Aktuality RSS

17.05.2009

Blanka komplikuje dopravu v Dejvicích

(jjk), MHMP, Metrostav Blanka komplikuje dopravu v Dejvicích
Tato informace nesouvisí s letectvím pouze zdánlivě, protože výluka ovlivní i ty, kteří míří na letiště v Praze – Ruzyni. Jedná se o to, že od zítřka 18. května 2009 nebudou jezdit vlaky mezi stanicemi Dejvice a Masarykovo nádraží na železniční trati Praha – Kladno – Rakovník (linka S5 a R5). Výluka, která souvisí se stavbou Městského okruhu Myslbekova – Pelc – Tyrolka (Blanka), vyvolá řadu změn v jízdních řádech vlaků.
>
 
17.05.2009

Úspěch studentů LÚ FSI v soutěži Airbus Fly Your Ideas Challenge

(jjk), FSI VUT Brno Úspěch studentů LÚ FSI v soutěži Airbus Fly Your Ideas Challenge
Dalšího významného úspěchu dosáhli studenti Leteckého ústavu Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně, kteří se účastnili mezinárodní soutěže „Fly Your Ideas”, vypsané společností Airbus Industrie jejíž cílem je motivovat studenty technických oborů všech zaměření k podílení se na snižování ekologických dopadů letecké dopravy.
>
 
16.05.2009

Divadélko ZELENÁ HUSA má čest předvést: Potomky slavných 4.

text, foto (jjk) Divadélko ZELENÁ HUSA má čest předvést: Potomky slavných 4.
Libuši Štědrou a Václava Filipa a Potomky slavných 4.Mezi akcemi, které doprovází Svět knihy byly i křtiny nové publikace, která se váže k dokumentárnímu seriálu České televize „Potomci slavných“. Mezi potomky slavných kromě Rybova potomka RNDr. Vojtěcha Hötzela, který je mj. auditorem a soudním znalcem v oblasti stavebního kameniva a dalších materiálů v Technickém a zkušebním ústav stavebním v Praze se objevili z rodu Františka Křižíka i opravdu velké osobnosti. Ing. Čestmír Barta, CSc. starší a Dipl.Ing.Čestmír Barta mladší Ph.D., kteří se například proslavili tím, že se se svým vynálezem „tavící pecí“ na palubě kosmické stanice MIR a režisér Jiří Barta, tvůrce legendárního animovaného filmu „Krysař“ z poloviny 80.let.
>
 
16.05.2009

Italské Mistrovství ČR v paraglidingu

(jjk), www.xcontest.org/czechopen2009 Italské Mistrovství ČR v paraglidingu
Letošní mistrovství České republiky v paraglidingu se konalo v italském Levico de Terme od 9. května do včerejška a zanícení nadšenci tam mohli jet, nebo šampionát sledovat on-line na paraglidistických webových stránkách. Já jsem tam samozřejmě nejel, ale pro ty, které tento sport zajímá přináším alespoň krátké summary.
>
 
15.05.2009

SkyEurope se drží zuby nehty, Travel Service a Wizz Air expanduje

text,foto: (jjk) SkyEurope se drží zuby nehty, Travel Service a Wizz Air expanduje
Hospodářská krize má někdy velice zajímavé peripetie. Konkrétně co se týče třech středoevropských hráčů na trhu charterových dopravců. Zatím co se velmi ambiciosní slovenský dopravce SkyEurope ocitl na přelomu roku téměř nad propastí a začal se až nyní pomalu škrábat z nejhoršího, jeho konkurenti na středoevropském trhu český Travel Service a maďarský Wizz Air využily zaváhání soupeře a sportovní terminologií řečeno nasadily k trháku.
>
 
14.05.2009

Koncepce letecké navigace České republiky v období do roku 2020

ŘLP s.p., www.rlp.cz Koncepce letecké navigace České republiky v období do roku 2020
Ministerstvo dopravy ČR předkládá uživatelům vzdušného prostoru ČR koncepci rozvoje letecké navigace pro období do roku 2020. Koncepce vychází z dokumentu Eurocontrol “ECAC Navigation Strategy and Implementation Plan”. Rozvoj navigace v ČR je založen na využívání prostorové (RNAV) navigace a zejména satelitní (GNSS) navigace.
>
 
13.05.2009

Úřední šiml řehtá až se hory zelenají

(jjk), Město Cheb Úřední šiml řehtá až se hory zelenají
Naprosto nepochopitelnou informaci zveřejnil Městský úřad města Cheb, respektive jeho mluvčí Mgr. Martina Kuželová. Ministerstvo obrany totiž nevyhovělo žádosti Aeroklubu Karlovy Vary (potažmo tedy městu Cheb) o rozšíření a modernizaci historického chebského letiště v Horních Dvorech.
>
 
12.05.2009

VZLÚ pomáhá řešit náročné úlohy ve stavebnictví

VZLÚ a.s., www.vzlu.cz VZLÚ pomáhá řešit náročné úlohy ve stavebnictví
Větrný tunel se simulovanou atmosférickou mezní vrstvou ve VZLÚ je využíván pro měření zatížení staveb větrem a simulaci větrných podmínek v jejich okolí. U mostních konstrukcí se měří dynamické zatížení mostovky (úsekové modely mostů) i nelinearity celých mostních konstrukcí což vede na tvorbu aeroelastických modelů a měření na nich.
>
 
11.05.2009

Aktuální stav novelizace zákona o civilním letectví

(red)MFČR,MD ČR,www.mdcr.cz Aktuální stav novelizace zákona o civilním letectví
Dne 6. května 2009 byl na 56. schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky projednán v obecné a podrobné rozpravě druhého čtení vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 49/1997 Sb., o civilním letectví a o změně a doplnění živnostenského zákona č. 455/1991 Sb., a zákon o ochraně státních hranic České republiky č. 216/2002 Sb. Podané pozměňovací návrhy byly zpracovány jako tisk a následně se očekává projednání předmětného návrhu ve třetím čtení a jeho postoupení Senátu Parlamentu České republiky.
>
 
10.05.2009

Orlíci nad Hronovem v cíli

text,foto: (jjk) Orlíci nad Hronovem v cíli

Osmý ročník Hronovských Orlíkovských přeháněk včera v podvečer úspěšně skončil. Všichni dolétali dobře, nikdo si nic neudělal a i počasí (ač se tři dny nelétalo) se nakonec umoudřilo a dovolilo odlétat pět disciplín. Ty přeháňky jsou trefné, protože v podhůří Broumovských stěn neví člověk dne ani hodiny jestli něco z nebe nespadne, čímž je myšlena samozřejmě voda. A tak nakonec jako první dolétl do cíl Denny Bernsee z Německa, před Michalem Jandou z Broumova a Poláky Aleksanderem Jędroszem a Markem Kornećem.

>
 
09.05.2009

Den létání v Novém Dvoře… vlastně Podhořanech

(jjk), (PeS) Den létání v Novém Dvoře… vlastně Podhořanech
Dnes se opět konal pravidelný a tradiční den otevřených dveří na letišti v Podhořanech – Novém Dvoře, který se součástí Setkání příznivců létání na Železných horách, tady veteránů, kteří se na popularitě a rozvoji letectví v tomto kraji podíleli a podílejí.
>
 
09.05.2009

Upozornění při létání do Rakouska

(jjk), Ae ČR, www.aecr.cz Upozornění při létání do Rakouska
Od 7.kvězna 2009 platí v Rakousku povinné vybavení letadel letících podle pravidel VFR ve vzdušném prostoru třídy E odpovídačem schopným vysílat v MODU C (ALTITUDE). Pokud služba řízení nenařídí jinak, musí mít všechny odpovídače nastaven KOD 7000 a vysílat informaci o výšce.
>
 
08.05.2009

Jeďte dnes do Kolína

(jjk), MÚ Kolín Jeďte dnes do Kolína
Dnes probíhá v Kolíně už třináctý ročník Dne záchranářů. Jako každý rok si budete moci na letišti skočit padákem, proletět se jako pasažér letadlem a zhlédnout leteckou techniku, RC modely, práci policejních psovodů, ukázku zásahu Pořádkové jednotky a odtah vozidel a vyprošťování z havarovaného auta.
>
 
08.05.2009

Mirek na východ od ráje

(jjk) Mirek na východ od ráje
Předseda Evropské rady Mirek Topolánek ještě včera řídil pražský summit pro Východní partnerství, což znamená, že Evropská unie chce v jeho rámci posilovat spolupráci s šesti státy bývalého Sovětského svazu. A také proto se v Praze setkalo několik zajímavých strojků.
>
 
07.05.2009

Pražský summit "otevírá nebe" mezi EU a Kanadou

MD ČR, www.mdcr.cz Pražský summit "otevírá nebe" mezi EU a Kanadou

V Praze se ve středu 6. května 2009 konala vrcholná schůzka zástupců EU a Kanady. V souladu se závěry posledního summitu zahájili vrcholní představitelé EU a Kanady jednání vedoucí k dohodě o posílení hospodářského partnerství. V rámci summitu EU a Kanady byla rovněž podepsána dohoda o leteckých službách a deklarace o podpoře a souhlasu s uzavřením Dohody o letecké dopravě mezi EU a Kanadou.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

25. dubna 2019 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Jan Smrčka

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Jan Smrčka – vzduchoplavec na horkovzdušných i plynových balonech Jak se létá Gordon Bennett Cup, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
27. - 28. dubna 2019

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
letecké modelářství
 
27. - 28. dubna 2019

Den ve vzduchu s Plzeňským krajem 2019

Plasy

17. ročník největší letecké show na západě Čech, Letiště Plasy, www.akplasy.cz, www.denvevzduchu.cz

 
detail akce
letecký den
 
27. dubna 2019 10:00-18:00

Navigační seminář

Havlíčkův Brod
Tradiční předsezónní navigační seminář určený zájemcům o soutěžní létání, Letiště Havlíčkův Brod, www.laacr.cz, www.laacr.cz/SvazUL/, www.aeroklubhb.cz, www.lkhb.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
27. dubna 2019 10:00-17:00

Podřipský přesnař

Krabčice, Roudnice nad Labem, Říp
Soutěž v parašutismu na přesnost přistání (současné s Řípskou poutí), Letiště Roudnice nad Labem, Krabčice, Říp (úpatí hory), www.aeroklubroudnice.cz, www.aecr.cz, www.paraklubrip.cz
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama