Aktuality RSS

04.09.2009

Omezení letů během CIAF v Hradci Králové

(red), www.airshow.cz, www.lshk.cz Omezení letů během CIAF v Hradci Králové
Během leteckého show CIAF 2009 5. a 6.září 2009 od 7,00 do 17,00 hodin v Hradci Králové, kam se tento podnik přesunul po mnoha letech z letiště v Brně Tuřanech bude omezená možnost přistání a startu letadel, která nebudou součástí leteckého dne.
>
 
03.09.2009

Dopravci zaplňují prostor po SkyEurope

(red), www.prg.aero Dopravci zaplňují prostor po SkyEurope

Bankrot letecké společnosti SkyEurope mohou pro jiné letecké dopravce znamenat přímo požehnání a zároveň šanci jak alespoň trochu zmírnit tíživou situaci a odlehčeně řečeno, osvěžit tak alespoň lehce svůj pobyt v „červených číslech“. Na uvolněné linky slovenského dopravce se téměř okamžitě vrhly společnosti Wizz Air, Travel Service/Smart Wings, ČSA, Air France – KLM.

>
 
02.09.2009

Drážďany zbrojí na zimu

(red) Flughafen Dresden GmbH, www.letiste-drazdany.cz Drážďany zbrojí na zimu

Pomalu se letní sezona chýlí ke svému konci a začíná se plánovat ta zimní. Kromě jiných se připravuje na zimu i jedno z nejbližších letišť za našimi hranicemi v Drážďanech, které často využívají i tuzemští rekreanti létající s německými cestovními kancelářemi. Jak se říká: až se zima zeptá…

>
 
01.09.2009

Den otevřených dveří na VŠO

(red) VŠO Praha, www.vsopraha.cz Den otevřených dveří na VŠO
Vysoká škola obchodní v Praze se kromě jiného zabývá v bakalářském a magisterském studiu výchovou v oborech spojených s leteckou dopravou a cestovním ruchem. A hned na začátku září pro zájemce pořádá i dvakrát den otevřených dveří a to 2. a 16.září 2009.
>
 
01.09.2009

SkyEurope dostaly stopku v Praze a následně zkrachovaly

(red), www.prg.aero SkyEurope dostaly stopku v Praze a následně zkrachovaly
Letiště Praha včera oznámilo, že od 1. září 2009 přestává poskytovat služby společnosti SkyEurope do doby než budou obnoveny dohodnuté pravidelné předplatby. O půlnoci na 1.září 2009 se situace posunula už o krok dále a na na svých stránkách jen suše letecká společnost SkyEurope oznámila, že zastavuje provoz.
>
 
31.08.2009

Stovky padáků nad Prostějovem a zákaz LKR6

(jjk) Stovky padáků nad Prostějovem a zákaz LKR6

V pondělí 31.srpna 2009 v podvečerních hodinách (v 18,00 hodin) slavnostně začíná na letišti v Prostějově Mistrovství Evropy a Světový pohár v parašutismu pro rok 2009. Po slavnostním defilé reprezentantů z dvaceti států na náměstí T.G.Masaryka budou závody probíhat až do soboty 5.září 2009.

>
 
31.08.2009

Tuřany se chystají na Benedikta XVI

(red) www.navstevapapeze.cz Tuřany se chystají na Benedikta XVI
Mnohé změny na mezinárodním letišti v Brně Tuřanech se chystají už měsíc dopředu a to z důvodu plánované návštěvy papeže Benedikta XVI v České republice 26. až 28.září 2009. Pražského ruzyňského letiště se přílet papeže výrazně nedotkne, ale brněnského dopravního uzlu ano, protože se přímo v areálu tuřanského letiště odehraje slavnostní mše.
>
 
30.08.2009

V Silverstone dolétáno

(jjk), www.wac2009.com V Silverstone dolétáno
Letos se světový šampionát v letecké akrobacii třídy Unlimited tedy dvakrát nevyvedl. Začalo to tragickou nehodou americké akrobatky Vicky Cruseové a pokračovalo nevlídným počasím, takže se podařilo odlétat jen kvalifikaci a jednu volnou sestavu a samostatně hodnocený sobotní Freestyle. A bohužel ani na české piloty se neusmálo štěstí, což v celkovém pořadí znamenalo šesté místo družstev a dvacáté páté místo Martina Šonky v celkovém pořadí.
>
 
30.08.2009

…. když už jsme v těch Rokycanech

text,foto: (jjk) …. když už jsme v těch Rokycanech
…. není možné se nezmínit i o vojenském muzeu, které je umístěno v Plzeňském předměstí vedle Šťáhlavské ulice v bývalém vojenském areálu za tzv.novými kasárnami. Je vcelku i logické, že při návštěvě letiště není možné opominout i dlouholeté působení vojenských jednotek v oblasti Rokycan.
>
 
29.08.2009

Eibllin strašila „Východ“, jelo se za „Západ“

text,foto: (jjk) Eibllin strašila „Východ“, jelo se za „Západ“
Svátek měla Evelína (z keltského Eibllin), ale radosti moc nenadělala. Už podruhé za sebou kapky deště a nízká oblačnost zahalila východ Čech. A tak když ještě v hodinu před polednem nad Ústím nad Orlicí pršelo a spodní hrana oblačnosti ve 180 metrech musel ač nerad autor těchto řádků operativně změnit plány a pokorně se odebrat na slet v Rokycanech, kde byla nebesa výrazně přívětivější.
>
 
28.08.2009

Sedmý „Tankový den“ v Lešanech

(red) VHU, www.vhu.cz Sedmý „Tankový den“ v Lešanech
V sobotu 29.srpna 2009 se koná ve Vojenském technickém muzeu v Lešanech u Týnce nad Sázavou už sedmý ročník tradičního Tankového dne, který mohou navštívit nejen milovníci obrněné techniky, ale návštěva tohoto muzea může být i zajímavým tipem na výlet pro celou rodinu.
>
 
27.08.2009

Nové dopravní řešení na bratislavském letišti

(red), Letisko M. R. Štefánka, www.airportbratislava.sk Nové dopravní řešení na bratislavském letišti
Vzhledem k probíhající výstavbě nového letištního terminálu, přilehlých komunikací a s tím související zajištění bezpečnosti cestujících, přistoupilo Letište Bratislava ke změně organizace dopravy v prostoru před letištními terminály.
>
 
27.08.2009

K havárii vrtulníku Kompress

(red), LAA ČR, www.laa.cz K havárii vrtulníku Kompress
Jak informovala média 16.srpna 2009 havaroval u Nikolčic na Břeclavsku ultralehký vrtulník Kompress. Podle dostupných informací se jednalo o stroj amatérské výroby bez označení a tak pravděpodobně neměl příslušná povolení k provozu. V této souvislosti zveřejnila Letecká amatérská asociace ČR „Komentář a doporučení inspektora provozu vrtulníků“, který vzhledem k závažnosti této události přetiskujeme v plném znění.
>
 
26.08.2009

Korejci největšími cargo dopravci

(red), www.dnoviny.cz Korejci největšími cargo dopravci
Vlajkový dopravce Korejské republiky se opět, a to už po páté za sebou stal největším ákladním dopravcem na světě. Korean air, resp. Jeho nákladní divizi v čele žebříčku konkuruje hong-kongský Cathay Pacific a německá Lufthansa.
>
 
25.08.2009

Wi-Fi v Ruzyni a interaktivní mapa

(red),Letiště Praha, www.prg.aero Wi-Fi v Ruzyni a interaktivní mapa

V uplynulém týdnu zahájilo Letiště Praha provoz bezplatného bezdrátového připojení na internet ve všech prostorách Terminálů 1 a 2 a ve spojovacím objektu. Zřízením free wi-fi se tak po Vídni, Moskvě, Madridu,  Shannonu a Izmiru stává šestým evropským mezinárodním letištěm, které tuto službu cestujícím poskytuje. V té samé době byly obohaceny i internetové stránky pražského letiště o nový rozšířený letový řád s interaktivní mapou, která usnadňuje orientaci.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

15. - 16. prosince 2018

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví funkční a létající model větroně, který si odnesou domů, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
letecké modelářství
 
22. prosince 2018 10:01-14:00

Otevřený slet combatů 310 sq.

Praha 5 Zličín (Sobínka)
Přátelský souboj 310. stíhací je skupiny RC modelářů z letiště Sobínka, Modelářské letiště Sobínka Praha 5 Zličín, www.310sq.cz, www.sobinka.eu
 
detail akce
letecké modelářství
 
28. prosince 2018 11:00-16:00

Štěpánské polétání

Bolešiny u Klatov

Klubové polétání Model klubu Bolešiny, Modelářské letiště Bolešiny, www.modelklubbolesiny.cz

 
detail akce
letecké modelářství
 
7. ledna 2019 08:00-16:00

Den otevřených dveří SOŠSaE Velešín

Velešín

Střední odborná škola strojní a elektrotechnická Velešín pořádá škola pro zájemce o studium Den otevřených dveří, SOŠSaE U Hřiště 527, Velešín, www.sosvel.cz

 
detail akce
společenská akce
 
8. ledna 2019 08:00-17:00

Den otevřených dveří SŠLVT Odolena Voda

Odolena Voda
Den otevřených dveří - Střední škola letecké a výpočetní techniky, Odolena Voda (U Letiště 370), www.sslvt.cz
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama