Aktuality RSS

25.08.2009

Wi-Fi v Ruzyni a interaktivní mapa

(red),Letiště Praha, www.prg.aero Wi-Fi v Ruzyni a interaktivní mapa

V uplynulém týdnu zahájilo Letiště Praha provoz bezplatného bezdrátového připojení na internet ve všech prostorách Terminálů 1 a 2 a ve spojovacím objektu. Zřízením free wi-fi se tak po Vídni, Moskvě, Madridu,  Shannonu a Izmiru stává šestým evropským mezinárodním letištěm, které tuto službu cestujícím poskytuje. V té samé době byly obohaceny i internetové stránky pražského letiště o nový rozšířený letový řád s interaktivní mapou, která usnadňuje orientaci.

>
 
24.08.2009

Let Kunovice míří pod křídla Kremlu

E15, www.e15.cz Let Kunovice míří pod křídla Kremlu

Proslulá česká firma Aircraft Industries, dosud známá pod starým názvem Let Kunovice, se má stát součástí ruské státní společnosti OAK (Spojená korporace leteckého průmyslu). Kunovický výrobce letounů L 410/420 a menších kluzáků by dokonce měl být prvním zahraničním aktivem této obří společnosti, která usiluje o obnovu slávy ruských letadel. Potvrzují to informace ruského tisku. Konglomerát OAK vytvořil ruský stát s přímou podporou současného premiéra Vladimira Putina a moskevská vláda do této společnosti vložila státní aktiva v leteckém průmyslu, včetně známého výrobce stíhaček Suchoj.  Více v E15: let-kunovice-miri-pod-kridla-kremlu.

>
 
24.08.2009

Rakousko-Uherské ticho

(red), Letiště Praha, www.prg.aero Rakousko-Uherské ticho
Ve třetím ročníku soutěže o Nejtiššího dopravce podle rvaních zveřejněných informací si nejlépe vedly letecké společnosti z Rakouska a Maďarska. Jako by se vedoucí mocnosti někdejšího C.K. mocnářství domluvily. V kategorii proudových letadel nejméně hluku vydávala společnost Wizz Air a mezi vrtulovými stroji pro změnu Austrian Airlines.
>
 
23.08.2009

Smrt v Silverstone

(red), www.newsnidea.com, www.wac2009.com Smrt v Silverstone
V sobotu 22.srpna 2009 v průběhu soutěží Mistrovství světa v letecké akrobacii třídy Unlimited v anglickém Silverstone zahynula americká pilotka Vicki Cruseová na letounu Edge 540. Ihned po fatálním incidentu byl šampionát přerušen a Úřad civilního letectví zkoumá příčiny havárie.
>
 
23.08.2009

Třicet let půstu a zase se stahovala mračna

text, foto: (jjk) Třicet let půstu a zase se stahovala mračna
Titulek je poněkud zavádějící, protože letiště na kopci mezi Vysokovem a Kramolnou náležející pod péči Aeroklubu Náchod už opět skoro dvacet let (po své násilné likvidaci v roce 1960 a obnově v roce 1990) funguje a potřetí se zde v sobotu 22.srpna 2009 konal Vysokovský kopec techniky. Ale tento rok byl "kopec" trochu moc nepříjemně zkrápěný deštěm a černé mraky vyvolávaly asociace na tři desítky let, kdy z tohoto půvabného letišťátka nesmělo vzlétnout kromě místního ptactva vůbec nic.
>
 
22.08.2009

Zlatý lev, hispánský kojot, Alojzyho orlice a Rusalka v orchestřišti

text,foto: (jjk) Zlatý lev, hispánský kojot, Alojzyho orlice a Rusalka v orchestřišti

Odpolední déšť, stupně vítězů a polské protesty, to byl závěr 12. FAI mistrovství světa 2009 v ultralehkém létání 22. srpna na jihlavském letišti Henčov. Českým pilotům se podařilo v horkém srpnovém týdnu vybojovat šest medailí z toho hned dvě zlaté, ale nebýt protestu jedné polské posádky a následného přepočítávání bodů, byly by zlaté medaile tři. Paradoxně ani tento protest Polákům k medaili nepomohl až za stupni vítězů.

>
 
22.08.2009

Pulci v Kadolci

text,foto: (jjk) Pulci v Kadolci

Uprostřed poetické přírody Českomoravské vysočiny, mezi rozlehlými lesy a poli, na břehu romantického rybníka Křížovníka u obce Kadolec leží už dlouhé desítky let plachtařský ráj, letiště Křižanov. V tetelivém parnu letošního srpna se zde odlétalo Mistrovství České republiky plachtařů juniorů a akademiků současně s Pohárem Františka Vrtěny.

>
 
21.08.2009

Jumbo v Praze třikrát týdně

(red),Letiště Praha, www.prg.aero Jumbo v Praze třikrát týdně
Bezpochyby divácky atraktivním strojem, který pravidelně navštěvuje ruzyňské letiště je Boeing 747 tchajwanské společnosti China Airlines. Pro návštěvníky, ale i také spottery je tedy dobrou zprávou, že „jumbo“ od srpna létá do Prahy už třikrát týdně.
>
 
20.08.2009

V Silverstone o světové tituly

(jjk) Zdroj:WAC2009, www.wac2009.com V Silverstone o světové tituly
Na letišti v Silverstone, které se především proslavilo za druhé světové války letiště a je posvátným místem britského letectví, ale i automobilového sportu od dnešního dne naplno probíhá letošní Mistrovství světa v letecké akrobacii třídy Unlimited.
>
 
19.08.2009

Privatizace ČSA pokračuje

MFČR, www.mfcr.cz Privatizace ČSA pokračuje

Ministerstvo financí ČR obdrželo informaci o rozhodnutí společnosti Air France - KLM o rozhodnutí dále se neúčastnit procesu privatizace ČSA. Ministerstvo financí bude ve veřejném výběrovém řízení pokračovat a na svém postupu nic nemění. Ve výběrovém řízení zůstalo konsorcium Unimex a Travel Service.


>
 
19.08.2009

CZALPA zaslala otevřený dopis premiérovi Janu Fischerovi

CZALPA, www.czalpacsa.cz CZALPA zaslala otevřený dopis premiérovi Janu Fischerovi
Profesní a odborová organizace CZALPA ČSA, která sdružuje přes 500 pilotů letecké společnosti ČSA, dnes (19.8.2009) zaslala otevřený dopis předsedovi vlády ČR Janu Fischerovi, ve kterém ho informuje o kritické situaci v ČSA a.s.
>
 
19.08.2009

Aero Vodochody prohrálo v Polsku s Agustou

E15, www.e15.cz Aero Vodochody prohrálo v Polsku s Agustou

Majiteli Aera Vodochody – investiční skupině Penta – se zatím daří plnit hlavní strategickou vizi vybudovat evropský letecký holding, který by konkuroval velkým světovým hráčům, jen částečně. Po neúspěšném pokusu koupit rumunské výrobce Avioane Craiova a IAR Ghimbav, nyní definitivně zhasla naděje také na privatizaci poslední velké polské státní letecké společnosti PZL Swidnik. Více v E15: www.e15.cz aero-prohralo-s-agus-tou.

>
 
18.08.2009

Zemřel František Kdér

AeČR, www.aecr.cz Zemřel František Kdér
Ve čtvrtek 13.srpna 2009 zemřela jedna z legend československého sportovního letectví - František Kdér.
>
 
18.08.2009

Do Uzbekistánu pravidelně s ČSA

(red), ČSA, www.csa.cz Do Uzbekistánu pravidelně s ČSA
České aerolinie zahájí od 19.srpna 2009 pravidelné lety z Prahy do Taškentu, hlavního města Uzbekistánu, a posílí tak spojení mezi Evropou a střední Asií. Do Taškentu, který je největším městem v oblasti se bude z Prahy létat díky nové pravidelné lince Českých aerolinií dvakrát týdně.
>
 
17.08.2009

Koncept návrhu zákona o veřejných službách v přepravě cestujících

(red), MDČR, www.mdcr.cz Koncept návrhu zákona o veřejných službách v přepravě cestujících

Ministerstvo dopravy vypracovalo „Koncept návrhu zákona o veřejných službách v přepravě cestujících“ k němuž svolalo jednání pracovní skupiny dne 21. srpna 2009. Tohoto jednání se může zúčastnit i odborná veřejnost, která své připomínky může zasílat ještě dnes 17.srpna 2009 do 18,00 hodin.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

30. - 31. března 2019

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
letecké modelářství
 
30. - 31. března 2019

Prostějovská nula

Prostějov II. - Stichovice
První ročník nové soutěže v přesnosti přistání pro všechny, kteří se nemohou dočkat soutěží a závodů (registrace 29.3.2019, 20,00 hodin), Letiště Prostějov II. – Stichovice, Paramotor klub Prostějov Stichovice, www.deltaklub.cz, www.laacr.cz
 
detail akce
soutěž - MPGL
 
30. března 2019 10:00-17:00

Zahájení muzejní sezóny 2018

Kunovice - Uherské Hradiště
Zahájení nové sezony v Leteckém muzeu v Kunovicích se třemi komentovanými prohlídkami (10,00, 13,30, 15,30 hodin), Letiště Kunovice - Uherské Hradiště, www.museum-kunovice.cz, www.lkku.cz
 
detail akce
společenská akce
 
4. dubna 2019 17:00-20:00

Začátek a konec letiště Holešov (1953 – 2009)

Holešov
Přednáška Ing. Jana Dúbravčíka (Vlastivědný kroužek Holešov) při příležitosti desátého výročí zrušení letiště v Holešově (vstupné 25,- Kč), Studovna Městské knihovny Holešov, www.holesov.info
 
detail akce
společenská akce
 
6. dubna 2019 10:00-18:00

Přebalování záložních padáků

Jaroměř - Josefov
Přebalování záložních padáků s přednáškami a diskuzemi o aktualitách v MPK, školení instruktorů MPK, Letiště Jaroměř – Josefov, www.chorche.com, www.lkja.cz
 
detail akce
PGL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama