Aktuality RSS

10.08.2009

Dvě litevské medaile

(red) Dvě litevské medaile
Uplynulý víkend ukončil letošní Mistrovství Evropy plachtařů, které probíhalo čtrnáct dní v litevském Pociunai. Závodilo se ve čtyřech třídách a ve všech měli zastoupení i čeští reprezentanti a těm se podařilo získat i dva cenné kovy. Stříbro vybojoval Roman Mraček a bronz Tomáš Suchánek.
>
 
10.08.2009

Dámy přivezly čtyři medaile ze Szegedu

(red) Dámy přivezly čtyři medaile ze Szegedu
V maďarském Szegedu v uplynulém týdnu proběhlo Mistrovství světa v plachtění žen, na kterém se českým reprezentantkám získat dvě stříbrné medaile a jednu bronzovou v jednotlivkyních a stříbrnou v soutěži družstev.
>
 
09.08.2009

Chrousti 3x zlatí nad Metují a ženci sklidili osm medailí

text,foto: (jjk) Chrousti 3x zlatí nad Metují a ženci sklidili osm medailí
I když Pavel Březina první místo ve své kategorii neudržel a o zlato ho připravil Brit Michel Carnet, vynahradil si to v soutěži družstev stejně jako jeho kolegové v dalších dvou kategoriích. To paraglidisté České republiky v polích nad řekou Metují sklidili celkem osm medailí a s třemi zlatými, stejným počtem stříbrných a dvěma bronzovými medailemi se stali na domácí půdě nejúspěšnější výpravou.
>
 
09.08.2009

Paví oka a oranžový nebeský balet

text,foto: (jjk) Paví oka a oranžový nebeský balet
Na bodláčí nad mostem se pásla“paví očka“ a nad nimi kdesi v oblacích baletili parašutisté v rámci Mistrovství republiky ve skupinové akrobacii RW-4. Šampionát pořádal Paraklub Most, ve spolupráci se Skywalkers Czech Republic.
>
 
08.08.2009

Jak sedlák Jantala vyoral hrnec peněz

text,foto: (jjk) Jak sedlák Jantala vyoral hrnec peněz
Letecká akrobacie je drahý koníček a ještě dražší sport a tak by se určitě pilotům v této sportovní disciplíně hodilo, aby jako ten výše jmenovaný sedlák ze skutečské pověsti vyhrabali na poli nad Ždírcem nějakou tu zlatku z oranice kolem letiště. To se ve Skutči tento víkend neusadil zlý Pán z Rychmburka, ale světoví akrobaté na svém soustředění.
>
 
08.08.2009

Regiony ve finále

text,foto: (jjk) Regiony ve finále
Nejsilněji obsazený domácí závod sportovních pilotů, Plachtařské mistrovství regionů ve Vysokém Mýtě je pro letošek ve svém finále. I přes rozmary počasí se podařilo odlétat dostatečné množství úkolů a tak máme dnes všechny vítěze a poražené a junioři se mohli odebrat na svůj nadcházející mistrovský závod do Křižanov.
>
 
08.08.2009

Změny cen za parkování na Ruzyni

Letiště Praha, www.prg.aero Změny cen za parkování na Ruzyni
Od 1. srpna Letiště Praha upravilo ceny za využití parkovišť. „Snížení cen parkovného představuje vstřícný krok směrem k široké cestující veřejnosti, jíž chceme poskytovat kvalitní a komplexní služby za dostupné ceny,“ říká vrchní ředitelka Letiště Praha pro Neletecký provoz, služby a transformaci Marcela Hrdá.
>
 
07.08.2009

Polské nebe nad Radomí se zaplnilo

(jjk) Polské nebe nad Radomí se zaplnilo
Dnes 7.srpna 2009 slavnostním zahájením v 15,00 hodin začalo v polské Radomi na letišti Piastów 6. Mistrovství Evropy v letecké akrobacii třídy Advanced. Více než padesátka pilotů z osmnácti zemí bude po dvou letech opět bojovat o evropské tituly.
>
 
06.08.2009

Omezení provozu na letišti LKHK

(red), LSHK, www.lshk.cz Omezení provozu na letišti LKHK
Od pátku 7.srpna 2009 do soboty 8.července 2009 bude omezená možnost přistávání na letišti v Hradci Králové. Konkrétně se to týká betonové dráhy, kde bude probíhat zalévání spár. V uvedených dnech v době od 08:00-18:00 je plánovaná oprava spár ve střední části RWY dle přiložené mapky.
>
 
05.08.2009

British Airways oznámily ztrátu, budoucnost je nejistá

E15, www.e15.cz British Airways oznámily ztrátu, budoucnost je nejistá

Velké evropské aerolinky pokračují v pesimistických zprávách. Britská letecká společnost British Airways vykázala v prvním čtvrtletí provozní ztrátu 94 milionů liber po zisku 35 milionů liber před rokem. Je to historicky první ztráta, kterou společnost vykázala za toto období. Špatné výsledky již oznámily Air France-KLM a Lufthansa. Více v E15 www.E15.cz: British-airway-oznamily-ztratu.

>
 
04.08.2009

České aerolinie zruší lety do Severní Ameriky

(red), www.csa.cz České aerolinie zruší lety do Severní Ameriky
Český vlajkový dopravce zveřejnil informace o změnách ve spojení mezi Prahou a Severní Amerikou, konkrétně New Yorkem a Torontem. V praxi to znamená zrušení svých dálkových linek a přenechání spoje do New Yorku společnosti Delta Air Lines.
>
 
03.08.2009

Statistika Letiště České Budějovice

www.airport-cb.cz Statistika Letiště České Budějovice
Méně letadel, zato větší stroje a stále stoupající zájem zahraničních klientů, tak se dají stručně shrnout statistické údaje, vypovídající o výkonech Letiště České Budějovbice za prvnícch šest měsíců letošního roku.
>
 
02.08.2009

Regiony v poločase

text,foto: (jjk) Regiony v poločase
Ve své polovině je plachtařské Mistrovství České republiky regionů, tedy jedna z nejpočetnějších soutěží pořádaných v tomto sportu na našem území. Počasí relativně přeje, ač pro nedostatek „vzduchu“ se v neděli „odpískalo“, ale i tak už je odlétáno dost na to, aby mohly výsledky platit i kdyby celý následující týden propršel, ale to si určitě nikdo nepřeje.
>
 
01.08.2009

Chrousti letí nad Metují a ženci vjeli do polí…

text,foto: (jjk) Chrousti letí nad Metují a ženci vjeli do polí…

Několik dní už musí mít místní zemědělci v okolí Jaroměře, Náchoda a Turnova nebo Vrchlabí pocit, že nastala invaze mandelinek. Na poli a loukami vrčí motorky a podivný hmyz se tu vůkol vznáší a podivně krouží a tak vjeli se svými kombajny do polí a rychle sklízí úrodu. To v Novém Městě nad řekou Metují začalo Mistrovství světa v motorovém paraglidingu.

>
 
01.08.2009

Další Ranský pohár dokroužil nad Hrádkem

text,foto: (jjk) Další Ranský pohár dokroužil nad Hrádkem
Celých osm dní od 25.července do 1.srpna 2009 se nad severočeskou krajinou, jako už tradičně, prohánělo hejno větroňů v rámci dalšího ročníku Ranského poháru 2009. V letošním roce jich z letiště u Hrádku startovalo pětadvacet.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

26. září 2019 21:00-23:59

Divadlo Sklep: Mlýny

Hradec Králové - Věkoše
Legendární představení Divadla Sklep „Mlýny“ hangáru č.158 Flying Legends (přístup Bránou 26) a kulisách historických strojů Gaz, UAZ, V3S, MiG-15 (vstupenky 400,- Kč, rezervace vstupenek miracky@flying-legends.cz), Letiště Hradec Králové – Věkoše, www.flying-legends.cz
 
detail akce
společenská akce
 
28. září 2019 10:00-18:00

10. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Slaný
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Slaný, www.aktocna.cz, www.lksn.cz, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laacr.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
28. - 29. září 2019

5. Výstava letecké techniky

Doubravice
Spolek 1.stíhací letecký pluk „Zvolenský“ pořádá při příležitosti 75. výročí vzniku 1.čsl.samostatného stíhacího pluku výstavu letecké techniky, Doubravice, www.pomalsi.cz
 
detail akce
výstava
 
28. září 2019 10:00-17:00

8. Dětský den v Lešanech

Lešany (VTM)
Dětský den, Vojenské technické muzeum Lešany, www.vhu.cz
 
detail akce
společenská akce
 
28. - 29. září 2019

Bezmotorový akro víkend

Benešov - Bystřice/Nesvačily

Náborová akce pro potencionální bezmotorové letecké akrobaty „Looping Days“, Letiště Benešov - Bystřice/Nesvačily, www.gac-ramert.eu, www.aecr.cz

 
detail akce
akrobacie
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama