikdo nečekal a ani nevítal. Nepotřebné podzemní palivové nádrže a skladovací prostory, které se nehodí k civilnímu provozu je nyní tedy potřeba postupně odstranit.

>
 
04.09.2009

Omezení letů během CIAF v Hradci Králové

(red), www.airshow.cz, www.lshk.cz Omezení letů během CIAF v Hradci Králové
Během leteckého show CIAF 2009 5. a 6.září 2009 od 7,00 do 17,00 hodin v Hradci Králové, kam se tento podnik přesunul po mnoha letech z letiště v Brně Tuřanech bude omezená možnost přistání a startu letadel, která nebudou součástí leteckého dne.
>
 
03.09.2009

Dopravci zaplňují prostor po SkyEurope

(red), www.prg.aero Dopravci zaplňují prostor po SkyEurope

Bankrot letecké společnosti SkyEurope mohou pro jiné letecké dopravce znamenat přímo požehnání a zároveň šanci jak alespoň trochu zmírnit tíživou situaci a odlehčeně řečeno, osvěžit tak alespoň lehce svůj pobyt v „červených číslech“. Na uvolněné linky slovenského dopravce se téměř okamžitě vrhly společnosti Wizz Air, Travel Service/Smart Wings, ČSA, Air France – KLM.

>
 
02.09.2009

Drážďany zbrojí na zimu

(red) Flughafen Dresden GmbH, www.letiste-drazdany.cz Drážďany zbrojí na zimu

Pomalu se letní sezona chýlí ke svému konci a začíná se plánovat ta zimní. Kromě jiných se připravuje na zimu i jedno z nejbližších letišť za našimi hranicemi v Drážďanech, které často využívají i tuzemští rekreanti létající s německými cestovními kancelářemi. Jak se říká: až se zima zeptá…

>
 
01.09.2009

Den otevřených dveří na VŠO

(red) VŠO Praha, www.vsopraha.cz Den otevřených dveří na VŠO
Vysoká škola obchodní v Praze se kromě jiného zabývá v bakalářském a magisterském studiu výchovou v oborech spojených s leteckou dopravou a cestovním ruchem. A hned na začátku září pro zájemce pořádá i dvakrát den otevřených dveří a to 2. a 16.září 2009.
>
 
01.09.2009

SkyEurope dostaly stopku v Praze a následně zkrachovaly

(red), www.prg.aero SkyEurope dostaly stopku v Praze a následně zkrachovaly
Letiště Praha včera oznámilo, že od 1. září 2009 přestává poskytovat služby společnosti SkyEurope do doby než budou obnoveny dohodnuté pravidelné předplatby. O půlnoci na 1.září 2009 se situace posunula už o krok dále a na na svých stránkách jen suše letecká společnost SkyEurope oznámila, že zastavuje provoz.
>
 
31.08.2009

Stovky padáků nad Prostějovem a zákaz LKR6

(jjk) Stovky padáků nad Prostějovem a zákaz LKR6

V pondělí 31.srpna 2009 v podvečerních hodinách (v 18,00 hodin) slavnostně začíná na letišti v Prostějově Mistrovství Evropy a Světový pohár v parašutismu pro rok 2009. Po slavnostním defilé reprezentantů z dvaceti států na náměstí T.G.Masaryka budou závody probíhat až do soboty 5.září 2009.

>
 
31.08.2009

Tuřany se chystají na Benedikta XVI

(red) www.navstevapapeze.cz Tuřany se chystají na Benedikta XVI
Mnohé změny na mezinárodním letišti v Brně Tuřanech se chystají už měsíc dopředu a to z důvodu plánované návštěvy papeže Benedikta XVI v České republice 26. až 28.září 2009. Pražského ruzyňského letiště se přílet papeže výrazně nedotkne, ale brněnského dopravního uzlu ano, protože se přímo v areálu tuřanského letiště odehraje slavnostní mše.
>
 
30.08.2009

V Silverstone dolétáno

(jjk), www.wac2009.com V Silverstone dolétáno
Letos se světový šampionát v letecké akrobacii třídy Unlimited tedy dvakrát nevyvedl. Začalo to tragickou nehodou americké akrobatky Vicky Cruseové a pokračovalo nevlídným počasím, takže se podařilo odlétat jen kvalifikaci a jednu volnou sestavu a samostatně hodnocený sobotní Freestyle. A bohužel ani na české piloty se neusmálo štěstí, což v celkovém pořadí znamenalo šesté místo družstev a dvacáté páté místo Martina Šonky v celkovém pořadí.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

7. března 2020 10:00-18:00

18. Akce Záložka

Praha 8 - Karlín
Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností nechat si přebalit po cvičném odhození záložní padák, Praha 8 - Karlín, ZŠ Lyčkovo náměstí 6, www.zakladni-skola-letani.cz, www.laacr.cz
 
detail akce
PGL
 
13. března 2020 17:30-22:00

Evropská tunelová liga RW-4

Praha - Letňany (Hurricane Factory)
Devátý ročník FAI Evropské tunelové ligy ve skupinové akrobacii RW-4,Hurricane Factory Praha - Letňany, www.aecr.cz, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
14. března 2020 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
19. března 2020 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Michal Plavec

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Michal Plavec – kurátor leteckých sbírek NTN: Zásobování pevnosti Vratislav z českých letišť v dubnu a květnu 1945, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
21. - 22. března 2020

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama