Aktuality RSS

30.05.2009

Šestnáctý ročník Karlovarského poháru

text,foto: (jjk) Šestnáctý ročník Karlovarského poháru
Starbuckovi se to tedy nakonec podařilo. I když při hodnocení tohoto víkendu se dá říci, že to s tím prodejem deště poněkud přehnal. Ale asi ho Nathalien Richard Nash držel dlouho zkrátka a tak se trochu rozdováděl. Kromě jiných soutěží a sletů (v Lomnici nad Popelkou a Strakonicích) tak zalíval vodou i šestnáctý ročník Karlovarského poháru v letecké akrobacii na letišti Přílezy u Toužimi.
>
 
30.05.2009

Ostrava má novou vyprošťovací techniku

(red), Letiště Ostrava a.s. Ostrava má novou vyprošťovací techniku
Hasičský záchranný sbor ostravského letiště vyzkoušel další technické vybavení získané z evropských projektů. Po vysokotlakém vzduchovém kompresoru a vozidle na likvidaci ropných havárií je to tentokrát speciální kontejner pro vyprošťování letadel. Podobnou techniku má mimo ostravského letiště v ČR už jen pražská Ruzyně.
>
 
29.05.2009

3. kolo MČR a Poháru Petra Tučka je odloženo

(red), LAA ČR, www.laa.cz 3. kolo MČR a Poháru Petra Tučka je odloženo
Pro ty, kteří se chystají, nebo chystali na 3.kolo mistrovství ČR ULL v Kotvrdovicích uveřejňujeme doporučení, aby sledovali stránky Letecké amatérské asociace ČR www.laa.cz, protože z důvodu nevhodných povětrnostních podmínek byl tento závod odložen.
>
 
28.05.2009

Nové trendy v civilním letectví – 2009

(red) LÚ FSI VUT Brno, www.lu.fme.vutbr.cz/ntcl2009 Nové trendy v civilním letectví – 2009
Ve čtvrtek 28.května začíná na půdě Leteckého ústavu Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně dvoudenní mezinárodní seminář „Nové trendy v civilním letectví – 2009“. Cílem semináře je prezentace výsledků vědecko-výzkumné a odborné činnosti a výměna zkušeností ve všech oblastech týkajících se civilního letectví.
>
 
27.05.2009

Ministerstvo dopravy chce zabránit spekulantům v likvidaci letišť

(red), MD ČR, www.mdcr.cz Ministerstvo dopravy chce zabránit spekulantům v likvidaci letišť
Ministerstvo dopravy včera představilo poslancům hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky dva návrhy, které by měly být – budou-li s nimi poslanci souhlasit –projednány na červnové schůzi Poslanecké sněmovny.
>
 
27.05.2009

UFO v Karlových Varech

text, foto: (jjk) UFO v Karlových Varech
Nová odbavovací budova na letišti v Karlových Varech - Olšových Vratech je sice v provozu už víc než dva měsíce (zveřejněno zde 13.4.09), ale protože k oficiálnímu slavnostnímu aktu došlo až minulý týden, posunul jsem tento článek dopředu, aby to nevypadalo, že jsem na Karlovy Vary zapoměl. Pro ty, kteří znali starou budovu, která připomínala spíš stařičké vlakové nádraží (ze 30.let 20.století), bude návštěva tohoto letiště takovým malým šokem. Nový terminál vypadá, jakoby tu před několika okamžiky přistálo UFO.
>
 
26.05.2009

Vydání ZVLÁŠTNÍ SPECIFIKACE LETOVÉ ZPŮSOBILOSTI pro letouny ANTONOV AN-2 (vyrobené v SSSR)

ÚCL, www.ucl.cz Vydání ZVLÁŠTNÍ SPECIFIKACE LETOVÉ ZPŮSOBILOSTI pro letouny ANTONOV AN-2 (vyrobené v SSSR)

Výrobce letounu OKB Antonova v bývalém SSSR nebyl, v důsledku tehdejší praxe, držitelem Typového osvědčení pro letoun uvedeného typu a tudíž letounu v Československu (ČR) ani nemohlo být vydáno standardní osvědčení „Uznání typu“. Vzhledem k významu letounu pro vývoj civilního letectví ve světě, evropská agentura pro bezpečnost letectví EASA uvedla letouny AN-2 vyrobené v SSSR na seznam v Annexu II, nařízení (ES) č. 1592/2002 (č. 216/2008). V souladu s tímto nařízením musí být letadla uvedená v Annexu II provozována podle tzv. národních systémů (v ČR dle předpisů řady L a směrnic souvisejících).

>
 
25.05.2009

Zpřesněné upozornění na vjezdové povolení na letiště v Hradci Králové

(red), LSHK, www.lshk.cz Zpřesněné upozornění na vjezdové povolení na letiště v Hradci Králové

Na mezinárodním letišti v Hradci Králové byla před týdnem uvedena do provozu závora, která by měla zabránit volnému pohybu cizích osob a vozidel na pojížděcích komunikacích a vzletové a přistávací dráze. Především jde o bezpečnostní opatření, aby se co nejlépe zabránilo případným kolizím s letadly a chránilo se tak jak zdraví posádek, tak technika. A v těchto dnech Letecké služby Hradec Králové a.s. zveřejnily i pravidla pro vjezdová povolení do „modré“ a „žluté“ zóny.Povolení se vydávají od pondělí 25.května a všichni uživatelé je pro svá vozidla musí mít vyzvednuta do soboty 30.května.

>
 
24.05.2009

Ohlédnutí za AeroExpo 2009

text,foto: (jjk) Ohlédnutí za AeroExpo 2009

Na veletržním výstavišti v Letňanech v posledních třech dnech proběhla letecká výstava AeroExpo 2009. Jak už bylo zmíněno v upozornění o omezení vzdušného prostoru, letos se akce konala v Praze místo loňské Příbrami. Návštěvníci mohli i letos zhlédnout nejnovější typy letounů a příslušenství. Premiéry tu měly stroje jak domácí tak i zahraniční provenience a letos měla na rozdíl od loňska výstava i štěstí na počasí.

>
 
24.05.2009

Letecké dny v Letňanech

text,foto: (jjk) Letecké dny v Letňanech

O tomto víkendu v hangárech tzv. Staré Aerovky na letňanském letišti proběhly letošní letecké slavnosti s podtitulem 50 let je vzduch mořem Delfína, tedy výstava k 50-tému výročí vzletu prototypu prvního československého letounu s proudovým motorem (L-29 delfin). Ale dovolím si poznamenat malý dojem, že poslední dobou akcím pořádaným ve Staré Aerovce poněkud pokulhává propagace. Bohužel veřejnost se ani na stránkách www.aerovka.cz o chystaných akcích nic nedozví.

>
 
23.05.2009

V Chotěboři na dětském dnu

text,foto: (jjk) V Chotěboři na dětském dnu
Létací veselici, respektive tradiční dětský den dnes 23.května pořádal Aeroklub Chotěboř na svém letišti. Hlavně se tu vydováděly děti, které zde kromě všelijakých atrakcí, také mohly absolvovat zajímavé vyhlídkové lety.
>
 
23.05.2009

Open day 09´ Čáslav

text,foto: (jjk) Open day 09´ Čáslav
Na chotusickém letišti 21. základny taktického letectva u Čáslavi se po dvou letech opět konal den otevřených dveří, letos pod názvem Open Day 09´ za účasti všech typů letadel, která jsou momentálně ve výzbroji Armády České republiky. Ale nejzábavnější bylo zaparkovat několik kilometrů od letiště a prodrat se těmi davy až na plochu a proto na fotkách není kromě pilotů vidět jediný člověk.
>
 
23.05.2009

Nový stroj firmy TL-Ultralight představen ve Fridrichshafenu

(red), TL-Ultralight, www.tl-ultralight.cz Nový stroj firmy TL-Ultralight představen ve Fridrichshafenu
Na mezinárodním veletrhu Messe 2009 v německém Fridrichshafenu představila královehradecká firma TL-Ultralight svůj nejnovější produkt TL 4000. Ve více než padesáti zemích světa dosud létají typy TL-96 Star, TL-2000 Sting (RG/S3) a TL-3000 a lze si jen přát, že jejich nástupce bude stejně úspěšný.
>
 
21.05.2009

Analýzy dvou nedávných nehod padákových kluzáků.

(red), LAA ČR, www.laa.cz Analýzy dvou nedávných nehod padákových kluzáků.
Letecká amatérská asociace ČR zveřejnila na svých webových stránkách www.laa.cz informace a komentáře o dvou nehodách, které se staly 3.května 2009 na Černé hoře v Krkonoších a 12.května 2009 u Horních Lysečin. V obou případech je zřejmé, že „lidský faktor“ je nepoučitelný.
>
 
20.05.2009

ATR-42 v barvách SkyTeamu na trati.

(jjk) ATR-42 v barvách SkyTeamu na trati.

ATR-42 v barvách SkyTeamu na trati. Před časem se objevila informace, že aliance Skytem, jejíž členem jsou i České aerolinie, bude mít podobně jako konkurenční Star Alliance na některých typech některých členských aerolinií jednotné „livery“, tedy jednotné barevné provedení. Dnes se na své lince do Mnichova v tomto barevném provedení představí stroj ATR-42 Českých aerolinií.

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

19. - 22. října 2017

26. Model Hobby 2017

Praha - Letňany (PVA)

Modelářská prodejně-kontraktační výstava s doprovodným programem, Pražský veletržní areál PVA Letňany, www.model-hobby.cz

 
detail akce
výstava
 
19. října 2017 17:00-19:00

Beseda na Albertově – František Bartoň a Alexandr Kubovec

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: František Bartoň a Alexandr Kubovec – akrobaté na větroních, „Pohled do historie akrobatické skupiny Alfa air“, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz

 
detail akce
společenská akce
 
21. října 2017 09:00-13:00

Den otevřených dveří

Benešov - Bystřice/Nesvačily

Prezentace společnosti a prostor F AIR, informace o leteckém výcviku a kadetského výcviku partnerských leteckých společností Travel Service a Ryanair a další, Letiště Benešov – Bystřice/Nesvačily, www.f-air.cz

 
detail akce
společenská akce
 
21. října - 5. listopadu 2017

Wave Camp - Vlnový kemp 2017/18

Mikulovice - Nová Ves

Mezinárodní dlouhodobá plachtařská soutěž Aeroklubu Jeseník, Letiště Mikulovice - Nová Ves, www.aeroklubjesenik.cz, www.jeswave.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
21. října - 5. listopadu 2017

Wave Camp 2017

Kyjov

Vlnové soustředění plachtařů v Krnově, Letiště Kyjov, www.ak-kyjov.cz, www.wavecamp.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama