Aktuality RSS

04.02.2017

Aplikace #Záchranka úspěšně pokračuje

(red), www.zachrankaapp.cz Aplikace #Záchranka úspěšně pokračuje
Od svého vzniku před deseti měsíci aplikace #Záchranka už pomohla více než pěti a půl tisícům lidí, kteří se ocitli v nějaké nouzi. Aplikace totiž díky lokalizaci GPS zkrátí dobu příjezdu záchranné služby a dokáže pomoci i těm, kteří z nějakého důvodu nemohou komunikovat. V tomto roce se chystá řada novinek včetně rozšíření aplikace i na sousední Rakousko a s možností využívat aplikaci i lidmi, kteří nemají tzv. chytrý telefon.
>
 
03.02.2017

Národní kolo výtvarné soutěže FAI Young Artists Contest

(red), www.aecr.cz Národní kolo výtvarné soutěže FAI Young Artists Contest
FAI Young Artists Contest je mezinárodní soutěž mezi členskými státy Mezinárodní letecké federace, kterých je v současné době přes 70. Soutěže se mohou zúčastnit děti a mládež ve věku 6 až 18 let. Vybraná komise Aeroklubu České republiky vybere celkem 9 kreseb, které následně odešle do Švýcarského Lausanne, kde 1.dubna vypukne velké finále mezi malbami dětí z celého světa. Letošní téma výtvarné soutěže je: „Nad oblaky.“
>
 
02.02.2017

Slabší rok v Olšových Vratech

(red), www.airport-k-vary.cz Slabší rok v Olšových Vratech
V těchto dnech byly zveřejněny statistiky provozu karlovarského letiště, které se po letech růstu v poslední době potýká s odlivem klientely. Poněkud se nevyplatilo jednostranné zaměření na východní trhy a tak dochází postupně ke změně obchodní strategie. Počet odbavených cestujících na letišti v Karlových Varech v roce 2016 poklesl oproti předcházejícímu roku o 41,5 procent, což bylo způsobeno pokračujícím nižším zájmem o návštěvu regionu ze strany ruské klientely a nabídkou letenek za výrazně nižší ceny na linkách z Moskvy a Petrohradu do Prahy.  
>
 
01.02.2017

ČSA od léta do Malmö

(red), www.csa.cz ČSA od léta do Malmö
České aerolinie postupně prozrazují své plány na letní sezonu a tak oznámily, že rozšiřují letový řád o novou pravidelnou linku mezi Prahou a Malmö. Provoz na ní zahájí 28. března 2017. Společnost v příští letní sezóně přidá nové lety také na linkách do Stockholmu, na které nabídne denní spojení, a do Göteborgu, kam zamíří letadla ČSA až dvakrát denně.
>
 
31.01.2017

Co na to průzkum

(red), www.median.eu Co na to průzkum
Agentura Median provedla na pražském ruzyňském letišti průzkum mezi třemi tisíci respondentů co se spokojenosti týče. Více než jednou letělo v posledních dvou letech třiapadesát procent českých leteckých cestujících a roste přitom počet cestujících, kteří létají často. Šestkrát a vícekrát během posledních dvou let tak letělo šest procent respondentů, což je dvakrát více, než tomu bylo v roce 2015. Třikrát až pětkrát pak patnáct procent.
>
 
30.01.2017

ŘLP ČR do Bosny a Hercegoviny

(red), www.rlp.cz ŘLP ČR do Bosny a Hercegoviny

Státní podnik Řízení letového provozu České republiky prostřednictvím svého výcvikového střediska CANI (Czech Air Navigation Institute) vyhrál otevřené mezinárodní výběrové řízení na personální přípravu společnosti BHANSA pro převzetí odpovědnosti za poskytování letových navigačních služeb ve vzdušném prostoru Bosny a Hercegoviny. V současnosti řídí letový provoz ve vrchním vzdušném prostoru nad Bosnou a Hercegovinou sousední Chorvatsko a Srbsko. 

>
 
29.01.2017

Pětadvacetiletý „Osmnáctý“ si ještě chvilku počká

text, foto: (jjk) Pětadvacetiletý „Osmnáctý“ si ještě chvilku počká
V roce 2017 uplyne čtvrtstoletí od uvedení do provozu stanoviště Letecké záchranné služby v Liberci s volacím znakem Kryštof 18. Od samého počátku působení v Liberci také aktivně spolupracuje s Horskou službou, což je v tomto prostředí naprostá nezbytnost. V roce 1999 se LZS přestěhovala na moderní základnu s hangárem na letišti v Růžodole, kde má veškeré zázemí. Sice se před časem plánovalo, že bude nedaleko vybudován heliport pro nepřetržitý provoz a na programu dne byla i modernizace celé základny. Ale v tomto týdnu museli krajští radní tyto plány prozatím odložit, protože na pozemcích se stále nachází nedořešené věcné břemeno. 
>
 
29.01.2017

Podílejte se na stavbě teleskopu

(red), www.czechspaceportal.cz Podílejte se na stavbě teleskopu
Evropská jižní observatoř (ESO) připravuje výstavbu Evropského extrémně velkého dalekohledu E-ELT (European Extremely Large Telescope). Jde o projekt největšího teleskopu světa, který se bude stavět na tři tisíce metrů vysoké hoře Cerro Armazones v oblasti pouště Atacama v Chile. Jeho realizaci pro ESO zajišťuje konsorcium italských stavebních společností Astaldi a Cimolai. Jedná se o největší kontrakt v dějinách pozemní astronomie. Do rozpočtu ESO přispívá finančně z titulu členství rovněž ČR a české firmy se tak mohou do výstavby E-ELT zapojit.
>
 
28.01.2017

Tuřany v šestnáctém roce

(red), www.brno-airport.cz Tuřany v šestnáctém roce
Pravidelné letecké spojení Brna se světem je základním faktorem pro rozvoj podnikání a vzdělávání obyvatel Jihomoravského kraje a tak tuřanské letiště spojuje celoročně pravidelnými linkami tento kraj s Londýnem, Eindhovenem a Mnichovem. Mezinárodní letiště Brno-Tuřany si v loňském roce, i přes pokles poptávky v cestovním ruchu, udrželo přízeň cestujících, a to především u pravidelných leteckých linek.
>
 
27.01.2017

Na nebi je stále rušněji

(red), www.rlp.cz Na nebi je stále rušněji
Státní podnik Řízení letového provozu České republiky zaznamenal v roce 2016 potřetí za sebou historicky rekordní objem letecké dopravy v českém vzdušném prostoru. Vyhodnocení provozních výsledků opět potvrdilo skvělou kondici mezinárodní letecké dopravy a dlouhodobou atraktivitu českého vzdušného prostoru pro letecké dopravce. Celkový počet pohybů nad Českou republikou v roce 2016 vzrostl na 836 917, což odpovídá více než dvojnásobnému provozu oproti roku 2002. Meziroční nárůst ve srovnání s rokem 2015 činí 6,95 procenta (782 553).    
>
 
26.01.2017

Boeing získal obří kontrakt, do Indie dodá sto letadel

www.e15.cz Boeing získal obří kontrakt, do Indie dodá sto letadel
Americký výrobce letadel Boeing má zkraje nového roku důvod k radosti. Jeho model 737 Max 8 zvítězil v soutěži na dodání letadel pro indického dopravce SpiceJet. Celkem má nová objednávka objem 100 strojů. Indická nízkonákladová společnost tak reaguje na prudce rostoucí indický trh. V současnosti sice flotila společnosti obsahuje pouze 42 stroje, díky novým objednávkám se však v následujících letech značně rozroste. Více čtěte v E15: Boeing získal obří kontrakt, do Indie dodá sto letadel.
>
 
25.01.2017

Česko-německé setkání

(red), www.mzv.cz Česko-německé setkání
V uplynulém týdnu (ve dnech 18. a 19. ledna 2017) se v německém Oberpfaffenhofen uskutečnily 2. Česko-německé průmyslové dny, které pořádalo Ministerstvo dopravy České republiky a Německé centrum pro letectví a kosmonautiku (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt - DLR) a s podporou ESA BIC Prague. Celého pracovního setkání se účastnili zástupci sedmatřiceti českých a německých organizací a firem hlavním tématem byla vzájemná spolupráce na projektech s kosmickou tematikou.
>
 
24.01.2017

Olomouc čeká na posudek

(red), www.uohs.cz Olomouc čeká na posudek
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v těchto dnech přerušil zkoumání zakázky ministerstva zdravotnictví na provoz letecké záchranné služby v Olomouci. Důvodem je vypracování nového znaleckého posudku, který si Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyžádal.  Podobně tomu bylo i v případě Ústí nad Labem, ale tam bude vyhlášena nová soutěž a dočasně středisko provozuje původní provozovatel.
>
 
24.01.2017

Šestnáctý rok

(red), www.prerov-airport.cz Šestnáctý rok
Bývalé vojenské letiště Přerov – Bochoř v posledních letech prochází různorodými změnami a hrozil mu i dokonce zánik. Tomuto barbarskému záměru se podařilo Ministerstvu obrany České republiky zabránit a dokonce to vypadá, že by se vojsko v nějaké podobně do Přerova mohlo vrátit. V současné době je letiště stále v majetku státu a provozovatelem je LOM Praha. Na letišti však fungují i další subjekty a v části letiště, které ani v současnosti a ani v budoucnosti nebude mít praktické využitá, vzniknou nové rozvojové průmyslové objekty.
>
 
23.01.2017

Abstrakt na 68. mezinárodní astronautický kongres

(red), www.czechspace.cz Abstrakt na 68. mezinárodní astronautický kongres
V pořadí již 68. Mezinárodní astronautický kongres (IAC) se bude konat od 25. do 29. září 2017 v australském Adelaide. Zájemci o prezentování výsledků svých projektů a činnosti v kosmonautice mohou vkládat abstrakty až do 28. února 2017 prostřednictvím webových stránek Mezinárodní astronautické federace (IAF).
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

25. června - 7. července 2017

Plachtařské Mistrovství České republiky – PMČR 2017 & PreWGC 35th

Příbram - Dlouhá Lhota

Plachtařské Mistrovství České republiky – PMČR 2016 (klub+kombi) & Předzávod MS 2018 (35th FAI WGC), Letiště Příbram – Dlouhá Lhota, www.akpm.cz, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.aecr.cz, www.wgc2018.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
30. června - 8. července 2017

FL 2017 Adrenalin Grand Prix

Frýdlant nad Ostravicí - Paseky

10. ročník tradiční plachtařské regionální soutěže, Letiště Frýdlant nad Ostravicí - Paseky, www.akfrydlant.cz, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, http://fl2017.akfrydlant.cz/

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
30. června - 2. července 2017

Mistrovství ČR v letecké akrobacii na kluzácích ADV a UNL 2017

Moravská Třebová - Staré Město

Mistrovství České republiky v letecké akrobacii na kluzácích 2017 kategorií Advanced a Unlimited, Letiště Moravská Třebová - Staré Město, www.aeroklub.cz, www.aerobatic.cz, www.lsc.cz, www.leteckaakrobacie.cz

 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
1. července 2017 08:00-18:00

Dětský letecký tábor „Na křídlech Spitfiru“

Plasy

Dům dětí a mládeže Kamarád Třemošná, pořádá 5. ročník dětského leteckého tábora s názvem „Na křídlech Spitfiru“, pocta čs. válečným letcům (1.-.7.7.2017), Letiště Plasy, www.ddmkamarad.cz (info@ddmkamarad.cz)

 
detail akce
společenská akce
 
1. července 2017 10:00-16:00

6. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Moravská Třebová - Staré Město

Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky. Soutěží se ve dvoumístných a jednomístných posádkách v rekreační nebo sportovní kategorii, Letiště Moravská Třebová - Staré Město, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laa.cz, www.lkmk.com

 
detail akce
soutěž - ULL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

jus jus

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama