Aktuality RSS

06.07.2009

Úspěchy českého předsednictví v dopravě

MD ČR, www.mdcr.cz Úspěchy českého předsednictví v dopravě
Úspěch českého předsednictví v oblasti dopravy lze spatřovat zejména ve vyjednání leteckého balíčku, silničního balíčku či revize programu Marco Polo. Výrazného úspěchu se však podařilo dosáhnout též v oblasti železniční dopravy, kde Rada pod vedením českého předsednictví dosáhla politické dohody k nařízení o evropské železniční síti zajišťující konkurenceschopnost nákladní dopravy.
>
 
05.07.2009

Old timery přilétají na Šumavu

text,foto: (jjk) Old timery přilétají na Šumavu

Na řece Radbuze v nadmořské výšce 387 metrů nad mořem leží Ohučov, Krchleby, Vránov a Staňkov město a Staňkov ves … tedy dnes už jen jako jeden Staňkov a u něj je malé letiště a tam se pomalu slétávají stařičké větroně Plachtařského old timer klubu a slétávat se tito staří bardi budou ještě týden až do soboty 11.července 2009 kdy se uskuteční hezký historický letecký den.

>
 
05.07.2009

Toužim Cup poprvé

text,foto: (jjk) Toužim Cup poprvé
Sice ještě probíhá soutěž Safari 09´ v Dvoře Králové nad Labem, ale to nebrání v tom, aby se nezávodilo také jinde. V Toužimi na letišti Přílezy odstartoval první ročník plachtařských závodů a když mu letošní počasí na samém začátku nijak nepřálo, všichni si určitě drží palce, aby se závod úspěšně odlétal a založil tak novou tradici.
>
 
05.07.2009

ČSA lanaří cestující "low-cost" dopravců

ČSA, www.csa,cz ČSA lanaří cestující "low-cost" dopravců
České aerolinie nabízejí řešení cestujícím vybraných nízkonákladových společností, jejichž let byl zrušen nebo zpožděn a obávají se, že na svou schůzku nedoletí včas.
>
 
04.07.2009

Na svatého Prokopa, všude byla potopa….

text,foto: (jjk) Na svatého Prokopa, všude byla potopa….
… není to sice pranostika, jen autorův nejapný pokus o ní, ale kupodivu to tak v sobotu vypadalo téměř všude. V Žirči, Lánově, U Kordovny, u Ploukonic, v Hoškovicích i Bezděčně bezděčně pršelo, bouřilo, prostě bylo nepříjemno a truchlivo… Když prší na svatého Prokopa, promokne každá kopa.
>
 
04.07.2009

Na skok do vesmíru – zpráva České kosmické kanceláře

Česká kosmická kancelář, www.czechspace.cz Na skok do vesmíru – zpráva České kosmické kanceláře
Kancelář Organizace spojených národů ve Vídni vydala v minulých dnech Závěrečnou zprávu o Světovém kosmickém týdnu (World Space Week, WSW) za rok 2008. Může nás jistě těšit, že Česká republika se mezi 63 zeměmi celého světa, které se každoroční oslavy kosmonautiky zúčastnily, umístila v počtu uspořádaných akci na prvním místě.
>
 
03.07.2009

České aerolinie mění plány

ČSA, www.csa.cz České aerolinie mění plány
České aerolinie rozhodly o akceleraci svého Akčního plánu 2009. Budou přitom vycházet ze scénáře pro odhadovaný dvouciferný pokles cestujících i v letní sezóně, která je pro všechny letecké dopravce z hlediska výnosů klíčová. Plánované kroky reagují na ekonomickou recesi, a především na pokračující negativní vývoj na trhu letecké dopravy.
>
 
02.07.2009

CZALPA podává žalobu a připravuje protestní akci

CZALPA, www.czalpacsa.cz CZALPA podává žalobu a připravuje protestní akci
Profesní a odborová organizace CZALPA ČSA, která sdružuje přes 500 pilotů letecké společnosti ČSA, podává žalobu na prezidenta společnosti ČSA a připravuje protestní akci proti nekompetentním krokům managementu společnosti.
>
 
02.07.2009

Zenairy už opět mohou létat

LAA ČR, www.laa.cz Zenairy už opět mohou létat

Začátkem tohoto oku zveřejnila Letecká amatérská asociace ČR zákaz létání na letounu Zenair CH 601 XL. Stalo se tak v návaznosti na nehodu tohoto stroje v Nizozemsku a následně i v USA (došlo k ulomení levého křídla). Kvůli těmto fatálním haváriím zakázal v únoru 2009 Deutsche Aero Club e.V., (DAeC) provoz tohoto typu letadla a nařídil provést novou pevnostní zkoušku křídla. 1. července 2009 LAA ČR zveřejnila „Závazný bulletin – Povolení prozatímního provozu letounů typu Zenar CH 601 XL s omezením“.

>
 
01.07.2009

Prázdninový výlet do Drážďan

(red), Flughafen Dresden GmbH, www.letiste-drazdany.cz Prázdninový výlet do Drážďan

Saské letiště v Drážďanech na letošní prázdniny láká rodiče s dětmi na tradiční letní exkurze a to nejen německé návštěvníky, ale i české turisty. A k vidění toho bude opravdu hodně, protože současně s letním letovým řádem se pravidelně zvyšuje i počet letadel a společností startujících a přistávajících na tomto letišti.

>
 
30.06.2009

Opakované zveřejnění "Black listu"

(jjk); www.ec.europa.eu Opakované zveřejnění "Black listu"
V souvislosti s katastrofou jemenského letounu Airbus A310 u Komorských ostrovů opět zveřejňujeme seznam leteckých společností, které mají buď úplný zákaz letů do zemí Evropské unie, nebo mají zakázanou činnost, nebo některé jejich stroje nevyhovují bezpečnostním požadavkům.
>
 
30.06.2009

Letenka v telefonu

Letiště Praha a.s.,www.prg.aero Letenka v telefonu
Letiště Praha zavedlo novinku - systém, který aerolinkám umožní, aby se jejich cestující odbavili prostřednictvím mobilního telefonu nebo PDA zařízení. Jako první rozšířila své služby o odbavení přes mobil letecká skupina AIR FRANCE - KLM. Od 26. června se pasažéři směřující do Amsterdamu dostanou do letadel s palubní vstupenkou na displeji telefonu.
>
 
29.06.2009

Krize nekrize nové linky vznikají …

(jjk) Krize nekrize nové linky vznikají …
Celosvětově se hovoří o globální finanční a hospodářské krizi či recesi. To však nebrání leteckým společnostem všeho druhu a z různých koutů světa zavádět nové pravidelné či charterové linky.
>
 
28.06.2009

V Josefově oběsili tesaře…

text,foto: (jjk) V Josefově oběsili tesaře…
…praví legenda. Zmíněný tesař prý ukradl plány od pevnosti a za to ho oběsili. A on od té doby chodí po Josefově (a patrně i přilehlé Jaroměři) a straší. Nicméně letos si na to strašení pozval i svatého Petra a prostrašili se svorně celým Mistrovstvím České republiky v přesném létání a letecké rally.
>
 
28.06.2009

»S lijákem proudným, večera chlad, na hory pad…

text,foto: (jjk) »S lijákem proudným, večera chlad, na hory pad…

…Za lesem záře - ovlhlý měsíc, v zelené páře.« Wang Wei to trefil přesně, tak nějak proběhlo letošní Mistrovství České republiky v letecké akrobacii (motorové i plachtařské) na letišti ve Starém Městě u Moravské Třebové. »Nad smrky - zřídla, dešťové vody, zpěněná zřídla, ze skal, se řinou.«

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

21. září 2019 10:00-18:00

Mladoboleslavský pohár

Mladá Boleslav - Bezděčín
Akrobatická soutěž v letecké akrobacii na kluzácích v kategoriích Sportsman, Intermediate, Letiště Mladá Boleslav - Bezděčín, www.akmb.cz, www.ateam-mb.cz, www.leteckaakrobacie.cz
 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
21. září 2019 10:00-18:00

XIV. Memoriál Václava Bubna

Jaroměř - Josefov
15. ročník navigační soutěže v letecké rally, Letiště Jaroměř - Josefov, www.lkja.cz, www.aecr.cz, www.flynavigation.eu, www.mvb.lkja.cz
 
detail akce
soutěž – rally
 
21. - 22. září 2019

XVIX.Dny NATO 2019 & VX.ročník Dnů Vzdušných sil AČR

Ostrava - Mošnov
19. ročník Dnů NATO 2018 & 10.ročník Dnů vzdušných sil Armády ČR, Letiště Leoše Janáčka Ostrava - Mošnov, www.natodays.cz, www.dny-nato.cz
 
detail akce
letecký den
 
21. září 2019 11:00-17:00

Den otevřených dveří

Karlovy Vary – Olšová Vrata
Den otevřených dveří při příležitosti výročí 90 let od prvního přistání letadla na nově budovaném letišti v Olšových Vratech s doprovodným programem a letovými ukázkami (od 13,00 hod.) Letiště Karlovy Vary – Olšová Vrata, www.airport-k-vary.cz
 
detail akce
společenská akce
 
26. září 2019 21:00-23:59

Divadlo Sklep: Mlýny

Hradec Králové - Věkoše
Legendární představení Divadla Sklep „Mlýny“ hangáru č.158 Flying Legends (přístup Bránou 26) a kulisách historických strojů Gaz, UAZ, V3S, MiG-15 (vstupenky 400,- Kč, rezervace vstupenek miracky@flying-legends.cz), Letiště Hradec Králové – Věkoše, www.flying-legends.cz
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama