Aktuality RSS

09.08.2009

Paví oka a oranžový nebeský balet

text,foto: (jjk) Paví oka a oranžový nebeský balet
Na bodláčí nad mostem se pásla“paví očka“ a nad nimi kdesi v oblacích baletili parašutisté v rámci Mistrovství republiky ve skupinové akrobacii RW-4. Šampionát pořádal Paraklub Most, ve spolupráci se Skywalkers Czech Republic.
>
 
08.08.2009

Jak sedlák Jantala vyoral hrnec peněz

text,foto: (jjk) Jak sedlák Jantala vyoral hrnec peněz
Letecká akrobacie je drahý koníček a ještě dražší sport a tak by se určitě pilotům v této sportovní disciplíně hodilo, aby jako ten výše jmenovaný sedlák ze skutečské pověsti vyhrabali na poli nad Ždírcem nějakou tu zlatku z oranice kolem letiště. To se ve Skutči tento víkend neusadil zlý Pán z Rychmburka, ale světoví akrobaté na svém soustředění.
>
 
08.08.2009

Regiony ve finále

text,foto: (jjk) Regiony ve finále
Nejsilněji obsazený domácí závod sportovních pilotů, Plachtařské mistrovství regionů ve Vysokém Mýtě je pro letošek ve svém finále. I přes rozmary počasí se podařilo odlétat dostatečné množství úkolů a tak máme dnes všechny vítěze a poražené a junioři se mohli odebrat na svůj nadcházející mistrovský závod do Křižanov.
>
 
08.08.2009

Změny cen za parkování na Ruzyni

Letiště Praha, www.prg.aero Změny cen za parkování na Ruzyni
Od 1. srpna Letiště Praha upravilo ceny za využití parkovišť. „Snížení cen parkovného představuje vstřícný krok směrem k široké cestující veřejnosti, jíž chceme poskytovat kvalitní a komplexní služby za dostupné ceny,“ říká vrchní ředitelka Letiště Praha pro Neletecký provoz, služby a transformaci Marcela Hrdá.
>
 
07.08.2009

Polské nebe nad Radomí se zaplnilo

(jjk) Polské nebe nad Radomí se zaplnilo
Dnes 7.srpna 2009 slavnostním zahájením v 15,00 hodin začalo v polské Radomi na letišti Piastów 6. Mistrovství Evropy v letecké akrobacii třídy Advanced. Více než padesátka pilotů z osmnácti zemí bude po dvou letech opět bojovat o evropské tituly.
>
 
06.08.2009

Omezení provozu na letišti LKHK

(red), LSHK, www.lshk.cz Omezení provozu na letišti LKHK
Od pátku 7.srpna 2009 do soboty 8.července 2009 bude omezená možnost přistávání na letišti v Hradci Králové. Konkrétně se to týká betonové dráhy, kde bude probíhat zalévání spár. V uvedených dnech v době od 08:00-18:00 je plánovaná oprava spár ve střední části RWY dle přiložené mapky.
>
 
05.08.2009

British Airways oznámily ztrátu, budoucnost je nejistá

E15, www.e15.cz British Airways oznámily ztrátu, budoucnost je nejistá

Velké evropské aerolinky pokračují v pesimistických zprávách. Britská letecká společnost British Airways vykázala v prvním čtvrtletí provozní ztrátu 94 milionů liber po zisku 35 milionů liber před rokem. Je to historicky první ztráta, kterou společnost vykázala za toto období. Špatné výsledky již oznámily Air France-KLM a Lufthansa. Více v E15 www.E15.cz: British-airway-oznamily-ztratu.

>
 
04.08.2009

České aerolinie zruší lety do Severní Ameriky

(red), www.csa.cz České aerolinie zruší lety do Severní Ameriky
Český vlajkový dopravce zveřejnil informace o změnách ve spojení mezi Prahou a Severní Amerikou, konkrétně New Yorkem a Torontem. V praxi to znamená zrušení svých dálkových linek a přenechání spoje do New Yorku společnosti Delta Air Lines.
>
 
03.08.2009

Statistika Letiště České Budějovice

www.airport-cb.cz Statistika Letiště České Budějovice
Méně letadel, zato větší stroje a stále stoupající zájem zahraničních klientů, tak se dají stručně shrnout statistické údaje, vypovídající o výkonech Letiště České Budějovbice za prvnícch šest měsíců letošního roku.
>
 
02.08.2009

Regiony v poločase

text,foto: (jjk) Regiony v poločase
Ve své polovině je plachtařské Mistrovství České republiky regionů, tedy jedna z nejpočetnějších soutěží pořádaných v tomto sportu na našem území. Počasí relativně přeje, ač pro nedostatek „vzduchu“ se v neděli „odpískalo“, ale i tak už je odlétáno dost na to, aby mohly výsledky platit i kdyby celý následující týden propršel, ale to si určitě nikdo nepřeje.
>
 
01.08.2009

Chrousti letí nad Metují a ženci vjeli do polí…

text,foto: (jjk) Chrousti letí nad Metují a ženci vjeli do polí…

Několik dní už musí mít místní zemědělci v okolí Jaroměře, Náchoda a Turnova nebo Vrchlabí pocit, že nastala invaze mandelinek. Na poli a loukami vrčí motorky a podivný hmyz se tu vůkol vznáší a podivně krouží a tak vjeli se svými kombajny do polí a rychle sklízí úrodu. To v Novém Městě nad řekou Metují začalo Mistrovství světa v motorovém paraglidingu.

>
 
01.08.2009

Další Ranský pohár dokroužil nad Hrádkem

text,foto: (jjk) Další Ranský pohár dokroužil nad Hrádkem
Celých osm dní od 25.července do 1.srpna 2009 se nad severočeskou krajinou, jako už tradičně, prohánělo hejno větroňů v rámci dalšího ročníku Ranského poháru 2009. V letošním roce jich z letiště u Hrádku startovalo pětadvacet.
>
 
01.08.2009

Nová telefonní čísla v sídle LAA ČR

LAA ČR, www.laa.cz Nová telefonní čísla v sídle LAA ČR
Od 31.července 2009 došlo k avizované změně telefonní ústředny v areálu sídla LAA ČR a v jejím důsledku ke změně telefonních čísel tzv. pevných linek kanceláří sídla LAA ČR.
>
 
31.07.2009

Provozní výsledky Letiště Praha za první pololetí 2009

Letiště Praha, www.prg.aero Provozní výsledky Letiště Praha za první pololetí 2009
I přes nepříznivý vývoj v počátku letošního roku došlo v posledních měsících ke zlepšení provozních výsledků. Zatímco pokles za první čtvrtletí přesáhl 17,5 %, ve druhém kvartále už to bylo pouze 10,5 %. Celkem během prvních šesti měsíců na letišti Praha/Ruzyně přistálo nebo z něj odletělo 5 133 787 pasažérů, tj. o 13, 5 % méně než ve stejném období rekordního loňského roku.
>
 
30.07.2009

Aktualizovaný „Black list“ leteckých společností

(red),Evropská komise, www.ec.europa.eu Aktualizovaný „Black list“ leteckých společností
Evropská komise v červenci přijala jedenáctou aktualizaci seznamu Společenství leteckých společností, které mají zakázán vstup do Evropské unie. Do seznamu byly nově zařazeny dvě země (Zambie a Kazachstán s výjimkou společnosti Air astana). Tato aktualizace ruší zákaz vstupu pěti leteckých společností, jejichž bezpečnost se uspokojivě zlepšila (Garuda Indonesia, Airfast Indonesia, Mandala Airlines a Premiair z Indonésie a TAAG Angola Airlines).
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

15. - 27. července 2018

Plachtařské Mistrovství ČR juniorů - PMRj 2018

Raná u Loun
Plachtařské Mistrovství České republiky regionů v plachtění - PMRj 2018, Letiště Raná u Loun, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.lkra.cz, www.aeroklubrana.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
21. - 28. července 2018

Plachtařský pohár Vysočiny 2018

Havlíčkův Brod

Plachtařská regionální soutěž na Vysočině, Letiště Havlíčkův Brod, www.aeroklubhb.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
27. července - 4. srpna 2018

Pohár Českého Ráje 2018

Jičín - Vokšice

„Malé“ plachtařské závody Aeroklubu Jičín, Letiště Jičín - Vokšice, www.letistejicin.info

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
28. července - 11. srpna 2018

35. Mistrovství světa 2018 v plachtění - 35th WGC 2018 ZMĚNA KONÁNÍ !!!

České Budějovice - Hosín

35. Mistrovství světa 2018 v plachtění – 35th FAI World Gliding Championships ve třídách Club, Standard a 20M, ZMĚNA KONÁNÍ !!! Letiště Příbram – Dlouhá Lhota, www.akpm.cz, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.aecr.cz, www.wgc2018.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
28. července 2018 10:00-17:00

Setkání přátel létání „U Dvora“

Česká Třebová - U Dvora
24. Setkání přátel létání pro všechny příznivce létání a létajících strojů a i s občerstvením, Letiště Česká Třebová – U Dvora, www.aeroklubceskatrebova.cz
 
detail akce
slet
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama