Aktuality RSS

04.10.2017

Emirates a flydubai

(red), www.bestcg.com Emirates a flydubai
Společnost Emirates díky partnerství s flydubai rozšíří svou síť o 29 destinací ze tří kontinentů. Nová partnerská síť díky codesharovým letům nabídne častější a snadnější spojení do řady destinací s výhodou navazující přepravy zavazadel až do cílové destinace. Cestující si mohou od 3. října rezervovat letenky pro cesty uskutečněné od 29. října 2017.
>
 
03.10.2017

Maďaři nabírají

(red), www.accpr.cz Maďaři nabírají

Největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě Wizz Air, spouští nejrozsáhlejší náborovou kampaň ve své historii. Po třinácti letech posilování svého vedoucího postavení v regionu střední a východní Evropy vytvoří Wizz Air v příštím roce téměř třináct set nových pracovních míst. K jedenácti novým letounům Airbus A320 a A321, které přibyly do flotily tento rok, totiž přibude během roku 2018 dalších dvacet jedna letounů. 

>
 
02.10.2017

Prohlášení Letiště Praha k plánované protestní jízdě taxikářů

(red), www.vlada.cz, www.prg.aero Prohlášení Letiště Praha k plánované protestní jízdě taxikářů
Z důvodu avizované protestní jízdy taxikářů v pondělí 2.10.2017 od 10,00 hodin, která by se mohla dotknout i příjezdových cest na Letiště Václava Havla Praha, prosíme cestující, aby svoji cestu na letiště plánovali s dostatečnou rezervou a v případě možnosti využili pro příjezd raději MHD linky 119 (ze stanice metra Nádraží Veleslavín), 191 (ze stanic metra Petřiny nebo Anděl) nebo 100 (ze stanice metra Zličín). Při využití automobilové dopravy prosím následujte dopravního značení a instrukcí Policie ČR.
>
 
02.10.2017

Nová třída u Austrianu

(red), www.austrian.com Nová třída u Austrianu
Letecká společnost Austrian Airlines zavádí na dálkové lety novou třídu Premium Economy, ale to bude až a to od jara, od 6. března 2018. Nabídku cestujícím v podobě pohodlnějších a větších sedadel, víc míst na nohy a nožní opěrky zveřejnila společnost v době kdy slaví šedesáté narozeniny. Kromě pohodlí je výhodou vzít si na palubu až dvě zavazadla (oproti jednomu v třídě Economy), a to do celkové hmotnosti 23 kilogramů. 
>
 
01.10.2017

Svatý Jeroným zahodil klíč od léta

text, foto: (jjk) Svatý Jeroným zahodil klíč od léta
Od svatého Václava, ku svatému Jeronýmu se na konci září s létem loučili vzduchoplavci na Rané. A tak také svatý Václav i svatý Jeroným nadělili v tyto dny ještě poslední závan léta, protože jak říká pranostika „Na svatého Jeronýma stěhuje se k nám už zima…“. Podzimní Ranské svahování sice už tak sice úplně o svahu nebylo, ale naopak se vyřádili ti, kteří se chtěli proletět v „Šedém vlkovi“, kluzáku, který letošní jubilant, Jiří Leník, v květnu dokončil (jakoby ke svým narozeninám) a v červenci zalétal. A tak se vlastně v posledních letních dnech od svatého Václava 28.září 2017, do svatého Jeronýma 30.září 2017 na Rané hemžilo hejno všelijakých místních i přespolních kluzáků a aviatiků ….  

 

>
 
01.10.2017

Upozornění na noční lety z Čáslavi

(red), www.afbcaslav.cz Upozornění na noční lety z Čáslavi
Upozornění na noční lety v termínu 2. října až 6. října 2017 a v termínu 9. října až 13. října 2017 vždy v čase 22,00 hod. až 3,00 hod. v prostoru nad oblastí města Čáslavi, městyse Nové Dvory a Žehušice, obce Církvice, Chotusice a Rohozec. Jedná se o zkušební lety společnosti Aero Vodochody Aerospace s letounem Aero L-39NG. 
>
 
30.09.2017

World Routes Marketing Award má Praha

(red), www.prg.aero World Routes Marketing Award má Praha

Třiadvacátý ročník World Routes Development Forum letos přineslo úspěch i pražskému letišti. První místo v kategorii letišť odbavujících čtyři až dvacet milionů cestujících ročně získalo pražské ruzyňské letiště na mezinárodní konferenci World Routes, která se konala od 23. do 26. září 2017 v Barceloně. Pražské letiště zvítězilo podruhé ve své historii v celosvětové konkurenci ostatních letišť. 

>
 
29.09.2017

Další ruzyňský rekord

(red), www.prg.aero Další ruzyňský rekord
Pražské ruzyňské mezinárodní letiště má za sebou další rekord. Během provozně nejsilnějších letních měsících bylo odbaveno celkem v období mezi červnem a srpnem rekordních 4 912 087 cestujících. Nejčastěji cestující z Prahy cestovali do Moskvy, Paříže, Londýna a Amsterdamu. Významný meziroční nárůst zaznamenaly i dovolenkové destinace jako Antalya nebo Burgas. Zvýšený zájem cestujících z Prahy zaznamenal i izraelský Tel Aviv.
>
 
28.09.2017

Fatální chyba starosty Rehna…

text:(jjk), foto: Archiv města Ústí n.L., www.luftfahrt-archiv.at, www.technischesmuseum.at Fatální chyba starosty Rehna…

…aneb za blbost se platí. Kdyby se už před sto pěti lety udělovala tak zvaná Darwinova cena (Darwin Award), určitě by se po svém výkonu v sobotu 28. září 1912 starosta obce Stříbrníky (Ziebernik) Franz Rehn stal žhavým kandidátem. Darwinova cena je totiž oceněním pro ty, kteří se zasloužili o zlepšení lidského genofondu tím, že se z něj sami odstranili hloupým způsobem. Což se tedy panu starostovi bezezbytku podařilo a kritéria by splnil tím, že se přes varování pořadatelů i se svou manželkou rozhodl při letecké produkci postavit mimo vyhrazené místo a stál hned vedle letového prostoru, ve svém jetelovém poli, kde mohlo hrozit nebezpečí v případě, že se v letounu něco pokazí (což tehdy nebylo nic neobvyklého), nebo povětrnost se postará o nějaký nepředvídatelný manévr tehdejších křehkých letadélek a bude potřeba přistát o nějaký ten metr mimo přistávací prostor. To se také, co čert nechtěl, toho 28. září 1912 přihodilo. A bohužel neoblomnost a tvrdohlavost stála starostu Franze Rehna a jeho manželku život. Co se tedy před sto pěti lety v Ústí nad Labem (Aussig) vlastně přihodilo?   

>
 
28.09.2017

Svatý Václav 28. září

(red), www.abcsvatych.com Svatý Václav 28. září
Svatý Václav (*907 – + 28. září 935) byl českým knížetem a je považován za hlavního patrona české země. Kníže Václav I. byl synem knížete Vratislava a jeho manželky Drahomíry a jeho prarodiči byli kníže Bořivoj I. a jeho žena (dnes svatá) Ludmila. Podle četných legend byl Václav na svou dobu neobvykle vzdělaný a uměl prý mimo jiné staroslověnsky, latinsky a patrně i řecky. Což by bylo na tehdejší dobu, kdy převážná většina tehdejších panovníků byla negramotná, pozoruhodné. Tehdejší autoři legendy možná trochu knížete idealizovali vzhledem k tomu, že sami byli mnichy a tak chtěli mít památku panovníka obdobně zbožnou s ctnostnou. Ale kromě legend se knížetem Václavem zabývá i kronikář Widukinda z Corvey.
>
 
27.09.2017

Gripeny opět do Pardubic

(red), www.afbcaslav.cz Gripeny opět do Pardubic
Ve středu 27. září 2017 odlétly v 9,00 hodin z  21. základny taktického letectva Čáslav čtyři stroje Saab JAS-39 Gripen na letiště v Pardubicích, odkud budou letouny do 3. října 2017 plnit úkoly ochrany vzdušného prostoru České republiky v rámci Integrovaného systému protivzdušné a protiraketové obrany NATO (NATO Integrated Air and Missile Defence System). K této krátké výluce dochází z důvodu úpravy povrchu některých částí betonové plochy vzletové a přistávací dráhy vysokotlakým vodním paprskem. 
>
 
27.09.2017

Čtvrtý do Sydney

(red), www.bestcg.com Čtvrtý do Sydney
Letecká společnost Emirates přidá 25. března 2018 čtvrtý denní spoj na lince Dubaj – Sydney, čímž doplní své tři stávající denní lety a celosvětově zlepší spojení do oblíbené australské destinace. Nový přímý spoj na této trase bude operován letounem Airbus A380 a zvládne tak týdně přepravit až o šest tisíc osm set čtyřicet šest pasažérů více v obou směrech. 
>
 
26.09.2017

Klub Albatrosů ve Vodochodech

(red), www.aero.cz Klub Albatrosů ve Vodochodech
Zástupci patnácti států, jejichž armády mají zkušenosti s provozem legendárních československých cvičných letounů Aero L-39 Albatros, se sešli na druhé konferenci uživatelů těchto letounů. Konferenci, která proběhla 13. a 14. září 2017, uspořádaly Vzdušné síly Armády České republiky společně s Aerem Vodochody a Omnipolem.
>
 
25.09.2017

Eurowings nabírá zaměstnance

(red), www.eurowings.com Eurowings nabírá zaměstnance
Letecká společnost Eurowings v současné době je nejrychleji rostoucí firmou v Evropě. A to v kontrastu s ekonomickými problémy jiné německé společnosti Air Berlin. V rámci svého růstu proto společnost Eurowings hledá nové piloty, palubní personál i jiné profese pro provoz dalších letadel. V první fázi by mělo být přijato dvě stě pilotů, čtyři stovky palubních průvodčích a dvě stě dalších zaměstnanců.
>
 
24.09.2017

Bez fotbalu, bez průvodu, rotory se točily

text, foto: (jjk) Bez fotbalu, bez průvodu, rotory se točily
Na Letenské pláni se po mnoho let, každých pět let, konaly vojenské přehlídky. A Letenská pláň toho zažila tedy nepoměrně více. Ale v tomto týdnu se opět nad Prahou, ale hlavně nad Letenskou plání, objevily vojenské stroje. Čtveřice vrtulníků českého vojenského letectva na písku přistála, a v sobotu 23.září 2017 nad plochou přeletěla i pětice vojenských letadel. A mělo to svůj důvod. Konal se tu totiž „Den s armádou Praha 2017“, který odkazoval ke stoletému výročí oficiálního ustavení československého vojska na Rusi  9. října 1917 (de facto v návaznosti na působení československých legií v bitvě u Zborova 2. července 1917.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

21. března 2018 16:00-19:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město

Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz

 
detail akce
společenská akce
 
22. března 2018 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Jacek Kerum

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Jacek Kerum – Ústav fyziky atmosféry AV ČR; Nebezpečné meteorologické jevy, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
24. - 25. března 2018

Akce „U“

Kunovice - Uherské Hradiště

Jarní dobrovolnická úklidová akce v Leteckém muzeu v Kunovicích, Letiště Kunovice - Uherské Hradiště, www.museum-kunovice.cz, www.lkku.cz

 
detail akce
společenská akce
 
24. března 2018 10:00-18:00

Akce Záložka Vyškov

Vyškov

Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností vyzkoušet odhoz záložního padáku na lanové dráze z parašutistického trenažéru, Letiště Vyškov, (paramotory@laacr.cz), www.laacr.cz

 
detail akce
PGL
 
24. března 2018 10:00-22:00

Mít křídla - X. ročník festivalu amatérských leteckých filmů

Dolní Dobrouč

Spolek přátel vzduchoplavby Letohrad a ORFilm pořádá amatérský filmový festival s leteckou tematikou „MÍT KŘÍDLA“ (poslední termín přihlášení je do 11. 3. 2018 pardpsv@seznam.cz, Dolní Dobrouč (kino), www.spvletohrad.cz, www.orfilm.eu

 
detail akce
film
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama