Aktuality RSS

26.06.2009

Víkendová opatření na letišti v Roudnici

(red), ŘLP ČR s.p., www.rlp.cz Víkendová opatření na letišti v Roudnici
Tento víkend se v Roudnici nad Labem uskuteční již desátý ročník Memorial Air Show (koná se 1x za dva roky) s mottem „České předsednictví EU, uvolnění evropského nebe pro sportovní létání a 100. let Aeroklubu ČR“. V této souvislosti vydalo Řízení letového provozu upozornění na změny v letovém provozu v oblasti Roudnice nad Labem a okolních letištích.
>
 
25.06.2009

Prodloužen termín pro podání nabídek při privatizaci ČSA

MF ČR, www.mfcr.cz Prodloužen termín pro podání nabídek při privatizaci ČSA
Meziresortní komise pro privatizaci ČSA na svém dnešním zasedání souhlasila s prodloužením termínu pro podání závazných nabídek na koupi akciového podílu státu ve společnosti České aerolinie, a. s. na 15.září 2009. (Původní termín byl 13. července 2009.
>
 
25.06.2009

Ostravské CCA zavádějí nové spoje

(jjk), CCA, www.flycca.eu Ostravské CCA zavádějí nové spoje
Letecká společnost Central Connect Airlines od dnešního dne 25.června 2009 uvádí do provozu novou prázdninovou linku mezi Ostravou a Chorvatským Splitem. A od září bude létat i do Mnichova.
>
 
24.06.2009

Aero Vodochody bude pracovat na novém dopravním letadle

(red),Aero a.s.,www.aero.cz Aero Vodochody bude pracovat na novém dopravním letadle
Největší český letecký výrobce podepsal v minulém týdnu na pařížském aerosalonu přelomovou smlouvu na mezinárodní risk-sharingový projekt s belgickou společností SONACA. Spolu s ní a kanadským leteckým výrobcem Bombardier Inc. budou společně vyvíjet letouny typu CS100 a CS300.
>
 
23.06.2009

Předběžná zpráva o parašutistické nehodě

(red), AeČR, www.aecr.cz Předběžná zpráva o parašutistické nehodě
Aeroklub České republiky dnes zveřejnil první předběnou zprávu o technické závadě, která v neděli 21.června 2009 způsobila na letišti v Mladé Boleslavi tragickou nehodu tandempilota (m.j. jednoho z nejzkušenějších parašutistů v ČR a předsedy jednoho ze středočeských aeroklubů) a pasažérky. Zprávu přetiskujeme pro její závažnost v plném znění.
>
 
23.06.2009

Další ročník soutěže o nejtiššího dopravce

Letiště Praha a.s., www.prg.aero Další ročník soutěže o nejtiššího dopravce
Letiště Praha ve spolupráci s městskou části Praha 6 vyhlašuje 3. ročník soutěže „NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE“ na Letišti Praha, která se koná od června do října 2009, tedy v období, kdy je letecký provoz na Ruzyni nejintenzivnější. Smyslem akce je pozitivní motivace leteckých společností k vstřícnému přístupu k životnímu prostředí s důrazem na otázku hluku.
>
 
22.06.2009

Slovenské SkyEurope nad propastí

SkyEurope Airlines, www.skyeurope.com Slovenské SkyEurope nad propastí
SkyEurope Airlines, a.s., která je dceřinou společností SkyEurope Holding AG, dnes oznamuje, že jí Okresní soud Bratislava I. přiznal ochranu před věřiteli, aby management společnosti mohl provést restrukturalizaci. SkyEurope se pro tento krok rozhodli dobrovolně, že tak společnost získá čas potřebný pro plnou realizaci potenciálu základen, linek a sítě, restrukturalizaci dluhu firmy a atraktivnosti aerolinií pro případnou novou investici.
>
 
22.06.2009

ŘLP hledá řídící letového provozu

ŘLP a.s., www.rlp.cz ŘLP hledá řídící letového provozu
Řízení letového provozu hledá stále nové řídící letového provozu. A protože další termín nového výcviku, který trvá dva roky, se blíží (1.2.2010) uveřejnilo na svých stránkách opět po čase poptávku po nových uzazečích o tuto záslužnou a odpovědnou práci.
>
 
21.06.2009

Divadélko Zelená Husa má čest předvést: Járu Nováka

(jjk) Divadélko Zelená Husa má čest předvést: Járu Nováka

V pátek 26.června 2009 v 19,00 hodin očekávejte v dejvické kavárně Potrvá kytarovou ekvilibristiku, nečekané hosty, příjemné posezení a poslech. S vlastním autorským programem zde vystupuje Jára Novák a jeho hosté, přátelé, kteří tvoří jeho band.

>
 
21.06.2009

Upozornění pro PK a ZK nejen na Rané

Pilot 6/09, LAA ČR Upozornění pro PK a ZK nejen na Rané
Přetiskujeme článek z červnového časopisu Pilot č.6/09 v plném znění, protože považujeme jeho znění za důležité: Letový areál Raná je jeden z nejfrekventovanějších terénů pro volné létání u nás. S tím souvisí také stinná stránka věci, a to, že zde dochází k relativně většímu počtu různých menších či větších nehod, při kterých je zapotřebí lékařská pomoc.
>
 
20.06.2009

Veni Vidi Vici v Pesvici

text,foto. (jjk) Veni Vidi Vici v Pesvici
V neděli 21.června začíná oficiálně léto a tak je nejvyšší čas toto statisticky nejteplejší období roku oslavit. A to nejlépe s dětičkami. Na chomutovském letišti v Pesvici (logicky, jak jinak) se tedy konalo tradiční (už šesté) „Vítání prázdnin“. Z nedalekého žateckého letiště se přiletěl ukázat L-29 Delfin a kromě všelijakých atrakcí a stánků se všemi možnými pochutinami se ještě před dvouměsíčním volnem mohly děti proletět nejen na Cessnách a Zlínech, ale i v malinkém vrtulníku Robinson.
>
 
20.06.2009

Čeradické slétnutí po devatenácté

text,foto: (jjk) Čeradické slétnutí po devatenácté

Někdejší záložní letiště Žatec II., neboli Čeradice, podle vojenských „utajovatelů“ Postoloprty, a dnes Žatec – Macerka je už tradičním cílem všech možných druhů létavců, létavic a vzduchoplavebných přístrojů. Letos tedy po devatenácté se větroplaši srotili jak včelky kolem své královny na čeradickém letišti kolem zde bydlícího Delfína, tedy strojku z fabriky ležící nedaleko Odolena Vody. A rojení bylo vskutku převeliké radost pohledět.

>
 
20.06.2009

Upozornění na zákaz přeletu nad nádrží Římov

JČL Č.B., www.airport-cb.cz Upozornění na zákaz přeletu nad nádrží Římov
Z podnětu Krajského úřadu Jihočeského kraje upozorňuje Jihočeské letiště České Budějovice na zákaz přeletu letadel nad ochranným pásmem vodárenské nádrže Římov, který platí i na přilehlé území.
>
 
19.06.2009

Fly Your Ideas vyhráli Australané - studenty z VUT Brno zastavilo až finále

Best Communciations, Airbus, an EADS Company Fly Your Ideas vyhráli Australané - studenty z VUT Brno zastavilo až finále
Tým studentů z australské university v Queenslandu/University of Queensland vyhrál ve finálovém kole soutěže Fly Your Ideas společnosti Airbus na letecké přehlídce Le Bourget v Paříži. Tým „COz“ zvítězil s projektem na využití ricinových rostlin pro vyvinutí vysoce účinného bio-rostlinného materiálu pro komponenty kabin letadel.
>
 
19.06.2009

Konkurs na pořádání soutěží v leteckých sportech a parašutismu v roce 2010

AeČR, www.aecr.cz Konkurs na pořádání soutěží v leteckých sportech a parašutismu v roce 2010

V souladu se Směrnicí pro organizování sportovních soutěží v leteckých sportech a parašutismu pod hlavičkou Aeroklubu České republiky vyhlašuje Výbor AeČR na návrh svých komisí odborností konkurs na pořádání vrcholných soutěží v r. 2010.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

26. září 2018 13:00-18:00

Den otevřených dveří na letecké záchrance

Liberec - Růžodol

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje a společnost DSA zve na ukázky pozemní a letecké techniky a letové ukázky vrtulníků ZZS LK a LZS, Letiště Liberec – Růžodol, www.zzslk.cz, www.dsa.cz

 
detail akce
společenská akce
 
26. září 2018 16:00-17:00

100 let československého letectví

Choceň

Orlické muzeum Choceň ve spolupráci s Klubem letců veteránů Vysoké Mýto – Choceň pořádá výstavu 100 let československého letectví (výstava trvá do 10.10.2018, otevřeno denně 9,00-12,00 a 14,00-17,00 hodin), www.orlickemuzeum.cz

 
detail akce
výstava
 
28. září 2018 10:00-18:00

Dětský den v Lešanech

Lešany (VTM)

Dětský den, Vojenské technické muzeum Lešany, www.vhu.cz

 
detail akce
společenská akce
 
28. - 30. září 2018

Ranské podzimní svahování

Raná u Loun

Ranské podzimní svahování, svahové soustředění na historických kluzácích, letiště Raná, www.potk.cz, www.lkra.cz, www.aeroklubrana.cz, www.potk.info

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
28. září 2018 10:01-18:00

E-day 2018

Lysá nad Labem

18. ročník Mezinárodní modelářské výstavy a Mistrovství České republiky v plastikovém modelářství, Výstaviště Lysá nad Labem, www.eday.cz

 
detail akce
letecké modelářství
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

GGP GGP

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama