Aktuality RSS

02.12.2009

Martin Šonka v RBAR 2010

(red), www.aecr.cz Martin Šonka v RBAR 2010

Český letecký akrobat Martin Šonka byl potvrzen jako jeden z nováčků letecké “Formule 1” Red Bull Air Race (RBAR) pro sezonu 2010. Seriál “Red bull” začíná v březnu 2010 závodem v Abú Dhábí ve Spojených arabských emirátech 27. března 2010.

>
 
01.12.2009

Komise aktualizovala „Black list“

(red), www.ec.europa.eu/transport Komise aktualizovala „Black list“

Evropská komise dnes zveřejnila dvanáctou aktualizaci seznamu Společenství, který uvádí letecké společnosti se zákazem provozování letů v Evropské unii. Do seznamu přibyly další tři země na základě bezpečnostních nedostatků zjištěných v rámci auditů. Touto aktualizací se ruší zákaz uložen na tři letecké společnosti a jedna letecká společnost může pokračovat v letovém provozu pod podmínkou uspokojivého zlepšení v oblasti bezpečnosti.

>
 
30.11.2009

Z Popradu přímo do Velké Británie a Irska.

(red), www.danubewings.com Z Popradu přímo do Velké Británie a Irska.

Od 1.prosince bude možné letět přímou linkou letecké společnosti Danube Wings do třech destinací ve Velké Británie a Irska. Slovenské společnosti, která provozuje pouze malé vrtulové stroje ATR-72 to umožní nájem Boeingu 737 od Českých aerolinií.

>
 
29.11.2009

Mezi Suchodolem a Dlouhou Lhotou…

text, foto: (jjk) Mezi Suchodolem a Dlouhou Lhotou…

…je příbramské letiště. Není na tom nic zajímavého, celkem obecně známá věc. Konají se zde pravidelně mnohé akce, od Sabatu u Ocelového ptáka, přes parašutistické závody, Acrobatshow až po pravidelné dny otevřených dveří firmy OK Light Aicraft, resp. OK Aviation Group, která zastupuje mnoho světových značek a v sobotu 28.listopadu 2009 de facto uzavírala příbramskou sezonu.

 

>
 
29.11.2009

Icelandair Group „vrátil“ 20% Travel Service.

(jjk), www.icelandair.com Icelandair Group „vrátil“ 20% Travel Service.

Dne 26. listopadu 2009 Icelandair Group oznámil podepsání dohody o prodeji dvacetiprocentního podílu v české letecké společnosti Travel Service. Po transakci zůstává Icelandair Group v Travel Service už jen třicetiprocentní. Nabyvatelem zmíněných dvaceti procent je cestovní kancelář Canaria Travel, která je stejně jako Trvel Service součástí rodiny firem, které zastřešuje Unimex Group.

>
 
28.11.2009

O prehistorii plachtění u nás

(jjk), L+K 22/1974 O prehistorii plachtění u nás

Před pětadvaceti lety se na stránkách časopisu Letectví+kosmonautika psalo o tom, jak se rodilo ve dvacátých létech dvacátého století plachtařské umění, respektive v té době především experimentování. Článeček to byl zajímavý, oproštěný od ideologické omáčky té doby a i pro laiky čtivý a poučný především v tom, na jakých leckdy bizarních a nebezpečných hračkách se v dřevních dobách létávalo.

>
 
28.11.2009

Nejtiššími dopravci v Praze Wizz Air a Lufthansa

(red), www.praha6.cz, www.prg.aero Nejtiššími dopravci v Praze Wizz Air a Lufthansa

Ve čtvrtek 23. listopadu 2009 proběhlo slavnostní vyhlášení 3. ročníku soutěže „Nejtišší dopravce“ na Letišti Praha. Ceny vítězům předali zástupci obou organizátorů akce-zastupitel Prahy 6 a předseda zahraničního výboru Alan Zubr a generální ředitel Letiště Praha Miroslav Dvořák. Titul „Nejtišší dopravce získala společnost Wizz Air v kategorii proudových letadel, v kategorii vrtulových letadel létala nejtišeji společnost Lufthansa.

>
 
27.11.2009

Aero získalo lukrativní zakázku

E15, www.e15.cz Aero získalo lukrativní zakázku

Aero Vodochody získalo další výnosnou armádní zakázku. Má přestavět dva vyřazené bitevníky L-159 na dvoumístné cvičné verze. S prací již Aero začalo, podle informací deníku E15 může cena zakázky přesáhnout 200 milionů korun. Stroje česká armáda potřebuje jako náhradu za stejné letouny, jež předá Španělsku v rámci širší výměny letadel, kterou schválila ještě bývalá vláda Mirka Topolánka. Více čtěte v E15: Aero získalo lukrativni zákazku.

>
 
27.11.2009

Pozor na myslivce!!!

(red), www.lshk.cz Pozor na myslivce!!!

Letecké služby Hradec Králové, tedy provozovatel mezinárodního letiště Hradec Králové - Věkoše (LKHK) upozorňuje, že zítra v sobotu 28.listopadu 2009 se v areálu letiště uskuteční "myslivecký hon". A protože provoz nebude omezen měli by si dávat piloti velký pozor a dbát pokynů AFIS, aby se neocitli na konci honu ve výřadu mezi zajíci, bažanty a dalšími úlovky.

>
 
26.11.2009

Stanovisko Ministerstva dopravy na článek v MF Dnes

(red), MD ČR, www.mdcr.cz Stanovisko Ministerstva dopravy na článek v MF Dnes

Ministerstvo dopravy České republiky reagovalo po Řízení letového provozu ČR s.p. na článek MF Dnes (a iDNES) ze dne 24.11.2009 Nepořádek na českém nebi - ŘLP-mrhá-penězi“. Ministerstvo dopravy ve věci článku v MFD týkajícího se státního podniku Řízení letového provozu (ŘLP) konstatuje, že kontrolní činnost MD v ŘLP v uplynulých měsících nepřinesla žádná významná zjištění týkající se nakládání s majetkem státního podniku.

>
 
26.11.2009

ŘLP k článku v MF Dnes a iDNES

ŘLP s.p. www.rlp.cz ŘLP k článku v MF Dnes a iDNES

Státní podnik Řízení letového provozu České republiky (ŘLP ČR, s.p.)  se důrazně ohrazuje proti informacím uvedeným ve článku redaktora MF DNES Jana Sůry. Ten se ve svém článku „Nepořádek na českém nebi - ŘLP-mrhá-penězi“ problematikou hospodaření ŘLP ČR, s.p. a výsledky kontrol, které v roce 2009 provedlo v podniku Ministerstvo dopravy ČR, jako jeho zřizovatel.

 

>
 
25.11.2009

Budějovičtí poptávají hasičské vozidlo

www.airport-cb.cz Budějovičtí poptávají hasičské vozidlo

Jihočeské letiště České Budějovice a.s. zveřejnilo v souladu se zákonem na svých webových stránkách Kvalifikační dokumentaci k veřejné zakázce na speciální hasičské vozidlo. Jedná se o proces zlepšení bezpečnostního vybavení Letiště České Budějovice.

>
 
25.11.2009

Wizz Air ruší jediný let z Bratislavy

(red),www.letiskobratislava.sk Wizz Air ruší jediný let z Bratislavy

Letiště M.R.Štefánika v minulých dnech oznámilo, že po několika měsíčních jednáních se letecká společnost Wizz Air rozhodla jednostranně ukončit vyjednávání ohledně smlouvy o spolupráci s Letištěm Bratislava a zároveň v lednu pozastavit provozování jejich jediné linky do Říma - Fiumicino, která létá s frekvencí čtyřikrát týdně.

>
 
24.11.2009

VZLÚ rozšiřuje své zkušební kapacity v oblasti zkoušek mechanické odolnosti

www.vzlu.cz VZLÚ rozšiřuje své zkušební kapacity v oblasti zkoušek mechanické odolnosti

V listopadu 2009 byla na útvaru Zkušební laboratoře dokončena a zprovozněna jedna z větších investic roku 2009 a to zařízení pro kombinované zkoušky typu teplota-vibrace. Zkušební celek se skládá z elektrodynamického vibračního systému firmy LDS o špičkové síle 22,2 kN, umožňujícího provádění vibrací jak ve vertikální ose, tak díky kluznému stolu i směrech příčném a podélném.

>
 
23.11.2009

Výstava „Blízké vzdálenosti“ v Ruzyni

(red), www.prg.aero Výstava „Blízké vzdálenosti“ v Ruzyni

Koncem minulého týdne byla zahájena v prostorách Spojovacího objektu mezi Terminály 1 a 2 letiště Praha – Ruzyně výstava velkoplošných fotoportrét známých osobností ve spojení s lidmi s handicapem pod názvem „Blízké vzdálenosti“. Výstavu je možné navštívit až do 31. prosince 2009.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

7. března 2020 10:00-18:00

18. Akce Záložka

Praha 8 - Karlín
Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností nechat si přebalit po cvičném odhození záložní padák, Praha 8 - Karlín, ZŠ Lyčkovo náměstí 6, www.zakladni-skola-letani.cz, www.laacr.cz
 
detail akce
PGL
 
13. března 2020 17:30-22:00

Evropská tunelová liga RW-4

Praha - Letňany (Hurricane Factory)
Devátý ročník FAI Evropské tunelové ligy ve skupinové akrobacii RW-4,Hurricane Factory Praha - Letňany, www.aecr.cz, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
14. března 2020 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
19. března 2020 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Michal Plavec

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Michal Plavec – kurátor leteckých sbírek NTN: Zásobování pevnosti Vratislav z českých letišť v dubnu a květnu 1945, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
21. - 22. března 2020

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama