Aktuality RSS

28.04.2009

Hovory pod vrtulí aneb Létáme zdravě

(KLN, red) Hovory pod vrtulí aneb Létáme zdravě
Klub leteckých novinářů ČR zve na další Hovory pod vrtulí do Divadla Radka Brzobohatého. Tentokrát téma zní „Létáme zdravě“ a beseda se uskuteční již tradičně v příjemné restauraci Divadla Radka Brzobohatého (Praha 1, Opletalova 5-7 v pasáži ČTK) dnes 28. dubna 2009 v 17.00 hodin. 
>
 
27.04.2009

Začal Létat nosorožec

(jjk), AČR, ŘLP LIS Začal Létat nosorožec

Od dnešního dne až do 15. května 2009 probíhá na našem území tradiční vojenské cvičení FLYING RHINO 2009. Letošního už sedmého ročníku „Létajícího nosorožce“ se kromě Armády České republiky a Ozbrojených sil Velké Británie účastní i ozbrojené síly Dánska, Kanady, Litvy, Nizozemska a Slovenska.

>
 
27.04.2009

Budějovické letiště kupuje tahač na Boeing B767

(red) www.airport-cb.cz Budějovické letiště kupuje tahač na Boeing B767
Od dnešního dne je na stránkách Jihočeského letiště České Budějovice www.airport-cb.cz vyvěšena veřejná zakázka na dodavatele letištního bezojového tahače a dodavatele příkopového ramene pro použití na letištních provozních plochách pro výkon traktoru 100.
>
 
26.04.2009

V Milovicích je George Lucas

text,foto: (jjk), www.flyinglegends.cz V Milovicích je George Lucas

Od minulého týdne jsou na bývalém vojenském letišti v Boží Dar – Mladá u Milovic ubytovány  historické skvosty, které účinkují v připravovaném dramatu Lucasfilmu „Red Tails“. Film by se měl v Milovicích natáčet do poloviny května, jak dlouho tu pobudou i létající pamětníci druhé světové války teprve uvidíme. Zatím se na našem nebi se v souvislosti s tímto filmem tedy prohánějí  B-17  „Pink Lady“, P-40 Warhawk, P-51 Mustang a nestárnoucí DC-3/C-47.

>
 
26.04.2009

Muzeum ve Kbelích zahájilo sezonu

(jjk), www.vhu.cz (aktualizováno) Muzeum ve Kbelích zahájilo sezonu
V sobotu 25.dubna zahájilo sezonu Letecké muzeum ve Kbelích. V předpremiéře bylo možné nahlédnout do nově připravované expozice 2.světové války ve zrekonstruovaném hangáru Wagner. Hangár typu Wagner je rakousko-uherskou kovovou konstrukcí opláštěnou dřevem.
>
 
26.04.2009

Pokračuje údržba drah v Ruzyni

(jjk) Pokračuje údržba drah v Ruzyni
Na pražském letišti v Ruzyni pokračuje pravidelná jarní údržbě dráhového systému ruzyňského letiště. Od včerejšího dne, soboty 25.dubna, do středy 29.dubna je úplně uzavřena hlavní dráha RWY 06/24 a celý provoz je přesunut na dráhu RWY 13/31. Celá údržba potrvá do 18.května 2009
>
 
26.04.2009

AZ Cup - dolétáno jest

text, foto:(jjk) AZ Cup - dolétáno jest
Krátce po 17.hodině v sobotu 25.dubna přistál poslední stroj letošního prvního ročníku plachtařského závodu ve Zbraslavicích. Soutěž byla pořádána v souladu se Sportovním řádem FAI a to v klubové a kombinované třídě s handicapem. Ambicí pořadatelského aeroklubu bylo uspořádat týdenní soutěž, která bude v budoucnu tradičním prvním závodem sezóny v atraktivním prostředí českomoravské vrchoviny. Prvního ročníku AZ Cupu se zúčastnilo celkem 25 pilotů.
>
 
25.04.2009

Letecká Cargo doprava bojuje s krizí.

(jjk), IATA Letecká Cargo doprava bojuje s krizí.
Na začátku jara letošního roku proběhlo v thajském Bankoku světové sympozium Mezinárodního sdružení leteckých dopravců IATA o letecké nákladní dopravě. Kromě jiných témat se i tde probíral problém, že v době finanční i ekonomické krize hrozí ztráta části finančních prostředků v důsledku kolapsu různých finančních institucí a pokud se tok peněz omezí či zastaví, může mít výpadek příjmů pro letecké dopravce katastrofální následky.
>
 
25.04.2009

Upozornění pro piloty PK a ZK létajících na Rašovce

LAA ČR. (red) Upozornění pro piloty PK a ZK létajících na Rašovce
Letecká amatérská asociace prosí piloty, kteří létají na Rašovce (pod Ještědem), aby se snažili při výjezdech na kopec autem pokud možno co nevíce optimalizovat počet aut (sesedat do jednoho) a hlavně, aby při jízdě okolo hospody „U Šámalů“ jezdili co nejpomaleji - prach od automobilů obtěžuje hosty sedící v zahrádce.
>
 
23.04.2009

Bratislavské letiště chce přilákat i Čechy

E15, www.e15.cz, foto: (jjk) Bratislavské letiště chce přilákat i Čechy

Bratislavské letiště, které nabízí spojení hlavně s britskými, italskými a španělskými destinacemi, chce přilákat českou klientelu. Na jižní Moravě proto podle ředitele divize obchodu a marketingu Radka Zábranského připravuje mediální kampaň a navazuje spolupráci s partnery. Letiště, jehož nejúspěšnější dopravci jsou společnosti Ryanair a SkyEurope, chce také na jih Moravy zavést autobusové linky. Více si můžete přečíst na stránkách deníku E15: Bratislavské letište chce přilákat Čechy.

>
 
22.04.2009

AZ Cup ve Zbraslavicích je v polovině

text,foto: (jjk) AZ Cup ve Zbraslavicích je v polovině
Do své poloviny se dostal první letošní plachtařský závod AZ Cup ve Zbraslavicích. Soutěž je pořádána v souladu se Sportovním řádem FAI a to v klubové a kombinované třídě s handicapem. Ambicí pořadatelského aeroklubu je uspořádat týdenní soutěž, která bude v budoucnu tradičním prvním závodem sezóny v atraktivním prostředí českomoravské vrchoviny.
>
 
22.04.2009

Do Splitu chce létat i Central Connect Airlines

text,foto: (jjk) Do Splitu chce létat i Central Connect Airlines
Po pražském Travel Service požádala o provozování linky do Splitu Ministerstvo dopravy další česká letecká společnost. Ostravská firma Job air-Central Connect Airlines by ráda vozila své zákazníky pro změnu z letiště Ostrava-Mošnov a to především svými letadly Saab-340.
>
 
22.04.2009

Aero má nového viceprezidenta a strategický sbor

Aero Vodochody a.s., www.aero.cz Aero má nového viceprezidenta a strategický sbor
Novým viceprezidentem pro rozvoj podnikání a prodej se stal St-John Williamson. O dva zkušené konzultanty s mnohaletou praxí v letectví – Johanna Heitzmanna a Simona Luxmoora – Aero posílilo svůj strategický poradní sbor.
>
 
21.04.2009

Ve finále hry o ČSA je Travel service a Air France/KLM

(red) MLČR, www.vlada.cz Ve finále hry o ČSA je Travel service a Air France/KLM

Na včerejším zasedání vlády ministři m.j. řešili prodej Českých aerolinií. „Budou osloveny dvě společnosti, aby podaly cenovou nabídku a postoupily do druhého kola. Skupina Unimex Group/Travel Service a Air France-KLM budou vybídnuty k podání cenové nabídky,“ řekl ministr financí Miroslav Kalousek.

>
 
20.04.2009

Armáda bude mít CASA C-295M, Španělé budou létat na L-159

MOČR, www.army.cz Armáda bude mít CASA C-295M, Španělé budou létat na L-159

Vláda České republiky na svém jednání v pondělí 20. dubna 2009 vzala na vědomí informaci o současném stavu projektu pořízení taktických transportních letounů pro Armádu České republiky. Vláda souhlasila s pořízením čtyř letounů CASA C-295M od konsorcia EADS.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

20. ledna 2018 10:00-14:00

Otevřený slet combatů 310 sq.

Praha 5 Zličín (Sobínka)

Přátelský souboj 310. stíhací je skupiny RC modelářů z letiště Sobínka, Modelářské letiště Sobínka Praha 5 Zličín, www.310sq.cz, www.sobinka.eu

 
detail akce
letecké modelářství
 
24. ledna 2018 16:00-19:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město
Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz
 
detail akce
společenská akce
 
7. února 2018 16:00-19:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město
Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz
 
detail akce
společenská akce
 
10. února 2018 19:30-23:59

XXVII. reprezentační letecký ples

Praha 1 (Palác Lucerna)

Český svaz letectví z.s., společnost Aviatik s.r.o., ve spolupráci s Velitelstvím vzdušných sil AČR, LAA ČR, AeČR pořádají tradiční reprezentační letecký ples, hraje Orchestr Karla Vlacha, Praha 1 Nové město, Palác Lucerna, www.aviatik.cz, www.ticketpro.cz

 
detail akce
společenská akce
 
10. února 2018 20:00-23:59

VII.Letecký ples

Rakovník

Letecký ples Aeroklubu Rakovník s vystoupením nejen modelářů, hraje Ideal Band, průvodním slovem Marcely Škábové a tancem a ve stylu filmu Pomáda, Kulturní centrum Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.kulturnicentrum.cz

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama