Aktuality RSS

10.12.2017

Kandidát na službu v české armádě

(red), www.bestcg.com Kandidát na službu v české armádě

Agentura pro obrannou spolupráci (DSCA), která je součástí amerického ministerstva obrany před časem schválila možnost prodeje vrtulníků do České republiky pro vrtulníky Bell UH-1Y Yankee včetně náhradních motorů, navigačních systémů EGI společnosti Honeywell a vybavení kulomety kulomety M240. Vrtulník UH-1Y Yankee společnosti Bell Helicopter je v boji prověřený stroj, který je navržen tak, aby podporoval celosvětové mise Námořní pěchoty Spojených států na další čtyři desetiletí. 

>
 
09.12.2017

Tahle evoluce se moc Darwinovi nepovedla…

text, foto: (jjk) Tahle evoluce se moc Darwinovi nepovedla…
Fatální konec letecké společnosti Air Berlin má, jak se zdá, další oběť. Stala se jí malá sympatická švýcarská letecká společnost Darwin Airline. V letech 2012 a 2013 společnost Darwin Airline (ve spolupráci s Českými aeroliniemi) provozovala spojení mezi švýcarskými městy Ženevou a Luganem s Prahou. A posléze tato společnost v Praze objevovala v barvách Etihad Regional. Po té, co společnost Etihad odešla z firmy Air Berlin, dostala se do potíží i švýcarská společnost, kterou koupil slovinský vlajkový dopravce. Adria Airways však poslala v listopadu svou novou dceřinou firmu do insolvence a na „Mikuláše“ oznámila, že v roce 2018 bude pro Darwin Airline bude hledat na trhu nějaké smysluplné uplatnění…  
>
 
09.12.2017

Restaurace v oblacích

(red), www.bestcg.com Restaurace v oblacích
Letecká společnost Emirates na palubě svých letadel ročně pasažérům naservíruje více než sto milionů jídel se stejnou nadstandardní péčí, ať už jde o první, byznysovou nebo ekonomickou třídu. Letecká společnost zajišťuje catering pro více než padesát pět milionů pasažérů cestujících do nebo ze 144 destinací napříč šesti kontinenty, a stává se tak největší restaurací v oblacích na světě nabízející menu inspirované jednotlivými destinacemi. 
>
 
08.12.2017

Vychází publikace o historii radarů

(red), www.rlp.cz Vychází publikace o historii radarů
Státní podnik Řízení letového provozu vydal unikátní kniha svého zaměstnance Ivana Uhlíře o historii radarů v českých zemích „Historie radarů“. Publikace jedinečným způsobem mapuje vývoj a zavádění radarových technologií pro potřeby civilního řízení letového provozu od roku 1955 v bývalém Československu a později v České republice.
>
 
08.12.2017

S7 zvýší frekvenci do Novosibirska

(red), www.prg.aero S7 zvýší frekvenci do Novosibirska

Letecká společnost S7 Airlines navýší počet letů do Novosibirsku o druhou frekvenci letů mezi Prahou a Novosibirskem. Nové pondělní spojení bude v provozu od letní sezony 2018, a to zatím v období od 30. dubna do 22. října 2017. Linku bude operovat s novým typem letadla Airbus A320neo nebo starší verzí Airbus A320 s kapacitou 158 až 164 sedaček. Podle odhadů by po navýšení frekvence mohlo využít přibližně 22 tisíc cestujících za rok v obou směrech. V současné době provozuje dopravce linku pouze jednou týdně, a to v pátek. 

>
 
07.12.2017

Dohoda obrany a Karlovarského kraje

(red), www.army.cz Dohoda obrany a Karlovarského kraje
Ministerstvo obrany České republiky a Karlovarský kraj podepsaly smlouvu 5.prosince 2017 deklaraci o spolupráci. Dokument stvrzuje dřívější dohodu resortu a kraje, že se na Karlovarsko vrátí armáda v tom smyslu, že v regionu vznikne pobočka střední vojenské školy, ve Vojenském újezdu Hradiště výcvikové centrum pro armádní nováčky, karlovarské letiště se stane detašovaným pracovištěm vzdušných sil a urychlí se měla výstavba dálnice D6 do západních Čech.
>
 
06.12.2017

Svatý Mikuláš

Isidor Vondruška: Životopisy svatých, Část první, Vydal Lad. Kuncíř, Vyškov 1930 Svatý Mikuláš

Sv. Mikuláš (Nicolaus narodil se kolem roku 250 v lykijském městě Pataře jako syn křesťanských rodičů. Byv od nich zbožně vychován, zamiloval si stav duchovní a přijal nižší svěcení. Když mu zemřeli rodičové, rozdával zděděné jmění chudým a uděloval almužny plnýma rukama, a to nejraději potají. Kdysi se dozvěděl, že jistý otec se ocitl v tak kruté nouzi, že projevil úmysl zaprodati nevinnost tří svých dcer. Ihned byl Mikuláš odhodlán zachrániti nešťastnou rodinu.

>
 
05.12.2017

Bristell v Austrálii

(red), www.exportniuspechy.cz, www.bristell.com Bristell v Austrálii

A australském trhu zažívá úspěch společnost BRM Aero. Tento nejúspěšnější český exportér letounů do tohoto teritoria zde za uplynulých šest let již prodal téměř padesát strojů, a tak v Austrálii zažívají letouny Bristell velký úspěch. Již od roku 2009 společnost BRM Aero v České republice vyvíjí, vyrábí a prodává lehká sportovní letadla. Letouny Bristell, jejichž první verze byla vyvinuta a prodána v roce 2011, se nyní vyvážejí do celého světa. 

>
 
04.12.2017

Travel Service a Wi-Fi

(red), www.travelservice.aero Travel Service a Wi-Fi
Letecká společnost Travel Service postupně vybavuje všechna svá letadla novou moderní technologií a na svých linkách spustila pro cestující zcela nový bezdrátový systém palubní zábavy a společnost se tak zařadila mezi první středoevropské letecké společnosti, které tuto službu cestujícím nabízejí. Technologiemi palubního Wi-Fi systému budou vybavena také všechna nová letadla Boeing 737 MAX, která začne zařazovat Travel Service do flotily už v lednu 2018.
>
 
03.12.2017

Do plného provozu v lednu

(red), www.pardubice.eu Do plného provozu v lednu
V listopadu se na svém zasedání potkaly jak krajská rada Pardubického kraje, tak i městská rada města Pardubic. Obě rady se tak v Pardubicích potkávají na pravidelných pracovních setkáních. Na tom listopadovém se sešli radní a shodli se na řadě významných témat včetně například dokončení nového terminálu pardubického letiště, který už je dokončený, ale probíhá přebírání stavby a do plného provozu by měl vstoupit s počátkem roku 2018.
>
 
02.12.2017

Když přišel čas „mikulášského“ velkého bourání

text, foto: (jjk) Když přišel čas „mikulášského“ velkého bourání
Začalo to mikulášské velké bourání na přelomu listopadu a prosince roku 2006, kdy začalo definitivně mizet historické letiště Brno – Slatina, respektive Brno – Černovice (což bylo vlastně jedno letiště, jen tak trochu rozdělené na civilní a vojenskou část). Dnes už mezi Stránskou skálou a Černovickým hájkem, kromě dvou historických malých hangárů slatinského letiště, nikoho nenapadle, že zde nějaké letiště někdy bylo. Dne 21. listopadu 2006 započalo s bouráním historického hangáru na někdejším letišti Brno – Slatina, přičemž původně vojenská část na letišti (pod názvem Brno – Černovice) byla určena k revitalizaci na průmyslový brownfield a ještě nějaký čas historický areál přežila. 
>
 
02.12.2017

Nová dcera Air France v provozu

(red), www.joon.fr Nová dcera Air France v provozu
Dne 1.prosince 2017 zahájila činnost nová nízkonákladová letecká společnost Joon, která je dcerkou Air France a nejprve začala létat třemi letouny Airbus A320-200, ke kterým přibude další trojice letounů stejného typu a dále dvanáct letounů Airbus A321-200 a v roce 2018 čtyřmi letouny Airbus A340-300 a v roce 2019 by měly do flotily přibýt i letouny Airbus A350-900 v deseti kusech.
>
 
01.12.2017

CSA Technics získala osvědčení na Airbus A320neo a Boeing 737 MAX

(red), www.csatechnics.com CSA Technics získala osvědčení na Airbus A320neo a Boeing 737 MAX

Dceřiná společnost Českého Aeroholdingu, Czech Airlines Technics (CSAT), poskytující služby v oblasti údržby a oprav letadel, získala jako první v České republice od Úřadu pro civilní letectví osvědčení, které pracovníky CSAT opravňuje provádět traťovou údržbu pro nové verze letadel Airbus A320neo a Boeing 737 MAX. Certifikaci a proškolené zaměstnance na letadla, které přichází teprve postupně do provozu v letošním roce, má v Evropě zatím jen několik nezávislých společností.

>
 
30.11.2017

Brno opouští Wizz Air

(red), www.brno-airport.cz Brno opouští Wizz Air
Letecká společnost Wizz Air opouští brněnské letiště v Tuřanech. Po podzimním zrušení spojení mezi Brnem a nizozemským Eindhovenem, vedení společnosti před několika dny oznámilo i ukončení linky do Londýna. Poslední let mezi Brnem a Londýnem se uskuteční 8.ledna 2018.
>
 
29.11.2017

Pololetí u Emirates Group

(red), www.bestcg.com Pololetí u Emirates Group
Skupina Emirates Group oznámila výsledky za první polovinu finančního roku 2017–18. Skupina ve srovnání se stejným obdobím loňského roku zaznamenala stabilní růst výnosů a oživení ziskovosti, a to i přes pokračující tlak na snižování marží, růst cen ropy a další výzvy, jimž jsou letecký průmysl a cestovní ruch vystaveny. Výnosy skupiny vzrostly o šest procent na 13,5 miliardy amerických dolarů a zisk dosáhl 631 milionů dolarů, tedy 77 procentního nárůstu. Výsledky odráží iniciativy provedené za účelem optimalizace kapacity a zefektivnění provozu, dále reflektují uvolnění silného amerického dolaru a stabilní obchodní růst.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

20. ledna 2018 10:00-14:00

Otevřený slet combatů 310 sq.

Praha 5 Zličín (Sobínka)

Přátelský souboj 310. stíhací je skupiny RC modelářů z letiště Sobínka, Modelářské letiště Sobínka Praha 5 Zličín, www.310sq.cz, www.sobinka.eu

 
detail akce
letecké modelářství
 
24. ledna 2018 16:00-19:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město
Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz
 
detail akce
společenská akce
 
7. února 2018 16:00-19:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město
Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz
 
detail akce
společenská akce
 
10. února 2018 19:30-23:59

XXVII. reprezentační letecký ples

Praha 1 (Palác Lucerna)

Český svaz letectví z.s., společnost Aviatik s.r.o., ve spolupráci s Velitelstvím vzdušných sil AČR, LAA ČR, AeČR pořádají tradiční reprezentační letecký ples, hraje Orchestr Karla Vlacha, Praha 1 Nové město, Palác Lucerna, www.aviatik.cz, www.ticketpro.cz

 
detail akce
společenská akce
 
10. února 2018 20:00-23:59

VII.Letecký ples

Rakovník

Letecký ples Aeroklubu Rakovník s vystoupením nejen modelářů, hraje Ideal Band, průvodním slovem Marcely Škábové a tancem a ve stylu filmu Pomáda, Kulturní centrum Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.kulturnicentrum.cz

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama