Aktuality RSS

16.07.2009

31. zasedání Evropské konference pro civilní letectví

MD ČR, www.mdcr.cz 31. zasedání Evropské konference pro civilní letectví

Ve dnech 7. a 8. července 2009 se ve Štrasburku konalo 31. trienální zasedání Evropské konference pro civilní letectví (ECAC), kterého se kromě zástupců členských států ECAC zúčastnili rovněž vysocí představitelé ostatních mezinárodních organizací (vládních i nevládních) v oblasti civilního letectví (ICAO, ACAC, AFCAC, LACAC, WAEMU, IATA, AEA, EUROCONTROL, EASA, EK, ELFAA, ACI-Europe, ...), jakož i zástupci USA, Singapore, Jižní Koreje a mnoha dalších států.

>
 
15.07.2009

Jak na víza do Kanady

(red), MZV ČR, www.mzv.cz Jak na víza do Kanady
Diplomaticky bez komentáře ponechám zavedení vízové povinnosti na cestu do Kanady, ale protože přes pražské ruzyňské letiště do této země odlétá několik tisícovek centrujících měsíčně je ůležité zveřejnit technické podmínky pro získání kanadských víz.
>
 
14.07.2009

Lufthansa založila s DHL novou leteckou společnost

(red)AeroLogic GmbH, www.aerologic.aero Lufthansa založila s DHL novou leteckou společnost
Na evropském, ale i světovém nebi se objevila na konci června nová letecká společnost, která vznikla jako společný podnik německé Lufthansy a DHL. Společnost AeroLogic se specializuje čistě na nákladní dopravu a svou hlavní základnu má na letišti v Lipsku kde už operuje partnerská-zakladatelská společnost DHL Express.
>
 
13.07.2009

Aktuálně o novele zákona o civilním letectví

(red), MD ČR, www.mdcr.cz Aktuálně o novele zákona o civilním letectví
Začátkem července doputovala do Senátu Parlamentu ČR novela zákona o civilním letectví, která má za sebou všechna tři čtení v Poslanecké sněmovně a pokud se v horní komoře nic zásadnějšího nepřihodí, poputuje tento dokument na Pražský hrad.
>
 
12.07.2009

Žirečská svatá Anna zalévala Safari

text,foto: (jjk) Žirečská svatá Anna zalévala Safari

Deštivé počasí má při plachtařských závodech ve Dvoře Králové nad Labem své nepochybné výhody. Lze si prohlédnout například imitaci deštného pralesa v zoologické zahradě, aby iluze byla dokonalá právě v dešti. A také si nedaleko letiště Žireč je možné zaběhat mezi sochami Braunova betléma a hrát si na živý hromosvod. V Žirči byl také jezuitský kostel svaté Anny a ta se i letos rozhodla, že piloty hezky vykoupe, aby nemuseli skákat do Labe.

>
 
12.07.2009

První ročník Toužim Cupu trápilo počasí

text,foto: (jjk) První ročník Toužim Cupu trápilo počasí
Pouhé dva úkoly se podařilo odlétat pilotům na prvním ročníku Toužim Cupu 2009, který byl ukončen vyhlášením výsledků včera v sobotu 11. července 2009 v podvečer. Ač byla snaha, nepodařilo se mi trefit do létacích obrázků a tak jen víceméně zpravodajskou povinností je informovat o výsledcích.
>
 
11.07.2009

Veteráni juchali ve Staňkově

text,foto: (jjk) Veteráni juchali ve Staňkově
Aeroklub Staňkov v tomto týdnu hostil Plachtařský Old Timer Klub (POTK) a jeho 16.slet, který vyvrcholil leteckou přehlídkou tuto sobotu 11.července 2009. A když počasí letos létání nijak moc nepřeje na staňkovském kopci se bylo na co dívat. Zcela určitě největší atrakcí této soboty byl archaický letounek s poetickým jménem „Hol´s der teufel“, tedy „Vem to čert“.
>
 
11.07.2009

Důchodce do Prahy na výlet nedojel

Policie ČR – SCP, www.policie.cz Důchodce do Prahy na výlet nedojel
Mezinárodní letiště v pražské Ruzyni opět čelilo hrozbě bombového útoku. Tentokrát penzista slovenského domova důchodců zvolil vskutku originální způsob, jak si splnit svůj sen a po letech opět navštívit Prahu. Vymyslel geniální plán: “pojedu zadarmo a přímo s policejní eskortou!“.
>
 
11.07.2009

Začíná Mistrovství světa v akrobacii na kluzácích

(jjk) Začíná Mistrovství světa v akrobacii na kluzácích

Od dnešního dne 11.července 2009 budou na letišti Hosín u Českých Budějovic soupeřit piloti z jedenácti zemí do 19.července na třináctém Mistrovství světa v letecké akrobacii na kluzácích.

>
 
10.07.2009

Dvě letiště uzavřena – Černovice u Tábora a Borovník

(red), LAA ČR, www.laa.cz Dvě letiště uzavřena – Černovice u Tábora a Borovník

Letecká amatérská asociace zveřejnila informaci o omezení provozu na plochách SLZ (pro sportovní létající zařízení) v Černovicích u Tábora a Borovníku. Vzhledem, že jde o velmi důležité upozornění přetiskujeme text zde v plném znění.

>
 
10.07.2009

První informace o dvou nehodách padákových kluzáků

(red), LAA ČR, www.laa.cz První informace o dvou nehodách padákových kluzáků

Letecká amatérská asociace zveřejnila těchto dnech první informace o haváriích padákových kluzáků, které se odehrály v Solanech u Lovosic a na Javorovém vrchu v Beskydách. Zprávu Hlavního inspektora techniky PK a MPK a Hlavní inspektor provozu MPK ing. Miroslava Humla zveřejňujeme.

>
 
09.07.2009

Divadélko ZELENÁ HUSA má čest předvést: Járu Nováka podruhé - recenze

text,foto: (jjk) Divadélko ZELENÁ HUSA má čest předvést: Járu Nováka podruhé - recenze

Kdo nenavštívil v pátek 2.července dejvickou kavárnu Potrvá se ochudil o zajímavý a inspirativní zážitek, který posluchačům připravil Jaroslav Novák. Když se interpret tzv.vážné hudby pustí na cestu „písničkáře“ bývají výsledky všelijaké, ale v případě Jaroslava Nováka lze bez uzardění říci, že se toto rozhodnutí bezezbytku povedlo, ba naopak klubová scéna v něm získává nového zajímavého interpreta.

>
 
09.07.2009

Omezení provozu na letišti Hradec Králové

(red), LSHK, www.lshk.cz Omezení provozu na letišti Hradec Králové

Od pátku 10.července 2009 do neděle 12.července 2009 bude omezená možnost přistávání na letišti v Hradci Králové. Konkrétně se to týká betonové dráhy, kde bude probíhat zalévání spár.

>
 
08.07.2009

Vydány nové bulletiny PZZ AD a SB L-60

(red), ÚCL, AeČR, www.ucl.cz, www.aecr.cz Vydány nové bulletiny PZZ AD a SB L-60

Úřad civilního letectví zveřejnil na svých stránkách důležitou informaci respektive (kromě jiného) Příkaz k zachování letové způsobilosti pro letouny L-60 Brigadýr. O těchto závazných bulletinech informoval i Aeroklub ČR a pro jejich mimořádnou důležitost odkazy na tyto materiály přetiskujeme i na stránkách Magazínu LČR.

>
 
07.07.2009

Nový hangár Aeroklubu Holešov otevřen

text: (jjk, jdp),foto: (jdp) Nový hangár Aeroklubu Holešov otevřen

Opravdu to není překlep a zní to bláznivě, ale je to tak. Aeroklub Holešov, který byl nucen opustit své mateřské letiště, které Zlínský kraj srovnal se zemí má konečně svůj domeček pro letadélka na letišti u Skoronic pod Liščím kopcem. A v sobotu to byla sláva převeliká a rozhodně veselejší než pohřební trachtace v Holešově 23.března 2009.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

24. března 2018 10:00-18:00

Akce Záložka Vyškov

Vyškov

Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností vyzkoušet odhoz záložního padáku na lanové dráze z parašutistického trenažéru, Letiště Vyškov, (paramotory@laacr.cz), www.laacr.cz

 
detail akce
PGL
 
24. března 2018 10:00-22:00

Mít křídla - X. ročník festivalu amatérských leteckých filmů

Dolní Dobrouč

Spolek přátel vzduchoplavby Letohrad a ORFilm pořádá amatérský filmový festival s leteckou tematikou „MÍT KŘÍDLA“ (poslední termín přihlášení je do 11. 3. 2018 pardpsv@seznam.cz, Dolní Dobrouč (kino), www.spvletohrad.cz, www.orfilm.eu

 
detail akce
film
 
24. - 25. března 2018

Balóny nad Prahou 2018 ODLOŽENO !!!

Praha

Fundraisingová akce Českého balónového svazu jejíž cílem je zvýšit povědomí o balónovém sportu a využít tuto akci k podpoře Dětského centra Paprsek (ODLOŽENO VZHLEDEM K NEPŘÍZNIVÉMU POČASÍ A POVĚTRNOSTNÍM PODMÍNKÁM - NOVÝ TERMÍN BUDE OZNÁMEN), Startoviště Praha (místo bude upřesněno podle počasí), www.balonynadprahou.cz

 
detail akce
balony
 
30. března - 1. dubna 2018

Raná Cup - Česká liga PGL 2018

Raná u Loun – svah
Česká liga paraglidingu 2018 - Ligový závod, FAI 2, Letiště Raná u Loun – svah, www.rana-paragliding.cz, www.ranskahora.cz, www.svazpg.cz, www.pgweb.cz
 
detail akce
soutěž - PGL
 
31. března - 2. dubna 2018

Velikonoční pohár

Benešov - Bystřice/Nesvačily

Soutěž v letecké akrobacii kluzáků třídy Basic, Sportsman, Letiště Benešov - Bystřice/Nesvačily, www.gac-ramert.eu, www.aecr.cz

 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama