Aktuality RSS

19.08.2009

CZALPA zaslala otevřený dopis premiérovi Janu Fischerovi

CZALPA, www.czalpacsa.cz CZALPA zaslala otevřený dopis premiérovi Janu Fischerovi
Profesní a odborová organizace CZALPA ČSA, která sdružuje přes 500 pilotů letecké společnosti ČSA, dnes (19.8.2009) zaslala otevřený dopis předsedovi vlády ČR Janu Fischerovi, ve kterém ho informuje o kritické situaci v ČSA a.s.
>
 
19.08.2009

Aero Vodochody prohrálo v Polsku s Agustou

E15, www.e15.cz Aero Vodochody prohrálo v Polsku s Agustou

Majiteli Aera Vodochody – investiční skupině Penta – se zatím daří plnit hlavní strategickou vizi vybudovat evropský letecký holding, který by konkuroval velkým světovým hráčům, jen částečně. Po neúspěšném pokusu koupit rumunské výrobce Avioane Craiova a IAR Ghimbav, nyní definitivně zhasla naděje také na privatizaci poslední velké polské státní letecké společnosti PZL Swidnik. Více v E15: www.e15.cz aero-prohralo-s-agus-tou.

>
 
18.08.2009

Zemřel František Kdér

AeČR, www.aecr.cz Zemřel František Kdér
Ve čtvrtek 13.srpna 2009 zemřela jedna z legend československého sportovního letectví - František Kdér.
>
 
18.08.2009

Do Uzbekistánu pravidelně s ČSA

(red), ČSA, www.csa.cz Do Uzbekistánu pravidelně s ČSA
České aerolinie zahájí od 19.srpna 2009 pravidelné lety z Prahy do Taškentu, hlavního města Uzbekistánu, a posílí tak spojení mezi Evropou a střední Asií. Do Taškentu, který je největším městem v oblasti se bude z Prahy létat díky nové pravidelné lince Českých aerolinií dvakrát týdně.
>
 
17.08.2009

Koncept návrhu zákona o veřejných službách v přepravě cestujících

(red), MDČR, www.mdcr.cz Koncept návrhu zákona o veřejných službách v přepravě cestujících

Ministerstvo dopravy vypracovalo „Koncept návrhu zákona o veřejných službách v přepravě cestujících“ k němuž svolalo jednání pracovní skupiny dne 21. srpna 2009. Tohoto jednání se může zúčastnit i odborná veřejnost, která své připomínky může zasílat ještě dnes 17.srpna 2009 do 18,00 hodin.

>
 
16.08.2009

Z Radomi letíme s bronzem (...a stříbrem)

(jjk) Z Radomi letíme s bronzem (...a stříbrem)
Závěrečným ceremoniálem skončilo v sobotu 15.srpna 2009 na letišti Piastow v polské Radomi Mistrovství Evropy v letecké akrobacii třídy Advanced a českým reprezentantům se podařilo v konkurenci osmi družstev vybojovat bronzovou medaili.
>
 
16.08.2009

Padáčkářský Novum Castrum Jindřicha Vítkovce

text, foto: (jjk) Padáčkářský Novum Castrum Jindřicha Vítkovce

Jindřich Vítkovec z rodu pánů z Hradce je úzce spojen z novým hradem postaveným na soutoku Nežárky a Hamerského potoka roku 1220. A  letiště nedaleko jindřichohradeckého hradu bylo tomto víkendu spjato s  vrcholem Českého poháru v přesnosti přistání parašutistů a zároveň  proběhl X. ročník Jindřichohradeckého poháru.

>
 
15.08.2009

V Jihlavě na ostro a kohouti nekokrhají

(jjk), LAA ČR, www.laa.cz (aktualizováno) V Jihlavě na ostro a kohouti nekokrhají

Prvním soutěžním dnes začalo v tetelivém parnu Mistrovství světa v ultralehkém létání opět po dvou letech na českém území v poklidném „sletovém“ pohodovém tempu. Tentokrát se hostitelem stalo jihlavské letiště Henčov a tak se můžeme opět těšit na vrcholné výkony ultralehkých strojů a jejich pilotů.

>
 
14.08.2009

Nový EC 135T2+ v Ostravě

(red), foto: (jjk), DSA a.s., www.dsa.cz Nový EC 135T2+ v Ostravě

Poslední červencový den přeletěl na svou domovskou základnu v Ostravě nový vrtulník Letecké záchranné služby, kde byl slavnostně uveden do provozu v úterý 11.srpna 2009. Je jím stroj německé výroby EC 135 T2+ imatrikulace OK-DSE patřící královehradecké firmě DSA a.s.

>
 
13.08.2009

V severní části letiště přelety kachny divoké

(jjk) www.lshk.cz V severní části letiště přelety kachny divoké
Po celé ploše výskyt straky obecné. Ve střední a jižní části hejna holuba hřivnáče a městských holubů. Pravidelně rovněž zalétá poštolka obecná a káně lesní. Tolik praví červencová zpráva Biologické ochrany královehradeckého letiště. Už bylo o této službě existující od loňského roku psáno na tomto místě v dubnu, ale proč si něco to této službě nezopakovat když je léto a ptactvo má podobně jako letadla vrchol své sezony.
>
 
12.08.2009

Pražské letiště bude vybírat nové taxislužby

(red), www.prg.aero Pražské letiště bude vybírat nové taxislužby
Letiště Praha tento týden s ohledem na plánované vyhlášení výběrového řízení na provozovatele taxislužby vyzvalo potencionální zájemce ke společnému jednání. Po jejich skončení budou finalizovány základní podmínky a parametry tendru. Letiště Praha ke spolupráci na výběrovém řízení přizvalo i Magistrát a Městskou policii hl.m. Prahy.
>
 
11.08.2009

Bratislavský letištní sysel se stěhuje

(red), www.airportbratislava.sk Bratislavský letištní sysel se stěhuje
Jako mnoho českých letišť obývá sysel i bratislavské mezinárodní letiště. V letošním roce se tak i toto letiště připojilo k jeho letnímu odchytu, který prováděli na přelomu července a srpna čeští a slovenští odborníci na celém území České republiky. Cílem odchytu je navrácení sysla do historické lokality, nebo na nová místa, která poskytují vhodné podmínky pro jeho život a jsou i bezpečnější.
>
 
10.08.2009

Dvě litevské medaile

(red) Dvě litevské medaile
Uplynulý víkend ukončil letošní Mistrovství Evropy plachtařů, které probíhalo čtrnáct dní v litevském Pociunai. Závodilo se ve čtyřech třídách a ve všech měli zastoupení i čeští reprezentanti a těm se podařilo získat i dva cenné kovy. Stříbro vybojoval Roman Mraček a bronz Tomáš Suchánek.
>
 
10.08.2009

Dámy přivezly čtyři medaile ze Szegedu

(red) Dámy přivezly čtyři medaile ze Szegedu
V maďarském Szegedu v uplynulém týdnu proběhlo Mistrovství světa v plachtění žen, na kterém se českým reprezentantkám získat dvě stříbrné medaile a jednu bronzovou v jednotlivkyních a stříbrnou v soutěži družstev.
>
 
09.08.2009

Chrousti 3x zlatí nad Metují a ženci sklidili osm medailí

text,foto: (jjk) Chrousti 3x zlatí nad Metují a ženci sklidili osm medailí
I když Pavel Březina první místo ve své kategorii neudržel a o zlato ho připravil Brit Michel Carnet, vynahradil si to v soutěži družstev stejně jako jeho kolegové v dalších dvou kategoriích. To paraglidisté České republiky v polích nad řekou Metují sklidili celkem osm medailí a s třemi zlatými, stejným počtem stříbrných a dvěma bronzovými medailemi se stali na domácí půdě nejúspěšnější výpravou.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

16. - 20. ledna 2019

Mistrovství České Republiky Para Ski 2019

Vrchlabí – Lánov/Strakonice

Mistrovství České republiky v para-ski jednotlivců a družstev 2019, Letiště Vrchlabí – Lánov/Strakonice, www.aecr.cz, www.paraski.cz

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
17. ledna 2019 15:00-18:00

Den otevřených dveří SOŠCL Ruzyně

Praha 6 Ruzyně
Den otevřených dveří - Střední odborná škola civilního letectví, Praha 6 – Ruzyně (K Letišti 278), www.soscl-ruzyne.cz
 
detail akce
společenská akce
 
18. ledna 2019 10:00-15:00

Den otevřených dveří SŠL Kunovice

Kunovice

Den otevřených dveří - Střední škola letecká s.r.o., Kunovice (Na Záhonech 1177), www.ssletecka.com

 
detail akce
společenská akce
 
19. ledna 2019 19:00-23:59

16. Letecký ples AK Brno-Medlánky

Brno - Medlánky

Rada Aeroklubu zve na 16. ročník tradičního Leteckého plesu, hudba k tanci i poslechu, Kulturní centrum Sýpka Brno-Medlánky, www.akmedlanky.cz

 
detail akce
společenská akce
 
21. ledna 2019 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Pavel Vančata

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Pavel Vančata – letecký badatel, člen Leteckého Spolku Praha Otakar Janůj – radiotelegrafista 311 Sq., Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama