Aktuality RSS

03.06.2017

Devět hodin

(red), www.uav-stol.com Devět hodin

Český výrobce civilních bezpilotních letounů Primoco UAV úspěšně absolvoval se svým modelem One 100 rekordní nepřetržitý let v délce devíti hodin a jedné minuty. Jedná se o nejdelší bezpilotní let v civilním provozu, který se uskutečnil nad továrním letištěm Aera Vodochody. Společnost Primoco UAV, která zahájila vývoj bezpilotních letadel v září 2014 pro civilní účely a sériovou výrobu začala v lednu 2016. 

>
 
02.06.2017

SkyTeam a Alibaba

(red), www.skyteam.com SkyTeam a Alibaba
Letecká aliance SkyTeam před nedávnem podepsala prohlášení o smlouvě s cestovní platformou Fliggy společnosti Alibaba, dříve známou jako Alitrip. Tato spolupráce přinese výhody čínským spotřebitelům. V rámci této smlouvy otevře SkyTeam na platformě Fliggy internetový obchod, který umožní zákazníkům přístup ke službám všech členských leteckých společností aliance. SkyTeam rovněž uvede cestovní produkty na míru zákazníkům v Číně.
>
 
01.06.2017

S Wizz Airem na Island

(red), www.accpr.cz S Wizz Airem na Island

Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, 31.května 2017 otevřela dlouho očekávanou linku z Prahy do Reykjavíku. Hlavní město Islandu se stalo oblíbeným cílem turistů pro svou rozmanitou kulturu a neopakovatelná turistická lákadla. Reykjavík je například domovem nejrozsáhlejší výstavy velryb a také Perly, ikonické stavby, která je vyhledávána především pro panoramatický výhled do okolí, ale také unikátní zimní zahradu a umělý gejzír. 

>
 
31.05.2017

Další destinací Ras Al Khaimah

(red), www.bestcg.com Další destinací Ras Al Khaimah
Od 22. května 2017 mohou cestující využít přímé linky do další destinace Spojených arabských emirátů. A v pondělí se uskutečnil první let z Prahy do Ras Al Khaimah, tedy nejsevernějšího z emirátů. Přímé spojení z Prahy zpřístupní českým turistům další atraktivní destinaci. Týdenní linka s kapacitou 189 míst bude provozována ve spolupráci s Cestovní kanceláří Fisher od 22. května do 18. září 2017. Podle zájmu může být pak prodloužena i do zimního období.
>
 
30.05.2017

Kolem projektu L-39NG

(red), www.aero.cz Kolem projektu L-39NG
Společnost Aero Vodochody Aerospace pokračuje ve vývoji proudového cvičného letounu L-39NG, tedy nové generace stroje L-39. A na podporu dalšího vývoje projektu letecká továrna zorganizovala konferenci pro partnery, na níž dorazily téměř tři desítky firem z oblasti letectví a souvisejících technologických odvětví.
>
 
29.05.2017

Češi vyvíjejí unikátní motor pro ultralighty. Letadlům umožní létat i na plyn

www.e15.cz Češi vyvíjejí unikátní motor pro ultralighty. Letadlům umožní létat i na plyn
Roční velikost leteckého trhu, pro který je nový motor určený, se celosvětově odhaduje na zhruba deset miliard korun. Češi možná způsobí revoluci ve výrobě malých leteckých motorů. Firma Knob Engines z Čelákovic vložila zhruba dvacet milionů korun do vývoje vyspělého birotačního motoru. Její vizí je získat v horizontu pěti let celosvětově tržní podíl v řádu jednotek procent. Své řešení si dala patentovat nejen v tuzemsku, ale také v Austrálii, Jihoafrické republice, Kanadě a ve Spojených státech. Více čtěte v E15: Češi vyvíjejí unikátní motor pro ultralighty. Letadlům umožní létat i na plyn.
>
 
28.05.2017

Nebe nad Sázavou, ve vzduchu Gripeny a dole opět zněla hymna

text, foto: VLa Nebe nad Sázavou, ve vzduchu Gripeny a dole opět zněla hymna

Psal se rok 1950,  když se započala historie lešanských kasáren. Protitankové brigády a pluky, chemické vojsko, průzkumná rota, automobilní brigády a dělostřelecká brigáda, tak to je jen rychlý souhrn vojsk, která se vystřídala v těchto kasárnách. Jen asi málo lidí ví, že tato kasárna byla připravena v pohotovosti v listopadu 1989 zasáhnout proti demonstracím v Praze. Naštěstí rozkaz nebyl vydán. 

>
 
28.05.2017

Tam kde býval Egerlink

text: (jjk), foto: P.L. Tam kde býval Egerlink
Kdysi tam bývávala jako kulisa, stavba starého vojenského radaru, známého Egerlinku. Ale zchátralá budova byla před nějakým časem definitivně odstraněna a tak letiště Toužim - Přílezy přišlo o jednu ze svých charakteristických dominant, „zapíchnutých“ kousek vedle dráhy. A ve dnech od 25. do 27.května 2017 se kolem místa, a nad místem, kde stával zmíněný Egerlink proháněla letadla už v rámci 24.ročníku Karlovarského poháru v letecké akrobacii.
>
 
28.05.2017

Vlajky stále vlají a vlčí nedělní bonus

text: (jjk), foto: J.M. POTK Vlajky stále vlají a vlčí nedělní bonus
Šohajové stále létají a vlajky POTKanů stále vlají. Tedy vlajky Plachtařského oldtimer klubu. A opět po roce zavlály vlajky a Šohajové zalétaly na Rané a nad trojvrším a okolím Lounska. Po sedmé se ve dnech 20. až 27.května 2017 tak Šohajovalo, i když to vlastně nebylo po sedmé. V květnu tohoto roku proběhl pátý ročník Celostátního plachtařského závodu Šohajů, protože v mezičase proběhly dvě vložené Šohajiády, tady takové dva neformální slety těchto legendárních kluzáků.   
>
 
28.05.2017

Czech Airlines Technics uzavřela smlouvu s Air France Group

(red), www.csatechnics.com Czech Airlines Technics uzavřela smlouvu s Air France Group
Společnost Czech Airlines Technics (CSAT), která patří do skupiny Českého Aeroholdingu a poskytuje služby v oblasti údržby letadel, zvítězila v tendru na poskytování údržby podvozků letadel typu B737NG, jednotlivých komponentů a pronájem náhradních podvozkových sad pro skupinu Air France Group. Jedná se o devítiletou smlouvu na poskytování služby pro letecké společnosti Transavia Airlines a Transavia France.
>
 
27.05.2017

Dvě patra do Pekingu a Šanghaje

(red), www.bestcg.com Dvě patra do Pekingu a Šanghaje

V návaznosti na poptávku zákazníků bude společnost Emirates všechny linky do Pekingu a Šanghaje provozovat letadly Airbus A380. I na druhých denních linkách EK308/EK309 na trase do Pekingu a EK304/305 na trase do Šanghaje totiž A380 nahradí letadla Boeing 777-300ER. Změna bude platit od 1. července 2017 a zvýší kapacitu na obou trasách. 

 

>
 
26.05.2017

Nová hasičská stanice v Olšových Vratech

(red), www.airport-k-vary.cz Nová hasičská stanice v Olšových Vratech
Nová budova s operačním střediskem a garážemi pro výjezdy hasičských vozů slouží od května Záchranné a požární službě na mezinárodním letišti v Karlových Varech. Místo dosluhujícího historického objektu hasiči nově využívají moderní zázemí východně od terminálu letiště, tedy v ideální poloze vůči vzletové a přistávací dráze s ohledem na záměr jejího budoucího prodloužení. Kromě letištních hasičů bude část prostor mít k dispozici rovněž Inspektorát cizinecké policie, respektive jeho kynologická složka.
>
 
25.05.2017

Tři vejce do skla, tři stroje na léto v Brně

(red), www.brno-airport.cz Tři vejce do skla, tři stroje na léto v Brně
Od května jsou usazeny na brněnském letišti v Tuřanech na letní sezónu tři stroje Travel Service, respektive SmartWings. První Boeing 737-800 se v Brně na letní turistické bázi objevil začátkem května a následovaly další dva stroje. A do Brna na svou letní základnu putoval například jediný stroj flotily řecké společnosti Orange2fly Airlines S.A. Airbus A320-200.
>
 
24.05.2017

China Eastern chce bydlet také v Praze

(red), www.mdcr.cz China Eastern chce bydlet také v Praze
Ministr dopravy Dan Ťok se na závěr návštěvy Čínské lidové republiky s předsedou představenstva největší čínské letecké společností China Eastern Liu Shaoyongem, mimo jiné proto, že společnost zvažuje nejen další linku do Prahy, ale také využít nákladní dopravu přes českou metropoli, která má sloužit jako letecký uzel pro evropské destinace.
>
 
23.05.2017

Třetí policejní základna je v Ostravě

(red), www.msk.cz, www.ostrava.cz Třetí policejní základna je v Ostravě
Před mnoha a mnoha lety se plánovalo zřízení kromě Prahy a Brna dalších základen Letecké služby Policie České republiky na území republiky, ale plány se během let poněkud rozvolnily a nakonec se zdálo, že z nich nic nebude. V posledních letech se, ale v areálu letecké záchranky v Ostravě – Zábřehu začalo budovat (konečně) třetí stanoviště i pro policejní vrtulníky a to i s rozměrným hangárem a zázemím. A už skoro nemyslitelné se stalo skutkem, protože zkušebním provozem Letecké služby Policie ČR byl v pondělí 22. května 2017 zahájen provoz nové letecké základny, která je součástí Integrovaného výjezdového centra v Ostravě-Zábřehu.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

17. - 19. listopadu 2017

Evropský pohár na přesnost přistání MPG

Prostějov II. - Stichovice

8. ročník soutěže v motorovém paraglidingu Evropského poháru v přesnosti přistání MPG, Letiště Prostějov II. – Stichovice, www.deltaklub.cz, www.akstichovice.webnode.cz, www.laacr.cz

 
detail akce
soutěž - MPGL
 
23. listopadu 2017 17:00-19:00

Beseda na Albertově – Pavel Vančata

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Pavel Vančata – letecký badatel, člen Leteckého Spolku Praha, „Adolf Pravoslav Zelený MBE – navigátor 311Sq.“, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz

 
detail akce
společenská akce
 
25. listopadu 2017 10:00-22:00

Zavítání nebe na Rané

Raná u Loun – svah & Ponorka

Společné létání z Rané nebo Oblíku s motory i bez podle počasí (od 10,00 hod.) s přednáškou S.Mayera (od 17,15 hod.) a koncertem kapely, Letiště Raná u Loun – svah & Ponorka, www.rana-paragliding.cz, www.ranskahora.cz, www.zakladni-skola-letani.cz

 
detail akce
PGL
 
1. - 15. prosince 2017

Báječný svět létání

Praha 1

Multimediální výstava z leteckých expedic Flying Revue, letecké artefakty, prezentace videí, přednášky a besedy, Karolinum - Křížová chodba, Ovocný trh 5, Praha 1, http://bajecnysvetletani.fonio.cz/

 
detail akce
společenská akce
 
2. - 3. prosince 2017

Přibyslavská PPG palačinka 2017

Přibyslav - Hříště

Druhý ročník přesnosti přistání na "palačinku" s vyhlášením výsledků soutěže paramotorové XContest 2017, Letiště Přibyslav – Hříště, www.lkpi.cz

 
detail akce
MPGL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama