Aktuality RSS

02.07.2009

Zenairy už opět mohou létat

LAA ČR, www.laa.cz Zenairy už opět mohou létat

Začátkem tohoto oku zveřejnila Letecká amatérská asociace ČR zákaz létání na letounu Zenair CH 601 XL. Stalo se tak v návaznosti na nehodu tohoto stroje v Nizozemsku a následně i v USA (došlo k ulomení levého křídla). Kvůli těmto fatálním haváriím zakázal v únoru 2009 Deutsche Aero Club e.V., (DAeC) provoz tohoto typu letadla a nařídil provést novou pevnostní zkoušku křídla. 1. července 2009 LAA ČR zveřejnila „Závazný bulletin – Povolení prozatímního provozu letounů typu Zenar CH 601 XL s omezením“.

>
 
01.07.2009

Prázdninový výlet do Drážďan

(red), Flughafen Dresden GmbH, www.letiste-drazdany.cz Prázdninový výlet do Drážďan

Saské letiště v Drážďanech na letošní prázdniny láká rodiče s dětmi na tradiční letní exkurze a to nejen německé návštěvníky, ale i české turisty. A k vidění toho bude opravdu hodně, protože současně s letním letovým řádem se pravidelně zvyšuje i počet letadel a společností startujících a přistávajících na tomto letišti.

>
 
30.06.2009

Opakované zveřejnění "Black listu"

(jjk); www.ec.europa.eu Opakované zveřejnění "Black listu"
V souvislosti s katastrofou jemenského letounu Airbus A310 u Komorských ostrovů opět zveřejňujeme seznam leteckých společností, které mají buď úplný zákaz letů do zemí Evropské unie, nebo mají zakázanou činnost, nebo některé jejich stroje nevyhovují bezpečnostním požadavkům.
>
 
30.06.2009

Letenka v telefonu

Letiště Praha a.s.,www.prg.aero Letenka v telefonu
Letiště Praha zavedlo novinku - systém, který aerolinkám umožní, aby se jejich cestující odbavili prostřednictvím mobilního telefonu nebo PDA zařízení. Jako první rozšířila své služby o odbavení přes mobil letecká skupina AIR FRANCE - KLM. Od 26. června se pasažéři směřující do Amsterdamu dostanou do letadel s palubní vstupenkou na displeji telefonu.
>
 
29.06.2009

Krize nekrize nové linky vznikají …

(jjk) Krize nekrize nové linky vznikají …
Celosvětově se hovoří o globální finanční a hospodářské krizi či recesi. To však nebrání leteckým společnostem všeho druhu a z různých koutů světa zavádět nové pravidelné či charterové linky.
>
 
28.06.2009

V Josefově oběsili tesaře…

text,foto: (jjk) V Josefově oběsili tesaře…
…praví legenda. Zmíněný tesař prý ukradl plány od pevnosti a za to ho oběsili. A on od té doby chodí po Josefově (a patrně i přilehlé Jaroměři) a straší. Nicméně letos si na to strašení pozval i svatého Petra a prostrašili se svorně celým Mistrovstvím České republiky v přesném létání a letecké rally.
>
 
28.06.2009

»S lijákem proudným, večera chlad, na hory pad…

text,foto: (jjk) »S lijákem proudným, večera chlad, na hory pad…

…Za lesem záře - ovlhlý měsíc, v zelené páře.« Wang Wei to trefil přesně, tak nějak proběhlo letošní Mistrovství České republiky v letecké akrobacii (motorové i plachtařské) na letišti ve Starém Městě u Moravské Třebové. »Nad smrky - zřídla, dešťové vody, zpěněná zřídla, ze skal, se řinou.«

>
 
28.06.2009

Heliport v Motole, Vypich pomalu končí

(jjk) Heliport v Motole, Vypich pomalu končí
V pátek, 26.června byl ve Fakultní nemocnici v Motole slavnostně zahájen provoz na nové přistávací ploše, která je určena pro vrtulníky letecké záchranné služby. Byla vybudovaná v prostorách u budovy Dětské onkologie a bude sloužit do té doby, než se v rámci rozsáhlé rekonstrukce Dětské fakultní nemocnice zprovozní nový komfortní heliport na střeše jednoho z pavilónů v roce 2011.
>
 
27.06.2009

Nad hlavou deka ve Dvoře Králové se čeká

text,foto: (jjk) Nad hlavou deka ve Dvoře Králové se čeká
Nachýlil se měsíc červen a nikoli africká zvířena, ale plachtaři se sjeli a sletěli do Dvora králové nad Labem na další, už dvanáctý ročník tradičních závodů Safari 09´. Jenže letošní sezona se daří ještě hůř než ta loňská. V sobotu sice oficiálně Safari začalo, ale vůbec se nestartovalo, protože déšť a nízká oblačnost znemožnila jakékoli regulérní létání a ani „mračoun“ nezačaroval oblohu, aby byla shovívavější a tak se musí čekat.
>
 
27.06.2009

ÚCL shání zaměstnance

(red), ÚCL, www.caa.cz ÚCL shání zaměstnance

Úřad civilního letectví zveřejnil v uplynulých dnech na svých stránkách inzerát, ve kterém poptává specialistu do Sekce letových standardů s nástupem od 1.září 2009.

>
 
26.06.2009

Další odklad MČR a poháru

(red) LAA ČR, www.laa.cz Další odklad MČR a poháru
Počasí se nelepší, naopak zhoršuje a kromě jiných zábavných letních vykutáleností přišly i povodně. Takže LAA ČR podruhé posunuje 3.kolo MČR a Poháru na další termín. Vzhledem k tomu, že je termínová listina nacpaná k prasknutí bude další termín (pravděpodobně v červenci) teprve upřesněn (původní temín byl 19.-21.6.2009). Sledujte tedy internetové stránky LAA ČR, www.laa.cz nový termín bude v dohledné době zveřejněn.
>
 
26.06.2009

Víkendová opatření na letišti v Roudnici

(red), ŘLP ČR s.p., www.rlp.cz Víkendová opatření na letišti v Roudnici
Tento víkend se v Roudnici nad Labem uskuteční již desátý ročník Memorial Air Show (koná se 1x za dva roky) s mottem „České předsednictví EU, uvolnění evropského nebe pro sportovní létání a 100. let Aeroklubu ČR“. V této souvislosti vydalo Řízení letového provozu upozornění na změny v letovém provozu v oblasti Roudnice nad Labem a okolních letištích.
>
 
25.06.2009

Prodloužen termín pro podání nabídek při privatizaci ČSA

MF ČR, www.mfcr.cz Prodloužen termín pro podání nabídek při privatizaci ČSA
Meziresortní komise pro privatizaci ČSA na svém dnešním zasedání souhlasila s prodloužením termínu pro podání závazných nabídek na koupi akciového podílu státu ve společnosti České aerolinie, a. s. na 15.září 2009. (Původní termín byl 13. července 2009.
>
 
25.06.2009

Ostravské CCA zavádějí nové spoje

(jjk), CCA, www.flycca.eu Ostravské CCA zavádějí nové spoje
Letecká společnost Central Connect Airlines od dnešního dne 25.června 2009 uvádí do provozu novou prázdninovou linku mezi Ostravou a Chorvatským Splitem. A od září bude létat i do Mnichova.
>
 
24.06.2009

Aero Vodochody bude pracovat na novém dopravním letadle

(red),Aero a.s.,www.aero.cz Aero Vodochody bude pracovat na novém dopravním letadle
Největší český letecký výrobce podepsal v minulém týdnu na pařížském aerosalonu přelomovou smlouvu na mezinárodní risk-sharingový projekt s belgickou společností SONACA. Spolu s ní a kanadským leteckým výrobcem Bombardier Inc. budou společně vyvíjet letouny typu CS100 a CS300.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

21. února 2019 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Jaroslav Špaček

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Jaroslav Špaček – pplk.v.v., ředitel CLV Pardubice Povídání nejen o vrtulnících, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
22. - 23. února 2019

Modely

Praha - Letňany (PVA)

Prodejní výstava pro modeláře, Pražský veletržní areál PVA Letňany, www.rcmodely.cz

 
detail akce
výstava
 
22. února 2019 17:00-20:00

Beseda o historii létání v Krkonoších

Vrchlabí
Beseda pořádaná Leteckým kroužkem Krkonošského aeroklubu Vrchlabí o létání před druhou světovou válkou, ve válce, po válce a v současnosti s členy Aeroklubu Vrchlabí Pavlem Kocánem a Dušanem Patočkou, Dům dětí a mládeže Vrchlabí, www.lkvr.cz, www.kavr.cz, www.ddmvrchlabi.cz
 
detail akce
společenská akce
 
22. února 2019 17:00-22:00

Valentine FS2 Cup 2019

Praha - Letňany HF Arena

Šestý ročník parašutistické soutěže dvojic ve větrném tunelu, Hurricane Factory Praha - Letňany, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
27. února - 2. března 2019

17. FAI World Para-Ski Championships 2019

Vrchlabí – Lánov
17. FAI Mistrovství světa Para Ski 2019 v para-ski jednotlivců a družstev, Letiště Vrchlabí – Lánov, www.aecr.cz, www.paraski.cz, www.fai.org
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama