Aktuality RSS

02.03.2018

Postupy GSA

(red), www.czechspaceportal.cz Postupy GSA

Evropská agentura pro globální navigační družicové systémy (GSA) zveřejnila v poslední době zkušební postupy pro testování kompatibility palubních jednotek eCall se systémem Galileo a EGNOS. A tedy publikovala zprávu obsahující postupy zkoušek systému eCall a to v souladu s nařízením Evropské komise v přenesené pravomoci (EU) 2017/79 ze dne 12. září 2016, kterým se stanoví podrobné technické požadavky a zkušební postupy pro ES schválení typu motorových vozidel. 

>
 
01.03.2018

ČSA patří Travel Service

(red), www.travelservice.aero ČSA patří Travel Service
Společnost Travel Service v tomto týdnu odkoupila celkem šedesát čtyři procent akcií Českých aerolinií od Korean Air a státní společnosti Prisko a stala se tak téměř stoprocentním vlastníkem této společnost. V současné době společnosti Travel Service patří 97,7 procenta v Českých aeroliniích.Transakci před časem nedávno schválil antimonopolní úřad a tak mohl dojít k dokončení prodeje. Státní podnik Prisko koupil pětinový podíl v Českých aeroliniích v roce 2017 od Českého aeroholdingu. 
>
 
28.02.2018

Nová generace Albatrosu se blíží sériové výroby

(red), www.aero.cz Nová generace Albatrosu se blíží sériové výroby
Projekt nové generace legendárního a osvědčeného letounu Albatros, tedy cvičného stroje Aero L-39NG, se dostal do posledního stádia vývoje před spuštěním standardní sériové výroby. Stavba výrobní linky pro předsériovou výrobu pokročila do stádia umožňujícího zahájení montáže draku letounu. První ze dvou předsériových strojů by se měl vydat do vzduchu v listopadu roku 2018 a sériová výroba by se podle dosavadního vývoje nové generace tohoto letounu měla rozeběhnout v roce 2019 a k zákazníků by se L-39NG měl vydat v roce 2020.
>
 
27.02.2018

Podle IATA rostla nákladní doprava

(red), www.iata.org Podle IATA rostla nákladní doprava
Podle Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) letecká přeprava nákladů v roce 2017 rostla nejvíce od roku 2010 a to o devět procent. Přispěl k tomu zejména růst mezinárodního obchodu. V roce 2016 se poptávka zvýšila o 3,6 procenta.
>
 
26.02.2018

Poslední přistání "Velkého přeletu"

(red), www.museum-kunovice.cz Poslední přistání "Velkého přeletu"
Velký přelet se chystá na své poslední přistání, tedy na start posledního „přeskoku“ Tupolevu Tu-154M (OK-BYZ) do areálu Leteckého muzea v Kunovicích. „Naganský expres“ odstartuje svou poslední pozemní cestu v sobotu dne 3.března 2018 v 10,00 hodin.
>
 
25.02.2018

Společný prostor nad Afrikou

(red), https://au.int/en Společný prostor nad Afrikou
V Etiopii před několika dny skončilo zasedání Africké unie. Na něm se třiadvacet afrických států včetně Jihoafrické republiky, Nigérie a Keni dohodlo o vytvoření jednotného leteckého trhu. Tyto státy tak chtějí dosáhnout větší propojenosti, nižších cen letů a povzbudit růst svých ekonomik. A první fázi projektu oznámila Africká unie právě na závěr summitu Africká unie, která sdružuje 55 členských zemí. 
>
 
24.02.2018

Bell Helicopter už bude jen Bell

(red), www.bestcg.com Bell Helicopter už bude jen Bell
Společnost Bell Helicopter, dceřiná firma konsorcia Textron Inc. zkrátila svůj oficiální název, a bude používat už jen Bell. Také v té souvislosti společnost upravila své logo a upravená brandová strategie bude zaměřena na inovace a orientaci na zákaznickou zkušenost. Rebranding bude dokončen během příštího roku.
>
 
23.02.2018

Národní satelitní centrum SATCEN od července

(red), www.army.cz Národní satelitní centrum SATCEN od července
Vzhledem k dlouhodobým závazkům vůči Severoatlantické alianci v oblasti poskytování obrazového zpravodajství tzv.IMINT – Imagery Intelligence, vznikne v České republice centrum pro kosmický průzkum SATCEN ČR. Satelitní centrum bude vytvořeno k 1.července 2018 v rámci Vojenského zpravodajství a bude plnit úkoly jak pro zpravodajskou podporu české armády a velitelských struktur NATO, tak pro státní instituce a integrovaný záchranný systém například v případě živelných katastrof. Česká republika se tímto krokem zařadí mezi významné hráče v oblasti kosmického průzkumu nejen v Evropě, ale i ve světě.
>
 
22.02.2018

Balóny nad Prahou

(red), www.litigocommunications.cz Balóny nad Prahou
V březnu se nad Prahou objeví historicky největší formace horkovzdušných balónů. Město jich přeletí zřejmě více než dvacet. Smyslem akce je upozornit na dosavadní úspěchy českého balónového létání, vybrat peníze pro centrum pečující o postižené děti a také umožnit pilotům a posádkám balónů unikátní zážitek v podobě přeletu nad historickým centrem. 
>
 
21.02.2018

Změna termínu přistání "Naganského expresu" v muzeu

(red), www.museum-kunovice.cz Změna termínu přistání "Naganského expresu" v muzeu
Dokončení Velkého přeletu se nakonec neuskuteční v původně plánovaný termín přesunu letounu Tupolev TU-154M (OK-BYZ) "Naganský expres" 23. a 24.února 2018, ale je z technických důvodů posunut o týden na sobotu 3.března 2018. Termín už je podle kunovických muzejníků pevný a neměl by se měnit. 
>
 
20.02.2018

Bell V-280 Valor létá

(red), www.bestcg.com Bell V-280 Valor létá
Po 18. prosinci 2017, kdy konvertoplán V-280 absolvoval svůj první let, společnost Bell Helicopter oznámila, že Valor dosáhl dalšího milníku. Speciální tým V-280 a technici z Bell Helicopter úspěšně prověřili funkci otočných rotorů během 52 hodin provozu a více než osm hodin testovacích letů. V minulém měsíci byl letoun V-280 Valor schopný provést lety v nízké letové hladině nad zemským povrchem, vertikální vzlet i běžný start z přistávací plochy a manévry v nízké nadmořské výšce. 
>
 
19.02.2018

Letiště Praha podporuje české sportovce v Jižní Koreji

(red), www.prg.aero Letiště Praha podporuje české sportovce v Jižní Koreji
Cesta za zlatou medailí začíná mnohdy na letišti. Proto se také Letiště Václava Havla Praha připojilo k podpoře českých sportovců v Jižní Koreji a vytvořilo sérií tří virálních videí. Ta pracují s motivem letištních profesí. Fungují tedy také jako připomenutí práce letištního personálu, který zajišťuje provoz největšího letiště v České republice 24 hodin denně a 365 dní v roce. Také díky jejich úsilí mohlo Letiště Václava Havla Praha v loňském roce dosáhnout svého vlastního rekordu a odbavit bezmála 15,5 milionů cestujících.
>
 
18.02.2018

Poběda ve Varech

(red), www.airport-k-vary.cz, www.kr-karlovarsky.cz Poběda ve Varech
Jediná ruská nízkonákladová letecká společnost Pobeda (Poběda - Pobeda Airlines - Авиакомпания Победа), která je dceřinou společností Aeroflot, zahájil v sobotu 17. února 2018 provoz na své nové mezinárodní lince z Moskvy, a letiště Vnukovo, do Karlových Varů. A Karlovy Vary jsou tak první destinací této společnosti v České republice.
>
 
17.02.2018

Nejlepší rating pro Český Aeroholding

(red), www.cah.cz Nejlepší rating pro Český Aeroholding
Letecká společnost Eurowings vymyslela na své cestující hlasování o to, kam by měla vést další destinace. Hlasování o nové destinaci letecké společnosti Eurowings se také stalo atraktivní součástí sociálních sítí a nakonec hlasující určili, že letadla Eurowings budou mít novou destinaci v Mostaru v Bosně a Hercegovině.
>
 
16.02.2018

Výměna v Kábulu

(red), www.army.cz Výměna v Kábulu
Na začátku února tohoto roku se na Mezinárodním letišti Hámida Karzaje v Kábulu vystřídali čeští vojáci vzdušných jednotek Train Assist Advise Command (TAAC-Air), kteří jsou určeni k výcviku, asistenci, poradenství a velení. Jednalo se o výměnu velení 311. letky a příslušníků leteckého poradního týmu. Slavnostní předání velení 311. letky se uskutečnilo ve vojenské části kábulského letiště. Společně s českými vojáky zde působí příslušníci amerických, chorvatských, maďarských a slovenských vzdušných ozbrojených sil.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

24. března 2018 10:00-18:00

Akce Záložka Vyškov

Vyškov

Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností vyzkoušet odhoz záložního padáku na lanové dráze z parašutistického trenažéru, Letiště Vyškov, (paramotory@laacr.cz), www.laacr.cz

 
detail akce
PGL
 
24. března 2018 10:00-22:00

Mít křídla - X. ročník festivalu amatérských leteckých filmů

Dolní Dobrouč

Spolek přátel vzduchoplavby Letohrad a ORFilm pořádá amatérský filmový festival s leteckou tematikou „MÍT KŘÍDLA“ (poslední termín přihlášení je do 11. 3. 2018 pardpsv@seznam.cz, Dolní Dobrouč (kino), www.spvletohrad.cz, www.orfilm.eu

 
detail akce
film
 
24. - 25. března 2018

Balóny nad Prahou 2018 ODLOŽENO !!!

Praha

Fundraisingová akce Českého balónového svazu jejíž cílem je zvýšit povědomí o balónovém sportu a využít tuto akci k podpoře Dětského centra Paprsek (ODLOŽENO VZHLEDEM K NEPŘÍZNIVÉMU POČASÍ A POVĚTRNOSTNÍM PODMÍNKÁM - NOVÝ TERMÍN BUDE OZNÁMEN), Startoviště Praha (místo bude upřesněno podle počasí), www.balonynadprahou.cz

 
detail akce
balony
 
30. března - 1. dubna 2018

Raná Cup - Česká liga PGL 2018

Raná u Loun – svah
Česká liga paraglidingu 2018 - Ligový závod, FAI 2, Letiště Raná u Loun – svah, www.rana-paragliding.cz, www.ranskahora.cz, www.svazpg.cz, www.pgweb.cz
 
detail akce
soutěž - PGL
 
31. března - 2. dubna 2018

Velikonoční pohár

Benešov - Bystřice/Nesvačily

Soutěž v letecké akrobacii kluzáků třídy Basic, Sportsman, Letiště Benešov - Bystřice/Nesvačily, www.gac-ramert.eu, www.aecr.cz

 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama