Aktuality RSS

17.06.2009

Aero Vodochody dosáhlo v roce 2008 rekordního zisku

Aero Vodochody a.s. www.aero.cz Aero Vodochody dosáhlo v roce 2008 rekordního zisku
Aero Vodochody dosáhlo v roce 2008 nejlepšího hospodářského výsledku za posledních šest let: jeho zisk mírně překročil 400 milionů korun.
>
 
16.06.2009

Povinné vybavení letadla módem S - odklad účinnosti!

ŘLP ČR, www.rlp.cz Povinné vybavení letadla módem S - odklad účinnosti!
Na základě jednání na ŘLP ČR a s vědomím ÚCL ČR byla dohodnuta dočasná výjimka z povinného vybavení odpovídačem SSR v módu S. 
>
 
14.06.2009

Divadélko Zelená Husa má čest předvést: Hráče v kriket

text,foto: (jjk) Divadélko Zelená Husa má čest předvést: Hráče v kriket
Před nějakým časem jsem psal o letišti v Praze na Vypichu i se zmínkou o tom, že se tu m.j. hraje i česká liga v (pro nás exotickém sportu) kriketu. A tak to trochu stojí za malou poznámku, protože se zde hrál urputný zápas mezi Bohemians a CC Vinohrady.
>
 
14.06.2009

Letecká olympiáda končí – bronz mají Vedmoch a Fakour-Moghadam

(jjk), www.wag2009.com Letecká olympiáda končí – bronz mají Vedmoch a Fakour-Moghadam
Světové letecké hry jsou tedy dnešním dnem minulostí a závodníky čeká jen letecký den.
>
 
13.06.2009

Opět na Ladě a poprvé nevigačně

text,foto: (jjk) Opět na Ladě a poprvé nevigačně
Na českolipském letišti Lada se tento víkend konal 1. ročník Českolipského poháru - navigační soutěže v letecké rally a Severočeská regionální soutěž v přesném létání – Česká Lípa 2009. Vzhledem k tomu, že jde o zcela nové soutěžní závody bylo v konkurenci jiných akcí logické navštívit právě Českou Lípu.
>
 
13.06.2009

První medaile rozdány = Světové hry finišují

(jjk) První medaile rozdány = Světové hry finišují
Letecká „olympiáda“ se chýlí ke svém konci a některé disciplíny už znají své vítěze. Bohužel zatím žádný cenný kov neputuje do České republiky. Martin Šonka a Přemysl Vávra si vybrali kopec smůly až do úplněho dna a pravděpodobně jim oběma stupně vítězů uniknou, protože oba figurují na místech mimo finalovou “čtyřku“.
>
 
12.06.2009

Na slovíčko v Turíně za Přemkem Vávrou

(jjk) Na slovíčko v Turíně za Přemkem Vávrou
Během právě probíhajících Světových leteckých her v italském Turíně jsem si dovolil v pauze mezi soutěžními lety vyrušit českého reprezentanta Přemysla Vávru a položit mu několik otázek.
>
 
12.06.2009

Konečný a Vedmoch čtvrtí, akrobatům se nedařilo

(jjk) Konečný a Vedmoch čtvrtí, akrobatům se nedařilo
Dalším dnem pokračovaly Světové letecké hry v italském Turíně. Počasí se sice uklidnilo, za to turbulencemi procházejí výkony závodníků a to se kromě jiných favoritů nevyhnulo ani těm našim. Především se to týkalo akrobatů. Jak Martin Šonka, tak Přemysl Vávra klesli pořadím.
>
 
12.06.2009

Ruzyňské letiště je populární

Letiště Praha a.s., www.prg.aero Ruzyňské letiště je populární
Mezinárodní Letiště Praha zvítězilo v renomované celosvětové soutěži World Airport Awards za rok 2008 v sekci Nejlepší letiště východní Evropy. Za sebou nechalo např. Budapešť či Moskvu - Domodědovo. Letiště Praha si jako místo svého odletu či příletu jen v loňském roce zvolilo více než 12,6 milionů cestujících.
>
 
11.06.2009

Přemysl Vávra zatím na WAG´09 druhý

(jjk) Přemysl Vávra zatím na WAG´09 druhý
V Turíně pokračují Světové letecké hry a konečně se podařilo odlétat celé soutěžní kolo leteckým akrobatům na větroních a také už počasí dovolilo létat i motorovým paraglidistům.
>
 
10.06.2009

Turín zlobí počasí

(jjk) Turín zlobí počasí
V Itálii pokračují Světové letecké hry a bohužel proměnlivé počasí nad Evropou zasáhlo i tuto oblast což nejvíce poškodilo leteckého akrobata na větroních Přemysla Vávru, jehož soutěžní let byl přerušen a anulován v okamžiku kdy byl na prvním místě průběžného pořadí.
>
 
10.06.2009

Ztráty aerolinek letos dosáhnou devět miliard USD

E15,www.e15.cz Ztráty aerolinek letos dosáhnou devět miliard USD
Celkové ztráty aerolinek letos dosáhnou devět miliard dolarů a jejich příjmy se proti loňskému roku sníží o 80 miliard dolarů, tedy 15 procent, na 448 miliardy dolarů. Vyplývá to z odhadů Mezinárodního sdružení pro leteckou přepravu (IATA). Krizi řeší letecké společnosti příklad různými fůzemi. Lufthansa koupila problémové Austrian Airlines, společný podnik vytváří Air France-KLM s Delta Air Lines a o fůzi uvažují i dvě čínské letecké společnosti China Eastern Airlines a Shanghai Airlines. Více informací na stránkách deníku E15: Ztráty aerolinek letos dosáhnou devět miliard USD.
>
 
09.06.2009

Turínská letecká "Olympiáda" se úspěšně rozběhla

(jjk) Turínská letecká "Olympiáda" se úspěšně rozběhla
Letecká „Olympiáda“ v italském Turíně je už v plném proudu a průběžné výsledky nejsou pro české barvy vůbec špatné. Paraglidista Kamil Konečný je po včerejšku v průběžném pořadí dokonce v čele soutěže.>
 
09.06.2009

Nové služby pro cestující z Mošnova.

(red), Letiště Ostrava a.s. Nové služby pro cestující z Mošnova.
Ostravské letiště Leoše Janáčka v Mošnově připravilo pro své cestující pro tuto letní sezonu několik novinek. Ať už to je spuštění nových webových stránek www.odletyzostravy.cz, nebo nové zajímavé linky dceřiné společnosti Travel Service Smart Wings a nebo zřízení nové autobusové linky z Ostravy přímo na letiště.
>
 
08.06.2009

Ruské letectvo má rudomodré hvězdy

(jjk) Ruské letectvo má rudomodré hvězdy
Ruská duma na jaře letošního roku rozhodla, že vojenským letadlům zůstanou rudé, ale přibude trikolóra na jejich obrysech. Pěticípé červené hvězdy se objevily na ruských letadlech už za bolševické revoluce v roce 1917 (kromě rudých hvězd se, ale používaly i jiné symboly, například rudé znaky z tarotových karet).
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

20. ledna 2018 10:00-14:00

Otevřený slet combatů 310 sq.

Praha 5 Zličín (Sobínka)

Přátelský souboj 310. stíhací je skupiny RC modelářů z letiště Sobínka, Modelářské letiště Sobínka Praha 5 Zličín, www.310sq.cz, www.sobinka.eu

 
detail akce
letecké modelářství
 
24. ledna 2018 16:00-19:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město
Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz
 
detail akce
společenská akce
 
7. února 2018 16:00-19:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město
Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz
 
detail akce
společenská akce
 
10. února 2018 19:30-23:59

XXVII. reprezentační letecký ples

Praha 1 (Palác Lucerna)

Český svaz letectví z.s., společnost Aviatik s.r.o., ve spolupráci s Velitelstvím vzdušných sil AČR, LAA ČR, AeČR pořádají tradiční reprezentační letecký ples, hraje Orchestr Karla Vlacha, Praha 1 Nové město, Palác Lucerna, www.aviatik.cz, www.ticketpro.cz

 
detail akce
společenská akce
 
10. února 2018 20:00-23:59

VII.Letecký ples

Rakovník

Letecký ples Aeroklubu Rakovník s vystoupením nejen modelářů, hraje Ideal Band, průvodním slovem Marcely Škábové a tancem a ve stylu filmu Pomáda, Kulturní centrum Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.kulturnicentrum.cz

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama