Aktuality RSS

15.11.2009

Martin Šonka v ČRo Radiu Wave

(red), Ae ČR, www.aecr.cz Martin Šonka v ČRo Radiu Wave

V živém rozhlasovém vysílání Českého rozhlasu Radia Wave bude možné v pondělí 16.listopadu 2009 slyšet Martina Šonku, který je jedním z kandidátů na účinkování v příštím ročníku Red Bul Air Race.

>
 
14.11.2009

Dvacet let od příletu „Snové bouře“

text: (jjk), foto: (vla), (jjk) Dvacet let od příletu „Snové bouře“

Je tomu dvacet let a nějaký ten měsíc, přesněji 19.června 1989, co mnohé z nás překvapil nad Prahou nízký přelet sovětského raketoplánu …. Raketoplánu, který seděl na hřbetě šestimotorového ukrajinského „Snu“ z dílny Olega Konstantinoviče Antonova. Antonov An-225 Mrija (ukrajinsky Мрія, neboli sen) s raketoplánem Buran na „střeše“ v Praze přistál vlastně jistým nedopatřením, protože šlo de facto o nouzové přistání, vzhledem k jakési závadě na hydraulice.

 

>
 
14.11.2009

3.ročník fotosoutěže Aeroklubu ČR

(red), AeČR, www.aecr.cz 3.ročník fotosoutěže Aeroklubu ČR

Aeroklub České republiky pořádá na sklonku letecké sezony 2009 už třetí ročník fotografické soutěže, jehož uzávěrka je 31.prosince 2009.

>
 
13.11.2009

Počtvrté vyšel Pilotův průvodce vzduchoprostorem

(red), www.marecek.cz Počtvrté vyšel Pilotův průvodce vzduchoprostorem

Ve svém čtvrtém vydání se objevil m.j. i na pultě leteckého obchodu Aviatik Pilotův průvodce vzduchoprostorem ing.Martina Marečka a ing.Kamila Večeři.

>
 
12.11.2009

Divadélko Zelená Husa má čest předvést: Sté narozeniny divadla v Mladé Boleslavi

(jjk), www.mdmb.cz Divadélko Zelená Husa má čest předvést: Sté narozeniny divadla v Mladé Boleslavi

Slavnostním koncertem ke 100. výročí otevření Městského divadla Mladá Boleslav dnes ve čtvrtek 12.listopadu začíná týden plný divadla, jak na hlavním jevišti, tak i na malé scéně. Součástí oslav bude nejen křest dokumentárního filmu Ondřeje Kepky „100 let Městského divadla Mladá Boleslav“ včetně záznamu inscenace L.N.Tolstého Příběh koně.

>
 
11.11.2009

Vyznamenání ke Dni veteránů

www.army.cz Vyznamenání ke Dni veteránů

Místopředseda vlády a ministr obrany Martin Barták ocenil v předvečer Dne veteránů 10.listopadu 2009, více než dvě desítky veteránů 2. světové války, osobností protinacistického i protikomunistického odboje a československého exilu.

>
 
11.11.2009

Nový sportovní areál v sousedství LAC ČR

(red), www.lsc.cz; www.stare-mesto.eu Nový sportovní areál v sousedství LAC ČR

Letecké akrobatické centrum ČR (LAC ČR), které sídlí v obci Staré Město u Moravské Třebové, bude mít od konce roku 2009 nového souseda, kterým bude víceúčelové sportovní zařízení, které nabídne mimo jiné fotbalové hřiště s umělým zavlažováním, víceúčelové hřiště (umělá plocha pro tenis, volejbal a míčové hry) s umělým osvětlením, cvičnou plochu pro tenis, minigolf, dětský koutek a plochu pro petanque.

>
 
10.11.2009

Let L-610M pojede do Olomouce

(red), www.letecke-muzeum.cz, www.1lsp.cz, www.let.cz Let L-610M pojede do Olomouce

Společnost Aircraft Industries, a.s. navázala spolupráci s Leteckým muzeem v Olomouci v Neředíně. Díky tomu získá muzeum do své expozice nový exponát – letoun L 610 M (v.č. X-03), který je aktuálně umístěn v areálu továrny a jehož přetažení do muzea se uskuteční ještě do konce tohoto roku.

>
 
09.11.2009

Založena organizace CEPA

(red), www.cepa.aero Založena organizace CEPA

V pondělí 2. listopadu 2009 bylo v Praze založeno sdružení CEPA (Central European Private Aviation/Středoevropské privátní letectví), které má v úmyslu podporovat a rozvíjet business aviation ve středoevropském regionu.

>
 
08.11.2009

Divadélko Zelená Husa má čest předvést: Knihtisk obraz ducha pěti století

František Moravec, Jaroslav Durych, Antonín Hořánek Divadélko Zelená Husa má čest předvést: Knihtisk obraz ducha pěti století

V době okupace, v roce 1940 si usmysleli tři přátelé, že si ve vlastním nákladu vydají útlou knížečku na ručním papíře o historii knihtisku. Všechny tři spojovalo kromě přátelstvi to, že v té době nesměli publikovat. Byl to jen takový malý dárek kolegům a známým k Vánocům v roce 1940 a jen droboučký a nenápadný protest proti zákazu psaní. Knihtisk - Obraz ducha pěti století sepsal předválečný redakror Lidových Listů (a poválečné Lidové Demokracie - shodou okolností i děd majitele Magazínu LČR), úvodním slovem doplnil spisovatel Jaroslav Durych a redigoval Antonín H. Hořánek.

>
 
08.11.2009

Vzpomínka na letiště Ostrava-Hrabůvka stále stojí

text: (jjk), foto: (MCh) Vzpomínka na letiště Ostrava-Hrabůvka stále stojí

V polovině října oslavilo ostravské letiště Leoše Janáčka padesát let své existence. Ostatně o tom je zmínka na jiném místě: Padesát let letiště Mošnov. A nové letiště tak tehdy nahradilo hnedle dvě starší v Dolním Benešově a Ostravě-Hrabůvce. Leckoho kdo z Ostravska není a nebo méně pamatuje možná překvapí, že po letišti v Hrabůvce i po padesáti letech lze nalézt památku. Co památku rovnou celý jeden hangár tohoto bývalého ostravského letiště.

>
 
08.11.2009

Nový provozovatel v Letňanech

(red) Nový provozovatel v Letňanech

Od 1. listopadu 2009 došlo ke změně provozovatele letiště Praha-Letňany. Novým provozovatelem je Gemini port a.s.. Majitelem letiště je společnost SIT Prague a.s. a na letišti i nadále budou působit Aeroklub Praha-Letňany, Letov Air Flight Services a Flying Academy.

>
 
07.11.2009

Drobné ohlédnutí za Holešovem

(jjk), L+K 1/1973 Drobné ohlédnutí za Holešovem

K 1. dubnu letošního roku fatálně zaniklo jedno z významných letišť československé a české historie. Letiště, kterým prošlo veliké množství pilotů, pasažérů, ale i obyčejných návštěvníků na mnohých leteckých dnech. Trénovali zde vojáci, měl tu svou výcvikovou základnu Slov-air, přilétaly sem pravidelné linky Československých aerolinií a letecké divize JZD Agrokombinát Slušovice, konaly se zde mnohé soutěže, fungovaly  mnohé letecké firmy a v neposlední řadě tady sídlil velmi aktivní aeroklub.

 

>
 
07.11.2009

Říjnová revoluce v listopadu, aneb jak se kdysi psávalo …

(jjk), L+K 22/1977 Říjnová revoluce v listopadu, aneb jak se kdysi psávalo …

Už dvacet let se v tuzemsku neslaví 7.listopadu Velká říjnová socialistická revoluce a i snad dnes to už málokomu chybí. Když se, ale o VŘSR psávávalo, dozvídali se čtenáři kromě ideologicky zarudlého chuchvalce bezobsažných frází i leccos zajímavého. Tak také například v roce 1977, kdy od „Velkého října“ uběhlo šedesát let, se v L+K psalo o letecké účasti v bojích ruské občanské války.

>
 
07.11.2009

Ceny publikací pro rok 2010

(red), ŘLP ČR LIS, www.rlp.cz Ceny publikací pro rok 2010

Letecká informační služba ČR zveřejňuje ceny publikací pro tuzemské a zahraniční odběratele s platností od 1.ledna 2010. Pro zjednodušení objednání ročního předplatného AIP, AIC pro rok 2010 je zasílán všem stávajícím zákazníkům předvyplněný formulář a je přiložen k tomuto oběžníku s tím, že je určen pouze pro nové zákazníky a pro objednání základních souborů AIP, AIC.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

7. března 2020 10:00-18:00

18. Akce Záložka

Praha 8 - Karlín
Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností nechat si přebalit po cvičném odhození záložní padák, Praha 8 - Karlín, ZŠ Lyčkovo náměstí 6, www.zakladni-skola-letani.cz, www.laacr.cz
 
detail akce
PGL
 
13. března 2020 17:30-22:00

Evropská tunelová liga RW-4

Praha - Letňany (Hurricane Factory)
Devátý ročník FAI Evropské tunelové ligy ve skupinové akrobacii RW-4,Hurricane Factory Praha - Letňany, www.aecr.cz, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
14. března 2020 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
19. března 2020 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Michal Plavec

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Michal Plavec – kurátor leteckých sbírek NTN: Zásobování pevnosti Vratislav z českých letišť v dubnu a květnu 1945, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
21. - 22. března 2020

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama