Aktuality RSS

04.07.2009

Na svatého Prokopa, všude byla potopa….

text,foto: (jjk) Na svatého Prokopa, všude byla potopa….
… není to sice pranostika, jen autorův nejapný pokus o ní, ale kupodivu to tak v sobotu vypadalo téměř všude. V Žirči, Lánově, U Kordovny, u Ploukonic, v Hoškovicích i Bezděčně bezděčně pršelo, bouřilo, prostě bylo nepříjemno a truchlivo… Když prší na svatého Prokopa, promokne každá kopa.
>
 
04.07.2009

Na skok do vesmíru – zpráva České kosmické kanceláře

Česká kosmická kancelář, www.czechspace.cz Na skok do vesmíru – zpráva České kosmické kanceláře
Kancelář Organizace spojených národů ve Vídni vydala v minulých dnech Závěrečnou zprávu o Světovém kosmickém týdnu (World Space Week, WSW) za rok 2008. Může nás jistě těšit, že Česká republika se mezi 63 zeměmi celého světa, které se každoroční oslavy kosmonautiky zúčastnily, umístila v počtu uspořádaných akci na prvním místě.
>
 
03.07.2009

České aerolinie mění plány

ČSA, www.csa.cz České aerolinie mění plány
České aerolinie rozhodly o akceleraci svého Akčního plánu 2009. Budou přitom vycházet ze scénáře pro odhadovaný dvouciferný pokles cestujících i v letní sezóně, která je pro všechny letecké dopravce z hlediska výnosů klíčová. Plánované kroky reagují na ekonomickou recesi, a především na pokračující negativní vývoj na trhu letecké dopravy.
>
 
02.07.2009

CZALPA podává žalobu a připravuje protestní akci

CZALPA, www.czalpacsa.cz CZALPA podává žalobu a připravuje protestní akci
Profesní a odborová organizace CZALPA ČSA, která sdružuje přes 500 pilotů letecké společnosti ČSA, podává žalobu na prezidenta společnosti ČSA a připravuje protestní akci proti nekompetentním krokům managementu společnosti.
>
 
02.07.2009

Zenairy už opět mohou létat

LAA ČR, www.laa.cz Zenairy už opět mohou létat

Začátkem tohoto oku zveřejnila Letecká amatérská asociace ČR zákaz létání na letounu Zenair CH 601 XL. Stalo se tak v návaznosti na nehodu tohoto stroje v Nizozemsku a následně i v USA (došlo k ulomení levého křídla). Kvůli těmto fatálním haváriím zakázal v únoru 2009 Deutsche Aero Club e.V., (DAeC) provoz tohoto typu letadla a nařídil provést novou pevnostní zkoušku křídla. 1. července 2009 LAA ČR zveřejnila „Závazný bulletin – Povolení prozatímního provozu letounů typu Zenar CH 601 XL s omezením“.

>
 
01.07.2009

Prázdninový výlet do Drážďan

(red), Flughafen Dresden GmbH, www.letiste-drazdany.cz Prázdninový výlet do Drážďan

Saské letiště v Drážďanech na letošní prázdniny láká rodiče s dětmi na tradiční letní exkurze a to nejen německé návštěvníky, ale i české turisty. A k vidění toho bude opravdu hodně, protože současně s letním letovým řádem se pravidelně zvyšuje i počet letadel a společností startujících a přistávajících na tomto letišti.

>
 
30.06.2009

Opakované zveřejnění "Black listu"

(jjk); www.ec.europa.eu Opakované zveřejnění "Black listu"
V souvislosti s katastrofou jemenského letounu Airbus A310 u Komorských ostrovů opět zveřejňujeme seznam leteckých společností, které mají buď úplný zákaz letů do zemí Evropské unie, nebo mají zakázanou činnost, nebo některé jejich stroje nevyhovují bezpečnostním požadavkům.
>
 
30.06.2009

Letenka v telefonu

Letiště Praha a.s.,www.prg.aero Letenka v telefonu
Letiště Praha zavedlo novinku - systém, který aerolinkám umožní, aby se jejich cestující odbavili prostřednictvím mobilního telefonu nebo PDA zařízení. Jako první rozšířila své služby o odbavení přes mobil letecká skupina AIR FRANCE - KLM. Od 26. června se pasažéři směřující do Amsterdamu dostanou do letadel s palubní vstupenkou na displeji telefonu.
>
 
29.06.2009

Krize nekrize nové linky vznikají …

(jjk) Krize nekrize nové linky vznikají …
Celosvětově se hovoří o globální finanční a hospodářské krizi či recesi. To však nebrání leteckým společnostem všeho druhu a z různých koutů světa zavádět nové pravidelné či charterové linky.
>
 
28.06.2009

V Josefově oběsili tesaře…

text,foto: (jjk) V Josefově oběsili tesaře…
…praví legenda. Zmíněný tesař prý ukradl plány od pevnosti a za to ho oběsili. A on od té doby chodí po Josefově (a patrně i přilehlé Jaroměři) a straší. Nicméně letos si na to strašení pozval i svatého Petra a prostrašili se svorně celým Mistrovstvím České republiky v přesném létání a letecké rally.
>
 
28.06.2009

»S lijákem proudným, večera chlad, na hory pad…

text,foto: (jjk) »S lijákem proudným, večera chlad, na hory pad…

…Za lesem záře - ovlhlý měsíc, v zelené páře.« Wang Wei to trefil přesně, tak nějak proběhlo letošní Mistrovství České republiky v letecké akrobacii (motorové i plachtařské) na letišti ve Starém Městě u Moravské Třebové. »Nad smrky - zřídla, dešťové vody, zpěněná zřídla, ze skal, se řinou.«

>
 
28.06.2009

Heliport v Motole, Vypich pomalu končí

(jjk) Heliport v Motole, Vypich pomalu končí
V pátek, 26.června byl ve Fakultní nemocnici v Motole slavnostně zahájen provoz na nové přistávací ploše, která je určena pro vrtulníky letecké záchranné služby. Byla vybudovaná v prostorách u budovy Dětské onkologie a bude sloužit do té doby, než se v rámci rozsáhlé rekonstrukce Dětské fakultní nemocnice zprovozní nový komfortní heliport na střeše jednoho z pavilónů v roce 2011.
>
 
27.06.2009

Nad hlavou deka ve Dvoře Králové se čeká

text,foto: (jjk) Nad hlavou deka ve Dvoře Králové se čeká
Nachýlil se měsíc červen a nikoli africká zvířena, ale plachtaři se sjeli a sletěli do Dvora králové nad Labem na další, už dvanáctý ročník tradičních závodů Safari 09´. Jenže letošní sezona se daří ještě hůř než ta loňská. V sobotu sice oficiálně Safari začalo, ale vůbec se nestartovalo, protože déšť a nízká oblačnost znemožnila jakékoli regulérní létání a ani „mračoun“ nezačaroval oblohu, aby byla shovívavější a tak se musí čekat.
>
 
27.06.2009

ÚCL shání zaměstnance

(red), ÚCL, www.caa.cz ÚCL shání zaměstnance

Úřad civilního letectví zveřejnil v uplynulých dnech na svých stránkách inzerát, ve kterém poptává specialistu do Sekce letových standardů s nástupem od 1.září 2009.

>
 
26.06.2009

Další odklad MČR a poháru

(red) LAA ČR, www.laa.cz Další odklad MČR a poháru
Počasí se nelepší, naopak zhoršuje a kromě jiných zábavných letních vykutáleností přišly i povodně. Takže LAA ČR podruhé posunuje 3.kolo MČR a Poháru na další termín. Vzhledem k tomu, že je termínová listina nacpaná k prasknutí bude další termín (pravděpodobně v červenci) teprve upřesněn (původní temín byl 19.-21.6.2009). Sledujte tedy internetové stránky LAA ČR, www.laa.cz nový termín bude v dohledné době zveřejněn.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

26. září 2019 21:00-23:59

Divadlo Sklep: Mlýny

Hradec Králové - Věkoše
Legendární představení Divadla Sklep „Mlýny“ hangáru č.158 Flying Legends (přístup Bránou 26) a kulisách historických strojů Gaz, UAZ, V3S, MiG-15 (vstupenky 400,- Kč, rezervace vstupenek miracky@flying-legends.cz), Letiště Hradec Králové – Věkoše, www.flying-legends.cz
 
detail akce
společenská akce
 
28. září 2019 10:00-18:00

10. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Slaný
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Slaný, www.aktocna.cz, www.lksn.cz, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laacr.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
28. - 29. září 2019

5. Výstava letecké techniky

Doubravice
Spolek 1.stíhací letecký pluk „Zvolenský“ pořádá při příležitosti 75. výročí vzniku 1.čsl.samostatného stíhacího pluku výstavu letecké techniky, Doubravice, www.pomalsi.cz
 
detail akce
výstava
 
28. září 2019 10:00-17:00

8. Dětský den v Lešanech

Lešany (VTM)
Dětský den, Vojenské technické muzeum Lešany, www.vhu.cz
 
detail akce
společenská akce
 
28. - 29. září 2019

Bezmotorový akro víkend

Benešov - Bystřice/Nesvačily

Náborová akce pro potencionální bezmotorové letecké akrobaty „Looping Days“, Letiště Benešov - Bystřice/Nesvačily, www.gac-ramert.eu, www.aecr.cz

 
detail akce
akrobacie
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama