Aktuality RSS

21.06.2009

Upozornění pro PK a ZK nejen na Rané

Pilot 6/09, LAA ČR Upozornění pro PK a ZK nejen na Rané
Přetiskujeme článek z červnového časopisu Pilot č.6/09 v plném znění, protože považujeme jeho znění za důležité: Letový areál Raná je jeden z nejfrekventovanějších terénů pro volné létání u nás. S tím souvisí také stinná stránka věci, a to, že zde dochází k relativně většímu počtu různých menších či větších nehod, při kterých je zapotřebí lékařská pomoc.
>
 
20.06.2009

Veni Vidi Vici v Pesvici

text,foto. (jjk) Veni Vidi Vici v Pesvici
V neděli 21.června začíná oficiálně léto a tak je nejvyšší čas toto statisticky nejteplejší období roku oslavit. A to nejlépe s dětičkami. Na chomutovském letišti v Pesvici (logicky, jak jinak) se tedy konalo tradiční (už šesté) „Vítání prázdnin“. Z nedalekého žateckého letiště se přiletěl ukázat L-29 Delfin a kromě všelijakých atrakcí a stánků se všemi možnými pochutinami se ještě před dvouměsíčním volnem mohly děti proletět nejen na Cessnách a Zlínech, ale i v malinkém vrtulníku Robinson.
>
 
20.06.2009

Čeradické slétnutí po devatenácté

text,foto: (jjk) Čeradické slétnutí po devatenácté

Někdejší záložní letiště Žatec II., neboli Čeradice, podle vojenských „utajovatelů“ Postoloprty, a dnes Žatec – Macerka je už tradičním cílem všech možných druhů létavců, létavic a vzduchoplavebných přístrojů. Letos tedy po devatenácté se větroplaši srotili jak včelky kolem své královny na čeradickém letišti kolem zde bydlícího Delfína, tedy strojku z fabriky ležící nedaleko Odolena Vody. A rojení bylo vskutku převeliké radost pohledět.

>
 
20.06.2009

Upozornění na zákaz přeletu nad nádrží Římov

JČL Č.B., www.airport-cb.cz Upozornění na zákaz přeletu nad nádrží Římov
Z podnětu Krajského úřadu Jihočeského kraje upozorňuje Jihočeské letiště České Budějovice na zákaz přeletu letadel nad ochranným pásmem vodárenské nádrže Římov, který platí i na přilehlé území.
>
 
19.06.2009

Fly Your Ideas vyhráli Australané - studenty z VUT Brno zastavilo až finále

Best Communciations, Airbus, an EADS Company Fly Your Ideas vyhráli Australané - studenty z VUT Brno zastavilo až finále
Tým studentů z australské university v Queenslandu/University of Queensland vyhrál ve finálovém kole soutěže Fly Your Ideas společnosti Airbus na letecké přehlídce Le Bourget v Paříži. Tým „COz“ zvítězil s projektem na využití ricinových rostlin pro vyvinutí vysoce účinného bio-rostlinného materiálu pro komponenty kabin letadel.
>
 
19.06.2009

Konkurs na pořádání soutěží v leteckých sportech a parašutismu v roce 2010

AeČR, www.aecr.cz Konkurs na pořádání soutěží v leteckých sportech a parašutismu v roce 2010

V souladu se Směrnicí pro organizování sportovních soutěží v leteckých sportech a parašutismu pod hlavičkou Aeroklubu České republiky vyhlašuje Výbor AeČR na návrh svých komisí odborností konkurs na pořádání vrcholných soutěží v r. 2010.

>
 
18.06.2009

Technometra Radotín se bude podílet na dodávkách pro Airbus A320

(red), Technometra Radotín a.s.,www.technometra.cz Technometra Radotín se bude podílet na dodávkách pro Airbus A320
Technometra Radotín, dceřiná společnost Aera Vodochody, oznámila na mezinárodním leteckém veletrhu v Paříži podpis nové smlouvy s francouzskou společností Messier-Dowty SA, členem skupiny SAFRAN. Technometra jí bude dodávat podsestavy pro hlavní podvozky letounu Airbus A320.
>
 
17.06.2009

Aero Vodochody dosáhlo v roce 2008 rekordního zisku

Aero Vodochody a.s. www.aero.cz Aero Vodochody dosáhlo v roce 2008 rekordního zisku
Aero Vodochody dosáhlo v roce 2008 nejlepšího hospodářského výsledku za posledních šest let: jeho zisk mírně překročil 400 milionů korun.
>
 
16.06.2009

Povinné vybavení letadla módem S - odklad účinnosti!

ŘLP ČR, www.rlp.cz Povinné vybavení letadla módem S - odklad účinnosti!
Na základě jednání na ŘLP ČR a s vědomím ÚCL ČR byla dohodnuta dočasná výjimka z povinného vybavení odpovídačem SSR v módu S. 
>
 
14.06.2009

Divadélko Zelená Husa má čest předvést: Hráče v kriket

text,foto: (jjk) Divadélko Zelená Husa má čest předvést: Hráče v kriket
Před nějakým časem jsem psal o letišti v Praze na Vypichu i se zmínkou o tom, že se tu m.j. hraje i česká liga v (pro nás exotickém sportu) kriketu. A tak to trochu stojí za malou poznámku, protože se zde hrál urputný zápas mezi Bohemians a CC Vinohrady.
>
 
14.06.2009

Letecká olympiáda končí – bronz mají Vedmoch a Fakour-Moghadam

(jjk), www.wag2009.com Letecká olympiáda končí – bronz mají Vedmoch a Fakour-Moghadam
Světové letecké hry jsou tedy dnešním dnem minulostí a závodníky čeká jen letecký den.
>
 
13.06.2009

Opět na Ladě a poprvé nevigačně

text,foto: (jjk) Opět na Ladě a poprvé nevigačně
Na českolipském letišti Lada se tento víkend konal 1. ročník Českolipského poháru - navigační soutěže v letecké rally a Severočeská regionální soutěž v přesném létání – Česká Lípa 2009. Vzhledem k tomu, že jde o zcela nové soutěžní závody bylo v konkurenci jiných akcí logické navštívit právě Českou Lípu.
>
 
13.06.2009

První medaile rozdány = Světové hry finišují

(jjk) První medaile rozdány = Světové hry finišují
Letecká „olympiáda“ se chýlí ke svém konci a některé disciplíny už znají své vítěze. Bohužel zatím žádný cenný kov neputuje do České republiky. Martin Šonka a Přemysl Vávra si vybrali kopec smůly až do úplněho dna a pravděpodobně jim oběma stupně vítězů uniknou, protože oba figurují na místech mimo finalovou “čtyřku“.
>
 
12.06.2009

Na slovíčko v Turíně za Přemkem Vávrou

(jjk) Na slovíčko v Turíně za Přemkem Vávrou
Během právě probíhajících Světových leteckých her v italském Turíně jsem si dovolil v pauze mezi soutěžními lety vyrušit českého reprezentanta Přemysla Vávru a položit mu několik otázek.
>
 
12.06.2009

Konečný a Vedmoch čtvrtí, akrobatům se nedařilo

(jjk) Konečný a Vedmoch čtvrtí, akrobatům se nedařilo
Dalším dnem pokračovaly Světové letecké hry v italském Turíně. Počasí se sice uklidnilo, za to turbulencemi procházejí výkony závodníků a to se kromě jiných favoritů nevyhnulo ani těm našim. Především se to týkalo akrobatů. Jak Martin Šonka, tak Přemysl Vávra klesli pořadím.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

21. března 2018 16:00-19:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město

Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz

 
detail akce
společenská akce
 
22. března 2018 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Jacek Kerum

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Jacek Kerum – Ústav fyziky atmosféry AV ČR; Nebezpečné meteorologické jevy, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
24. března 2018 10:00-18:00

Akce Záložka Vyškov

Vyškov

Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností vyzkoušet odhoz záložního padáku na lanové dráze z parašutistického trenažéru, Letiště Vyškov, (paramotory@laacr.cz), www.laacr.cz

 
detail akce
PGL
 
24. března 2018 10:00-22:00

Mít křídla - X. ročník festivalu amatérských leteckých filmů

Dolní Dobrouč

Spolek přátel vzduchoplavby Letohrad a ORFilm pořádá amatérský filmový festival s leteckou tematikou „MÍT KŘÍDLA“ (poslední termín přihlášení je do 11. 3. 2018 pardpsv@seznam.cz, Dolní Dobrouč (kino), www.spvletohrad.cz, www.orfilm.eu

 
detail akce
film
 
24. - 25. března 2018

Balóny nad Prahou 2018 ZMĚNA !!!

Praha

Fundraisingová akce Českého balónového svazu jejíž cílem je zvýšit povědomí o balónovém sportu a využít tuto akci k podpoře Dětského centra Paprsek (ZRUŠENÝ TERMÍN 3.-4.3., 10.-11.3. a 17.-18.3.2018), Startoviště Praha (místo bude upřesněno podle počasí), www.balonynadprahou.cz

 
detail akce
balony
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama