Aktuality RSS

16.09.2009

Krátká informace o nehodě českého tandemového PK v Rakousku

LAA ČR, Pilot Krátká informace o nehodě českého tandemového PK v Rakousku
V sobotu 12. září 2009 došlo v rakouském Stubaitallu ke kolizi tandemového padákového kluzáku pilotovaného českým 33letým pilotem s rumunskou pasažérkou na palubě a jednomístného padákového kluzáku německé pilotky ve výcviku.
>
 
15.09.2009

Den otevřených dvěří na VŠO podruhé

(red), VŠO Praha, www.vsopraha.cz Den otevřených dvěří na VŠO podruhé
Vysoká škola obchodní v Praze se kromě jiného zabývá v bakalářském a magisterském studiu  výchovou v oborech spojených s leteckou dopravou a cestovním ruchem. A po 2.září 2009 pro zájemce pořádá den otevřených dveří a i 16.září 2009. Vysoká škola obchodní ve Spálené ulici č.14 v Praze 1 pro akademický rok 2009/2010 nabízí jak bakalářská studia, tak navazující magisterská studia v leteckých oborech. Zájemci se mohou přijít podívat, jak to ve Vysoké škole obchodní vypadá a na co se můžou potencionální studenti ve škole těšit.
>
 
14.09.2009

Novým předsedou dozorčí rady ČSA se stal Václav Novák

E15, www.e15.cz Novým předsedou dozorčí rady ČSA se stal Václav Novák

Mimořádná valná hromada Českých aerolinií dnes v pondělí 14. září 2009 vyměnila polovinu z dvanáctičlenné dozorčí rady firmy. Novým předsedou rady se místo Ivana Kočárníka stal Václav Novák, který v minulosti vedl společnost Vítkovice. Z dozorčí rady hromada odvolala kromě I.Kočárníka a I.Řápkové, kteří se již v pátek svých funkcí vzdali, také J.Bürgermeistera, I.Foltýna, P.Poláka a P.Škváru. Novými členy jsou kromě Nováka, M.Zámečník, Z.Šmejkal, P.Fuchs, M.Mejstřík a V.Bail. Ve funkcích členů dozorčí rady zůstali T.Uvíra, R.Boček, J.Lorenc, D.Horák, T.Brabec a R.Kratochvíl. Více čtěte v deníku E15: Předsedou dozorčí rady ČSA Václav Novák.

>
 
14.09.2009

Ruzyně vybírá nové taxíky

(red), Letiště Praha, www.prg.aero Ruzyně vybírá nové taxíky

V pátek 11.září 2009 vyhlásilo Letiště Praha, a. s., otevřené výběrové řízení, jehož smyslem je vybrat dva obchodně nepropojené subjekty, které zajistí kvalitní a spolehlivé provozování taxislužby. Tu jako formu dopravy využívá celá třetina, tedy řádově miliony, cestujících. Na  přípravě tendru spolupracovali také zástupci  Magistrátu a Městské policie hl. m. Prahy.

>
 
13.09.2009

Petr Jirmus se vrátil….

text, foto: (jjk) Petr Jirmus se vrátil….

…a v Příbrami na letišti Dlouhá Lhota na tradičním Acrobatshow se opět předvedl co by akrobatický pilot na dvouplošníku Bücker Bü-131 Jungmann. Kromě něho se svou exhibicích prezentovali Jiří Duras se Zlinem Z-50M, Jan Adamec na Suchoji Su-31, Přemysl Vávra s kluzákem Swift a prolétla se nad hlavami diváků i dvojice vojenských strojů JAS-39 Gripen a secvičenou sestavu předvedli slánští piloti na trojici ultralehkých Zenairů. A i počasí na rozdíl od loňského roku se mnohem více povedlo.

>
 
12.09.2009

Kdo pozdě chodí …

text, foto: (jjk) Kdo pozdě chodí …
V sobotu 12. září bylo na letišti ve Strunkovicích nad Blanití avizováno setkání pilotů a příznivců létání, ale autor nedohrabal na toto letiště až poněkud pozdě cestou ze „Dne československého letectva“ v Českých Budějovicích. Nikde nikdo, jen osamělý paraglidista, pár aeroklubáků sekajících trávu a dole pod areálem letiště se kdosi staví hangár. Také několik místních létavců bylo k vidění v Plané a další prý byli na sletíku v Kramolíně, ale na ten musíme počkat až na příští rok. A tak jen těch maličko fotek a odkaz na článeček o Strunkovicích z roku 2008: ...a ještě na skok do Strunkovic.

 

>
 
12.09.2009

Planá jako Zolná … pod mrakem

text,foto: (jjk) Planá jako Zolná … pod mrakem

Každoročně, letos už po páté, slaví piloti se svými stroji na českobudějovickém letišti v Plané někdejší den československého letectva, který připadá na 17.září. Letos by to tedy bylo i půlkulaté výročí, protože od roku 1944 kdy na slovenském letišti Zolná přistál 1.československý stíhací pluk uplyne šedesát pět let.

>
 
12.09.2009

Nesvačilské podívání podruhé

text:(jjk), foto: (vla) Nesvačilské podívání podruhé
V sobotu 12.září 2009 se na modelářském letišti Benešov – Nesvačily v blízkosti mezinárodního letiště Benešov – Bystřice konal druhý ročník „Nesvačilského podívání“, což je akce přímo navazující na tradiční Setkání obřích modelů letadel, kterých se uskutečnilo dvacet pět ročníků.
>
 
11.09.2009

Travel Service se i v krizi daří

(jjk, TVS) Travel Service se i v krizi daří

Travel Service přepravila za prvních sedm měsíců roku 2009 1,54 milionů lidí, což je meziročně více o 18 procent. Provozní hospodářský výsledek činil za uvedené období činil 426 milion korun, což je o 205 milionů korun než za stejné období loňského roku. Tržby společnosti činily za uvedené období 4.200 milionů korun a to znamená o 670 milionů korun než v roce 2008. Zisk je výsledkem hledání nových obchodních příležitostí mimo Evropu, které je dlouhodobou strategií společnosti.

>
 
10.09.2009

Audit ŘLP kvůli rekonstrukci technického bloku

MDČR, www-mdcr.cz Audit ŘLP kvůli rekonstrukci technického bloku

Ministerstvo dopravy ukončilo audit ve státním podniku Řízení letového provozu. Audit byl na konci července zahájen na základě rozhodnutí ministra dopravy Gustáva Slamečky poté, co byly v médiích zveřejněny pochybnosti týkající se veřejné zakázky "Projekt TB2007 - Rekonstrukce Technického bloku" a role společnosti Executive Project Group a.s. Odbor auditu, kontroly a dozoru Ministerstva dopravy prověřoval soubor několika souvisejících veřejných zakázek, žádné relevantní závady však nezjistil.

>
 
09.09.2009

Soud vyhlásil konkurz na SkyEurope

E15, www.e15.cz Soud vyhlásil konkurz na SkyEurope
Příběh slovenských nízkonákladových aerolinek SkyEurope spěje k definitivnímu konci. Okresní soud v Bratislavě totiž podle očekávání na majetek SkyEurope vyhlásil konkurz a zastavil restrukturalizaci firmy. Informoval o tom mluvčí soudu Pavol Adamčiak. Soud tak vyhověl správci restrukturalizace Jozefu Griščikovi, který konkurz na firmu navrhl 31. srpna, jelikož ozdravení firmy už podle něj nebylo možné.Více četěte v deníku E15: Slovensky-soud-vyhlasil-konkurz-na-skyeurope.
>
 
09.09.2009

Předposlední velká akce sezony = AchrobatShow 2009

(jjk) Předposlední velká akce sezony = AchrobatShow 2009
Pomalu, ale jistě se nám chýlí letošní sezona ke svému konci. Poznamenána byla více než v minulých letech nepřízní počasí, ale i tak se s vypětím všech sil podařilo téměř všechny soutěže odlétat (ač některé na etapy) a většina „velkých“ akcí a leteckých dnů je za námi. A předposledním velkým leteckým dnem je v netradičním nedělním termínu tradičně AcrobatShow 2009 – Memoriál Martina Stáhalíka na příbramském letišti Dlouhá Lhota.
>
 
09.09.2009

Podpora zaměstnanosti v okolí pražského letiště

(red), www.aecr.cz, www.praha6.cz Podpora zaměstnanosti v okolí pražského letiště

Zástupci Magistrátu hlavního města Prahy, Městské části Prahy 6, Kladna a okolních obcí a Letiště Praha se na svém setkání v uplynulém týdnu dohodli na podpoře zaměstnanosti v této oblasti. Jednání se účastnili mimo jiné primátor hlavního města Prahy Pavel Bém, starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa, primátor města Kladno Dan Jiránek, starostové obcí z Kladenska a zástupci vedení Letiště Praha, a. s., v čele s generálním ředitelem společnosti Miroslavem Dvořákem.

>
 
08.09.2009

Nové letecké muzeum otevřeno v Neředíně

(red), www.1lsp.cz Nové letecké muzeum otevřeno v Neředíně

Na olomouckém mezinárodním letišti v Neředíme bylo uplynulý víkend otevřeno nové letecké muzeum. Umístěno je v bývalém hangáru, který byl naposledy užíván Sovětskou armádou, ale po jejím odchodu před osmnácti lety zůstal opuštěn.Muzeum vzniklo v útrobách tohoto hangáru na ploše 2000 metrů čtverečních díky občanskému sdružení 1. Letecký školní pluk, které se specializuje na leteckou technikou, kterou opravuje a rekonstruuje historická letadla a zabývá se leteckou výstavní a muzejní činností

>
 
07.09.2009

Další bankrot – KD Avia

(red) Další bankrot – KD Avia

Několik dnů po kolapsu slovenské letecké společnosti SkyEurope se do konkurzu propadla ruská Kaliningrad Avia (KD Avia), jejíž dluhy dosáhly 11,7 miliard rublů. Společnost přitom ještě realtivně nedávno objednala 25 letadel Airbus A319 v celkové hodnotě 1,7 mld. dolarů.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

7. března 2020 10:00-18:00

18. Akce Záložka

Praha 8 - Karlín
Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností nechat si přebalit po cvičném odhození záložní padák, Praha 8 - Karlín, ZŠ Lyčkovo náměstí 6, www.zakladni-skola-letani.cz, www.laacr.cz
 
detail akce
PGL
 
13. března 2020 17:30-22:00

Evropská tunelová liga RW-4

Praha - Letňany (Hurricane Factory)
Devátý ročník FAI Evropské tunelové ligy ve skupinové akrobacii RW-4,Hurricane Factory Praha - Letňany, www.aecr.cz, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
14. března 2020 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
19. března 2020 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Michal Plavec

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Michal Plavec – kurátor leteckých sbírek NTN: Zásobování pevnosti Vratislav z českých letišť v dubnu a květnu 1945, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
21. - 22. března 2020

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama