Aktuality RSS

28.05.2017

Czech Airlines Technics uzavřela smlouvu s Air France Group

(red), www.csatechnics.com Czech Airlines Technics uzavřela smlouvu s Air France Group
Společnost Czech Airlines Technics (CSAT), která patří do skupiny Českého Aeroholdingu a poskytuje služby v oblasti údržby letadel, zvítězila v tendru na poskytování údržby podvozků letadel typu B737NG, jednotlivých komponentů a pronájem náhradních podvozkových sad pro skupinu Air France Group. Jedná se o devítiletou smlouvu na poskytování služby pro letecké společnosti Transavia Airlines a Transavia France.
>
 
27.05.2017

Dvě patra do Pekingu a Šanghaje

(red), www.bestcg.com Dvě patra do Pekingu a Šanghaje

V návaznosti na poptávku zákazníků bude společnost Emirates všechny linky do Pekingu a Šanghaje provozovat letadly Airbus A380. I na druhých denních linkách EK308/EK309 na trase do Pekingu a EK304/305 na trase do Šanghaje totiž A380 nahradí letadla Boeing 777-300ER. Změna bude platit od 1. července 2017 a zvýší kapacitu na obou trasách. 

 

>
 
26.05.2017

Nová hasičská stanice v Olšových Vratech

(red), www.airport-k-vary.cz Nová hasičská stanice v Olšových Vratech
Nová budova s operačním střediskem a garážemi pro výjezdy hasičských vozů slouží od května Záchranné a požární službě na mezinárodním letišti v Karlových Varech. Místo dosluhujícího historického objektu hasiči nově využívají moderní zázemí východně od terminálu letiště, tedy v ideální poloze vůči vzletové a přistávací dráze s ohledem na záměr jejího budoucího prodloužení. Kromě letištních hasičů bude část prostor mít k dispozici rovněž Inspektorát cizinecké policie, respektive jeho kynologická složka.
>
 
25.05.2017

Tři vejce do skla, tři stroje na léto v Brně

(red), www.brno-airport.cz Tři vejce do skla, tři stroje na léto v Brně
Od května jsou usazeny na brněnském letišti v Tuřanech na letní sezónu tři stroje Travel Service, respektive SmartWings. První Boeing 737-800 se v Brně na letní turistické bázi objevil začátkem května a následovaly další dva stroje. A do Brna na svou letní základnu putoval například jediný stroj flotily řecké společnosti Orange2fly Airlines S.A. Airbus A320-200.
>
 
24.05.2017

China Eastern chce bydlet také v Praze

(red), www.mdcr.cz China Eastern chce bydlet také v Praze
Ministr dopravy Dan Ťok se na závěr návštěvy Čínské lidové republiky s předsedou představenstva největší čínské letecké společností China Eastern Liu Shaoyongem, mimo jiné proto, že společnost zvažuje nejen další linku do Prahy, ale také využít nákladní dopravu přes českou metropoli, která má sloužit jako letecký uzel pro evropské destinace.
>
 
23.05.2017

Třetí policejní základna je v Ostravě

(red), www.msk.cz, www.ostrava.cz Třetí policejní základna je v Ostravě
Před mnoha a mnoha lety se plánovalo zřízení kromě Prahy a Brna dalších základen Letecké služby Policie České republiky na území republiky, ale plány se během let poněkud rozvolnily a nakonec se zdálo, že z nich nic nebude. V posledních letech se, ale v areálu letecké záchranky v Ostravě – Zábřehu začalo budovat (konečně) třetí stanoviště i pro policejní vrtulníky a to i s rozměrným hangárem a zázemím. A už skoro nemyslitelné se stalo skutkem, protože zkušebním provozem Letecké služby Policie ČR byl v pondělí 22. května 2017 zahájen provoz nové letecké základny, která je součástí Integrovaného výjezdového centra v Ostravě-Zábřehu.
>
 
22.05.2017

Pětiletka vyhledávače letů

(red), www.bestcg.com Pětiletka vyhledávače letů
Pět let existence slaví v těchto dnech česká společnost Kiwi.com, která jeden z vyhledávačů letů a prodejců letenek na světě s ročním obratem přesahujícím několik set milionů eur. V těchto dnech zakladatel tohoto podniku oznámil, že společnost otevře nové pobočky v Manille, Durbanu, Praze, Barceloně a Ta-lienu. 
>
 
21.05.2017

VÝletNÍČEK

Do Čáslavi s Michalem Slabým VÝletNÍČEK
VÝletNÍČEK názorů a postřehů. Magazín není primárně odborným periodikem, ale přináší spíš informace ze všech možných koutů, kde se co třeba děje, něco z různých soutěží a podobně. Od samého počátku je zaměřen především osvětově a se snahou se podělit o vlastní postřehy a pocity na různých letištích VÝletNÍČEK začal drobnými postřehy zaplňovat jeden mladý vzduchoplavec, který rád navštěvuje zajímavá, nebo atraktivní tuzemská letiště (pokud čas dovolí). Jedná se o víceméně o subjektivní dojmy a pocity z toho kterého navštíveného letiště. Ostatně někdy první a osobní pocit a dojem z letiště vydá za mnoho stránek odborného pojednání.  
>
 
21.05.2017

Do třetice do Brisbane

(red), www.bestcg.com Do třetice do Brisbane
Společnost Emirates na začátku května avizovala zavedení třetí denní linky do australského Brisbane, která bude od 1. prosince 2017 operována  letadlem Boeing B777-200LR. Další přímá linka do Brisbane tak díky tomu zvýší kapacitu na trase se tak zvýší o 3 724 míst týdně u letů v obou směrech mezi Brisbane a hlavním dopravním uzlem společnosti v Dubaji.
>
 
20.05.2017

S "Téčkem" už půlku století

text, foto: (jjk) S "Téčkem" už půlku století
V roce 2017 oslavil Boeing 737 padesáté narozeniny, ale nebyl to jen on. V roce 1967 se poprvé vznesl k obloze i letoun Jakovlev Jak-18T. Sice pod označením Jak-18 už vznikl jeden typ letounu v roce 1947, ale svému pozdějšímu nebyl a není nikterak nepodobný a jedná se vlastně o úplně jiný stroj i když svým způsobem na podobném ideovém základě. U nás tento čtyřmístný letounek až tak často k vidění není, i když se tu a tam nějaký v České republice objeví, ale na „značkách“ je zde stále jen jeden jediný Jakovlev Jak-18T, tomu ovšem není padesát let, ale pouze čtyři a dvacet, protože byl vyroben v roce 1993. To ovšem nic nemění na tom, že stroj typu Jak-18T slaví v tomto roce padesáté narozeniny a stále se vyrábí… 
>
 
20.05.2017

Na návštěvu nám tetička přiletěla

text: (jjk), foto:Zdeněk Kölbl, Vít Svoboda Na návštěvu nám tetička přiletěla
Do Jihlavy (a také na chvilku do Havlíčkova Brodu) přiletěla jedna stará tetička. Na návštěvu. A byla to tetička taková plechová, hranatá a vlnitá, a v těchto končinách na Vysočině nebyla sedm desítek let. O to pro mnohé bylo větším překvapením (a pro většinu milým), že se přiletěla podívat. Nu na jihlavském letišti se ve dnech 18. a 19.května 2017 podívala „teta Ju“, tedy třímotorový klenot letecké továrny Junkers, stroj Ju-52, tedy v tomto případě konkrétně Junkers Ju-52/3m/g4e HB-HOT, který skoro osmdesát let slouží ve Švýcarsku. Po letité službě ve švýcarské armádě dnes tento stroj létá u Ju-Air, respektive Verein der Freunde der schweizerischen Luftwaffe (VFL)…
>
 
20.05.2017

Třináct let Wizz Airu

(red), www.accpr.cz Třináct let Wizz Airu
V pátek 19. května 2017 uplynulo třináct od prvního letu společnosti Wizz Air. Za tu dobu ze společnosti vyrostla největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě a dosáhla mimořádných úspěchů. Wizz Air zároveň s tím oznámil vítěze Wizz Youth Challenge, první mezinárodní soutěže případových studií, kdy čtyřicítka nejlepších z celkem 978 registrovaných týmů představila své projekty porotě, v níž vedle odborníků zasedli členové vrcholného vedení společnosti Wizz Air. Vítězný tým je z Chorvatska a získal možnost zdarma cestovat po celý rok po celé síti společnosti.
>
 
19.05.2017

Studenti s hejtmankou

(red), www.f-air.cz Studenti s hejtmankou
Čínské studenty letecké školy F AIR a budoucí piloty Sichuan Airlines přivítala na letišti v Benešově hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Zároveň se setkala s představiteli města a diskutovala s nimi o dalším rozvoji letiště.
>
 
19.05.2017

Alca v barvách RAF

(red), www.afbcaslav.cz Alca v barvách RAF
Atraktivní premiéru bude mít během Dne otevřených dveří letiště Čáslav letoun Aero L-159 Alca. Jeden lehký bitevní letoun Aero L-159 Alca z výzbroje Vzdušných sil Armády České republiky totiž získal novou kamufláž, která odpovídá zbarvení letounu Spitfire, s nímž za 2. světové války létal generál František Peřina, a poprvé se veřejnosti představí právě 20. května 2017 při čáslavském dni otevřených dveří.
>
 
18.05.2017

Celníci hlásí nárůst pašování

(red), www.celnisprava.cz Celníci hlásí nárůst pašování
Celníci pražského mezinárodního ruzyňského letiště zaznamenali od začátku letošního roku zvýšený nárůst případů nelegálního dovozu a vývozu zboží. S blížící se dobou dovolených také Celní správa upozorňuje cestující směřující do zahraničí, aby se před odjezdem informovali o zákazech a omezeních na webových stránkách Celního úřadu Praha Ruzyně.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

22. - 29. července 2017

Plachtařský pohár Vysočiny 2017

Havlíčkův Brod

Plachtařská regionální soutěž na Vysočině, Letiště Havlíčkův Brod, www.aeroklubhb.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
22. - 29. července 2017

XXIV. Národní slet historických kluzáků 2017

Raná u Loun
24. slet Plachtařského oldtimer clubu (POTK), Letiště Raná u Loun, sletypotk.wbs.cz, www.potk.cz, www.lkra.cz, www.aeroklubrana.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
23. července - 5. srpna 2017

19. Mistrovství Evropy 2017 v plachtění – 19th EGC 2017

Moravská Třebová - Staré Město

19. Mistrovství Evropy 2017 v plachtění – 19th FAI European Gliding Championships ve třídách Club, Standard a 20M, Letiště Moravská Třebová - Staré Město, www.lkmk.com, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.egc2017.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
24. - 29. července 2017

VGC Rendezvous 2017

Raná u Loun

Mezinárodní slet historických kluzáků, Letiště Raná u Loun, www.potk.cz, www.lkra.cz, www.VGC2017Rana.cz, www.randezvous.aeroklubrana.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
27. - 30. července 2017

50way 2017

Klatovy - Chaloupky

Oficiální pokus o nový národní rekord ve velkých formacích. Cílem akce je překonání aktuálního Českého rekordu v největší uzavřené formaci za volného pádu, Letiště Klatovy - Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz, www.50way2017.com

 
detail akce
parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama