Aktuality RSS

13.03.2017

Nábor pilotů

(red), www.bestcg.com Nábor pilotů
Společnost Emirates v březnu zahájila svou evropskou kampaň, jejímž cílem je nábor zkušených a technicky zdatných pilotů pro komerční lety v rámci stále rostoucí sítě mezinárodních linek. Mezi vybranými městy je i Praha, kde se nábor odehraje v termínu 19. března (v 10,00 a 14,00 hodin) a 20. března (v 10,00 hodin) 2017 v hotelu Don Giovanni ve Vinohradské ulici. 
>
 
12.03.2017

VÝletNÍČEK

Do Českých Budějovic s Michalem Slabým VÝletNÍČEK

VÝletNÍČEK je nová rubrika, řekněme názorů a postřehů. Magazín není primárně odborným periodikem, ale celou dobu své existence přináší spíš informace ze všech možných koutů, kde se co třeba děje, něco o různých soutěží a podobně. Od samého počátku v roce 2009 je zaměřen především osvětově. A s jistou osvětou a se snahou se podělit o vlastní postřehy a pocity na různých letištích teď přichází jeden mladý vzduchoplavec, který rád navštěvuje zajímavá, nebo atraktivní tuzemská letiště (pokud čas dovolí). Přišel tedy s nápadem prezentovat svůj subjektivní dojem a pocit z toho kterého letiště. Ale někdy právě osobní pocity z letiště, které dotyčný letec navštívil úplně poprvé, vydají za mnoho stránek odborného pojednání.   

>
 
12.03.2017

Nad Alpami

(red), www.esa.int, www.czechspaceportal.cz Nad Alpami
Tání ledovců díky změnám klimatu způsobuje čím dál častěji sesuvy půdy v alpských oblastech. Data získávaná satelitní misí Sentinel-1 nyní byla nahrána do nového cloudového systémy, aby bylo možné podobná rizika monitorovat globálně. Ledovec Aletsch, který je v Alpách největší, ustupuje v poslední době průměrně o 50 metrů ročně. Horniny, které byly dříve zadržované ledovou masou, jsou postupně uvolňovány, čímž dochází ke vzniku nestability podloží. Z tohoto důvodu je ledovec Aletsch unikátní oblastí, kde mohou vědci zkoumat, jak mají změny v ledovém pokryvu vliv na dlouhodobou a krátkodobou stabilitu půdního podloží.
>
 
11.03.2017

Martin Šonka s Ivo Lengálem aviatiky roku 2016

text: (jjk), www.airzone.tv, foto: (jjk), Kamil Večeřa Martin Šonka s Ivo Lengálem aviatiky roku 2016
Tak to zdá, že se pomalu, ale jistě stane tradicí, že budou nejlepší letečtí sportovci roku oceňování na bezděčínském, tedy mladoboleslavském letišti v prostorách Leteckého muzea Metoděje Vlacha. V pátek 10. března 2017 zde tedy byli vyhlášeni ti nejlepší u nejlepších přičemž Martin Šonka stal nejlepším sportovcem Aeroklubu České republiky, nejlepším leteckým akrobatem a celkově i obdržel titul Osobnost leteckého sportu za rok 2016. Nejlepším sportovcem Letecké amatérské asociace se tím se stal mistr světa z roku 2016 v ultralehkém létání Ivo Lengál.
>
 
11.03.2017

Testování inovativní technologie

(red), www.bestcg.com Testování inovativní technologie
Společnost Emirates zahájila testování inovativní vyhodnocovací technologie CheckTime, která zajistí lepší zvládání situací v extrémním a rušivém zimním počasí. Přispěje tak i k efektivnějšímu rozhodování v oblastech řízení provozu, bezpečnosti a životního prostředí za nepříznivých podmínek. Ve spolupráci s finskou společností Vaisala, lídrem na trhu a expertem na měření v oblastech životního prostředí a průmyslu, Emirates spustila testování CheckTime v Kodani a Chicagu.
>
 
10.03.2017

Harvard varuje: Piloti jsou v těžké depresi, 75 jich přiznalo sebevražedné myšlenky

www.e15.cz Harvard varuje: Piloti jsou v těžké depresi, 75 jich přiznalo sebevražedné myšlenky
Stovky pilotů komerčních linek jsou v klinické depresi, 75 jich přiznalo, že v uplynulých dvou týdnech mělo sebevražedné myšlenky. Piloti se navíc bojí navštívit lékaře kvůli hrobě odebrání pilotní licence. Vyplývá to z výzkumu harvardské Fakulty pro postgraduální studium veřejného zdraví. Více čtěte v E15: Harvard varuje: Piloti jsou v těžké depresi, 75 jich přiznalo sebevražedné myšlenky.
>
 
09.03.2017

Odgumování hlavní dráhy 06/24

(red), www.prg.aero Odgumování hlavní dráhy 06/24
Na Letišti Václava Havla Praha bude v pátek 10. 3. 2017 od 8.00 do 17.00 hodin probíhat nutné odgumování hlavní dráhy 06/24, během kterého bude tato dráha mimo provoz.  Období uzávěry bude využito i k dalším nezbytným úpravám na dráze a v pásu dráhy. V případě nepříznivých povětrnostních podmínek bude uzávěra přesunuta na nejbližší vyhovující pracovní den.
>
 
09.03.2017

Velké nákupy

(red), www.army.cz Velké nákupy
Ministerstvo obrany České republiky v těchto dnech podepsalo tři smlouvy na nákup techniky, výzbroje a munice za téměř 3,5 miliardy korun. Smlouvy zajišťují dodávky malorážové munice od společnosti Sellier&Bellot, neprůstřelných vest od společnosti Argun a čtyř bojových vozidel pro speciální síly od společnosti SVOS Přelouč. Ministerstvo chce v letošním roce uzavřít smlouvy nebo finalizovat projekty na modernizaci výzbroje a výstroje v celkové hodnotě 25 miliard Kč.
>
 
08.03.2017

Ve Vodochodech lze pokračovat

(red) Ve Vodochodech lze pokračovat
V těchto dnech Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost Ministerstva životního prostředí proti rozsudku, který umožňuje rozšíření Letiště Vodochody. A tak je možné v přípravách na rozšíření a modernizaci letiště pokračovat. Původní kladný posudek z roku 2013 obsahoval přes sto dvacet podmínek, které investor musel splnit. Týkalo se to například dostavby přivaděče na dálnici D8 nebo omezení pro noční lety.
>
 
08.03.2017

Hostovací pravidla pro létání do Rakouska

(red), www.laacr.cz Hostovací pravidla pro létání do Rakouska
Letecká amatérská asociace zveřejnila první informace o hostovacích pravidlech pro létání do Rakouska. Od 1.března 2017 začala v Rakousku platit dlouho očekávaná tzv. hostovací pravidla (Guest rules)​ pro PG, ZK, MZK, ULV a ULL. Přinášíme první informace, dostupný zákon je zatím publikován pouze v němčině, v rakouském AIP zatím informace chybí.  LAA ČR dlouhodobě jednala s rakouskými orgány o řešení problematiky létání se SLZ do Rakouska. LAA ČR jedná o zpřesnění informací tak, aby bylo možné podat ucelenou informaci.​
>
 
07.03.2017

ČSA v zisku

(red), www.csa.cz ČSA v zisku
V loňském roce 2016 dosáhly České aerolinie celkového zisku ve výši 241 milionů korun podle neauditovaných výsledků hospodaření. Ve srovnání s předchozím rokem 2015, ve kterém společnost skončila v zisku ve výši 223 milionů korun, se jedná o zlepšení o osm procent. Provozní výsledek hospodaření za rok 2016 skončil pro ČSA ziskem ve výši 285 milionů korun.
>
 
06.03.2017

Do Kambodže od léta

(red), www.bestcg.com Do Kambodže od léta
Kambodžský Phnompenh bude 1. července 2017 nejnovější destinací společnosti Emirates. Do Kambodže bude létat Boeing 777-300ER. Nová linka Dubaj-Rangún-Phnompenh umožní rovněž cestujícím z Myanmaru navštívit Kambodžu a naopak. Emirates tak bude jedinou leteckou společností, která nabídne přímé spojení mezi těmito dvěma indočínskými městy. Společně s uvedením denních letových služeb z Dubaje do Phnompenhu bude navíc představena i přímá linka do Hanoje, díky níž cestující do vietnamské metropole nebudou muset přestupovat v Rangúnu. 
>
 
05.03.2017

Třicet let „Tři sta dvacítky“

text, foto: (jjk) Třicet let „Tři sta dvacítky“
Dne 22. února 1987 se vznesl do oblak první stroj typu Airbus A320 a zahájil tak novou etapu souboje mezi konkurenty v leteckém průmyslu. Tehdy byl podnik Airbus Industrie teprve mladým konsorciem vzniklým kolem podniků Aérospatiale, MBB - Messerschmitt-Bőlkow-Blohm (Hamburger Flugzeugbau/Deutsche Airbus), British Aerospace Plc. (BAE Systems) a CASA. Společný podnik měl za sebou úspěšné letouny typu Airbus A300 a A310, ale s novým letounem se vrhl na trh a do přímé konkurence s letouny Boeing 737. A jak dnes víme, byl to šťastný krok, protože dnes jsou největšími firmami v leteckém průmyslu právě Boeing a Airbus…
>
 
05.03.2017

Ryanair do Pardubic

(red), www.ryanair.com Ryanair do Pardubic
Irský nízkonákladový dopravce Ryanair začne od října letošního roku létat z letiště v Pardubicích a to hned třikrát týdně. Spojení mezi letištěm Pardubice a Londýn – Standsted by podle předpokladů mělo přinést letišti padesát tisíc cestujících ročně. Dosud Ryanair v České republice létá pravidelně do Prahy, Brna a Ostravy. Pardubice jsou tedy čtvrtou destinací na území České republiky. Pro Pardubice by to měla být významná vzpruha po té, co z ekonomických důvodů ukončily provoz ruské letecké společnosti.
>
 
04.03.2017

Stěhování…

text, foto: (jjk) Stěhování…
Posledních několik let si aviatici zvykli, že firma OKAir, která provádí i servis letadel, sídlí kousek nad Berounem na letišti v Bubovicích. Pravda, na tomto letišti není zdaleka takový provoz jaký býval ještě v osmdesátých letech, a bohužel ani (po neblahých zkušenostech) druhdy populární letištní restaurace, dlouhá léta není v provozu, ale i tak jistě mnohého zamrzí, že se o jednu společnost provoz na tomto letišti ztenčí. Z Bubovic se do Příbrami (i vzhledem k tomu, že kvalitní asfaltová dráha není tráva) v těchto dnech odstěhovala firma OKAir, mnoho let spjatá právě s Bubovicemi. 
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

28. - 29. dubna 2017

Mistrovství ČR & SR Indoor 2017

Praha - Letňany (Skydive arena)

Mistrovství České republiky a Slovenské republiky Indoor ve větrném tunelu, HF Arena Praha - Letňany www.skydivearena.cz, www.aecr.cz, www.hurricanefactory.com

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
29. dubna 2017 10:00-16:00

1. kolo navigačního Poháru Petra Tučka ZMĚNA !!!

Havlíčkův Brod
Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky (ZMĚNA !!! z důvodu nepřízně počasí závod přeložen z 23.4.2017, náhradní termín 30.4.2017), Letiště Havlíčkův Brod, www.laacr.cz, www.laacr.cz/SvazUL/, www.aeroklubhb.cz, www.lkhb.cz
 
detail akce
soutěž - ULL
 
29. dubna - 7. května 2017

13. Jarní pohár Jeseníků 2017

Šumperk

Jarní pohár Jeseníků 2017 v plachtění, Letiště Šumperk, www.aeroklub-sumperk.cz, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.jpj-sumperk.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
29. - 30. dubna 2017

Den ve vzduchu s Radiem Kiss Proton 2017

Plasy

15. ročník největší letecké show na západě Čech, Letiště Plasy, www.akplasy.cz, www.denvevzduchu.cz

 
detail akce
letecký den
 
29. dubna 2017 10:00-16:00

Tankový den

Mladá - Milovice

Celodenní zábavu pro děti i jejich rodiče a třeba i prarodiče v Parku Mirakulum a na Tankodromu Milovice, Park Mirakulum – Tankodrom Milovice, Letiště Mladá, www.mirakulum.cz, www.tankodrommilovice.cz

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama