Aktuality RSS

31.08.2009

Tuřany se chystají na Benedikta XVI

(red) www.navstevapapeze.cz Tuřany se chystají na Benedikta XVI
Mnohé změny na mezinárodním letišti v Brně Tuřanech se chystají už měsíc dopředu a to z důvodu plánované návštěvy papeže Benedikta XVI v České republice 26. až 28.září 2009. Pražského ruzyňského letiště se přílet papeže výrazně nedotkne, ale brněnského dopravního uzlu ano, protože se přímo v areálu tuřanského letiště odehraje slavnostní mše.
>
 
30.08.2009

V Silverstone dolétáno

(jjk), www.wac2009.com V Silverstone dolétáno
Letos se světový šampionát v letecké akrobacii třídy Unlimited tedy dvakrát nevyvedl. Začalo to tragickou nehodou americké akrobatky Vicky Cruseové a pokračovalo nevlídným počasím, takže se podařilo odlétat jen kvalifikaci a jednu volnou sestavu a samostatně hodnocený sobotní Freestyle. A bohužel ani na české piloty se neusmálo štěstí, což v celkovém pořadí znamenalo šesté místo družstev a dvacáté páté místo Martina Šonky v celkovém pořadí.
>
 
30.08.2009

…. když už jsme v těch Rokycanech

text,foto: (jjk) …. když už jsme v těch Rokycanech
…. není možné se nezmínit i o vojenském muzeu, které je umístěno v Plzeňském předměstí vedle Šťáhlavské ulice v bývalém vojenském areálu za tzv.novými kasárnami. Je vcelku i logické, že při návštěvě letiště není možné opominout i dlouholeté působení vojenských jednotek v oblasti Rokycan.
>
 
29.08.2009

Eibllin strašila „Východ“, jelo se za „Západ“

text,foto: (jjk) Eibllin strašila „Východ“, jelo se za „Západ“
Svátek měla Evelína (z keltského Eibllin), ale radosti moc nenadělala. Už podruhé za sebou kapky deště a nízká oblačnost zahalila východ Čech. A tak když ještě v hodinu před polednem nad Ústím nad Orlicí pršelo a spodní hrana oblačnosti ve 180 metrech musel ač nerad autor těchto řádků operativně změnit plány a pokorně se odebrat na slet v Rokycanech, kde byla nebesa výrazně přívětivější.
>
 
28.08.2009

Sedmý „Tankový den“ v Lešanech

(red) VHU, www.vhu.cz Sedmý „Tankový den“ v Lešanech
V sobotu 29.srpna 2009 se koná ve Vojenském technickém muzeu v Lešanech u Týnce nad Sázavou už sedmý ročník tradičního Tankového dne, který mohou navštívit nejen milovníci obrněné techniky, ale návštěva tohoto muzea může být i zajímavým tipem na výlet pro celou rodinu.
>
 
27.08.2009

Nové dopravní řešení na bratislavském letišti

(red), Letisko M. R. Štefánka, www.airportbratislava.sk Nové dopravní řešení na bratislavském letišti
Vzhledem k probíhající výstavbě nového letištního terminálu, přilehlých komunikací a s tím související zajištění bezpečnosti cestujících, přistoupilo Letište Bratislava ke změně organizace dopravy v prostoru před letištními terminály.
>
 
27.08.2009

K havárii vrtulníku Kompress

(red), LAA ČR, www.laa.cz K havárii vrtulníku Kompress
Jak informovala média 16.srpna 2009 havaroval u Nikolčic na Břeclavsku ultralehký vrtulník Kompress. Podle dostupných informací se jednalo o stroj amatérské výroby bez označení a tak pravděpodobně neměl příslušná povolení k provozu. V této souvislosti zveřejnila Letecká amatérská asociace ČR „Komentář a doporučení inspektora provozu vrtulníků“, který vzhledem k závažnosti této události přetiskujeme v plném znění.
>
 
26.08.2009

Korejci největšími cargo dopravci

(red), www.dnoviny.cz Korejci největšími cargo dopravci
Vlajkový dopravce Korejské republiky se opět, a to už po páté za sebou stal největším ákladním dopravcem na světě. Korean air, resp. Jeho nákladní divizi v čele žebříčku konkuruje hong-kongský Cathay Pacific a německá Lufthansa.
>
 
25.08.2009

Wi-Fi v Ruzyni a interaktivní mapa

(red),Letiště Praha, www.prg.aero Wi-Fi v Ruzyni a interaktivní mapa

V uplynulém týdnu zahájilo Letiště Praha provoz bezplatného bezdrátového připojení na internet ve všech prostorách Terminálů 1 a 2 a ve spojovacím objektu. Zřízením free wi-fi se tak po Vídni, Moskvě, Madridu,  Shannonu a Izmiru stává šestým evropským mezinárodním letištěm, které tuto službu cestujícím poskytuje. V té samé době byly obohaceny i internetové stránky pražského letiště o nový rozšířený letový řád s interaktivní mapou, která usnadňuje orientaci.

>
 
24.08.2009

Let Kunovice míří pod křídla Kremlu

E15, www.e15.cz Let Kunovice míří pod křídla Kremlu

Proslulá česká firma Aircraft Industries, dosud známá pod starým názvem Let Kunovice, se má stát součástí ruské státní společnosti OAK (Spojená korporace leteckého průmyslu). Kunovický výrobce letounů L 410/420 a menších kluzáků by dokonce měl být prvním zahraničním aktivem této obří společnosti, která usiluje o obnovu slávy ruských letadel. Potvrzují to informace ruského tisku. Konglomerát OAK vytvořil ruský stát s přímou podporou současného premiéra Vladimira Putina a moskevská vláda do této společnosti vložila státní aktiva v leteckém průmyslu, včetně známého výrobce stíhaček Suchoj.  Více v E15: let-kunovice-miri-pod-kridla-kremlu.

>
 
24.08.2009

Rakousko-Uherské ticho

(red), Letiště Praha, www.prg.aero Rakousko-Uherské ticho
Ve třetím ročníku soutěže o Nejtiššího dopravce podle rvaních zveřejněných informací si nejlépe vedly letecké společnosti z Rakouska a Maďarska. Jako by se vedoucí mocnosti někdejšího C.K. mocnářství domluvily. V kategorii proudových letadel nejméně hluku vydávala společnost Wizz Air a mezi vrtulovými stroji pro změnu Austrian Airlines.
>
 
23.08.2009

Smrt v Silverstone

(red), www.newsnidea.com, www.wac2009.com Smrt v Silverstone
V sobotu 22.srpna 2009 v průběhu soutěží Mistrovství světa v letecké akrobacii třídy Unlimited v anglickém Silverstone zahynula americká pilotka Vicki Cruseová na letounu Edge 540. Ihned po fatálním incidentu byl šampionát přerušen a Úřad civilního letectví zkoumá příčiny havárie.
>
 
23.08.2009

Třicet let půstu a zase se stahovala mračna

text, foto: (jjk) Třicet let půstu a zase se stahovala mračna
Titulek je poněkud zavádějící, protože letiště na kopci mezi Vysokovem a Kramolnou náležející pod péči Aeroklubu Náchod už opět skoro dvacet let (po své násilné likvidaci v roce 1960 a obnově v roce 1990) funguje a potřetí se zde v sobotu 22.srpna 2009 konal Vysokovský kopec techniky. Ale tento rok byl "kopec" trochu moc nepříjemně zkrápěný deštěm a černé mraky vyvolávaly asociace na tři desítky let, kdy z tohoto půvabného letišťátka nesmělo vzlétnout kromě místního ptactva vůbec nic.
>
 
22.08.2009

Zlatý lev, hispánský kojot, Alojzyho orlice a Rusalka v orchestřišti

text,foto: (jjk) Zlatý lev, hispánský kojot, Alojzyho orlice a Rusalka v orchestřišti

Odpolední déšť, stupně vítězů a polské protesty, to byl závěr 12. FAI mistrovství světa 2009 v ultralehkém létání 22. srpna na jihlavském letišti Henčov. Českým pilotům se podařilo v horkém srpnovém týdnu vybojovat šest medailí z toho hned dvě zlaté, ale nebýt protestu jedné polské posádky a následného přepočítávání bodů, byly by zlaté medaile tři. Paradoxně ani tento protest Polákům k medaili nepomohl až za stupni vítězů.

>
 
22.08.2009

Pulci v Kadolci

text,foto: (jjk) Pulci v Kadolci

Uprostřed poetické přírody Českomoravské vysočiny, mezi rozlehlými lesy a poli, na břehu romantického rybníka Křížovníka u obce Kadolec leží už dlouhé desítky let plachtařský ráj, letiště Křižanov. V tetelivém parnu letošního srpna se zde odlétalo Mistrovství České republiky plachtařů juniorů a akademiků současně s Pohárem Františka Vrtěny.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

26. září 2019 21:00-23:59

Divadlo Sklep: Mlýny

Hradec Králové - Věkoše
Legendární představení Divadla Sklep „Mlýny“ hangáru č.158 Flying Legends (přístup Bránou 26) a kulisách historických strojů Gaz, UAZ, V3S, MiG-15 (vstupenky 400,- Kč, rezervace vstupenek miracky@flying-legends.cz), Letiště Hradec Králové – Věkoše, www.flying-legends.cz
 
detail akce
společenská akce
 
28. září 2019 10:00-18:00

10. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Slaný
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Slaný, www.aktocna.cz, www.lksn.cz, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laacr.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
28. - 29. září 2019

5. Výstava letecké techniky

Doubravice
Spolek 1.stíhací letecký pluk „Zvolenský“ pořádá při příležitosti 75. výročí vzniku 1.čsl.samostatného stíhacího pluku výstavu letecké techniky, Doubravice, www.pomalsi.cz
 
detail akce
výstava
 
28. září 2019 10:00-17:00

8. Dětský den v Lešanech

Lešany (VTM)
Dětský den, Vojenské technické muzeum Lešany, www.vhu.cz
 
detail akce
společenská akce
 
28. - 29. září 2019

Bezmotorový akro víkend

Benešov - Bystřice/Nesvačily

Náborová akce pro potencionální bezmotorové letecké akrobaty „Looping Days“, Letiště Benešov - Bystřice/Nesvačily, www.gac-ramert.eu, www.aecr.cz

 
detail akce
akrobacie
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama