Aktuality RSS

17.10.2009

České aerolinie vyjednaly s China Eastern linku do Šanghaje

(red), ČSA, www.csa.cz České aerolinie vyjednaly s China Eastern linku do Šanghaje

České aerolinie se dohodly na code-share spolupráci s China Eastern Airlines na lince, kterou čínská letecká společnost operuje z Frankfurtu nad Mohanem do Šanghaje. Smlouva o spolupráci bude podepsána do konce letošního roku. Code-share lety do Číny se objeví v letovém řádu Českých aerolinií od letní sezóny 2010, jež začíná 28. března 2010.

>
 
16.10.2009

Opatření VLP Aeroklubu Beroun č.24

(red), AK Beroun, www.akberoun.cz Opatření VLP Aeroklubu Beroun č.24

Vzhledem k tomu, že se v letošní sezoně na letišti v Bubovicích rojilo mnoho různých létacích aparátů, které nedodržovaly pravidla provozu, přistoupil Aeroklub Beroun, resp. Vedoucí letového provozu letiště Bubovice k opatření, které znamená, že přílety a odlety mimo provozní dobu veřejného letiště LKBU jsou možné jen po dohodě s provozovatelem letiště a veškeré lety paraglidů a motorových paraglidů jsou v zóně ATZ LKBU zakázány.

>
 
16.10.2009

Za modýlky do Písnice

(jjk) www.modelari.cz Za modýlky do Písnice

Kdo nestihl navštívit letňanský veletrh Model-Hobby 2009 a má nějaký vztah k plastikovému modelářství může se v sobotu 17.října 2009 zajít podívat na mnohem skromnější akci. Modelářskou soutěž „Písnice Model Open 2009“ pořádanou Modelářským kroužkem Křížem-Krážem z pražské Libuše v Základní škole Meteorologická.

>
 
15.10.2009

Seminář: 3. výzva v prioritě Udržitelná pozemní doprava a Letectví

(red) www.vzlu.cz Seminář: 3. výzva v prioritě Udržitelná pozemní doprava a Letectví

V minulém týdnu se uskutečnil v prostorách Technologického centra Akademie věd ČR v Praze 6 seminář na téma 3. výzva v prioritě Udržitelná pozemní doprava a Letectví. Semináře se zúčastnili zástupci Ministerstva dopravy, Centra dopravního výzkumu, Generálního ředitelství pro výzkum EU, Asociace leteckých výrobců, VZLÚ (Vojenského zkušebního leteckého ústavu) a další.

>
 
14.10.2009

Aero vyrábí závěsníky pro Gripeny

(red) www.aero.cz Aero vyrábí závěsníky pro Gripeny

Letecká továrna Aero Vodochody dokončila v těchto dnech první závěsník (kompatibilní se systémy NATO) pro stroje JAS-39 Gripen, který byl následně slavnostně předán 8.října 2009 zástupcům firmy Saab za účasti zástupců švédského velvyslanectví, českého ministerstva obrany, švédské správy materiálu pro obranu a společností Saab a Aero.

>
 
13.10.2009

Do tendru na provozovatele taxislužby se přihlásili 4 zájemci

Letiště Praha, www.prg.aero Do tendru na provozovatele taxislužby se přihlásili 4 zájemci

Nabídku do výběrového řízení na provozovatele taxislužby na Letišti Praha podali celkem čtyři uchazeči. Komise, ve které kromě pracovníků z letiště zasedá i zástupce Magistrátu hl. města Prahy, nejprve zkontroluje ve spolupráci s magistrátem splnění všech požadovaných kritérií a vyhodnotí nabídky. Poté doporučí dvě společnosti s nejlepšími nabídkami představenstvu Letiště Praha, a. s., k podpisu smlouvy.

>
 
12.10.2009

Jiří Kobrle obdržel Zlatou medaili FAI

(jjk), AeČR www.aecr.cz Jiří Kobrle obdržel Zlatou medaili FAI

Během 103. generální konference FAI v korejském Incheonu (Inčonu) obdržel Jiří Kobrle na návrh Aeroklubu České republiky Zlatou leteckou medaili FAI a stal se tak teprve třetím Čechem, který tuto cenu získal za celoživotní práci pro celosvětové sportovní letectví.

>
 
11.10.2009

Letiště u Tetčic? Nikoli, jen jedno přistání v roce 1973

(jjk), L+K 23/1973 Letiště u Tetčic? Nikoli, jen jedno přistání v roce 1973

Na území České republiky existují ještě z doby horečnatého zbrojení dva speciálně upravené dálniční úseky pro potřeby vojenského letectva. V souvislosti s informacemi o rekonstrukci a rozšířením dálnice D-1 se možná technických změn dočká jeden z těchto úseků Stránecká Zhoř/Měřín nedaleko Velkého Meziříčí. Druhý úsek je u Vyškova, ale létalo se kupodivu i jinde a to u Rosic.

 

 

>
 
11.10.2009

Uzavření pardubického letiště !!!

(red) www.airport-pardubice.cz Uzavření pardubického letiště !!!
Z důvodu rekonstrukce odvodňovacího systému vzletové a přistávací dráhy bude letiště Pardubice uzavřeno 12. října a 13. října 2009 v obou dnech v době od 06,00 hodin do 20,00 hodin středoevropského letního času (SELČ). Civilním provozovatelem letiště je společnost East Bohemian Airport (EBA) a majitelem město Pardubice.
>
 
10.10.2009

Na okraj kongresu malé retro z roku 1975

(jjk) L+K 20-26/1975 Na okraj kongresu malé retro z roku 1975

V tomto týdnu Česká republika hostila kosmonauty, astronauty a taikonauty z celého světa, tedy XXII. mezinárodní kongres účastníků kosmických letů ASE Prague 2009. Padesátka obyvatel naší planety, kterým se podařilo odpoutat od zemské tíže a vzlétnout do vesmíru se sešla v Praze, ale i v dalších českých a moravských městech.

>
 
10.10.2009

Wizz Air zachraňuje pasažéry JATu a zbrojí na sezonu 2010

(red) Wizz Air zachraňuje pasažéry JATu a zbrojí na sezonu 2010
Maďarský nízkonákladový dopravce WizzAir v těchto dnech oznámil, že pasažérům postiženým zrušenými lety srbských aerolinií JAT Airways zajistí náhradní trasy a nabídl cestujícím lety z Budapešti a rumunského Temešváru (Timisoary). Speciální záchranný balíček mohou využít zájemci s platnými letenkami JAT v období od 1. říjnem 2009 až do 27. března 2010.
>
 
09.10.2009

Konkurenti gripenů zahajují další bitvu

E15, www.e15.cz Konkurenti gripenů zahajují další bitvu
Přední světové zbrojovky začínají opět kroužit kolem Česka. Věří, že by mohly uspět s nabídkou bojových letounů na dobu po roce 2015, kdy končí pronájem stíhaček Jas-39 Gripen. O český trh hodlá podle zdrojů deníku E15 bojovat evropská společnost Eurofighter se sídlem v Německu. Nabídka stejnojmenných stíhaček bude spojena s argumentem, že tyto letouny již mají ve své výzbroji nejen velké země jako Německo, Itálie, Španělsko a Británie, ale také sousední Rakousko. Více čtěte v E15: www.e15.cz Konkurenti gripenu zahajují další bitvu
>
 
08.10.2009

Dozorčí rada ČSA potvrdila řešení představenstva

(red) ČSA, www.csa.cz Dozorčí rada ČSA potvrdila řešení představenstva
Dozorčí rada Českých aerolinií na svém mimořádném zasedání ve středu 7.října 2009 potvrdila řešení představenstva společnosti na zajištění dostatečné hotovosti pro nízkou zimní sezonu 2009/2010 a také nezbytnost pokračovat v realizaci opatření probíhajícího restrukturalizačního plánu.
>
 
07.10.2009

Informace o nehodách u Hroznějovic a v Č.Budějovicích

(red) LAA ČR, www.laa.cz Informace o nehodách u Hroznějovic a v Č.Budějovicích
Letecká amatérská asociace zveřejnila předběžné informace o dvou leteckých nehodách ke kterým došlo 27. resp. 28. září 2009 v Jihočeském kraji. >
 
06.10.2009

Přidělenci v "Lomu"

(red), LOM Praha Přidělenci v "Lomu"
V uplynulém týdnu 1. října 2009 se ve spolupráci s Ředitelstvím zahraničních aktivit Ministerstva obrany ČR uskutečnila v podniku LOM Praha s.p. resp odštěpném závodu Vojenský technický ústav letectva a protivzdušné obrany (o.z. VTÚLaPVO) prezentace Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu (AOBP) pro vojenské letecké přidělence akreditované v České republice.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

7. března 2020 10:00-18:00

18. Akce Záložka

Praha 8 - Karlín
Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností nechat si přebalit po cvičném odhození záložní padák, Praha 8 - Karlín, ZŠ Lyčkovo náměstí 6, www.zakladni-skola-letani.cz, www.laacr.cz
 
detail akce
PGL
 
13. března 2020 17:30-22:00

Evropská tunelová liga RW-4

Praha - Letňany (Hurricane Factory)
Devátý ročník FAI Evropské tunelové ligy ve skupinové akrobacii RW-4,Hurricane Factory Praha - Letňany, www.aecr.cz, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
14. března 2020 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
19. března 2020 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Michal Plavec

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Michal Plavec – kurátor leteckých sbírek NTN: Zásobování pevnosti Vratislav z českých letišť v dubnu a květnu 1945, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
21. - 22. března 2020

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama