Aktuality RSS

12.09.2009

Planá jako Zolná … pod mrakem

text,foto: (jjk) Planá jako Zolná … pod mrakem

Každoročně, letos už po páté, slaví piloti se svými stroji na českobudějovickém letišti v Plané někdejší den československého letectva, který připadá na 17.září. Letos by to tedy bylo i půlkulaté výročí, protože od roku 1944 kdy na slovenském letišti Zolná přistál 1.československý stíhací pluk uplyne šedesát pět let.

>
 
12.09.2009

Nesvačilské podívání podruhé

text:(jjk), foto: (vla) Nesvačilské podívání podruhé
V sobotu 12.září 2009 se na modelářském letišti Benešov – Nesvačily v blízkosti mezinárodního letiště Benešov – Bystřice konal druhý ročník „Nesvačilského podívání“, což je akce přímo navazující na tradiční Setkání obřích modelů letadel, kterých se uskutečnilo dvacet pět ročníků.
>
 
11.09.2009

Travel Service se i v krizi daří

(jjk, TVS) Travel Service se i v krizi daří

Travel Service přepravila za prvních sedm měsíců roku 2009 1,54 milionů lidí, což je meziročně více o 18 procent. Provozní hospodářský výsledek činil za uvedené období činil 426 milion korun, což je o 205 milionů korun než za stejné období loňského roku. Tržby společnosti činily za uvedené období 4.200 milionů korun a to znamená o 670 milionů korun než v roce 2008. Zisk je výsledkem hledání nových obchodních příležitostí mimo Evropu, které je dlouhodobou strategií společnosti.

>
 
10.09.2009

Audit ŘLP kvůli rekonstrukci technického bloku

MDČR, www-mdcr.cz Audit ŘLP kvůli rekonstrukci technického bloku

Ministerstvo dopravy ukončilo audit ve státním podniku Řízení letového provozu. Audit byl na konci července zahájen na základě rozhodnutí ministra dopravy Gustáva Slamečky poté, co byly v médiích zveřejněny pochybnosti týkající se veřejné zakázky "Projekt TB2007 - Rekonstrukce Technického bloku" a role společnosti Executive Project Group a.s. Odbor auditu, kontroly a dozoru Ministerstva dopravy prověřoval soubor několika souvisejících veřejných zakázek, žádné relevantní závady však nezjistil.

>
 
09.09.2009

Soud vyhlásil konkurz na SkyEurope

E15, www.e15.cz Soud vyhlásil konkurz na SkyEurope
Příběh slovenských nízkonákladových aerolinek SkyEurope spěje k definitivnímu konci. Okresní soud v Bratislavě totiž podle očekávání na majetek SkyEurope vyhlásil konkurz a zastavil restrukturalizaci firmy. Informoval o tom mluvčí soudu Pavol Adamčiak. Soud tak vyhověl správci restrukturalizace Jozefu Griščikovi, který konkurz na firmu navrhl 31. srpna, jelikož ozdravení firmy už podle něj nebylo možné.Více četěte v deníku E15: Slovensky-soud-vyhlasil-konkurz-na-skyeurope.
>
 
09.09.2009

Předposlední velká akce sezony = AchrobatShow 2009

(jjk) Předposlední velká akce sezony = AchrobatShow 2009
Pomalu, ale jistě se nám chýlí letošní sezona ke svému konci. Poznamenána byla více než v minulých letech nepřízní počasí, ale i tak se s vypětím všech sil podařilo téměř všechny soutěže odlétat (ač některé na etapy) a většina „velkých“ akcí a leteckých dnů je za námi. A předposledním velkým leteckým dnem je v netradičním nedělním termínu tradičně AcrobatShow 2009 – Memoriál Martina Stáhalíka na příbramském letišti Dlouhá Lhota.
>
 
09.09.2009

Podpora zaměstnanosti v okolí pražského letiště

(red), www.aecr.cz, www.praha6.cz Podpora zaměstnanosti v okolí pražského letiště

Zástupci Magistrátu hlavního města Prahy, Městské části Prahy 6, Kladna a okolních obcí a Letiště Praha se na svém setkání v uplynulém týdnu dohodli na podpoře zaměstnanosti v této oblasti. Jednání se účastnili mimo jiné primátor hlavního města Prahy Pavel Bém, starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa, primátor města Kladno Dan Jiránek, starostové obcí z Kladenska a zástupci vedení Letiště Praha, a. s., v čele s generálním ředitelem společnosti Miroslavem Dvořákem.

>
 
08.09.2009

Nové letecké muzeum otevřeno v Neředíně

(red), www.1lsp.cz Nové letecké muzeum otevřeno v Neředíně

Na olomouckém mezinárodním letišti v Neředíme bylo uplynulý víkend otevřeno nové letecké muzeum. Umístěno je v bývalém hangáru, který byl naposledy užíván Sovětskou armádou, ale po jejím odchodu před osmnácti lety zůstal opuštěn.Muzeum vzniklo v útrobách tohoto hangáru na ploše 2000 metrů čtverečních díky občanskému sdružení 1. Letecký školní pluk, které se specializuje na leteckou technikou, kterou opravuje a rekonstruuje historická letadla a zabývá se leteckou výstavní a muzejní činností

>
 
07.09.2009

Další bankrot – KD Avia

(red) Další bankrot – KD Avia

Několik dnů po kolapsu slovenské letecké společnosti SkyEurope se do konkurzu propadla ruská Kaliningrad Avia (KD Avia), jejíž dluhy dosáhly 11,7 miliard rublů. Společnost přitom ještě realtivně nedávno objednala 25 letadel Airbus A319 v celkové hodnotě 1,7 mld. dolarů.

>
 
06.09.2009

Oprava ruzyňských drah před zimou

(red),www.prg.aero Oprava ruzyňských drah před zimou
V souvislosti s přípravou pražského ruzyňského letiště na zimní období, dochází k pravidelné podzimní opravě obou vzletových a přistávacích drah. Od pondělí 7.září 2009 to bude hlavní dráha RWY 06/24 směřovaná na Horoměřice a Unhošť a od 29.září 2009 dráha RWY 13/31 ve směru na Řepy a Dobrovíz.
>
 
06.09.2009

Začal to J.R.Vilímek v balóně

text,foto: (jjk) Začal to J.R.Vilímek v balóně

Ano tak to bylo, podnikatel a nakladatel J.R.Vilímek byl prvním doloženým aviatikem, respektive vzduchoplavcem v roce 1891, který bydlel na Zbraslavi. Sám Vilímek tehdy nemohl tušit, že jeho následovníci na louce mezi Zbraslaví, Radotínem a Lipencemi za třicet let založí letiště, které je dnes bohužel už jen modelářské.

>
 
06.09.2009

Mostkovice u Plumlovské přehrady…

text,foto: (jjk) Mostkovice u Plumlovské přehrady…

…jsou známé svým vojenským letištěm, které tu fungovalo od třicátých do konce šedesátých let minulého století. A dnes tu také malé letiště pro ultralehká letadla najdeme. Že to nikomu nic neříká? Ale určitě říká, řeč je o letišti Vojenského leteckého učiliště Prostějov II. – Stichovice o jehož zřízení se rozhodlo v roce 1935 a zprovozněno bylo dva roky později.

>
 
05.09.2009

V rybníce a popravišti popadali Freestylisti

text,foto: (jjk) V rybníce a popravišti popadali Freestylisti

Na místě bývalého rybníka, na jehož břehu se vesele popravovalo dnes v sobotu 5.září 2009 skončilo Mistrovství Evropy a Světový pohár v parašutismu 2009. Rybník byl vysušen už v 19.století a také popravy se zde už dávno nekonají a dlouhá léta zde bylo vojenské letiště a naposledy 51.vrtulníkový pluk. Je tedy řeč o letišti v Prostějově, kde se letos sešla elita světového parašutismu a rozdala si to o cenné kovy.

>
 
05.09.2009

»Po sklonu nebes váhavým krokem …

text,foto. (jjk) »Po sklonu nebes váhavým krokem …
…. podzim se blíží« …klasickou čínskou poezií jako berličkou si opět pomáhám. Opět po dvou měsících. To z toho důvodu, že se až po takové době dolétalo letošní Mistrovství České republiky v letecké akrobacii a to jak motorové tak plachtařské. V Toužimi se tak dokončila, která vinou počasí byla přerušena v červnu v Moravské Třebové.
>
 
05.09.2009

Aero má od září nové vedení

(jjk), www.aero.cz Aero má od září nové vedení
Od nového školního roku došlo v souvislosti s novou strategií k změnám v organizační struktuře společnosti Aera Vodochody. Novým prezidentem společnosti byl jmenován Ladislav Šimek, který nahradí dosavadního šéfa Igora Huláka, který z Aera odchází.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

30. - 31. března 2019

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
letecké modelářství
 
30. - 31. března 2019

Prostějovská nula

Prostějov II. - Stichovice
První ročník nové soutěže v přesnosti přistání pro všechny, kteří se nemohou dočkat soutěží a závodů (registrace 29.3.2019, 20,00 hodin), Letiště Prostějov II. – Stichovice, Paramotor klub Prostějov Stichovice, www.deltaklub.cz, www.laacr.cz
 
detail akce
soutěž - MPGL
 
30. března 2019 10:00-17:00

Zahájení muzejní sezóny 2018

Kunovice - Uherské Hradiště
Zahájení nové sezony v Leteckém muzeu v Kunovicích se třemi komentovanými prohlídkami (10,00, 13,30, 15,30 hodin), Letiště Kunovice - Uherské Hradiště, www.museum-kunovice.cz, www.lkku.cz
 
detail akce
společenská akce
 
4. dubna 2019 17:00-20:00

Začátek a konec letiště Holešov (1953 – 2009)

Holešov
Přednáška Ing. Jana Dúbravčíka (Vlastivědný kroužek Holešov) při příležitosti desátého výročí zrušení letiště v Holešově (vstupné 25,- Kč), Studovna Městské knihovny Holešov, www.holesov.info
 
detail akce
společenská akce
 
6. dubna 2019 10:00-18:00

Přebalování záložních padáků

Jaroměř - Josefov
Přebalování záložních padáků s přednáškami a diskuzemi o aktualitách v MPK, školení instruktorů MPK, Letiště Jaroměř – Josefov, www.chorche.com, www.lkja.cz
 
detail akce
PGL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama