Aktuality RSS

03.11.2016

Nový hangár pro Job Air Technic

(red), www.jobair.cz Nový hangár pro Job Air Technic
Jen dva měsíce poté, co se společnost Job Air Technic stala součástí holdingu Czechoslovak Group, se letecká opravna opět rozeběhla do plného provozu. Od Moravskoslezského kraje získala pozemky v areálu letiště v Mošnově a v příštím roce 2017 na nich postaví nový údržbový hangár s dílenským zázemím. Tím významně navýší svou kapacitu na opravy letadlových částí a rovněž navýší celkový počet současně opravovaných letadel z šesti na osm. S tím souvisí také nábor nových zaměstnanců, jejichž počet by se měl v nejbližších letech prakticky zdvojnásobit na celkový počet čtyři sta.
>
 
02.11.2016

SportStar pracuje pro NASA

(red), www.evektor.cz SportStar pracuje pro NASA
Vynikající letové vlastnosti, nízké provozní náklady, vysoká nosnost a téměř 360° výhled z kabiny dělají ze SportStaru ideální letoun pro pozorovací mise. Letoun SportStar je možné využít například pro monitoring elektrických sítí, potrubních systémů, zemědělských ploch, lesních požárů a také pohraničních oblastí.
>
 
01.11.2016

Začíná Týden vědy a techniky AV ČR

(red), www.tydenevedy.cz Začíná Týden vědy a techniky AV ČR
Začíná další ročník Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR, který je největším vědeckým festivalem v České republice, a který zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory. Festival oslovuje studenty středních škol, pro které jsou připraveny především přednášky a exkurze v dopoledních hodinách. Odpolední, podvečerní a doprovodné programy jsou pak určeny na širokou veřejnost. 
>
 
31.10.2016

Ryanair otevřel bázi v Praze

(red), www.ryanair.com Ryanair otevřel bázi v Praze
Irská letecká společnost Ryanair v neděli 30. října 2016 otevřela na pražském ruzyňském letišti Václava Havla svou osmdesátou čtvrtou bázi. Ryanair se do Prahy po několika letech vrací, protože zde už svou základnu nějaký čas měl. Na pražské základně budou bázované dva stroje společnosti, které budou obsluhovat dvě pravidelné linky do Milána a Říma. 
>
 
31.10.2016

ČSA vyšla sázka na nové destinace, linka do Soulu bývá zcela obsazená

www.e15.cz ČSA vyšla sázka na nové destinace, linka do Soulu bývá zcela obsazená
Českým aeroliniím se podařilo podchytit všeobecný rozkvět letecké dopravy. Počet cestujících na pravidelných linkách vzrostl za první tři čtvrtletí meziročně o čtrnáct procent na 1,72 milionu. Tempo růstu se tak v hlavní letní sezoně, která rozhoduje o úspěchu či neúspěchu roku, zvýšilo. Za pololetí činilo dvanáct procent. Více čtěte v E15: ČSA vyšla sázka na nové destinace, linka do Soulu bývá zcela obsazená.
>
 
30.10.2016

Z Ostravy do Milána

(red), www.ryanair.com Z Ostravy do Milána
Novou přímou linku z Ostravy do Miláva/Bergama zahájila letecká společnost Ryanair v neděli 30. října 2016. Na letiště Bergamo se bude z Mošnova létat dvakrát týdně. Provozovatel i letecká společnost předpokládají, že spojení bude využíváno nejen podnikateli s vazbami na Itálii, ale také hojně návštěvníky alpských horských středisek.
>
 
30.10.2016

Sedm křížků u Frankstadtu

text: (jjk), foto: Archiv Aeroklubu Šumperk Sedm křížků u Frankstadtu
Byla nebyla malá loučka na břehu Hraběšického potoka, kde se po válce sešlo pár vzduchoplavců, aby mezi Plechy u Nového Malína a Vikýřovicemi obnovili předválečné aktivity spojené s aviatickými pokusy a omyly. A u Hraběšického potoka se jim natolik zalíbilo, že se zde usadili natrvalo. Natrvalo tak, že v roce 2016 Aeroklub Šumperk oslavil už sedmdesáté narozeniny. Ale v Šumperku a okolí se létalo mnohem dřív, už více než devadesát let. Jen u toho Frankstadtu je to těch letos kulatých sedm křížků.
>
 
30.10.2016

Velký Airbus na zimu u Travel Service

(red), www.lotnisko-chopina.pl Velký Airbus na zimu u Travel Service
Během posledních několika let (v letní sezoně) lze v České republice potkávat letouny kanadské letecké společnosti Air Transat. S kanadskou společností Air Transat spolupracuje i největší tuzemská letecká společnost Travel Service, která do Kanady své stroje také pronajímá. V zimní sezoně 2016/2017 to je však opačně. Flotila společnosti Travel Service, respektive polská pobočka Travel Service Poland se rozrostla o jeden dálkový letoun ze stáje Air Transat Airbus A330-243.  
>
 
30.10.2016

Začíná zimní sezona

(red), www.prg.aero Začíná zimní sezona
V neděli 30. října 2016 začala na pražském ruzyňském letišti zimní sezona, a s ní i zimní letový řád. Během zimní sezóny bude na pražském ruzyňském letišti operovat padesát osm leteckých společností, z toho třiapadesát na linkách pro cestující a pět nákladních dopravců. Nový letový řád bude obsahovat pravidelná spojení do sto pěti míst ve třiceti devíti zemích světa. V porovnání se stejným obdobím loňského roku tak počet přímých pravidelných linek v osobní přepravě naroste o čtyři a cestující se mohou těšit na spojení do jedenácti nových destinací.
>
 
29.10.2016

Bulíci na odchodu do důchodu i u Lufthansy

text, foto: (jjk), www.lufthansa.com Bulíci na odchodu do důchodu i u Lufthansy
České aerolinie se s oblíbenými „Bulíky“, letouny typu Boeing 737 rozloučily už před třemi roky (viz. Dvě dekády s „Bulíky“, aneb „Byl jsem při tom“) a dnes v sobotu 29.října 2016 byl posledním dnem, kdy se v barvách německé Lufthansy tento typ letounu objevil. U německého vlajkového dopravce je to navíc více než symbolické, protože tato společnost byla první na světě, která Boeing 737 (verze -130) uvedla do pravidelného provozu. Dnešním dnem se tedy uzavírá (bez jednoho roku) padesátiletá historie letounů Boeing 737 (a třicetiletá u verze B737-300) u společnosti Lufthansa. 
>
 
29.10.2016

Samsung Galaxy Note7

(red), www.prg.aero Samsung Galaxy Note7
V souvislosti se situací spojenou s mobilním telefonem Samsung Galaxy Note7 většina leteckých dopravců operujících v Praze nepovoluje převážet tento typ telefonu na palubě svých letadel. Zároveň není jeho přeprava povolena na všech letech do Spojených států amerických. Žádáme cestující, kteří přijedou na letiště s tímto mobilním zařízením, aby o této skutečnosti informovali personál na odbavovací přepážce a postupovali dle jejich pokynů.
>
 
28.10.2016

Po roce na Šimona a Judy biče schovejte, kyje řezejte, rukavice vyndejte…

(jjk) Po roce na Šimona a Judy biče schovejte, kyje řezejte, rukavice vyndejte…

…. a s řádně vyhrnutými rukávy začali 28. října 1918 členové Národního výboru v čele s Karlem Kramářem jednat v Ženevě s Edvardem Benešem jakožto představitelem protirakouského zahraničního odboje o podobě nového státního seskupení, tedy budoucího Československa. A hnedle po ránu, kolem deváté hodiny Antonín Švehla a František Soukup jménem Národního výboru zabavili Obilní ústav v Praze vzhledem k tomu, že hrozilo, že rakousko-uherská armáda obilí zabaví pro své potřeby. Následně přišla informace o kapitulaci Rakouska-Uherska, což vyvolalo v lidu obecném dojem, že současně s tím monarchie uznala i autonomii národů sdružených v říši a jejich právo na sebeurčení. V praxi to znamenalo, že obyvatelstvo vtrhlo do ulic, a kromě jásotu a oslavování vzniku staronového českého státu, likvidovalo symboly Rakousko-Uherska. Do Národního výboru jsou ten den přijmuti čtyři zástupci Horních Uher, neboli Slovenska a následně Národní výbor vydává i svůj první zákon a to „zákon o zřízení samostatného státu československého“. 

>
 
27.10.2016

Travel Service dál roste. Přidal desetinu cestujících

www.e15.cz Travel Service dál roste. Přidal desetinu cestujících
Letecká společnost Travel Service letos vylepšuje dosavadní statistiky přepravy cestujících. Její letadla přepravila za první tři čtvrtletí 5,4 milionu pasažérů, což představuje jedenáctiprocentní meziroční nárůst. Z toho zhruba 840 tisíc cestujících letělo stroji, které aerolinie pronajaly i s posádkou jiným společnostem. Více čtěte v E15: Travel Service dál roste. Přidal desetinu cestujících.
>
 
26.10.2016

Lepších devět měsíců

(red), www.prg.aero Lepších devět měsíců
Za první tři čtvrtletí roku 2016 na pražském ruzyňském letišti se potvrdil růst zájmu o leteckou přepravu do Prahy. Za prvních devět měsíců roku 2016 odbavilo Letiště Václava Havla Praha celkem 9 885 237 cestujících, zatímco za stejné období roku 2015 to bylo o 646 tisíc méně. Zvýšení objemu přepravy za první tři čtvrtletí roku je dáno jednak provozem nových linek, které ve stejném období loňského roku ještě nebyly provozovány (např. Peking, Šanghaj nebo Birmingham) ale také navyšováním kapacit na stávajících linkách, zejména u tradičních destinací jako je Londýn či Amsterdam, ale také u exotičtějších destinací jako je Dubaj. Zároveň se zvýšil počet velkokapacitních letounů na pravidelných linkách do Prahy (např. Airbus A380, nový Boeing 747-8i).
>
 
25.10.2016

Končí Kryštof 13 na Plané

(red), www.vlada.cz Končí Kryštof 13 na Plané
Vláda České republiky na svém pondělním zasedání 24.října 2016 odsouhlasila změnu působiště letecké záchranné služba na jihu Čech. Místo nové základny na mezinárodním letišti České Budějovice – Planá, bude nově působit ze zrušeného letiště v Bechyni. Jen patnáct měsíců sloužila základna na letišti v Plané za téměř šedesát milionů korun. Ta byla otevřena teprve v září 2015. Díky nesmyslnému rozhodnutí třech zainteresovaných ministerstev (financí, obrany a zdravotnictví) však se bude jednat o zmařenou investici, protože vojenský provozovatel se přestěhuje do svého areálu na zrušeném letišti v Bechyni. 
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

22. března 2017 16:00-18:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město

Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz

 
detail akce
společenská akce
 
24. - 26. března 2017

10er Speedstar 2017

Klatovy - Chaloupky

Klatovy Mai Boogie 1 Pink Skyvan, Soutěž desetičlenných formací v parašutismu, Letiště Klatovy - Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
25. - 26. března 2017

Akce „U“

Kunovice - Uherské Hradiště

Jarní dobrovolnická úklidová akce v Leteckém muzeu v Kunovicích, Letiště Kunovice - Uherské Hradiště, www.museum-kunovice.cz, www.lkku.cz

 
detail akce
společenská akce
 
25. března 2017 10:00-18:00

Akce Záložka Vyškov

Vyškov

Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností vyzkoušet odhoz záložního padáku na lanové dráze z parašutistického trenažéru, Letiště Vyškov, www.paramotors.cz, www.laacr.cz

 
detail akce
PGL
 
25. března 2017 11:00-21:00

Dynamic Tour – Indoor v Hurricane Factory Praha

Praha - Letňany (Skydive arena)

Parašutistická soutěž ETL Indoor ve větrném tunelu, HF Arena Praha – Letňany, www.skydivearena.cz (jan.klapka@parashop.cz), www.hurricanefactory.com

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama