Aktuality RSS

11.08.2017

Pokračuje soutěž o dostavbu terminálu v Budějovicích

(red), www.kraj-jihocesky.cz Pokračuje soutěž o dostavbu terminálu v Budějovicích
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal rozhodnutí, díky kterému může Jihočeský kraj dokončit soutěž na modernizaci letiště v Plané u Českých Budějovic. Jihočeský kraj může tak dokončit soutěž na modernizaci letiště v Plané u Českých Budějovic. Rozhodl o tom v úterý 8. srpna 2017 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Zamítl tak rozklad podaný sdružením společností Geosan Group a Habau CZ a potvrdil své dřívější rozhodnutí, že má být do hry vrácen vyloučený uchazeč společnost Hochtief CZ. 
>
 
10.08.2017

Trump ušetří na Air Force One. Koupí stroje určené pro zkrachovalou ruskou aerolinku

www.e15.cz Trump ušetří na Air Force One. Koupí stroje určené pro zkrachovalou ruskou aerolinku
Úřad amerického prezidenta oddaloval nákup dvojice nových letadel pro nejmocnějšího muže světa několik let. Prostoje způsobily, že americký prezident Donald Trump nyní létá v 30 let starém stroji, který z výroby převzal v roce 1990 George Bush starší. Nyní by však na nástupci mohly Spojené státy ušetřit. Boeing Bílému domu nabídl stroje, které si nestihla převzít již neexistující ruská aerolinka Transaero. Od té doby dvojice letadel čeká na nového zájemce. Více čtěte v E15: Trump ušetří na Air Force One. Koupí stroje určené pro zkrachovalou ruskou aerolinku.
>
 
09.08.2017

Devět let A380 u Emirates

(red), www.bestcg.com Devět let A380 u Emirates
Letoun Airbus A380 je ve službě u společnosti Emirates devět let a ačkoli výrobce rozhodně nemůže být spokojený s odbytem stroje, nebýt právě společnosti Emirates, které využívají téměř polovinu vyrobených, byl by to pro firmu Airbus ztrátový podnik. Emirates je největším provozovatelem letadel A380 s flotilou o 96 letounech a dalších 46 objednaných. Letecká společnost Emirates přepravila od roku 2008 už osmdesát milionů cestujících.  
>
 
08.08.2017

Výstava k 80. výročí ruzyňského letiště

(red), www.letisteslavi80.cz Výstava k 80. výročí ruzyňského letiště
Pro cestující i veřejnost byla před několika dny otevřena výstava k 80. výročí mezinárodního letiště Praha – Ruzyně, které dnes nese jmén Letiště Václava Havla Praha, které si letiště připomíná po celý tento rok. Návštěvníci výstavu najdou v příletové hale Terminálu 2 v prostoru vedle provozovny supermarketu Billa a kromě zajímavých snímků z historie, současnosti i budoucnosti letiště je zde možné vidět zajímavé artefakty z historie včetně uniforem.
>
 
07.08.2017

Shaanxi Helicopter a Bell 407GXP

(red), www.bestcg.com Shaanxi Helicopter a Bell 407GXP
Bell Helicopter uzavřel smlouvu se společností Shaanxi Helicopter Co. Ltd. (Shaanxi Energy Group) na prodej stovky vrtulníků Bell 407GXP s první dodávkou v průběhu tohoto roku. Nákup vrtulníků byl uzavřen v souvislosti s rámcovou dohodou podepsanou se společností SHC v roce 2016.
>
 
06.08.2017

Z mlhy vylovené kovy drahé

text: (jjk), foto: Lenka Bejčková Z mlhy vylovené kovy drahé
Ani vylosovat se to počasí pořádně nedá. Ale nakonec veškerá ta snaha nevyšla vniveč. Po loňském předzávodě, který se konal v rámci republikového šampionátu, se i přes první týden nevlídného počasí, mlh a deště, nakonec se zdařilo devatenácté mistrovství Evropy v plachtění uskutečnit a tak se po rozpačitém začátku po 23.červenci, kdy se svatý Petr na aviatiky trochu mračil, na konci 5.srpna 2017 mohli všichni zúčastnění, včetně pořadatelů radovat, že se všechno úspěšně stihlo. A navíc když se v Moravské Třebové (a hlavně nad ní a celém širokém dalekém okolí) podařilo z mlhy vylovit i dva cenné kovy českým plachtařům. A to hned zlato a stříbro.  
>
 
06.08.2017

Smlouva Bell Helicopter a PGZ o UH-1Y

(red), www.bestcg.com Smlouva Bell Helicopter a PGZ o UH-1Y
Polska Grupa Zbrojeniowa a Bell Helicopter podepsaly dohodu o společném záměru dalšího rozvoje spolupráce u vrtulníku typu Bell UH-1Y. Dohoda je rozšířením stávající dohody podepsané pro typ AH-1Z v roce 2016 a znamená to další prohloubení obchodních vztahů mezi polskou skupinou výrobců vojenské techniky PGZ a Bell Helicopter.
>
 
05.08.2017

Střední odborná škola civilního letectví dodavatel CSAT

(red), www.csatechnics.com Střední odborná škola civilního letectví dodavatel CSAT
Czech Airlines Technics spolupracuje s pražskou Střední odbornou školou civilního letectví a to by mělo pomoci i firmě, protože plánuje v letošním roce výrazné navýšení počtu zaměstnanců o přibližně osm desítek. Nárůst počtu pracovníků souvisí s plánovaným otevřením v pořadí již páté linky pro těžkou údržbu letadel a obsadit volné pozice má CSAT pomoci exkluzivní forma spolupráce se Střední odbornou školou civilního letectví.
>
 
04.08.2017

Brněnské zlepšení

(red), www.brno-airport.cz Brněnské zlepšení
Na letišti v Brně Tuřanech si připsali úspěšné první pololetí roku 2017. Za prvních šest měsíců roku 2017 přiletělo na brněnské letiště sedmdesát tři tisíce pasažérů a odletělo osmdesát tisíc sto třicet tři cestujících. Počet lidí, kteří v Brně jen přestupovali je zatím letos 2 246. Celkový počet odbavených cestujících za prvního půl roku je 155 tisíc, což je nárůst o osmnáct tisíc, v procentním vyjádření je to o čtrnáct procent víc. Loni ve stejném období využilo služby letiště 137 tisíc pasažérů.
>
 
03.08.2017

Czech Airlines Technics a podvozky

(red), www.csatechnics.com Czech Airlines Technics a podvozky
Společnost Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná firma Českého Aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby letadel, uzavřela čtyři nové smlouvy na údržbu letadlových podvozků. CSAT provádí údržbu letadlových podvozků sedmnáct let a podle nových kontraktů se bude CSAT starat o podvozky letadel Boeing 737NG německé letecké společnosti Germania, lotyšské společnosti Primera Air Nordic SIA a společnosti Air Madagascar, respektive pro ruskou společnost Atran Cargo bude firma zajišťovat opravu podvozků letounů Boeing 737-400.
>
 
02.08.2017

Jak si prodloužit léto

(red), www.bestcg.com Jak si prodloužit léto
Jakmile se začne blížit podzim a počasí v Evropě se bude ochlazovat, je ideální vyrazit někam za teplem. Společnost Emirates nabízí řadu destinací na Dálném východě a v Indickém oceánu pro perfektní podzimní dovolenou pro ty, kteří se nechtějí vzdát hřejivých letních dnů. Emirates připravila speciální ceny letenek do mnoha destinací v tomto regionu, které je možné zakoupit do 6. srpna 2017.
>
 
01.08.2017

Výstava k 80. výročí ruzyňského letiště

(red), www.prg.aero Výstava k 80. výročí ruzyňského letiště
Pro cestující i veřejnost byla v minulém týdnu otevřena výstava k 80. výročí letiště Ruzyně, které si letiště připomíná po celý tento rok. Návštěvníci výstavu najdou v příletové hale Terminálu 2 v prostoru vedle provozovny supermarketu Billa a je otevřená dvacet čtyři hodin denně  sedm dní v týdnu. Kromě zajímavých snímků z historie, současnosti i budoucnosti letiště je zde možné vidět zajímavé artefakty z historie včetně uniforem.
>
 
31.07.2017

Od konce října s Wizz Airem zavazadlo bez poplatku

(red), www.accpr.cz Od konce října s Wizz Airem zavazadlo bez poplatku
Letecká společnost Wizz Air se rozhodla od 29. října 2017 neúčtovat cestujícím u žádných letů Wizz Air poplatek za velké příruční zavazadlo do kabiny letadla. Cestující si budou moci vzít na palubu jeden kus příručního zavazadla, které odpovídá rozměrům 55 x 40 x 23 centimetrů, a toto zavazadlo bude zahrnuto v ceně letenky.
>
 
30.07.2017

Tak se nám to pomalu zakulacuje

text: (jjk), foto: Petr Tůma, www.3foto.net Tak se nám to pomalu zakulacuje
Popáté se sešli plachtaři na letišti v Havlíčkově Brodě. Takže je to takové vlastně půlkulaté výročí nové soutěže, která se už začíná pomalu, ale jistě stávat tradicí. Ale když se v roce 2012 do Havlíčkova Brodu přistěhovali i plachtaři z letňanského aeroklubu, na své detašované „pracoviště“, tak se rodina větroňářů výrazně rozrostla a tak se přímo nabízelo uspořádání nové soutěže. A tak od roku 2013 se koná Plachtařský pohár Vysočiny, který se tentokrát létal ve dnech 22. – 30. července 2017. 
>
 
30.07.2017

Další nová linka do pevninské Číny

(red), www.prg.aero Další nová linka do pevninské Číny
Letecká společnost China Eastern Airlines už v červenci zahájila prodej letenek na svou novou linku, která spojí Prahu s městem Si-an ležícím ve střední Číně. Po Pekingu, Šanghaji a Čcheng-tu se Si-an stane v pořadí již čtvrtou čínskou destinací, která bude z pražského ruzyňského letiště dostupná přímým letem. První let do nové destinace je plánován na neděli 29. října 2017. Dopravce zároveň navýší počet letů do Šanghaje, a to na čtyři lety týdně oproti současným třem.

 

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

19. - 22. října 2017

26. Model Hobby 2017

Praha - Letňany (PVA)

Modelářská prodejně-kontraktační výstava s doprovodným programem, Pražský veletržní areál PVA Letňany, www.model-hobby.cz

 
detail akce
výstava
 
19. října 2017 17:00-19:00

Beseda na Albertově – František Bartoň a Alexandr Kubovec

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: František Bartoň a Alexandr Kubovec – akrobaté na větroních, „Pohled do historie akrobatické skupiny Alfa air“, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz

 
detail akce
společenská akce
 
21. října 2017 09:00-13:00

Den otevřených dveří

Benešov - Bystřice/Nesvačily

Prezentace společnosti a prostor F AIR, informace o leteckém výcviku a kadetského výcviku partnerských leteckých společností Travel Service a Ryanair a další, Letiště Benešov – Bystřice/Nesvačily, www.f-air.cz

 
detail akce
společenská akce
 
21. října - 5. listopadu 2017

Wave Camp - Vlnový kemp 2017/18

Mikulovice - Nová Ves

Mezinárodní dlouhodobá plachtařská soutěž Aeroklubu Jeseník, Letiště Mikulovice - Nová Ves, www.aeroklubjesenik.cz, www.jeswave.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
21. října - 5. listopadu 2017

Wave Camp 2017

Kyjov

Vlnové soustředění plachtařů v Krnově, Letiště Kyjov, www.ak-kyjov.cz, www.wavecamp.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama