Aktuality RSS

26.04.2009

AZ Cup - dolétáno jest

text, foto:(jjk) AZ Cup - dolétáno jest
Krátce po 17.hodině v sobotu 25.dubna přistál poslední stroj letošního prvního ročníku plachtařského závodu ve Zbraslavicích. Soutěž byla pořádána v souladu se Sportovním řádem FAI a to v klubové a kombinované třídě s handicapem. Ambicí pořadatelského aeroklubu bylo uspořádat týdenní soutěž, která bude v budoucnu tradičním prvním závodem sezóny v atraktivním prostředí českomoravské vrchoviny. Prvního ročníku AZ Cupu se zúčastnilo celkem 25 pilotů.
>
 
25.04.2009

Letecká Cargo doprava bojuje s krizí.

(jjk), IATA Letecká Cargo doprava bojuje s krizí.
Na začátku jara letošního roku proběhlo v thajském Bankoku světové sympozium Mezinárodního sdružení leteckých dopravců IATA o letecké nákladní dopravě. Kromě jiných témat se i tde probíral problém, že v době finanční i ekonomické krize hrozí ztráta části finančních prostředků v důsledku kolapsu různých finančních institucí a pokud se tok peněz omezí či zastaví, může mít výpadek příjmů pro letecké dopravce katastrofální následky.
>
 
25.04.2009

Upozornění pro piloty PK a ZK létajících na Rašovce

LAA ČR. (red) Upozornění pro piloty PK a ZK létajících na Rašovce
Letecká amatérská asociace prosí piloty, kteří létají na Rašovce (pod Ještědem), aby se snažili při výjezdech na kopec autem pokud možno co nevíce optimalizovat počet aut (sesedat do jednoho) a hlavně, aby při jízdě okolo hospody „U Šámalů“ jezdili co nejpomaleji - prach od automobilů obtěžuje hosty sedící v zahrádce.
>
 
23.04.2009

Bratislavské letiště chce přilákat i Čechy

E15, www.e15.cz, foto: (jjk) Bratislavské letiště chce přilákat i Čechy

Bratislavské letiště, které nabízí spojení hlavně s britskými, italskými a španělskými destinacemi, chce přilákat českou klientelu. Na jižní Moravě proto podle ředitele divize obchodu a marketingu Radka Zábranského připravuje mediální kampaň a navazuje spolupráci s partnery. Letiště, jehož nejúspěšnější dopravci jsou společnosti Ryanair a SkyEurope, chce také na jih Moravy zavést autobusové linky. Více si můžete přečíst na stránkách deníku E15: Bratislavské letište chce přilákat Čechy.

>
 
22.04.2009

AZ Cup ve Zbraslavicích je v polovině

text,foto: (jjk) AZ Cup ve Zbraslavicích je v polovině
Do své poloviny se dostal první letošní plachtařský závod AZ Cup ve Zbraslavicích. Soutěž je pořádána v souladu se Sportovním řádem FAI a to v klubové a kombinované třídě s handicapem. Ambicí pořadatelského aeroklubu je uspořádat týdenní soutěž, která bude v budoucnu tradičním prvním závodem sezóny v atraktivním prostředí českomoravské vrchoviny.
>
 
22.04.2009

Do Splitu chce létat i Central Connect Airlines

text,foto: (jjk) Do Splitu chce létat i Central Connect Airlines
Po pražském Travel Service požádala o provozování linky do Splitu Ministerstvo dopravy další česká letecká společnost. Ostravská firma Job air-Central Connect Airlines by ráda vozila své zákazníky pro změnu z letiště Ostrava-Mošnov a to především svými letadly Saab-340.
>
 
22.04.2009

Aero má nového viceprezidenta a strategický sbor

Aero Vodochody a.s., www.aero.cz Aero má nového viceprezidenta a strategický sbor
Novým viceprezidentem pro rozvoj podnikání a prodej se stal St-John Williamson. O dva zkušené konzultanty s mnohaletou praxí v letectví – Johanna Heitzmanna a Simona Luxmoora – Aero posílilo svůj strategický poradní sbor.
>
 
21.04.2009

Ve finále hry o ČSA je Travel service a Air France/KLM

(red) MLČR, www.vlada.cz Ve finále hry o ČSA je Travel service a Air France/KLM

Na včerejším zasedání vlády ministři m.j. řešili prodej Českých aerolinií. „Budou osloveny dvě společnosti, aby podaly cenovou nabídku a postoupily do druhého kola. Skupina Unimex Group/Travel Service a Air France-KLM budou vybídnuty k podání cenové nabídky,“ řekl ministr financí Miroslav Kalousek.

>
 
20.04.2009

Armáda bude mít CASA C-295M, Španělé budou létat na L-159

MOČR, www.army.cz Armáda bude mít CASA C-295M, Španělé budou létat na L-159

Vláda České republiky na svém jednání v pondělí 20. dubna 2009 vzala na vědomí informaci o současném stavu projektu pořízení taktických transportních letounů pro Armádu České republiky. Vláda souhlasila s pořízením čtyř letounů CASA C-295M od konsorcia EADS.

>
 
19.04.2009

Na cestě z Filipín

text: (jjk), foto: Michael Heger Na cestě z Filipín
Čas od času se podaří ulovit něco zajímavého z cizokrajných zemí. A tak po několika fotkách Airbusu A-380 ze Singapuru se dnes můžeme podívat na záběry z filipínského ostrova Palawan, konkrétně z letiště v Puerto Princesa z konce března tohoto roku.
>
 
18.04.2009

Nirvana v Jihlavě

text,foto: (jjk) Nirvana v Jihlavě
V sobotu 18.dubna se otevíralo nebe na Rané, tedy měli ho v rámci svého setkání otevírat rogalisté, ale bohužel kvůli nehezkému počasí svůj první letošní sraz ukončili už o den dřív. Takže byl čas na druhou akci, která tento den probíhala a to Oranžová sobota firmy Nirvana na letišti Jihlava - Henčov, která zde měla prezentaci nového paramotoru Instinct.
>
 
18.04.2009

Metro se protáhne do Motola (…. a na letiště Ruzyně)

E15, www.e15.cz Metro se protáhne do Motola (…. a na letiště Ruzyně)

Pražský dopravní podnik odstartoval miliardový tendr na prodloužení trasy metra A z Dejvic do Motola. Zhruba šestikilometrový úsek by se měl začít stavět v prosinci, hotov má být v roce 2014. Stát by měl zhruba 13 miliard korun. Více informací najdete v deníku E15 a zde:Metro se protáhne do Motola

>
 
16.04.2009

Turbík má narozeniny

text,foto: (jjk) Turbík má narozeniny
Dnešní den se dožil významného životního jubilea jeden z klenotů československého leteckého průmyslu dvoumotorový dopravní letoun Let L-410 Turbolet, který i nadále patří k poctivým dělníků leteckého nebe. Po celé planetě létá těchto strojů okolo tři sta padesáti z více než tisícovky vyrobených kusů a nadále se v kunovickém závodě vyrábí.
>
 
16.04.2009

Sportovní řád Svazu UL aktualizovaný pro rok 2009

LAA ČR, www.laa.cz Sportovní řád Svazu UL aktualizovaný pro rok 2009
Sportovní komise svazu UL Letecké amatérské asociace ČR, provedla aktualizaci sportovního řádu.
>
 
16.04.2009

Začíná RED BULL AIR RACE WORLD CHAMPIONSHIP 2009.

(jjk); Začíná RED BULL AIR RACE WORLD CHAMPIONSHIP 2009.
Zítra začíná další ročník letecké „Formule 1“ Red Bull Air Race mistrovství světa v roce 2009. V letošní sezoně bude na rozdíl od minulé sezony o dva závody méně – šest místo osmi. Naopak pilotů bude patnáct místo dvanácti. Red Bull Air Race Mistrovství světa 2009, začíná i letos na tradičním místě v Abú Dhabí 17.dubna.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

22. - 29. července 2017

Plachtařský pohár Vysočiny 2017

Havlíčkův Brod

Plachtařská regionální soutěž na Vysočině, Letiště Havlíčkův Brod, www.aeroklubhb.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
22. - 29. července 2017

XXIV. Národní slet historických kluzáků 2017

Raná u Loun
24. slet Plachtařského oldtimer clubu (POTK), Letiště Raná u Loun, sletypotk.wbs.cz, www.potk.cz, www.lkra.cz, www.aeroklubrana.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
23. července - 5. srpna 2017

19. Mistrovství Evropy 2017 v plachtění – 19th EGC 2017

Moravská Třebová - Staré Město

19. Mistrovství Evropy 2017 v plachtění – 19th FAI European Gliding Championships ve třídách Club, Standard a 20M, Letiště Moravská Třebová - Staré Město, www.lkmk.com, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.egc2017.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
24. - 29. července 2017

VGC Rendezvous 2017

Raná u Loun

Mezinárodní slet historických kluzáků, Letiště Raná u Loun, www.potk.cz, www.lkra.cz, www.VGC2017Rana.cz, www.randezvous.aeroklubrana.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
27. - 30. července 2017

50way 2017

Klatovy - Chaloupky

Oficiální pokus o nový národní rekord ve velkých formacích. Cílem akce je překonání aktuálního Českého rekordu v největší uzavřené formaci za volného pádu, Letiště Klatovy - Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz, www.50way2017.com

 
detail akce
parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama