Aktuality RSS

08.08.2017

Výstava k 80. výročí ruzyňského letiště

(red), www.letisteslavi80.cz Výstava k 80. výročí ruzyňského letiště
Pro cestující i veřejnost byla před několika dny otevřena výstava k 80. výročí mezinárodního letiště Praha – Ruzyně, které dnes nese jmén Letiště Václava Havla Praha, které si letiště připomíná po celý tento rok. Návštěvníci výstavu najdou v příletové hale Terminálu 2 v prostoru vedle provozovny supermarketu Billa a kromě zajímavých snímků z historie, současnosti i budoucnosti letiště je zde možné vidět zajímavé artefakty z historie včetně uniforem.
>
 
07.08.2017

Shaanxi Helicopter a Bell 407GXP

(red), www.bestcg.com Shaanxi Helicopter a Bell 407GXP
Bell Helicopter uzavřel smlouvu se společností Shaanxi Helicopter Co. Ltd. (Shaanxi Energy Group) na prodej stovky vrtulníků Bell 407GXP s první dodávkou v průběhu tohoto roku. Nákup vrtulníků byl uzavřen v souvislosti s rámcovou dohodou podepsanou se společností SHC v roce 2016.
>
 
06.08.2017

Z mlhy vylovené kovy drahé

text: (jjk), foto: Lenka Bejčková Z mlhy vylovené kovy drahé
Ani vylosovat se to počasí pořádně nedá. Ale nakonec veškerá ta snaha nevyšla vniveč. Po loňském předzávodě, který se konal v rámci republikového šampionátu, se i přes první týden nevlídného počasí, mlh a deště, nakonec se zdařilo devatenácté mistrovství Evropy v plachtění uskutečnit a tak se po rozpačitém začátku po 23.červenci, kdy se svatý Petr na aviatiky trochu mračil, na konci 5.srpna 2017 mohli všichni zúčastnění, včetně pořadatelů radovat, že se všechno úspěšně stihlo. A navíc když se v Moravské Třebové (a hlavně nad ní a celém širokém dalekém okolí) podařilo z mlhy vylovit i dva cenné kovy českým plachtařům. A to hned zlato a stříbro.  
>
 
06.08.2017

Smlouva Bell Helicopter a PGZ o UH-1Y

(red), www.bestcg.com Smlouva Bell Helicopter a PGZ o UH-1Y
Polska Grupa Zbrojeniowa a Bell Helicopter podepsaly dohodu o společném záměru dalšího rozvoje spolupráce u vrtulníku typu Bell UH-1Y. Dohoda je rozšířením stávající dohody podepsané pro typ AH-1Z v roce 2016 a znamená to další prohloubení obchodních vztahů mezi polskou skupinou výrobců vojenské techniky PGZ a Bell Helicopter.
>
 
05.08.2017

Střední odborná škola civilního letectví dodavatel CSAT

(red), www.csatechnics.com Střední odborná škola civilního letectví dodavatel CSAT
Czech Airlines Technics spolupracuje s pražskou Střední odbornou školou civilního letectví a to by mělo pomoci i firmě, protože plánuje v letošním roce výrazné navýšení počtu zaměstnanců o přibližně osm desítek. Nárůst počtu pracovníků souvisí s plánovaným otevřením v pořadí již páté linky pro těžkou údržbu letadel a obsadit volné pozice má CSAT pomoci exkluzivní forma spolupráce se Střední odbornou školou civilního letectví.
>
 
04.08.2017

Brněnské zlepšení

(red), www.brno-airport.cz Brněnské zlepšení
Na letišti v Brně Tuřanech si připsali úspěšné první pololetí roku 2017. Za prvních šest měsíců roku 2017 přiletělo na brněnské letiště sedmdesát tři tisíce pasažérů a odletělo osmdesát tisíc sto třicet tři cestujících. Počet lidí, kteří v Brně jen přestupovali je zatím letos 2 246. Celkový počet odbavených cestujících za prvního půl roku je 155 tisíc, což je nárůst o osmnáct tisíc, v procentním vyjádření je to o čtrnáct procent víc. Loni ve stejném období využilo služby letiště 137 tisíc pasažérů.
>
 
03.08.2017

Czech Airlines Technics a podvozky

(red), www.csatechnics.com Czech Airlines Technics a podvozky
Společnost Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná firma Českého Aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby letadel, uzavřela čtyři nové smlouvy na údržbu letadlových podvozků. CSAT provádí údržbu letadlových podvozků sedmnáct let a podle nových kontraktů se bude CSAT starat o podvozky letadel Boeing 737NG německé letecké společnosti Germania, lotyšské společnosti Primera Air Nordic SIA a společnosti Air Madagascar, respektive pro ruskou společnost Atran Cargo bude firma zajišťovat opravu podvozků letounů Boeing 737-400.
>
 
02.08.2017

Jak si prodloužit léto

(red), www.bestcg.com Jak si prodloužit léto
Jakmile se začne blížit podzim a počasí v Evropě se bude ochlazovat, je ideální vyrazit někam za teplem. Společnost Emirates nabízí řadu destinací na Dálném východě a v Indickém oceánu pro perfektní podzimní dovolenou pro ty, kteří se nechtějí vzdát hřejivých letních dnů. Emirates připravila speciální ceny letenek do mnoha destinací v tomto regionu, které je možné zakoupit do 6. srpna 2017.
>
 
01.08.2017

Výstava k 80. výročí ruzyňského letiště

(red), www.prg.aero Výstava k 80. výročí ruzyňského letiště
Pro cestující i veřejnost byla v minulém týdnu otevřena výstava k 80. výročí letiště Ruzyně, které si letiště připomíná po celý tento rok. Návštěvníci výstavu najdou v příletové hale Terminálu 2 v prostoru vedle provozovny supermarketu Billa a je otevřená dvacet čtyři hodin denně  sedm dní v týdnu. Kromě zajímavých snímků z historie, současnosti i budoucnosti letiště je zde možné vidět zajímavé artefakty z historie včetně uniforem.
>
 
31.07.2017

Od konce října s Wizz Airem zavazadlo bez poplatku

(red), www.accpr.cz Od konce října s Wizz Airem zavazadlo bez poplatku
Letecká společnost Wizz Air se rozhodla od 29. října 2017 neúčtovat cestujícím u žádných letů Wizz Air poplatek za velké příruční zavazadlo do kabiny letadla. Cestující si budou moci vzít na palubu jeden kus příručního zavazadla, které odpovídá rozměrům 55 x 40 x 23 centimetrů, a toto zavazadlo bude zahrnuto v ceně letenky.
>
 
30.07.2017

Tak se nám to pomalu zakulacuje

text: (jjk), foto: Petr Tůma, www.3foto.net Tak se nám to pomalu zakulacuje
Popáté se sešli plachtaři na letišti v Havlíčkově Brodě. Takže je to takové vlastně půlkulaté výročí nové soutěže, která se už začíná pomalu, ale jistě stávat tradicí. Ale když se v roce 2012 do Havlíčkova Brodu přistěhovali i plachtaři z letňanského aeroklubu, na své detašované „pracoviště“, tak se rodina větroňářů výrazně rozrostla a tak se přímo nabízelo uspořádání nové soutěže. A tak od roku 2013 se koná Plachtařský pohár Vysočiny, který se tentokrát létal ve dnech 22. – 30. července 2017. 
>
 
30.07.2017

Další nová linka do pevninské Číny

(red), www.prg.aero Další nová linka do pevninské Číny
Letecká společnost China Eastern Airlines už v červenci zahájila prodej letenek na svou novou linku, která spojí Prahu s městem Si-an ležícím ve střední Číně. Po Pekingu, Šanghaji a Čcheng-tu se Si-an stane v pořadí již čtvrtou čínskou destinací, která bude z pražského ruzyňského letiště dostupná přímým letem. První let do nové destinace je plánován na neděli 29. října 2017. Dopravce zároveň navýší počet letů do Šanghaje, a to na čtyři lety týdně oproti současným třem.

 

>
 
29.07.2017

Tlustý kupec z Cařihradu

text: (jjk), foto: Václav Kudela Tlustý kupec z Cařihradu
Se začátkem prázdnin se v Praze začal objevovat další nákladní letoun, další společnosti, která doposud do České republiky nelétala. Pasažérské stroje společnosti Turkish Airlines tak od července 2017 doplňují letouny Airbus A330-200F společnosti Turkish Airlines Cargo. A mile překvapí, když na lince z Istanbulu zastočí i A310-300F ULS Airlines Cargo.  
>
 
29.07.2017

Skoro polovina zrušených letů

(red), www.bestcg.com Skoro polovina zrušených letů
Brněnský vyhledávač a prodejce letenek Kiwi.com v rámci svého průzkumu zjistil, že čtyři čtyřicet procent českých obchdníků se při leteckých pracovních cestách někdy potýkalo se zrušením letu. Čtyři procenta z nich následně od letecké společnosti ani neobdržela žádnou kompenzaci. Firma spolupracuje s více než 650 leteckými společnostmi od nízkonákladových po nejvýznamnější dálkové přepravce, což umožňuje unikátnímu algoritmu vyhledávače kombinovat lety i jinak nespolupracujících leteckých společností. Tento proces se nazývá „Virtual Interlining“ (virtuální propojování). 
>
 
28.07.2017

Šestý Londýn

(red), www.prg.aero Šestý Londýn
Letecká společnost British Airways zavádí další přímou pravidelnou linku mezi Prahou a letištěm London City s platností od zimního letového řádu. Lety budou operovány dceřinou společností BA CityFlyer. Po zahájení linky bude mít Praha přímé spojení již se všemi šesti mezinárodními letišti v Londýně (Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton, City, Southend).
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

23. - 24. září 2017

Mladoboleslavský pohár

Mladá Boleslav - Bezděčín

Akrobatická soutěž v letecké akrobacii na kluzácích v kategoriích Sportsman, Intermediate, Letiště Mladá Boleslav - Bezděčín, www.akmb.cz, www.ateam-mb.cz, www.leteckaakrobacie.cz

 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
24. září 2017 14:00-16:00

Den s historickými letadly

Slaný

Setkání s historickými letadly a replikami strojů z mladoboleslavského Leteckého Muzea Metoděje Vlacha, Letiště Slaný, www.lksn.cz

 
detail akce
společenská akce
 
28. září - 1. října 2017

Ranské podzimní svahování

Raná u Loun
Ranské podzimní svahování, svahové soustředění na historických kluzácích, letiště Raná, www.potk.cz, www.lkra.cz, www.aeroklubrana.cz
 
detail akce
slet - plachtění
 
30. září 2017 10:00-16:00

9. Drakiáda

Dětřichov Oáza

Drakiáda, Letiště Dětřichov Oáza, www.letisteoaza.g6.cz

 
detail akce
společenská akce
 
30. září 2017 10:00-18:00

Fez Strakonice

Strakonice

Soutěž v parašutismu - přesnost přistání, Letiště Strakonice, www.akstrakonice.cz, www.aecr.cz, (chladek.petr@tiscali.cz)

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

vgc vgc

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama