Aktuality RSS

21.08.2009

Jumbo v Praze třikrát týdně

(red),Letiště Praha, www.prg.aero Jumbo v Praze třikrát týdně
Bezpochyby divácky atraktivním strojem, který pravidelně navštěvuje ruzyňské letiště je Boeing 747 tchajwanské společnosti China Airlines. Pro návštěvníky, ale i také spottery je tedy dobrou zprávou, že „jumbo“ od srpna létá do Prahy už třikrát týdně.
>
 
20.08.2009

V Silverstone o světové tituly

(jjk) Zdroj:WAC2009, www.wac2009.com V Silverstone o světové tituly
Na letišti v Silverstone, které se především proslavilo za druhé světové války letiště a je posvátným místem britského letectví, ale i automobilového sportu od dnešního dne naplno probíhá letošní Mistrovství světa v letecké akrobacii třídy Unlimited.
>
 
19.08.2009

Privatizace ČSA pokračuje

MFČR, www.mfcr.cz Privatizace ČSA pokračuje

Ministerstvo financí ČR obdrželo informaci o rozhodnutí společnosti Air France - KLM o rozhodnutí dále se neúčastnit procesu privatizace ČSA. Ministerstvo financí bude ve veřejném výběrovém řízení pokračovat a na svém postupu nic nemění. Ve výběrovém řízení zůstalo konsorcium Unimex a Travel Service.


>
 
19.08.2009

CZALPA zaslala otevřený dopis premiérovi Janu Fischerovi

CZALPA, www.czalpacsa.cz CZALPA zaslala otevřený dopis premiérovi Janu Fischerovi
Profesní a odborová organizace CZALPA ČSA, která sdružuje přes 500 pilotů letecké společnosti ČSA, dnes (19.8.2009) zaslala otevřený dopis předsedovi vlády ČR Janu Fischerovi, ve kterém ho informuje o kritické situaci v ČSA a.s.
>
 
19.08.2009

Aero Vodochody prohrálo v Polsku s Agustou

E15, www.e15.cz Aero Vodochody prohrálo v Polsku s Agustou

Majiteli Aera Vodochody – investiční skupině Penta – se zatím daří plnit hlavní strategickou vizi vybudovat evropský letecký holding, který by konkuroval velkým světovým hráčům, jen částečně. Po neúspěšném pokusu koupit rumunské výrobce Avioane Craiova a IAR Ghimbav, nyní definitivně zhasla naděje také na privatizaci poslední velké polské státní letecké společnosti PZL Swidnik. Více v E15: www.e15.cz aero-prohralo-s-agus-tou.

>
 
18.08.2009

Zemřel František Kdér

AeČR, www.aecr.cz Zemřel František Kdér
Ve čtvrtek 13.srpna 2009 zemřela jedna z legend československého sportovního letectví - František Kdér.
>
 
18.08.2009

Do Uzbekistánu pravidelně s ČSA

(red), ČSA, www.csa.cz Do Uzbekistánu pravidelně s ČSA
České aerolinie zahájí od 19.srpna 2009 pravidelné lety z Prahy do Taškentu, hlavního města Uzbekistánu, a posílí tak spojení mezi Evropou a střední Asií. Do Taškentu, který je největším městem v oblasti se bude z Prahy létat díky nové pravidelné lince Českých aerolinií dvakrát týdně.
>
 
17.08.2009

Koncept návrhu zákona o veřejných službách v přepravě cestujících

(red), MDČR, www.mdcr.cz Koncept návrhu zákona o veřejných službách v přepravě cestujících

Ministerstvo dopravy vypracovalo „Koncept návrhu zákona o veřejných službách v přepravě cestujících“ k němuž svolalo jednání pracovní skupiny dne 21. srpna 2009. Tohoto jednání se může zúčastnit i odborná veřejnost, která své připomínky může zasílat ještě dnes 17.srpna 2009 do 18,00 hodin.

>
 
16.08.2009

Z Radomi letíme s bronzem (...a stříbrem)

(jjk) Z Radomi letíme s bronzem (...a stříbrem)
Závěrečným ceremoniálem skončilo v sobotu 15.srpna 2009 na letišti Piastow v polské Radomi Mistrovství Evropy v letecké akrobacii třídy Advanced a českým reprezentantům se podařilo v konkurenci osmi družstev vybojovat bronzovou medaili.
>
 
16.08.2009

Padáčkářský Novum Castrum Jindřicha Vítkovce

text, foto: (jjk) Padáčkářský Novum Castrum Jindřicha Vítkovce

Jindřich Vítkovec z rodu pánů z Hradce je úzce spojen z novým hradem postaveným na soutoku Nežárky a Hamerského potoka roku 1220. A  letiště nedaleko jindřichohradeckého hradu bylo tomto víkendu spjato s  vrcholem Českého poháru v přesnosti přistání parašutistů a zároveň  proběhl X. ročník Jindřichohradeckého poháru.

>
 
15.08.2009

V Jihlavě na ostro a kohouti nekokrhají

(jjk), LAA ČR, www.laa.cz (aktualizováno) V Jihlavě na ostro a kohouti nekokrhají

Prvním soutěžním dnes začalo v tetelivém parnu Mistrovství světa v ultralehkém létání opět po dvou letech na českém území v poklidném „sletovém“ pohodovém tempu. Tentokrát se hostitelem stalo jihlavské letiště Henčov a tak se můžeme opět těšit na vrcholné výkony ultralehkých strojů a jejich pilotů.

>
 
14.08.2009

Nový EC 135T2+ v Ostravě

(red), foto: (jjk), DSA a.s., www.dsa.cz Nový EC 135T2+ v Ostravě

Poslední červencový den přeletěl na svou domovskou základnu v Ostravě nový vrtulník Letecké záchranné služby, kde byl slavnostně uveden do provozu v úterý 11.srpna 2009. Je jím stroj německé výroby EC 135 T2+ imatrikulace OK-DSE patřící královehradecké firmě DSA a.s.

>
 
13.08.2009

V severní části letiště přelety kachny divoké

(jjk) www.lshk.cz V severní části letiště přelety kachny divoké
Po celé ploše výskyt straky obecné. Ve střední a jižní části hejna holuba hřivnáče a městských holubů. Pravidelně rovněž zalétá poštolka obecná a káně lesní. Tolik praví červencová zpráva Biologické ochrany královehradeckého letiště. Už bylo o této službě existující od loňského roku psáno na tomto místě v dubnu, ale proč si něco to této službě nezopakovat když je léto a ptactvo má podobně jako letadla vrchol své sezony.
>
 
12.08.2009

Pražské letiště bude vybírat nové taxislužby

(red), www.prg.aero Pražské letiště bude vybírat nové taxislužby
Letiště Praha tento týden s ohledem na plánované vyhlášení výběrového řízení na provozovatele taxislužby vyzvalo potencionální zájemce ke společnému jednání. Po jejich skončení budou finalizovány základní podmínky a parametry tendru. Letiště Praha ke spolupráci na výběrovém řízení přizvalo i Magistrát a Městskou policii hl.m. Prahy.
>
 
11.08.2009

Bratislavský letištní sysel se stěhuje

(red), www.airportbratislava.sk Bratislavský letištní sysel se stěhuje
Jako mnoho českých letišť obývá sysel i bratislavské mezinárodní letiště. V letošním roce se tak i toto letiště připojilo k jeho letnímu odchytu, který prováděli na přelomu července a srpna čeští a slovenští odborníci na celém území České republiky. Cílem odchytu je navrácení sysla do historické lokality, nebo na nová místa, která poskytují vhodné podmínky pro jeho život a jsou i bezpečnější.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

26. září 2019 21:00-23:59

Divadlo Sklep: Mlýny

Hradec Králové - Věkoše
Legendární představení Divadla Sklep „Mlýny“ hangáru č.158 Flying Legends (přístup Bránou 26) a kulisách historických strojů Gaz, UAZ, V3S, MiG-15 (vstupenky 400,- Kč, rezervace vstupenek miracky@flying-legends.cz), Letiště Hradec Králové – Věkoše, www.flying-legends.cz
 
detail akce
společenská akce
 
28. září 2019 10:00-18:00

10. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Slaný
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Slaný, www.aktocna.cz, www.lksn.cz, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laacr.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
28. - 29. září 2019

5. Výstava letecké techniky

Doubravice
Spolek 1.stíhací letecký pluk „Zvolenský“ pořádá při příležitosti 75. výročí vzniku 1.čsl.samostatného stíhacího pluku výstavu letecké techniky, Doubravice, www.pomalsi.cz
 
detail akce
výstava
 
28. září 2019 10:00-17:00

8. Dětský den v Lešanech

Lešany (VTM)
Dětský den, Vojenské technické muzeum Lešany, www.vhu.cz
 
detail akce
společenská akce
 
28. - 29. září 2019

Bezmotorový akro víkend

Benešov - Bystřice/Nesvačily

Náborová akce pro potencionální bezmotorové letecké akrobaty „Looping Days“, Letiště Benešov - Bystřice/Nesvačily, www.gac-ramert.eu, www.aecr.cz

 
detail akce
akrobacie
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama