Aktuality RSS

08.09.2009

Nové letecké muzeum otevřeno v Neředíně

(red), www.1lsp.cz Nové letecké muzeum otevřeno v Neředíně

Na olomouckém mezinárodním letišti v Neředíme bylo uplynulý víkend otevřeno nové letecké muzeum. Umístěno je v bývalém hangáru, který byl naposledy užíván Sovětskou armádou, ale po jejím odchodu před osmnácti lety zůstal opuštěn.Muzeum vzniklo v útrobách tohoto hangáru na ploše 2000 metrů čtverečních díky občanskému sdružení 1. Letecký školní pluk, které se specializuje na leteckou technikou, kterou opravuje a rekonstruuje historická letadla a zabývá se leteckou výstavní a muzejní činností

>
 
07.09.2009

Další bankrot – KD Avia

(red) Další bankrot – KD Avia

Několik dnů po kolapsu slovenské letecké společnosti SkyEurope se do konkurzu propadla ruská Kaliningrad Avia (KD Avia), jejíž dluhy dosáhly 11,7 miliard rublů. Společnost přitom ještě realtivně nedávno objednala 25 letadel Airbus A319 v celkové hodnotě 1,7 mld. dolarů.

>
 
06.09.2009

Oprava ruzyňských drah před zimou

(red),www.prg.aero Oprava ruzyňských drah před zimou
V souvislosti s přípravou pražského ruzyňského letiště na zimní období, dochází k pravidelné podzimní opravě obou vzletových a přistávacích drah. Od pondělí 7.září 2009 to bude hlavní dráha RWY 06/24 směřovaná na Horoměřice a Unhošť a od 29.září 2009 dráha RWY 13/31 ve směru na Řepy a Dobrovíz.
>
 
06.09.2009

Začal to J.R.Vilímek v balóně

text,foto: (jjk) Začal to J.R.Vilímek v balóně

Ano tak to bylo, podnikatel a nakladatel J.R.Vilímek byl prvním doloženým aviatikem, respektive vzduchoplavcem v roce 1891, který bydlel na Zbraslavi. Sám Vilímek tehdy nemohl tušit, že jeho následovníci na louce mezi Zbraslaví, Radotínem a Lipencemi za třicet let založí letiště, které je dnes bohužel už jen modelářské.

>
 
06.09.2009

Mostkovice u Plumlovské přehrady…

text,foto: (jjk) Mostkovice u Plumlovské přehrady…

…jsou známé svým vojenským letištěm, které tu fungovalo od třicátých do konce šedesátých let minulého století. A dnes tu také malé letiště pro ultralehká letadla najdeme. Že to nikomu nic neříká? Ale určitě říká, řeč je o letišti Vojenského leteckého učiliště Prostějov II. – Stichovice o jehož zřízení se rozhodlo v roce 1935 a zprovozněno bylo dva roky později.

>
 
05.09.2009

V rybníce a popravišti popadali Freestylisti

text,foto: (jjk) V rybníce a popravišti popadali Freestylisti

Na místě bývalého rybníka, na jehož břehu se vesele popravovalo dnes v sobotu 5.září 2009 skončilo Mistrovství Evropy a Světový pohár v parašutismu 2009. Rybník byl vysušen už v 19.století a také popravy se zde už dávno nekonají a dlouhá léta zde bylo vojenské letiště a naposledy 51.vrtulníkový pluk. Je tedy řeč o letišti v Prostějově, kde se letos sešla elita světového parašutismu a rozdala si to o cenné kovy.

>
 
05.09.2009

»Po sklonu nebes váhavým krokem …

text,foto. (jjk) »Po sklonu nebes váhavým krokem …
…. podzim se blíží« …klasickou čínskou poezií jako berličkou si opět pomáhám. Opět po dvou měsících. To z toho důvodu, že se až po takové době dolétalo letošní Mistrovství České republiky v letecké akrobacii a to jak motorové tak plachtařské. V Toužimi se tak dokončila, která vinou počasí byla přerušena v červnu v Moravské Třebové.
>
 
05.09.2009

Aero má od září nové vedení

(jjk), www.aero.cz Aero má od září nové vedení
Od nového školního roku došlo v souvislosti s novou strategií k změnám v organizační struktuře společnosti Aera Vodochody. Novým prezidentem společnosti byl jmenován Ladislav Šimek, který nahradí dosavadního šéfa Igora Huláka, který z Aera odchází.
>
 
04.09.2009

Léčení letiště v Plané

(red), www.airport-cb.cz Léčení letiště v Plané

Českobudějovické letiště v Plané mnoho desítek let bylo mateřskou základnou vojenského letectva a vcelku logicky tu po armádě zbylo množství nechtěného dědictví v podobě různých toxických tekutin ukrytých i v místech, kde by je nikdo nečekal a ani nevítal. Nepotřebné podzemní palivové nádrže a skladovací prostory, které se nehodí k civilnímu provozu je nyní tedy potřeba postupně odstranit.

>
 
04.09.2009

Omezení letů během CIAF v Hradci Králové

(red), www.airshow.cz, www.lshk.cz Omezení letů během CIAF v Hradci Králové
Během leteckého show CIAF 2009 5. a 6.září 2009 od 7,00 do 17,00 hodin v Hradci Králové, kam se tento podnik přesunul po mnoha letech z letiště v Brně Tuřanech bude omezená možnost přistání a startu letadel, která nebudou součástí leteckého dne.
>
 
03.09.2009

Dopravci zaplňují prostor po SkyEurope

(red), www.prg.aero Dopravci zaplňují prostor po SkyEurope

Bankrot letecké společnosti SkyEurope mohou pro jiné letecké dopravce znamenat přímo požehnání a zároveň šanci jak alespoň trochu zmírnit tíživou situaci a odlehčeně řečeno, osvěžit tak alespoň lehce svůj pobyt v „červených číslech“. Na uvolněné linky slovenského dopravce se téměř okamžitě vrhly společnosti Wizz Air, Travel Service/Smart Wings, ČSA, Air France – KLM.

>
 
02.09.2009

Drážďany zbrojí na zimu

(red) Flughafen Dresden GmbH, www.letiste-drazdany.cz Drážďany zbrojí na zimu

Pomalu se letní sezona chýlí ke svému konci a začíná se plánovat ta zimní. Kromě jiných se připravuje na zimu i jedno z nejbližších letišť za našimi hranicemi v Drážďanech, které často využívají i tuzemští rekreanti létající s německými cestovními kancelářemi. Jak se říká: až se zima zeptá…

>
 
01.09.2009

Den otevřených dveří na VŠO

(red) VŠO Praha, www.vsopraha.cz Den otevřených dveří na VŠO
Vysoká škola obchodní v Praze se kromě jiného zabývá v bakalářském a magisterském studiu výchovou v oborech spojených s leteckou dopravou a cestovním ruchem. A hned na začátku září pro zájemce pořádá i dvakrát den otevřených dveří a to 2. a 16.září 2009.
>
 
01.09.2009

SkyEurope dostaly stopku v Praze a následně zkrachovaly

(red), www.prg.aero SkyEurope dostaly stopku v Praze a následně zkrachovaly
Letiště Praha včera oznámilo, že od 1. září 2009 přestává poskytovat služby společnosti SkyEurope do doby než budou obnoveny dohodnuté pravidelné předplatby. O půlnoci na 1.září 2009 se situace posunula už o krok dále a na na svých stránkách jen suše letecká společnost SkyEurope oznámila, že zastavuje provoz.
>
 
31.08.2009

Stovky padáků nad Prostějovem a zákaz LKR6

(jjk) Stovky padáků nad Prostějovem a zákaz LKR6

V pondělí 31.srpna 2009 v podvečerních hodinách (v 18,00 hodin) slavnostně začíná na letišti v Prostějově Mistrovství Evropy a Světový pohár v parašutismu pro rok 2009. Po slavnostním defilé reprezentantů z dvaceti států na náměstí T.G.Masaryka budou závody probíhat až do soboty 5.září 2009.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

26. září 2019 21:00-23:59

Divadlo Sklep: Mlýny

Hradec Králové - Věkoše
Legendární představení Divadla Sklep „Mlýny“ hangáru č.158 Flying Legends (přístup Bránou 26) a kulisách historických strojů Gaz, UAZ, V3S, MiG-15 (vstupenky 400,- Kč, rezervace vstupenek miracky@flying-legends.cz), Letiště Hradec Králové – Věkoše, www.flying-legends.cz
 
detail akce
společenská akce
 
28. září 2019 10:00-18:00

10. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Slaný
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky, Letiště Slaný, www.aktocna.cz, www.lksn.cz, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laacr.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
28. - 29. září 2019

5. Výstava letecké techniky

Doubravice
Spolek 1.stíhací letecký pluk „Zvolenský“ pořádá při příležitosti 75. výročí vzniku 1.čsl.samostatného stíhacího pluku výstavu letecké techniky, Doubravice, www.pomalsi.cz
 
detail akce
výstava
 
28. září 2019 10:00-17:00

8. Dětský den v Lešanech

Lešany (VTM)
Dětský den, Vojenské technické muzeum Lešany, www.vhu.cz
 
detail akce
společenská akce
 
28. - 29. září 2019

Bezmotorový akro víkend

Benešov - Bystřice/Nesvačily

Náborová akce pro potencionální bezmotorové letecké akrobaty „Looping Days“, Letiště Benešov - Bystřice/Nesvačily, www.gac-ramert.eu, www.aecr.cz

 
detail akce
akrobacie
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama