Aktuality RSS

17.06.2017

Počet letadel se podle Airbusu zdvojnásobí

(red), www.accpr.cz Počet letadel se podle Airbusu zdvojnásobí
Podle prognózy konsorcia Airbus se v příštích dvaceti letech počet letadel zdvojnásobí a bude tak potřeba téměř třicet pět tisíc nových letadel v hodnotě pět biliónu tři sta miliard dolarů.Zároveň však bude potřeba vyškolit pět set třicet tisíc nových pilotů a pět set padesát tisíc dalších techniků.
>
 
16.06.2017

Canadarm2: Mechanický manipulátor už 16 let pomáhá astronautům na ISS

www.e15.cz Canadarm2: Mechanický manipulátor už 16 let pomáhá astronautům na ISS
Mechanický manipulátor Canadarm se poprvé objevil u amerických raketoplánů. V budoucnu bude nepochybně i součástí nové mezinárodní stanice na oběžné dráze Měsíce. Jak toto pozoruhodné zařízení funguje? Více čtěte v E15: Canadarm2: Mechanický manipulátor už 16 let pomáhá astronautům na ISS.
>
 
15.06.2017

V Pardubicích už za polovinou

(red), www.airport-pardubice.cz V Pardubicích už za polovinou
V polovině roku 2016 společnost EBA, a.s., která je provozovatelem civilní části pardubického letiště,  slavnostně zahájila poklepáním na základní kámen stavbu nového terminálu letiště Pardubice. Po roce se pomalu, ale jistě rýsuje podoba nového terminálu a stavba samotná se tedy ocitla už za svou polovinou mimo jiné i proto, že složitější polovina stavby hotová a pracuje se už i na obslužných komunikacích a dalším okolí terminálu.
>
 
14.06.2017

Už se připravuje na listopad

(red), www.bestcg.com Už se připravuje na listopad
Letecká společnost Emirates v květnu oznámila, že v rámci listopadové Air Show v Dubaji bude prezentovat novou nabídku v první třídě. První třída na palubě Boeingu 777-300ER bude nově vybavena upravenými privátními kabinami. Kromě upraveného vybavení první třídy se může nový Boeing 777-300ER chlubit také řadou dalších nových funkcí v byznys a ekonomické třídě a také postupně oznámí destinace, do kterých bude nový stroj nasazen.
>
 
13.06.2017

Sto koní a tři kontinenty

(red), www.bestcg.com Sto koní a tři kontinenty
Nákladní divize společnosti Emirates, Emirates SkyCargo úspěšně přepravila jedny z nejlepších parkurových koní světa napříč třemi kontinenty během jednoho měsíce. Koně byli transportováni z belgického Lutychu, aby se zúčastnili prvních tří částí šampionátu Longines Global Champions Tour v Mexico City, Miami a Šanghaji v dubnu 2017. 
>
 
12.06.2017

Cathay Pacific a biopaliva

(red), www.accpr.cz Cathay Pacific a biopaliva

Cathay Pacific převzala už patnáct letounů A350 XWB optimalizovaných na palivový mix a biopaliva tak pronikají i do komerčního letectví. Společnost Airbus se stala prvním výrobcem letadel nabízejícím nové tryskové letouny optimalizované i pro provoz na biopalivo. Toulouse opustil 1. června 2017 už patnáctý nákladní letoun A350-900 pro Cathay Pacific a do Hongkongu letěl na směs s deseti procenty biopaliva. 

>
 
11.06.2017

Tak jako britská královna slaví v červnu…

text: (jjk), foto: M.J. Tak jako britská královna slaví v červnu…

Narozeniny v dubnu a oslavy až v červnu. Trochu to připomíná britskou královnu Alžbětu II. Ta se narodila v dubnu a oslavy tradičně probíhají v červnu. A podobně je to i s ruzyňským letištěm. V prvních dnech měsíce dubna roku 1937 se narodilo a osmdesáté narozeniny s veřejností oslavilo o víkendu 10. a 11.června 2017 Runway Festem na dráze číslo 22. Tedy ono to není až tak přesné, protože oslavy osmdesátin probíhaly průběžně, ale den otevřených dveří s dalším doprovodným programem, byl vlastně takovým vyvrcholením oslav. Samozřejmě by se našli tací, kterým se mohlo zdát, že tato akce působila poněkud komorněji proti leteckým dnům minulosti. 

>
 
11.06.2017

U Huberta se retro vypařilo

text: (jjk), foto: Stanislav Tomášek U Huberta se retro vypařilo
V roce 2013 vznikla akrobatická soutěž kluzáků Two Seater and Retro Glider Aerobatic Cup ve Zbraslavicích tak nějak proto, aby se opět na obloze zjevily vtroně, které se už ani jiných současných soutěží nemohou účastnit. A tak bylo možné obdivovat legendární Letov LF-107 Luňák přišedší z Velké Británie a benešovský Vogt Lo-100. Ale z jednoho nápadu se pomalu stává už tradice a ve dnech 8. – 10. června 2017 tak už proběhl pátý ročník Two Seater and Retro Glider Aerobatic Cup.
>
 
11.06.2017

Bell Helicopter pokračuje ve vývoji vrtulníků budoucnosti

(red), www.bestcg.com Bell Helicopter pokračuje ve vývoji vrtulníků budoucnosti
Společnost Bell Helicopter, z rodiny Textron Inc., představila svou vizi budoucnosti rotorových letadel v podobě typu FCX-001. Jedná se o první koncepční vrtulník společnosti Bell Helicopter a představuje 3-D plán pro poskytování bezpečnějších, inteligentnějších a efektivnějších řešení rotorových strojů.
>
 
10.06.2017

Jedle na základně

text: (jjk), R.M., foto: L.P. www.jus.cz Jedle na základně
Mnozí jistě znají královéhradeckou bohulibou sešlost Open skies for handicapped, která se každoročně odehraje na letišti Věkoše. Ale v úterý 6. června 2017 se akce, ne nepodobná té tradiční hradecké, odehrála na pražském vojenském letišti ve Kbelích. Postaralo se o to Ministerstvo obrany České republiky, které bylo pořadatelem Dne dětí pro Jedličkův ústav a školy a spřátelené Základní školy Ohradní, a také ministr obrany Martin Stropnický v té souvislosti předal řediteli Jedličkova ústavu a škol šek na sto tisíc korun, což je výnos charitativního projektu Remobil, který spočíval v recyklaci nepotřebných mobilů.
>
 
10.06.2017

Alternativní vlaková trať na letiště získala povolení, přesto nejspíš nevznikne

www.e15.cz Alternativní vlaková trať na letiště získala povolení, přesto nejspíš nevznikne
Stavební společnost OHL ŽS uspěla na ministerstvu životního prostředí s dokumentací EIA pro alternativní železniční trať na pražské letiště z odbočky v Jenečku, který je místní částí Hostivic. Souhlasné stanovisko však nejspíš nevyužije. Loni vyměnila vedení a nadšení pro projekt vyprchalo. Více štěte v E15: Alternativní vlaková trať na letiště získala povolení, přesto nejspíš nevznikne.
>
 
09.06.2017

Omezení letového provozu na ploše SLZ Milovice

(red), www.laacr.cz Omezení letového provozu na ploše SLZ Milovice
Upozornění pro všechny piloty na nadcházející období četných omezení letového provozu na ploše SLZ Milovice. Týká se to několika termínů akcí v červnu, červenci a srpnu roku 2017, kdy se zde budou pořádat neletecké akce a nebude možné nejen přistání a vzlet, ale i přelétávání nad letištěm, kde se bude pohybovat velké množství lidí.
>
 
08.06.2017

Airbus míří do Paříže

(red), www.accpr.cz Airbus míří do Paříže
Virtuální řízení vojenské techniky, procházka po ISS nebo holografická projekce vozítka ExoMars Rover na Marsu, na živo pak poprvé i stroje A321neo a A350-1000, které teprve procházejí certifikací. Nejen to čeká na návštěvníky pavilónu společnosti Airbus na slavné pařížské Air Show, který se koná od 19. do 25. června 2017. Krom největších taháků představí širokou škálu inovativních technologií, produktů a služeb – od předních komerčních a vojenských letadel až po vrtulníky a vesmírné systémy. 
>
 
07.06.2017

Wizz Air hledá

(red), www.accpr.cz Wizz Air hledá
Největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě Wizz Air zahájila v minulých dnech veřejné on-line hlasování ve čtvrtém ročníku ambasadorského programu Wizz. Cestující a fanoušci Wizz Air mohou vybírat jednatřicet členů posádky Wizz Air, kteří se stanou oficiálními tvářemi společnosti. Jako ocenění za jejich výjimečnou službu cestujícím budou v příštích dvou letech reprezentovat Wizz Air v médiích i na řadě společenských akcí. 
>
 
06.06.2017

Skupiny Český aeroholding v provozním zisku

(red), www.cah.cz Skupiny Český aeroholding v provozním zisku
V roce 2016 dosáhly společnosti skupiny Český aeroholding provozního zisku ve výši 4,3 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst o pět procent. Na hospodaření skupiny se pozitivně projevily vyšší výnosy z leteckého obchodu a z odbavení letadel, ale i z komerčních služeb jako je pronájem prostor či parkování. V tomto trendu pokračuje i první čtvrtletí letošního roku, kdy hrubý provozní zisk meziročně stoupl o patnáct procent na 918 milionů korun.  
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

22. - 29. července 2017

Plachtařský pohár Vysočiny 2017

Havlíčkův Brod

Plachtařská regionální soutěž na Vysočině, Letiště Havlíčkův Brod, www.aeroklubhb.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
22. - 29. července 2017

XXIV. Národní slet historických kluzáků 2017

Raná u Loun
24. slet Plachtařského oldtimer clubu (POTK), Letiště Raná u Loun, sletypotk.wbs.cz, www.potk.cz, www.lkra.cz, www.aeroklubrana.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
23. července - 5. srpna 2017

19. Mistrovství Evropy 2017 v plachtění – 19th EGC 2017

Moravská Třebová - Staré Město

19. Mistrovství Evropy 2017 v plachtění – 19th FAI European Gliding Championships ve třídách Club, Standard a 20M, Letiště Moravská Třebová - Staré Město, www.lkmk.com, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.egc2017.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
24. - 29. července 2017

VGC Rendezvous 2017

Raná u Loun

Mezinárodní slet historických kluzáků, Letiště Raná u Loun, www.potk.cz, www.lkra.cz, www.VGC2017Rana.cz, www.randezvous.aeroklubrana.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
27. - 30. července 2017

50way 2017

Klatovy - Chaloupky

Oficiální pokus o nový národní rekord ve velkých formacích. Cílem akce je překonání aktuálního Českého rekordu v největší uzavřené formaci za volného pádu, Letiště Klatovy - Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz, www.50way2017.com

 
detail akce
parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama