Aktuality RSS

14.06.2009

Divadélko Zelená Husa má čest předvést: Hráče v kriket

text,foto: (jjk) Divadélko Zelená Husa má čest předvést: Hráče v kriket
Před nějakým časem jsem psal o letišti v Praze na Vypichu i se zmínkou o tom, že se tu m.j. hraje i česká liga v (pro nás exotickém sportu) kriketu. A tak to trochu stojí za malou poznámku, protože se zde hrál urputný zápas mezi Bohemians a CC Vinohrady.
>
 
14.06.2009

Letecká olympiáda končí – bronz mají Vedmoch a Fakour-Moghadam

(jjk), www.wag2009.com Letecká olympiáda končí – bronz mají Vedmoch a Fakour-Moghadam
Světové letecké hry jsou tedy dnešním dnem minulostí a závodníky čeká jen letecký den.
>
 
13.06.2009

Opět na Ladě a poprvé nevigačně

text,foto: (jjk) Opět na Ladě a poprvé nevigačně
Na českolipském letišti Lada se tento víkend konal 1. ročník Českolipského poháru - navigační soutěže v letecké rally a Severočeská regionální soutěž v přesném létání – Česká Lípa 2009. Vzhledem k tomu, že jde o zcela nové soutěžní závody bylo v konkurenci jiných akcí logické navštívit právě Českou Lípu.
>
 
13.06.2009

První medaile rozdány = Světové hry finišují

(jjk) První medaile rozdány = Světové hry finišují
Letecká „olympiáda“ se chýlí ke svém konci a některé disciplíny už znají své vítěze. Bohužel zatím žádný cenný kov neputuje do České republiky. Martin Šonka a Přemysl Vávra si vybrali kopec smůly až do úplněho dna a pravděpodobně jim oběma stupně vítězů uniknou, protože oba figurují na místech mimo finalovou “čtyřku“.
>
 
12.06.2009

Na slovíčko v Turíně za Přemkem Vávrou

(jjk) Na slovíčko v Turíně za Přemkem Vávrou
Během právě probíhajících Světových leteckých her v italském Turíně jsem si dovolil v pauze mezi soutěžními lety vyrušit českého reprezentanta Přemysla Vávru a položit mu několik otázek.
>
 
12.06.2009

Konečný a Vedmoch čtvrtí, akrobatům se nedařilo

(jjk) Konečný a Vedmoch čtvrtí, akrobatům se nedařilo
Dalším dnem pokračovaly Světové letecké hry v italském Turíně. Počasí se sice uklidnilo, za to turbulencemi procházejí výkony závodníků a to se kromě jiných favoritů nevyhnulo ani těm našim. Především se to týkalo akrobatů. Jak Martin Šonka, tak Přemysl Vávra klesli pořadím.
>
 
12.06.2009

Ruzyňské letiště je populární

Letiště Praha a.s., www.prg.aero Ruzyňské letiště je populární
Mezinárodní Letiště Praha zvítězilo v renomované celosvětové soutěži World Airport Awards za rok 2008 v sekci Nejlepší letiště východní Evropy. Za sebou nechalo např. Budapešť či Moskvu - Domodědovo. Letiště Praha si jako místo svého odletu či příletu jen v loňském roce zvolilo více než 12,6 milionů cestujících.
>
 
11.06.2009

Přemysl Vávra zatím na WAG´09 druhý

(jjk) Přemysl Vávra zatím na WAG´09 druhý
V Turíně pokračují Světové letecké hry a konečně se podařilo odlétat celé soutěžní kolo leteckým akrobatům na větroních a také už počasí dovolilo létat i motorovým paraglidistům.
>
 
10.06.2009

Turín zlobí počasí

(jjk) Turín zlobí počasí
V Itálii pokračují Světové letecké hry a bohužel proměnlivé počasí nad Evropou zasáhlo i tuto oblast což nejvíce poškodilo leteckého akrobata na větroních Přemysla Vávru, jehož soutěžní let byl přerušen a anulován v okamžiku kdy byl na prvním místě průběžného pořadí.
>
 
10.06.2009

Ztráty aerolinek letos dosáhnou devět miliard USD

E15,www.e15.cz Ztráty aerolinek letos dosáhnou devět miliard USD
Celkové ztráty aerolinek letos dosáhnou devět miliard dolarů a jejich příjmy se proti loňskému roku sníží o 80 miliard dolarů, tedy 15 procent, na 448 miliardy dolarů. Vyplývá to z odhadů Mezinárodního sdružení pro leteckou přepravu (IATA). Krizi řeší letecké společnosti příklad různými fůzemi. Lufthansa koupila problémové Austrian Airlines, společný podnik vytváří Air France-KLM s Delta Air Lines a o fůzi uvažují i dvě čínské letecké společnosti China Eastern Airlines a Shanghai Airlines. Více informací na stránkách deníku E15: Ztráty aerolinek letos dosáhnou devět miliard USD.
>
 
09.06.2009

Turínská letecká "Olympiáda" se úspěšně rozběhla

(jjk) Turínská letecká "Olympiáda" se úspěšně rozběhla
Letecká „Olympiáda“ v italském Turíně je už v plném proudu a průběžné výsledky nejsou pro české barvy vůbec špatné. Paraglidista Kamil Konečný je po včerejšku v průběžném pořadí dokonce v čele soutěže.>
 
09.06.2009

Nové služby pro cestující z Mošnova.

(red), Letiště Ostrava a.s. Nové služby pro cestující z Mošnova.
Ostravské letiště Leoše Janáčka v Mošnově připravilo pro své cestující pro tuto letní sezonu několik novinek. Ať už to je spuštění nových webových stránek www.odletyzostravy.cz, nebo nové zajímavé linky dceřiné společnosti Travel Service Smart Wings a nebo zřízení nové autobusové linky z Ostravy přímo na letiště.
>
 
08.06.2009

Ruské letectvo má rudomodré hvězdy

(jjk) Ruské letectvo má rudomodré hvězdy
Ruská duma na jaře letošního roku rozhodla, že vojenským letadlům zůstanou rudé, ale přibude trikolóra na jejich obrysech. Pěticípé červené hvězdy se objevily na ruských letadlech už za bolševické revoluce v roce 1917 (kromě rudých hvězd se, ale používaly i jiné symboly, například rudé znaky z tarotových karet).
>
 
07.06.2009

"Past na rovníku" v Ruzyni

Letiště Praha a.s., www.prg.aero "Past na rovníku" v Ruzyni
Cestovatel, dobrodruh a muž mnoha dalších povolání Rudolf Švaříček a generální ředitel a předseda představenstva Letiště Praha Miroslav Dvořák před týdnem slavnostně zahájili výstavu unikátních fotografií legendárních cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda nazvanou Past na rovníku.
>
 
06.06.2009

Mokré nebe na Chocní

text,foto: (jjk) Mokré nebe na Chocní
Choceňské letiště v Dvořisku přivítalo v sobotu 6.června 4. ročník sletu ultralehkých letadel Choceňské nebe. Ačkoli se členové domácího Pilotklubu Choceň a letecké továrny Composit Airplanes snažili co jim síly stačily počasí bohužel nepřemluvili a tak bylo poněkud sychravo. Přesto se choceňský „letecký den“ připomínající prvorepublikové letecké lidové zábavy vydařil.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

15. - 27. července 2018

Plachtařské Mistrovství ČR juniorů - PMRj 2018

Raná u Loun
Plachtařské Mistrovství České republiky regionů v plachtění - PMRj 2018, Letiště Raná u Loun, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.lkra.cz, www.aeroklubrana.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
21. - 28. července 2018

Plachtařský pohár Vysočiny 2018

Havlíčkův Brod

Plachtařská regionální soutěž na Vysočině, Letiště Havlíčkův Brod, www.aeroklubhb.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
27. července - 4. srpna 2018

Pohár Českého Ráje 2018

Jičín - Vokšice

„Malé“ plachtařské závody Aeroklubu Jičín, Letiště Jičín - Vokšice, www.letistejicin.info

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
28. července - 11. srpna 2018

35. Mistrovství světa 2018 v plachtění - 35th WGC 2018 ZMĚNA KONÁNÍ !!!

České Budějovice - Hosín

35. Mistrovství světa 2018 v plachtění – 35th FAI World Gliding Championships ve třídách Club, Standard a 20M, ZMĚNA KONÁNÍ !!! Letiště Příbram – Dlouhá Lhota, www.akpm.cz, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.aecr.cz, www.wgc2018.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
28. července 2018 10:00-17:00

Setkání přátel létání „U Dvora“

Česká Třebová - U Dvora
24. Setkání přátel létání pro všechny příznivce létání a létajících strojů a i s občerstvením, Letiště Česká Třebová – U Dvora, www.aeroklubceskatrebova.cz
 
detail akce
slet
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama