Aktuality RSS

11.02.2017

Nový předseda v Ruzyni

(red), www.prg.aero Nový předseda v Ruzyni
Ve společnosti Letiště Praha, a. s., došlo ke změně stanov společnosti Letiště Praha, kterou se mění počet jejích členů ze současných tří na čtyři. Stávající tři členové představenstva zůstávají jeho součástí, nově byl valnou hromadou jmenován Václav Řehoř, dosavadní předseda představenstva Českého Aeroholdingu. Členové představenstva v novém složení zároveň zvolili Václava Řehoře předsedou a dosavadního předsedu Jiřího Krause místopředsedou představenstva. 
>
 
10.02.2017

Záložní vrtulník pro Olomouc

(red), www.zzsol.cz Záložní vrtulník pro Olomouc
Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje si vyjednala pro základnu Letecké záchranné služby Kryštof 09 u firmy ATE - Air – Transport Europe druhý záložní vrtulník. K dohodě došlo ve čtvrtek 9.února 2017 při návštěvě ředitele ZZS Olomouckého kraje na hlavní základně společnosti ATE a jejím sídle v Popradě. V příštím týdnu by měl tedy přiletět do Olomouce kompletně připravený vrtulník, včetně zástaveb k instalaci zdravotnického vybavení pro posádky.
>
 
10.02.2017

VVÚ se bude podílet na pandurech

(red), www.vvubrno.cz VVÚ se bude podílet na pandurech
Koncem ledna roku 2017 byla podepsána mezi Ministerstvem obrany České republiky a výrobním podnikem Tatra Defence Vehicle (TDV) smlouva na dodávku dvaceti speciálních kolových transportérů Pandur. Na vývoji speciálního vybavení pro nové pandury se podílí i brněnský státní Vojenský výzkumný ústav (VVÚ). Pro výrobu velitelsko-štábních a spojovacích pandurů bude VVÚ dodávat nasmlouvané služby a zařízení, konkrétně půjde o přídavnou balistickou ochranu, systém detekce BCHL, a systémy utajovaného přenosu dat. Podílí se také na dodávce sedaček osádky a  modulárních maskovacích souprav. 
>
 
09.02.2017

Moody´s hodnotil Český Aeroholding

(red), www.cah.cz Moody´s hodnotil Český Aeroholding
Renomovaná agentura Moody´s Investors Service zvýšila rating Českého Aeroholdingu o jeden stupeň na A1 se stabilním výhledem z dosavadního A2 s pozitivním výhledem. Rozhodnutí agentury je výsledkem naplněného závazku společnosti zavést uvážlivou finanční politiku, úspěšně naplňovat strategii a vytvořit stabilní klientskou základnu u dceřiných společností. Český Aeroholding se díky změně ratingu stal jedinou nebankovní obchodní společností hodnocenou nejvyšším možným ratingem v dané zemi, tedy stejným jako stát Česká republika.
>
 
08.02.2017

Projekt Remobil

(red), www.mocr.cz Projekt Remobil
Celkem čtrnáct státních podniků a příspěvkových organizací Ministerstva obrany se připojilo k projektu Remobil pořádaného ve prospěch Jedličkova ústavu a škol pod heslem „Nehoď mobil vedle, podpoř žáky z Jedle.“ Státní podniky a příspěvkové organizace ministerstva obrany podporují Jedličkův ústav Remobilem (www.remobil.cz). Do zapečetěného boxu je možné vhazovat mobilní telefony, do otevřeného, který je vždy umístěn hned vedle, je možno vhazovat i ostatní příslušenství jako nabíječky, kabely, baterie, kalkulačky, tablety a další drobná zařízení.
>
 
07.02.2017

Německo nabízí Česku sdílení vojenských letadel

www.e15.cz Německo nabízí Česku sdílení vojenských letadel
Německo jedná s několika státy včetně České republiky o společném využívání většího počtu z třinácti vojenských dopravních letadel Airbus A400M, která chtěl původně Berlín prodat. Ve svém úterním vydání to napsal list Süddeutsche Zeitung. Plán má německé armádě umožnit, aby mohla dál letadla využívat. Více čtěte v E15: Německo nabízí Česku sdílení vojenských letadel.
>
 
07.02.2017

Farming by Satellite Prize

(red), www.czechspaceportal.cz Farming by Satellite Prize
Český tým TTT Solutions z Univerzity Palackého v Olomouci získal prastižní ocenění na veletrhu v Berlíně. Na mezinárodním agroprůmyslovém veletrhu Zelený týden v Berlíně na konci ledna roku 2017 bylo rozhodnuto o vítězi třetího ročníku ceny propagující nové nápady pro využití družicových technologií v zemědělství nazvané Farming by Satellite Prize. V rámci soutěže se na druhém místě umístil český TTT Solutions, který uspěl s projektem na zjišťování typu a vyhodnocování stavu zemedělských plodin s přesahem ke kontrole vyplácení dotací pro zemědělce (CDES), využívající data družice Sentinel-2 evropského programu pro dálkový průzkum Země Copernicus.
>
 
06.02.2017

Přes Atény do Newarku

(red), www.bestcg.com Přes Atény do Newarku
Letecká společnost Emirates zavádí 12. března 2017 celoroční letové služby mezi Spojenými státy a Řeckem. Denní linka z Dubaje na mezinárodní letiště Newark Liberty v New Yorku s přistáním v Aténách doplní čtyři stávající lety mezi Dubají a newyorským letištěm JFK. 
>
 
05.02.2017

S koncem ledna úplně rozpuštěný a vypuštěný…

text, foto: (jjk) S koncem ledna úplně rozpuštěný a vypuštěný…
Sice to zní jako název jednoho populárního filmu z doby Rakouska – Uherska z pera Jaroslava Cimrmana (a Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka) na motivy divadelní hry „Vražda v salonním coupé“, ale spíš je to takový epilog. Vlastně to v těchto dnech znamená poslední sbohem a po čtvrtstoletí definitivní ukončení činnosti jedné letecké firmy zabývající se leteckou záchrannou službou. Tato společnost sice ukončila oficiálně činnost poslední den roku 2016, ale flotila se rozplynula postupně v průběhu měsíce ledna roku 2017. A jakoby symbolicky poslední stroje, s posledním lednovým dnem.     
>
 
05.02.2017

Doručování zboží drony je jen marketingový tah, Amazon má smůlu, říká Semetkovský

www.e15.cz Doručování zboží drony je jen marketingový tah, Amazon má smůlu, říká Semetkovský
V současnosti si legislativu bezpilotního létání stanovuje každá země individuálně, v horizontu několika let ovšem dojde ke sjednocení pravidel. Rusko, Čína, USA i většina evropských zemí včetně České republiky společně vytváří organizaci JARUS RPAS, budoucí certifikační autoritu pro členské státy. Mělo by dojít ke zpřísnění požadavků na piloty? A proč je avizovaná snaha obchodních řetězců doručovat zboží pomocí dronů jen marketingový tah? Více čtěte v E15: Doručování zboží drony je jen marketingový tah, Amazon má smůlu, říká Semetkovský.
>
 
04.02.2017

Olomoucká nejistota trvá

(red), www.kr-olomoucky.cz Olomoucká nejistota trvá
Už nějaký čas se řeší problém s heliportem olomoucké základny letecké záchranné služby, který ohrožuje plánovaná bytová zástavba v okolí. Po té, co antimonopolní úřad prověřuje tendr (resp. čeká na odborný posudek) na provozovatele letecké záchranky v Olomouci, hrozí navíc, že se celá základna bude muset odstěhovat jinam, protože plánovaná okolní zástavba může ohrozit, nebo úplně znemožnit provoz vrtulníků na Tabulovém vrchu. 
>
 
04.02.2017

Aplikace #Záchranka úspěšně pokračuje

(red), www.zachrankaapp.cz Aplikace #Záchranka úspěšně pokračuje
Od svého vzniku před deseti měsíci aplikace #Záchranka už pomohla více než pěti a půl tisícům lidí, kteří se ocitli v nějaké nouzi. Aplikace totiž díky lokalizaci GPS zkrátí dobu příjezdu záchranné služby a dokáže pomoci i těm, kteří z nějakého důvodu nemohou komunikovat. V tomto roce se chystá řada novinek včetně rozšíření aplikace i na sousední Rakousko a s možností využívat aplikaci i lidmi, kteří nemají tzv. chytrý telefon.
>
 
03.02.2017

Národní kolo výtvarné soutěže FAI Young Artists Contest

(red), www.aecr.cz Národní kolo výtvarné soutěže FAI Young Artists Contest
FAI Young Artists Contest je mezinárodní soutěž mezi členskými státy Mezinárodní letecké federace, kterých je v současné době přes 70. Soutěže se mohou zúčastnit děti a mládež ve věku 6 až 18 let. Vybraná komise Aeroklubu České republiky vybere celkem 9 kreseb, které následně odešle do Švýcarského Lausanne, kde 1.dubna vypukne velké finále mezi malbami dětí z celého světa. Letošní téma výtvarné soutěže je: „Nad oblaky.“
>
 
02.02.2017

Slabší rok v Olšových Vratech

(red), www.airport-k-vary.cz Slabší rok v Olšových Vratech
V těchto dnech byly zveřejněny statistiky provozu karlovarského letiště, které se po letech růstu v poslední době potýká s odlivem klientely. Poněkud se nevyplatilo jednostranné zaměření na východní trhy a tak dochází postupně ke změně obchodní strategie. Počet odbavených cestujících na letišti v Karlových Varech v roce 2016 poklesl oproti předcházejícímu roku o 41,5 procent, což bylo způsobeno pokračujícím nižším zájmem o návštěvu regionu ze strany ruské klientely a nabídkou letenek za výrazně nižší ceny na linkách z Moskvy a Petrohradu do Prahy.  
>
 
01.02.2017

ČSA od léta do Malmö

(red), www.csa.cz ČSA od léta do Malmö
České aerolinie postupně prozrazují své plány na letní sezonu a tak oznámily, že rozšiřují letový řád o novou pravidelnou linku mezi Prahou a Malmö. Provoz na ní zahájí 28. března 2017. Společnost v příští letní sezóně přidá nové lety také na linkách do Stockholmu, na které nabídne denní spojení, a do Göteborgu, kam zamíří letadla ČSA až dvakrát denně.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

17. - 25. června 2017

3. Oblet republiky

Karlovy Vary – Hory (& Česká republika)

Letecký spolek Hory pořádá další setkání větroplachů směrem od Karlových Varů na okruh kolem České republiky (Erpužice, Staňkov, Strakonice, Kramolín, J.Hradec, Znojmo, Kraví Hora, Přerov, Slušovice, Zábřeh, Dětřichov, Letovice, Ústí n.Orlicí, Chvojenec, Vrchlabí, Všeň, Ústí n.Labem, Charvátce, Žatec, Hory), start letiště Letiště Karlovy Vary - Hory (a další), www.lsh.websnadno.cz

 
detail akce
slet
 
22. - 24. června 2017

Mistrovství ČR 2017 v letecké rally

Rakovník

Mistrovství České republiky v letecké rally motorových letounů, Letiště Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.aecr.cz, www.flynavigation.eu

 
detail akce
soutěž – rally
 
22. - 25. června 2017

XV. Bělské balónové hemžení 2017

Bělá pod Bezdězem

Tradiční akce Balloon Clubu Bílá Hlína v Bělé pod Bezdězem se zajímavými soutěžemi, balonovou poštou atp., Startoviště Bělá pod Bezdězem – hřiště U háječku, www.bcbh.cz

 
detail akce
balony
 
24. června 2017 09:00-19:00

Den otevřených dveří letiště Luhačovice

Luhačovice - Biskupice
Po několikaletém úsilí se Aeroklubu Holešov (dnes Luhačovice) podařilo postavit nové letiště a uspořádat první Den otevřených dveří; přilétnuvší by si měli zarezervovat místo na stojánce na e-mail: aeroklubluhacovice@gmail.com (typ letadla, čas příletu a odletu), Letiště Luhačovice – Biskupice, Facebook AK Luhačovice, www.luhacovice.cz/3692a-den-otevrenych-dveri-letiste-luhacovice
 
detail akce
společenská akce
 
24. - 25. června 2017

100 let 1. vojenského letiště

Cheb - Horní Dvory

Největší letecká událost roku 2017. Oslava 100 let 1. vojenského letiště pod záštitou ministra obrany ČR, Letiště Cheb – Horní Dvory, www.letistecheb.cz, www.ulc.ngi.cz

 
detail akce
letecký den
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

ap ap
jus jus

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama