Aktuality RSS

06.10.2009

Přidělenci v "Lomu"

(red), LOM Praha Přidělenci v "Lomu"
V uplynulém týdnu 1. října 2009 se ve spolupráci s Ředitelstvím zahraničních aktivit Ministerstva obrany ČR uskutečnila v podniku LOM Praha s.p. resp odštěpném závodu Vojenský technický ústav letectva a protivzdušné obrany (o.z. VTÚLaPVO) prezentace Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu (AOBP) pro vojenské letecké přidělence akreditované v České republice.
>
 
05.10.2009

Nový světový rekord po 48 letech

(red) AeČR, www.aecr.cz Nový světový rekord po 48 letech
Aeroklub České republiky informoval o prohlášení Mezinárodní letecké federaci (FAI - Fédération Aéronautique Internationale), které obsahuje potvrzení nového světového rekordu ve vrtulníkovém létání, který vytvořil v červenci 2009 pilot Josef Rýdl a překonal tak výkon, kterého dosáhl v roce 1961 Američan L.W. Hartwig.
>
 
04.10.2009

Z Plané odešli poslední vojáci

text, foto: (jjk) Z Plané odešli poslední vojáci

Ve středu 30.září 2009 opustil poslední voják Armády České republiky areál kasáren v areálu Letiště České Budějovice – Planá s výjimkou strážní služby, kterou zajišťují příslušníci Vojenských lesů a statků ČR na bázi smlouvy s armádou. Tím také končí jedna z kapitol naší armády, tedy československé a následně české na tomto letišti, která zde působila od června 1937.

>
 
04.10.2009

Kdo si hraje nezlobí …

text, foto: (jjk) Kdo si hraje nezlobí …

Opět po roce si všechny generace „dětí“ od batolat do sta a více let mohly užíval na tradičním (letos už osmnáctém) modelářského a hobby veletrhu Model Hobby 2009, který se od čtvrtka 1.října do konce tohoto víkendu konal v Pražském veletržním areálu PVA Letňany. Pro případ, že by se mezi modýlky slečny a dámy nudily, byl souběžně pořádán veletrhu hraček Itea pro ty, které si místo manžela, nebo pejska chtěly pořídit jiného domácího mazlíčka byla mezinárodní výstava orchidejí Orchidea Bohemica s několika sympatickými masožravými „Adélami“.

>
 
04.10.2009

Výběrové řízení - technický ředitel AeČR

AeČR, www.aecr.cz Výběrové řízení - technický ředitel AeČR
Aeroklub České republiky hledá vhodného kandidáta k doplnění svého pracovního týmu.
>
 
03.10.2009

Vítr fouká po strništi…..

text,foto: (jjk) Vítr fouká po strništi…..
….. my jsme stále na letišti / slunce klesá k západu, kazí letní náladu / Strejda vylez´ na vikýř, vidí Letňanský trychtýř / co to letí co to padá, to se papír odmotává ….

Končí nám už skoro definitivně letošní létací sezona a na pražském letišti v Letňanech se sešli létavci na pátém ročníku Letňanského trychtýře, tedy sranda soutěže při níž se hází na přesnost toaletní papír, zaplétá lano na čas a rozpoznávají siluety větroňů.

 

>
 
03.10.2009

Astronauti, kosmonauti a taikonauti v Praze

(red), www.sdt.cz Astronauti, kosmonauti a taikonauti v Praze
Sice se to může zdát podivné, ale Česká republika bude v následujícím týdnu pravým vesmírem. Sejdou se zde lidé, kteří opustili naší planetu a nějakou dobu poletovali na svých strojcích na oběžné dráze kolem zeměkoule. Od neděle 4.října 2009 do soboty 10. října bude v České republice probíhat prestižní XXII. mezinárodní kongres účastníků kosmických letů ASE Prague 2009.
>
 
02.10.2009

Další armádní majetek na prodej ....

(red), www.onnm.army.cz Další armádní majetek na prodej ....
V minulém týdnu zveřejnil Odbor pro nakládání s nepotřebným majetkem Sekce správy majetku Ministerstva obrany inzeráty na odprodej nepotřebných nemovitostí. Mezi jednotlivými objekty, areály a nemovitostmi je zajímavá informace o odprodeji areálu letiště Slatina/Černovice a to části Leteckého opravárenského závodu - LOZ II.
>
 
01.10.2009

Nová pravidla pro obchodní činnosti a RFS leteckých dopravců z nečlenských států EU

MDČR, www.mdcr.cz Nová pravidla pro obchodní činnosti a RFS leteckých dopravců z nečlenských států EU
Od 1. října 2009 vstupují v platnost nová pravidla pro Provádění obchodní činnosti leteckých dopravců z nečlenských států EU na území České republiky a Postupy pro povolování náhradní letecké dopravy (RFS) leteckých dopravců z nečlenských států Evropské unie.
>
 
01.10.2009

Sněmovna schválila zákaz prodeje ruzyňského letiště

E15, www.e15.cz Sněmovna schválila zákaz prodeje ruzyňského letiště
Vláda pravděpodobně nebude moci prodat pražské ruzyňské letiště. Poslanci totiž včera schválili zákon z dílny ČSSD, který privatizaci ruzyňského letiště znemožňuje. Pro zákon hlasovali poslanci KSČM, ČSSD a pět poslanců KDU-ČSL. Více čtěte v E15: Sněmovna schválila zákaz prodeje ruzyňského letiště.
>
 
30.09.2009

Informace ÚCL o systému řízení zachování letové způsobilosti

ÚCL, www.ucl.cz Informace ÚCL o systému řízení zachování letové způsobilosti
Informace o systému řízení zachování letové způsobilosti pro letadla nepoužívaná v obchodní letecké dopravě po 28. září 2009.
>
 
30.09.2009

Zájemce o společnost ČSA předložil nabídku

MF ČR, www.mfcr.cz Zájemce o společnost ČSA předložil nabídku
Dnes vypršel termín pro podání nabídky pro účastníky veřejného výběrového řízení na prodej podílu České republiky ve společnosti České aerolinie, a.s. Konsorcium Unimex – Travel Service podalo svou nabídku včas, nabídnutá kupní cena činí 1 000 004 555,20 Kč.
>
 
30.09.2009

MODEL HOBBY 2009 už od zítřka v Letňanech

(red), Dart spol. s.r.o., www.model-hobby.cz MODEL HOBBY 2009 už od zítřka v Letňanech

Od čtvrtka 1.října 2009 bude v Pražském veletržním areálu PVA Letňany konat už osmnáctý ročník modelářského a hobby veletrhu Model Hobby 2009. Pro ty, kteří už své létací stroje uložili na zimu, nebo se věnují modelům, ale nejen pro ty je určena tato výstava, která každoročně podporuje rozvoj modelářství u nás. Jako každý rok souběžně probíhá i mnoho doprovodných akcí včetně veletrhu hraček Itea.

>
 
28.09.2009

Prodají, či neprodají se Líně/Dobřany?

text, foto: (jjk) Prodají, či neprodají se Líně/Dobřany?
Tato parafráze na hamletovskou otázku je logická, protože Ministerstvo obrany je dodnes majitelem mezinárodního letiště Plzeň – Líně, ačkoli už několik let mělo být v soukromých rukou a rozvíjet se jako dopravně-průmyslový areál. To samozřejmě brání rozvoji letiště, ale i celého areálu. Očekávalo se, že dojde k prodeji po předčasných volbách na podzim tohoto roku, ale ty jaksi nebudou a tak je budoucnost minimálně ve hvězdách. Co ve hvězdách, něco horšího, v rukách českých politiků.
>
 
28.09.2009

V červenci létal potichu Aeroflot s Lufthansou

(red), www.prg.aero V červenci létal potichu Aeroflot s Lufthansou
V průběžném pořadí 3. ročníku soutěže „Nejtišší dopravce“ Letiště Praha se po výsledcích za měsíc červenec na čelo žebříčku dostala ruská letecká společnost Aeroflot v kategorii proudových letadel a německá Lufthansa v kategorii turbovrtulových letadel. Pořadí se tak změnilo, protože v červnu byly na čele maďarští Wizz Air v proudových letadlech a Austrian Airlines v turbovrtulových letadlech.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

20. ledna 2018 10:00-14:00

Otevřený slet combatů 310 sq.

Praha 5 Zličín (Sobínka)

Přátelský souboj 310. stíhací je skupiny RC modelářů z letiště Sobínka, Modelářské letiště Sobínka Praha 5 Zličín, www.310sq.cz, www.sobinka.eu

 
detail akce
letecké modelářství
 
24. ledna 2018 16:00-19:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město
Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz
 
detail akce
společenská akce
 
7. února 2018 16:00-19:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město
Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz
 
detail akce
společenská akce
 
10. února 2018 19:30-23:59

XXVII. reprezentační letecký ples

Praha 1 (Palác Lucerna)

Český svaz letectví z.s., společnost Aviatik s.r.o., ve spolupráci s Velitelstvím vzdušných sil AČR, LAA ČR, AeČR pořádají tradiční reprezentační letecký ples, hraje Orchestr Karla Vlacha, Praha 1 Nové město, Palác Lucerna, www.aviatik.cz, www.ticketpro.cz

 
detail akce
společenská akce
 
10. února 2018 20:00-23:59

VII.Letecký ples

Rakovník

Letecký ples Aeroklubu Rakovník s vystoupením nejen modelářů, hraje Ideal Band, průvodním slovem Marcely Škábové a tancem a ve stylu filmu Pomáda, Kulturní centrum Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.kulturnicentrum.cz

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama