Aktuality RSS

17.07.2009

Letiště Praha spustilo nové turistické stránky

(red) Letiště Praha a.s. www.prg.aero Letiště Praha spustilo nové turistické stránky
Ve čtvrtek 16.července 2009 byly uvedeny do provozu nové internetové stránky Letiště Praha, které jsou a hlavně budou určeny především turistům, cestovatelům, ale i ostatním návštěvníkům, aby se o místě své požadované destinace dozvěděl co nejvíce. Po prvním dnu je na www.letejtezprahy.cz zatím poloprázdno, ale podle informací Letiště Praha se celá mapa světa postupně zaplní.
>
 
17.07.2009

Jsi-li psem létej s Pet Airways

(jjk), foto: Pet Airways (poprvé zveřejněno 24.4.2009) Jsi-li psem létej s Pet Airways

V dubnu tohoto roku byla zveřejněna v MLČR informace o vzniku "zvířecí" letecké společnosti, vzhledem k tomu, že se tato zpráva objevila i v těchto dnech v různých médiích, zveřejňujeme jí v původní podobě znovu:

Mnoho lidí často řeší fatální problém kam se svých psím členem rodiny cestuje-li na dovolenou do nějaké vzdálenější destinace. Pokud se cesta nedá obstojně zvládnout nějakým pozemním dopravním prostředkem, je cesta například letadlem traumatizující nejen pro majitele, ale především pro čtyřnohého pasažéra, který musí cestu strávit v nedůstojném prostředí v zavazadlovém prostoru spolu s balíky. Ale od letošního roku je všechno jinak, protože vznikla první psí letecká společnost Pet Airways.

>
 
16.07.2009

31. zasedání Evropské konference pro civilní letectví

MD ČR, www.mdcr.cz 31. zasedání Evropské konference pro civilní letectví

Ve dnech 7. a 8. července 2009 se ve Štrasburku konalo 31. trienální zasedání Evropské konference pro civilní letectví (ECAC), kterého se kromě zástupců členských států ECAC zúčastnili rovněž vysocí představitelé ostatních mezinárodních organizací (vládních i nevládních) v oblasti civilního letectví (ICAO, ACAC, AFCAC, LACAC, WAEMU, IATA, AEA, EUROCONTROL, EASA, EK, ELFAA, ACI-Europe, ...), jakož i zástupci USA, Singapore, Jižní Koreje a mnoha dalších států.

>
 
15.07.2009

Jak na víza do Kanady

(red), MZV ČR, www.mzv.cz Jak na víza do Kanady
Diplomaticky bez komentáře ponechám zavedení vízové povinnosti na cestu do Kanady, ale protože přes pražské ruzyňské letiště do této země odlétá několik tisícovek centrujících měsíčně je ůležité zveřejnit technické podmínky pro získání kanadských víz.
>
 
14.07.2009

Lufthansa založila s DHL novou leteckou společnost

(red)AeroLogic GmbH, www.aerologic.aero Lufthansa založila s DHL novou leteckou společnost
Na evropském, ale i světovém nebi se objevila na konci června nová letecká společnost, která vznikla jako společný podnik německé Lufthansy a DHL. Společnost AeroLogic se specializuje čistě na nákladní dopravu a svou hlavní základnu má na letišti v Lipsku kde už operuje partnerská-zakladatelská společnost DHL Express.
>
 
13.07.2009

Aktuálně o novele zákona o civilním letectví

(red), MD ČR, www.mdcr.cz Aktuálně o novele zákona o civilním letectví
Začátkem července doputovala do Senátu Parlamentu ČR novela zákona o civilním letectví, která má za sebou všechna tři čtení v Poslanecké sněmovně a pokud se v horní komoře nic zásadnějšího nepřihodí, poputuje tento dokument na Pražský hrad.
>
 
12.07.2009

Žirečská svatá Anna zalévala Safari

text,foto: (jjk) Žirečská svatá Anna zalévala Safari

Deštivé počasí má při plachtařských závodech ve Dvoře Králové nad Labem své nepochybné výhody. Lze si prohlédnout například imitaci deštného pralesa v zoologické zahradě, aby iluze byla dokonalá právě v dešti. A také si nedaleko letiště Žireč je možné zaběhat mezi sochami Braunova betléma a hrát si na živý hromosvod. V Žirči byl také jezuitský kostel svaté Anny a ta se i letos rozhodla, že piloty hezky vykoupe, aby nemuseli skákat do Labe.

>
 
12.07.2009

První ročník Toužim Cupu trápilo počasí

text,foto: (jjk) První ročník Toužim Cupu trápilo počasí
Pouhé dva úkoly se podařilo odlétat pilotům na prvním ročníku Toužim Cupu 2009, který byl ukončen vyhlášením výsledků včera v sobotu 11. července 2009 v podvečer. Ač byla snaha, nepodařilo se mi trefit do létacích obrázků a tak jen víceméně zpravodajskou povinností je informovat o výsledcích.
>
 
11.07.2009

Veteráni juchali ve Staňkově

text,foto: (jjk) Veteráni juchali ve Staňkově
Aeroklub Staňkov v tomto týdnu hostil Plachtařský Old Timer Klub (POTK) a jeho 16.slet, který vyvrcholil leteckou přehlídkou tuto sobotu 11.července 2009. A když počasí letos létání nijak moc nepřeje na staňkovském kopci se bylo na co dívat. Zcela určitě největší atrakcí této soboty byl archaický letounek s poetickým jménem „Hol´s der teufel“, tedy „Vem to čert“.
>
 
11.07.2009

Důchodce do Prahy na výlet nedojel

Policie ČR – SCP, www.policie.cz Důchodce do Prahy na výlet nedojel
Mezinárodní letiště v pražské Ruzyni opět čelilo hrozbě bombového útoku. Tentokrát penzista slovenského domova důchodců zvolil vskutku originální způsob, jak si splnit svůj sen a po letech opět navštívit Prahu. Vymyslel geniální plán: “pojedu zadarmo a přímo s policejní eskortou!“.
>
 
11.07.2009

Začíná Mistrovství světa v akrobacii na kluzácích

(jjk) Začíná Mistrovství světa v akrobacii na kluzácích

Od dnešního dne 11.července 2009 budou na letišti Hosín u Českých Budějovic soupeřit piloti z jedenácti zemí do 19.července na třináctém Mistrovství světa v letecké akrobacii na kluzácích.

>
 
10.07.2009

Dvě letiště uzavřena – Černovice u Tábora a Borovník

(red), LAA ČR, www.laa.cz Dvě letiště uzavřena – Černovice u Tábora a Borovník

Letecká amatérská asociace zveřejnila informaci o omezení provozu na plochách SLZ (pro sportovní létající zařízení) v Černovicích u Tábora a Borovníku. Vzhledem, že jde o velmi důležité upozornění přetiskujeme text zde v plném znění.

>
 
10.07.2009

První informace o dvou nehodách padákových kluzáků

(red), LAA ČR, www.laa.cz První informace o dvou nehodách padákových kluzáků

Letecká amatérská asociace zveřejnila těchto dnech první informace o haváriích padákových kluzáků, které se odehrály v Solanech u Lovosic a na Javorovém vrchu v Beskydách. Zprávu Hlavního inspektora techniky PK a MPK a Hlavní inspektor provozu MPK ing. Miroslava Humla zveřejňujeme.

>
 
09.07.2009

Divadélko ZELENÁ HUSA má čest předvést: Járu Nováka podruhé - recenze

text,foto: (jjk) Divadélko ZELENÁ HUSA má čest předvést: Járu Nováka podruhé - recenze

Kdo nenavštívil v pátek 2.července dejvickou kavárnu Potrvá se ochudil o zajímavý a inspirativní zážitek, který posluchačům připravil Jaroslav Novák. Když se interpret tzv.vážné hudby pustí na cestu „písničkáře“ bývají výsledky všelijaké, ale v případě Jaroslava Nováka lze bez uzardění říci, že se toto rozhodnutí bezezbytku povedlo, ba naopak klubová scéna v něm získává nového zajímavého interpreta.

>
 
09.07.2009

Omezení provozu na letišti Hradec Králové

(red), LSHK, www.lshk.cz Omezení provozu na letišti Hradec Králové

Od pátku 10.července 2009 do neděle 12.července 2009 bude omezená možnost přistávání na letišti v Hradci Králové. Konkrétně se to týká betonové dráhy, kde bude probíhat zalévání spár.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

1. - 15. prosince 2017

Báječný svět létání

Praha 1

Multimediální výstava z leteckých expedic Flying Revue, letecké artefakty, prezentace videí, přednášky a besedy, Karolinum - Křížová chodba, Ovocný trh 5, Praha 1, http://bajecnysvetletani.fonio.cz/

 
detail akce
společenská akce
 
15. prosince 2017 12:00-20:00

Dynamic Tour #2

Praha - Letňany (HF Arena)

Parašutistická soutěž Dynamic Tour #2 ve větrném tunelu, Hurricane Factory Prague Arena Praha – Letňany, www.skydivearena.cz, www.hurricanefactory.com

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
16. prosince 2017 10:00-14:00

Otevřený slet combatů 310 sq.

Praha 5 Zličín (Sobínka)

Přátelský souboj 310. stíhací je skupiny RC modelářů z letiště Sobínka, Modelářské letiště Sobínka Praha 5 Zličín, www.310sq.cz, www.sobinka.eu

 
detail akce
letecké modelářství
 
26. prosince 2017 11:00-16:00

Štěpánské polétání

Bolešiny u Klatov

Polétání Model klubu Bolešiny, Modelářské letiště Bolešiny, www.modelklubbolesiny.cz

 
detail akce
letecké modelářství
 
30. - 31. prosince 2017

Silvestrovský víkend ve vzduchu

Plzeň - Líně

Silvestrovský víkend ve vzduchu Aeroklubu Plzeň-Bory, Letiště Plzeň – Líně, www.aplzen.cz

 
detail akce
parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama