Aktuality RSS

12.09.2009

Nesvačilské podívání podruhé

text:(jjk), foto: (vla) Nesvačilské podívání podruhé
V sobotu 12.září 2009 se na modelářském letišti Benešov – Nesvačily v blízkosti mezinárodního letiště Benešov – Bystřice konal druhý ročník „Nesvačilského podívání“, což je akce přímo navazující na tradiční Setkání obřích modelů letadel, kterých se uskutečnilo dvacet pět ročníků.
>
 
11.09.2009

Travel Service se i v krizi daří

(jjk, TVS) Travel Service se i v krizi daří

Travel Service přepravila za prvních sedm měsíců roku 2009 1,54 milionů lidí, což je meziročně více o 18 procent. Provozní hospodářský výsledek činil za uvedené období činil 426 milion korun, což je o 205 milionů korun než za stejné období loňského roku. Tržby společnosti činily za uvedené období 4.200 milionů korun a to znamená o 670 milionů korun než v roce 2008. Zisk je výsledkem hledání nových obchodních příležitostí mimo Evropu, které je dlouhodobou strategií společnosti.

>
 
10.09.2009

Audit ŘLP kvůli rekonstrukci technického bloku

MDČR, www-mdcr.cz Audit ŘLP kvůli rekonstrukci technického bloku

Ministerstvo dopravy ukončilo audit ve státním podniku Řízení letového provozu. Audit byl na konci července zahájen na základě rozhodnutí ministra dopravy Gustáva Slamečky poté, co byly v médiích zveřejněny pochybnosti týkající se veřejné zakázky "Projekt TB2007 - Rekonstrukce Technického bloku" a role společnosti Executive Project Group a.s. Odbor auditu, kontroly a dozoru Ministerstva dopravy prověřoval soubor několika souvisejících veřejných zakázek, žádné relevantní závady však nezjistil.

>
 
09.09.2009

Soud vyhlásil konkurz na SkyEurope

E15, www.e15.cz Soud vyhlásil konkurz na SkyEurope
Příběh slovenských nízkonákladových aerolinek SkyEurope spěje k definitivnímu konci. Okresní soud v Bratislavě totiž podle očekávání na majetek SkyEurope vyhlásil konkurz a zastavil restrukturalizaci firmy. Informoval o tom mluvčí soudu Pavol Adamčiak. Soud tak vyhověl správci restrukturalizace Jozefu Griščikovi, který konkurz na firmu navrhl 31. srpna, jelikož ozdravení firmy už podle něj nebylo možné.Více četěte v deníku E15: Slovensky-soud-vyhlasil-konkurz-na-skyeurope.
>
 
09.09.2009

Předposlední velká akce sezony = AchrobatShow 2009

(jjk) Předposlední velká akce sezony = AchrobatShow 2009
Pomalu, ale jistě se nám chýlí letošní sezona ke svému konci. Poznamenána byla více než v minulých letech nepřízní počasí, ale i tak se s vypětím všech sil podařilo téměř všechny soutěže odlétat (ač některé na etapy) a většina „velkých“ akcí a leteckých dnů je za námi. A předposledním velkým leteckým dnem je v netradičním nedělním termínu tradičně AcrobatShow 2009 – Memoriál Martina Stáhalíka na příbramském letišti Dlouhá Lhota.
>
 
09.09.2009

Podpora zaměstnanosti v okolí pražského letiště

(red), www.aecr.cz, www.praha6.cz Podpora zaměstnanosti v okolí pražského letiště

Zástupci Magistrátu hlavního města Prahy, Městské části Prahy 6, Kladna a okolních obcí a Letiště Praha se na svém setkání v uplynulém týdnu dohodli na podpoře zaměstnanosti v této oblasti. Jednání se účastnili mimo jiné primátor hlavního města Prahy Pavel Bém, starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa, primátor města Kladno Dan Jiránek, starostové obcí z Kladenska a zástupci vedení Letiště Praha, a. s., v čele s generálním ředitelem společnosti Miroslavem Dvořákem.

>
 
08.09.2009

Nové letecké muzeum otevřeno v Neředíně

(red), www.1lsp.cz Nové letecké muzeum otevřeno v Neředíně

Na olomouckém mezinárodním letišti v Neředíme bylo uplynulý víkend otevřeno nové letecké muzeum. Umístěno je v bývalém hangáru, který byl naposledy užíván Sovětskou armádou, ale po jejím odchodu před osmnácti lety zůstal opuštěn.Muzeum vzniklo v útrobách tohoto hangáru na ploše 2000 metrů čtverečních díky občanskému sdružení 1. Letecký školní pluk, které se specializuje na leteckou technikou, kterou opravuje a rekonstruuje historická letadla a zabývá se leteckou výstavní a muzejní činností

>
 
07.09.2009

Další bankrot – KD Avia

(red) Další bankrot – KD Avia

Několik dnů po kolapsu slovenské letecké společnosti SkyEurope se do konkurzu propadla ruská Kaliningrad Avia (KD Avia), jejíž dluhy dosáhly 11,7 miliard rublů. Společnost přitom ještě realtivně nedávno objednala 25 letadel Airbus A319 v celkové hodnotě 1,7 mld. dolarů.

>
 
06.09.2009

Oprava ruzyňských drah před zimou

(red),www.prg.aero Oprava ruzyňských drah před zimou
V souvislosti s přípravou pražského ruzyňského letiště na zimní období, dochází k pravidelné podzimní opravě obou vzletových a přistávacích drah. Od pondělí 7.září 2009 to bude hlavní dráha RWY 06/24 směřovaná na Horoměřice a Unhošť a od 29.září 2009 dráha RWY 13/31 ve směru na Řepy a Dobrovíz.
>
 
06.09.2009

Začal to J.R.Vilímek v balóně

text,foto: (jjk) Začal to J.R.Vilímek v balóně

Ano tak to bylo, podnikatel a nakladatel J.R.Vilímek byl prvním doloženým aviatikem, respektive vzduchoplavcem v roce 1891, který bydlel na Zbraslavi. Sám Vilímek tehdy nemohl tušit, že jeho následovníci na louce mezi Zbraslaví, Radotínem a Lipencemi za třicet let založí letiště, které je dnes bohužel už jen modelářské.

>
 
06.09.2009

Mostkovice u Plumlovské přehrady…

text,foto: (jjk) Mostkovice u Plumlovské přehrady…

…jsou známé svým vojenským letištěm, které tu fungovalo od třicátých do konce šedesátých let minulého století. A dnes tu také malé letiště pro ultralehká letadla najdeme. Že to nikomu nic neříká? Ale určitě říká, řeč je o letišti Vojenského leteckého učiliště Prostějov II. – Stichovice o jehož zřízení se rozhodlo v roce 1935 a zprovozněno bylo dva roky později.

>
 
05.09.2009

V rybníce a popravišti popadali Freestylisti

text,foto: (jjk) V rybníce a popravišti popadali Freestylisti

Na místě bývalého rybníka, na jehož břehu se vesele popravovalo dnes v sobotu 5.září 2009 skončilo Mistrovství Evropy a Světový pohár v parašutismu 2009. Rybník byl vysušen už v 19.století a také popravy se zde už dávno nekonají a dlouhá léta zde bylo vojenské letiště a naposledy 51.vrtulníkový pluk. Je tedy řeč o letišti v Prostějově, kde se letos sešla elita světového parašutismu a rozdala si to o cenné kovy.

>
 
05.09.2009

»Po sklonu nebes váhavým krokem …

text,foto. (jjk) »Po sklonu nebes váhavým krokem …
…. podzim se blíží« …klasickou čínskou poezií jako berličkou si opět pomáhám. Opět po dvou měsících. To z toho důvodu, že se až po takové době dolétalo letošní Mistrovství České republiky v letecké akrobacii a to jak motorové tak plachtařské. V Toužimi se tak dokončila, která vinou počasí byla přerušena v červnu v Moravské Třebové.
>
 
05.09.2009

Aero má od září nové vedení

(jjk), www.aero.cz Aero má od září nové vedení
Od nového školního roku došlo v souvislosti s novou strategií k změnám v organizační struktuře společnosti Aera Vodochody. Novým prezidentem společnosti byl jmenován Ladislav Šimek, který nahradí dosavadního šéfa Igora Huláka, který z Aera odchází.
>
 
04.09.2009

Léčení letiště v Plané

(red), www.airport-cb.cz Léčení letiště v Plané

Českobudějovické letiště v Plané mnoho desítek let bylo mateřskou základnou vojenského letectva a vcelku logicky tu po armádě zbylo množství nechtěného dědictví v podobě různých toxických tekutin ukrytých i v místech, kde by je nikdo nečekal a ani nevítal. Nepotřebné podzemní palivové nádrže a skladovací prostory, které se nehodí k civilnímu provozu je nyní tedy potřeba postupně odstranit.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

28. ledna 2020 08:00-17:00

Den otevřených dveří SŠLVT Odolena Voda

Odolena Voda
Den otevřených dveří - Střední škola letecké a výpočetní techniky, Odolena Voda (U Letiště 370), www.sslvt.cz
 
detail akce
společenská akce
 
8. února 2020 19:30-23:59

XXIX. reprezentační letecký ples

Praha 1 (Palác Lucerna)
Český svaz letectví z.s., společnost Aviatik s.r.o., ve spolupráci s Velitelstvím vzdušných sil AČR, LAA ČR, AeČR pořádají tradiční reprezentační letecký ples, hraje Orchestr Karla Vlacha a zpívají Sestry Havelkovy, Praha 1 Nové město, Palác Lucerna, www.aviatik.cz, www.ticketpro.cz
 
detail akce
společenská akce
 
12. února 2020 17:30-22:00

Evropská tunelová liga RW-4

Praha - Letňany (Hurricane Factory)
Devátý ročník FAI Evropské tunelové ligy ve skupinové akrobacii RW-4,Hurricane Factory Praha - Letňany, www.aecr.cz, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
15. února 2020 18:00-23:59

PARA(bum)BÁL 2020

Baška
Zimní bál nejen pro padáčkáře, koncert skupiny Úspěch a praskání Rosti Petříka, Kulturní dům Baška, www.blk-pg.cz/parabumbal-2020/
 
detail akce
společenská akce
 
20. února 2020 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Ladislav Keller

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Ladislav Keller – bývalý dopravní pilot, Fakulta dopravní ČVUT: Nehody vrtulových dopravních letadel od roku 1960 do rozdělení Československa, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama