Aktuality RSS

23.10.2009

V Jordánsku piloti, Božena, výměna tanků a možná i Alca

(red), www.army.cz V Jordánsku piloti, Božena, výměna tanků a možná i Alca

Během návštěvy ministra obrany ČR Martina Bartáka v Jordánském hášimovském království, která skončila 19.října 2009 bylo mimo jiné podepsáno Memorandum o porozumění mezi Ministerstvem obrany ČR a Ministerstvem obrany Jordánska o spolupráci mezi českými a jordánskými vzdušnými silami. Čeští piloti budou moci absolvovat výcvik na letounech CASA C-295M v Jordánsku

>
 
22.10.2009

Studie rozvoje Letiště České Budějovice – Planá

(red), www.airport-cb.cz, www.kraj-jihocesky.cz Studie rozvoje Letiště České Budějovice – Planá

Marketingová strategie Letiště České Budějovice, kterou zpracovala na základě požadavku Jihočeského kraje představila v minulém týdnu firma Deloitte. Projekt definoval spádové oblasti letiště, rozklíčoval skupiny jeho budoucích uživatelů, identifikoval vhodné letecké linky a navrhl maketingovou a komunikační strategii, které by provoz Letiště České Budějovice pomohly nastartovat. Se zahájením pravidelného leteckého provozu studie počítá v  sezoně 2012/2013, poté co bude ukončena plánovaná modernizace letiště, zahrnující také výstavbu nového terminálu. Z této studie dále vyplývá, že v sezoně 2015/2016 by na Letišti České Budějovice mělo být odbaveno přes 300 tisíc pasažérů ročně.

>
 
21.10.2009

ŘLP nezdražuje v roce 2010 poplatky

(red), ŘLP ČR s.p. ŘLP nezdražuje v roce 2010 poplatky

S ohledem na současnou situaci v civilní letecké dopravě přistoupil státní podnik Řízení letového provozu České republiky k rozhodnutí zmrazit ceny za poskytované letové provozní služby pro rok 2010 na úrovni roku 2009. K podobně odpovědnému kroku v rámci 38 členských států EUROCONTROL (Evropská organizace pro bezpečnost letového provozu) přistoupila pouze třetina poskytovatelů služeb řízení letového provozu.

>
 
20.10.2009

Nové vedení ČSA

(red), www.prg.aero Nové vedení ČSA

Včera 19.10.2009 se uskutečnilo mimořádné jednání Dozorčí rady Českých aerolinií během něhož na své funkce členů představenstva rezignovali Radomír Lašák, Jiří Devát, Dušan Ryban, Jiří Hrbáček, Petr Pištělák, Jan Janík, Roman Planička. V představensku zůstal Peter Jusko a nově k němu byli do funkcí členů představenstva jmenováni Miroslav Dvořák, Josef Adam, Jan Trčala a Pavel Dolák.

>
 
20.10.2009

Vyhlášení připomínkového řízení - Regulace bezpilotních systémů

www.ucl.cz Vyhlášení připomínkového řízení - Regulace bezpilotních systémů

Odbor standardizace a leteckých předpisů vyhlašuje odborné připomínkové řízení k návrhu změny leteckého předpisu L 2 - Pravidla létání.
Předmětem změny je řešení regulace bezpilotních systémů v oblasti civilního letectví, včetně modelů letadel, které splňují kritéria přílohy II nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 216/2008 v platném znění.

 

>
 
19.10.2009

Padesát let letiště Mošnov

(red), www.airport-ostrava.cz Padesát let letiště Mošnov

Když 16. října 1959 přistál letoun TU-104A OK-LDA Československých aerolinií, byl tím oficiálně zahájen provoz na letišti Ostrava - Mošnov. Historie letiště však sahá mnohem dále. První letecké pokusy zde byly prováděny bratry Žurovci již v roce 1909. Letiště v Mošnově má za sebou bohatou minulost. Sloužilo ve válce jak německým, tak ruským vojskům, poté souběžně civilnímu provozu a československé armádě. Po odchodu vojsk v roce 1993 slouží již pouze pro civilní účely.

>
 
18.10.2009

Druhé uzavření pardubického letiště !!!

(red) www.airport-pardubice.cz Druhé uzavření pardubického letiště !!!
Z důvodu rekonstrukce odvodňovacího systému vzletové a přistávací dráhy bude letiště Pardubice uzavřeno 19. října 2009 v době od 06,00 hodin do 20,00 hodin středoevropského letního času (SELČ) a 20. října 2009 od 10,00 hodin do 21,00 hodin SELČ.
>
 
18.10.2009

Divadélko Zelená Husa má čest předvést: Josefa Dubna

(jjk), J.Duben: O (ne)ctnostech + t.z. SVS ČR Divadélko Zelená Husa má čest předvést: Josefa Dubna

Poněkud netradičně, několika tiskovými zprávami a výňatkem z knížky „O (ne)ctnostech“ lze představit stávajícího (a dlouholetého) tiskového mluvčího Státní veterinární správy. Kromě zpráv o zvířátkách a eventuálně chřipce (viz. dvě zprávy z tohoto týdne), píše i drobné literární útvary. Protože je říjen a jeho zmíněná knížka je podle měsíců rozdělena, pro zklidnění hektického času bude možná pro někoho příjemné se i do dvou kapitol, které jsou věnovány říjnu a listopadu …

>
 
17.10.2009

Chmurný podzim, říjen tu je …

(jjk), HL/1935 Chmurný podzim, říjen tu je …

…. mráz a vichr v okna duje,

Sněhu kopa, nebo leje,

pojedeme do …. Hrdele…

 

Aby to tak nehezky nevyznělo, bylo lepší použít název obce Hrdly na Litoměřicku. Zima přišla, travnatá letiště jsou pod sněhem, nebo ošklivě rozmáčená a tak nezbývá než se zahrabat do malého domácího archívku a něco vylovit. Zní to poněkud podivně, ale ve třicátých létech dvacátého století se psalo i v tak nepatřičném periodiku, jako byly Humoristické listy.

>
 
17.10.2009

České aerolinie vyjednaly s China Eastern linku do Šanghaje

(red), ČSA, www.csa.cz České aerolinie vyjednaly s China Eastern linku do Šanghaje

České aerolinie se dohodly na code-share spolupráci s China Eastern Airlines na lince, kterou čínská letecká společnost operuje z Frankfurtu nad Mohanem do Šanghaje. Smlouva o spolupráci bude podepsána do konce letošního roku. Code-share lety do Číny se objeví v letovém řádu Českých aerolinií od letní sezóny 2010, jež začíná 28. března 2010.

>
 
16.10.2009

Opatření VLP Aeroklubu Beroun č.24

(red), AK Beroun, www.akberoun.cz Opatření VLP Aeroklubu Beroun č.24

Vzhledem k tomu, že se v letošní sezoně na letišti v Bubovicích rojilo mnoho různých létacích aparátů, které nedodržovaly pravidla provozu, přistoupil Aeroklub Beroun, resp. Vedoucí letového provozu letiště Bubovice k opatření, které znamená, že přílety a odlety mimo provozní dobu veřejného letiště LKBU jsou možné jen po dohodě s provozovatelem letiště a veškeré lety paraglidů a motorových paraglidů jsou v zóně ATZ LKBU zakázány.

>
 
16.10.2009

Za modýlky do Písnice

(jjk) www.modelari.cz Za modýlky do Písnice

Kdo nestihl navštívit letňanský veletrh Model-Hobby 2009 a má nějaký vztah k plastikovému modelářství může se v sobotu 17.října 2009 zajít podívat na mnohem skromnější akci. Modelářskou soutěž „Písnice Model Open 2009“ pořádanou Modelářským kroužkem Křížem-Krážem z pražské Libuše v Základní škole Meteorologická.

>
 
15.10.2009

Seminář: 3. výzva v prioritě Udržitelná pozemní doprava a Letectví

(red) www.vzlu.cz Seminář: 3. výzva v prioritě Udržitelná pozemní doprava a Letectví

V minulém týdnu se uskutečnil v prostorách Technologického centra Akademie věd ČR v Praze 6 seminář na téma 3. výzva v prioritě Udržitelná pozemní doprava a Letectví. Semináře se zúčastnili zástupci Ministerstva dopravy, Centra dopravního výzkumu, Generálního ředitelství pro výzkum EU, Asociace leteckých výrobců, VZLÚ (Vojenského zkušebního leteckého ústavu) a další.

>
 
14.10.2009

Aero vyrábí závěsníky pro Gripeny

(red) www.aero.cz Aero vyrábí závěsníky pro Gripeny

Letecká továrna Aero Vodochody dokončila v těchto dnech první závěsník (kompatibilní se systémy NATO) pro stroje JAS-39 Gripen, který byl následně slavnostně předán 8.října 2009 zástupcům firmy Saab za účasti zástupců švédského velvyslanectví, českého ministerstva obrany, švédské správy materiálu pro obranu a společností Saab a Aero.

>
 
13.10.2009

Do tendru na provozovatele taxislužby se přihlásili 4 zájemci

Letiště Praha, www.prg.aero Do tendru na provozovatele taxislužby se přihlásili 4 zájemci

Nabídku do výběrového řízení na provozovatele taxislužby na Letišti Praha podali celkem čtyři uchazeči. Komise, ve které kromě pracovníků z letiště zasedá i zástupce Magistrátu hl. města Prahy, nejprve zkontroluje ve spolupráci s magistrátem splnění všech požadovaných kritérií a vyhodnotí nabídky. Poté doporučí dvě společnosti s nejlepšími nabídkami představenstvu Letiště Praha, a. s., k podpisu smlouvy.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

24. března 2018 10:00-18:00

Akce Záložka Vyškov

Vyškov

Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností vyzkoušet odhoz záložního padáku na lanové dráze z parašutistického trenažéru, Letiště Vyškov, (paramotory@laacr.cz), www.laacr.cz

 
detail akce
PGL
 
24. března 2018 10:00-22:00

Mít křídla - X. ročník festivalu amatérských leteckých filmů

Dolní Dobrouč

Spolek přátel vzduchoplavby Letohrad a ORFilm pořádá amatérský filmový festival s leteckou tematikou „MÍT KŘÍDLA“ (poslední termín přihlášení je do 11. 3. 2018 pardpsv@seznam.cz, Dolní Dobrouč (kino), www.spvletohrad.cz, www.orfilm.eu

 
detail akce
film
 
24. - 25. března 2018

Balóny nad Prahou 2018 ODLOŽENO !!!

Praha

Fundraisingová akce Českého balónového svazu jejíž cílem je zvýšit povědomí o balónovém sportu a využít tuto akci k podpoře Dětského centra Paprsek (ODLOŽENO VZHLEDEM K NEPŘÍZNIVÉMU POČASÍ A POVĚTRNOSTNÍM PODMÍNKÁM - NOVÝ TERMÍN BUDE OZNÁMEN), Startoviště Praha (místo bude upřesněno podle počasí), www.balonynadprahou.cz

 
detail akce
balony
 
30. března - 1. dubna 2018

Raná Cup - Česká liga PGL 2018

Raná u Loun – svah
Česká liga paraglidingu 2018 - Ligový závod, FAI 2, Letiště Raná u Loun – svah, www.rana-paragliding.cz, www.ranskahora.cz, www.svazpg.cz, www.pgweb.cz
 
detail akce
soutěž - PGL
 
31. března - 2. dubna 2018

Velikonoční pohár

Benešov - Bystřice/Nesvačily

Soutěž v letecké akrobacii kluzáků třídy Basic, Sportsman, Letiště Benešov - Bystřice/Nesvačily, www.gac-ramert.eu, www.aecr.cz

 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama