Aktuality RSS

13.11.2016

VTÚ a konference

(red), www.vtusp.cz VTÚ a konference
V pražském hotelu President se konala v pátek 11. listopadu 2016 konference, s tématikou obranného průmyslu. Klíčovým námětem byla připravenost obranného průmyslu České republiky na aktuální bezpečnostní rizika a následné odborné panely – aktuální bezpečnostní rizika a naše připravenost jim čelit z hlediska teritoriálního uskupení, dále koaliční závazky v rámci NATO, bezpečnostní strategie ČR, využití a příležitosti domácího průmyslu, versus vyzbrojování armády, potenciální hrozby a elektronická válka.
>
 
12.11.2016

Malý italský pošťák na záskoku....

text, foto: (jjk) Malý italský pošťák na záskoku....

Čas od času, někdy pravidelněji, jindy občasněji, se u nás objevuje nějaký letoun společnosti, kterou kdysi zakládal Carlo Pedersoli, neboli Bud Spencer, a která dnes patří italské poště, respektive tamnímu ministerstvu financí. Obvyklým žlutobílým pošťáckým návštěvníkem bývá letoun Boeing 737, ale na konci října se tu několik dní prolétával nejmenší zástupce pošťácké flotily Mistral Air ATR 72. Nu odpověď je jednoduchá, Českým aeroliniím na tři dny vypomohla jedním strojem společnost, kterou kdysi zakládal Bud Spencer, respektive Carlo Pedersoli. Na krátkých regionálních tratích ČSA ve dnech 27. až 29.října 2016 vypomohl letoun ATR 72-500 (72-212A) I-ADLW Mistral Air.

>
 
12.11.2016

Druhá třetina Štefánika v dešti

text, foto: (jjk) Druhá třetina Štefánika v dešti
Takzvaná vládní letka, která je v České republice spravována armádou už jistou obměnou prošla, ale ve východní části někdejšího Československa, na Slovensku, nejenže zůstala vládní letka pod Ministerstvem vnitra, ale k modernizaci  letky se tam šlo jinou cestou. Už začátkem června jsem si představili první letoun s portrétem Milana Rastislava Štefánika na „ocase“ (viz. V nových dresech už i u sousedů), který vyjel z ostravské lakovny. Ale vzhledem k tomu, že slovenský prezident velmi cestuje, byla jen otázkou času, kdy se oba typoví zástupci vládní letky představí v Praze. Zatím co, Airbus se v Praze zjevil už v červnu, Fokker přiletěl až tento týden v poněkud vlhkém počasí. 
>
 
12.11.2016

Tři čtvrtiny roku na Ruzyni

(red), www.prg.aero Tři čtvrtiny roku na  Ruzyni
Tři čtvrtiny roku 2016 se statisticky zdá jako úspěšný pro pražské ruzyňské letiště. Výkony za první tři čtvrtletí roku 2016 tak potvrdily růstu zájmu o leteckou přepravu i o Prahu. Za prvních devět měsíců roku 2016 odbavilo Letiště Václava Havla Praha celkem 9 885 237 cestujících, zatímco za stejné období roku 2015 to bylo o 646 tisíc méně.
>
 
11.11.2016

Den válečných veteránů na Žižkově

(red), www.vhu.cz Den válečných veteránů na Žižkově
Den válečných veteránů se uskuteční v Armádním muzeu Žižkov v pátek 11. listopadu 2016, kdy si zároveň připomínáme 98. výročí ukončení první světové války. Pro návštěvníky je připraven bohatý program, představí se i četné vojenské kluby a k vidění bude těžká technika. Den válečných veteránů začíná v 11,00 hodin dopoledne a program bude probíhat až do 21,00 hodin večer.
>
 
10.11.2016

Další aktivity v Pardubicích

(red), www.airport-pardubice.cz Další aktivity v Pardubicích
Na pardubickém letišti se kromě létání a leteckého provozu dá využít prostor i k jiným aktivitám. A tak vedle pronájmu prostor mezinárodního letiště, například pro reklamu, nabízí své prostory k využití filmařům a fotografům. A tak se pardubické letiště například dalo před časem využít i jako prostor k focení kamionové pardubické společnosti, ale samozřejmě se může stát, že letiště v budoucnu využijí i filmoví producenti.
>
 
09.11.2016

Výzva pro pořadatele Navigačního Poháru Petra Tučka 2017

(red), www.laacr.cz Výzva pro pořadatele Navigačního Poháru Petra Tučka 2017
Sportovní komise Svazu UL hledá jednotlivé pořadatele deseti kol Navigačního Poháru Petra Tučka pro rok 2017. Formát soutěží a pomoc pořadateli od Svazu UL jsou stejné, jako v roce 2016. Na každé soutěži budou vyhlašovány obě  kategorie a to  rekreační a sportovní (jednomístné a dvoumístné). Termín první soutěže je  v neděli 23.4.2017  a předchází jí v sobotu 22.4. 2017 již tradiční seminář ul. navigačního létání, který je určen pro širokou leteckou veřejnost, nejen pro držitele ul. pilotního průkazu. Seminář  i první soutěžní kolo bude na letišti v Havlíčkově Brodě. Termín další soutěže je 6.5.2017 a další pak téměř vždy se čtrnáctidenním odstupem. Víkendy mezi tím jsou rezervní pro případ přesunutí soutěže pro špatné počasí.
>
 
08.11.2016

Z Londýna do New Orleans za jazzem

(red), www.britishairways.com Z Londýna do New Orleans za jazzem
Letecká společnost British Airways zahájí od jara provoz své pětadvacáté přímé linky z Londýna na severoamerický kontinent. Novou dálkovou destinací leteckého dopravce se stane New Orleans ve státě Louisiana. Půjde o jediné přímé letecké spojení mezi Evropou a tímto městem na jihu Spojených států. Linku budou moci využít také čeští cestující a to díky ideálně navazujícím letům z Prahy, kam British Airways létají až pětkrát denně.
>
 
07.11.2016

Nový Albatros půjde do Pardubic

(red), www.aero.cz Nový Albatros půjde do Pardubic

Firma Aero Vodochody Aerospace před časem představila modernizovaný letoun Aero L-39NG, tedy novou modifikaci osvědčeného letounu L-39 Albatros. A nový velitel vzdušných sil Armády České republiky, generálmajor Jaromír Šebesta, při nedávné návštěvě Aera Vodochody se vyjádřil, že vojenské letectvo má zájem o to, aby se prvním zákazníkem pro letouny L-39NG stalo Centrum leteckého výcviku v Pardubicích. 

>
 
06.11.2016

…. on totiž neví, co se blíží z Islandu

text: (jjk), foto: VHŠ …. on totiž neví, co se blíží z Islandu
Kdysi spisovatel Pavel Bošek vyprávěl, že má rád hlasatele počasí. A jeho největším oblíbencem byl doktor věd přírodních Vladimír Seifert z Českého hydrometeorologického ústavu. Pavel Bošek také vysvětloval, proč se pan doktor Seifert stálé při předpovědi počasí tváří tak smutně. Protože neví co se blíží z Islandu. My, ale víme co se blíží z Islandu a věděli jsme co se blíží z Islandu i v pátek 4.listopadu 2016. V rámci návratu českého vojenského kontingentu Air Policing z Islandu se na pražském ruzyňském letišti zase po nějakém čase zjevil letoun Antonov An-124-100 Ruslan.   
>
 
06.11.2016

Přelet neskončil, přelet trvá…

(red), www.museum-kunovice.cz Přelet neskončil, přelet trvá…
Velký přelet neskončil, Velký přelet trvá. A nadešla poslední etapa Velkého přeletu, která by se dala nazvat „Akce Bumerang“. V noci z pondělka 7.listopadu na úterý 8.listopadu 2016 přepraví kunovičtí muzejníci z letiště Praha - Kbely do Kunovic zbývající součásti letounu Tupolev Tu-154M "Naganský expres", konkrétně vodorovnou i svislou ocasní plochu, jedno z křídel, sání středního motoru a mechanizaci křídel. 
>
 
06.11.2016

Advanced Turboprop v České republice

(red), www.geaviation.cz Advanced Turboprop v České republice

V roce 2008 vstoupila společnost General Electric Company do firmy Walter Engines (dříve Walter Motors a.s., Motorlet s.p., Walter a.s.) a vznikla společnost GE Aviation Czech. Letecká továrna, která se z Jinonic přestěhovala do Letňan, modernizovala osvědčené motory Walter M601 a vznikl nejen nový motor H80, ale i odvozené verze H75 a H85.

>
 
05.11.2016

Hvězdičky na fotbale

text, foto: (jjk) Hvězdičky na fotbale
Čas od času se v souvislosti s nějakým fotbalovým utkáním objeví u nás něco zajímavého. Bylo to tak třeba před dvěma roky v souvislostí návštěvy islandských fotbalistů (viz. Když přiletěli fotbalisti). A tak čas od času přiletí něco zajímavého, co do České republiky běžně nelétá. A ačkoli izraelská letecká společnost navštěvuje Prahu pravidelně, fotbalisty a fanoušky klubu Hapoelem Beer Sheva tento týden přivezly dva letouny společnosti Israir Airlines, která není až tak běžným návštěvníkem našich letišť.  
>
 
05.11.2016

Podzimní MCC/JOC

(red), www.catc.cz Podzimní MCC/JOC
Je podzim a blíží se tak termín kurzů MCC/JOC. Kurzy součinnosti vícečlenné posádky a Jet Orientation v CATC jsou v plném proudu, další běh vyhlašuje Czech Aviation Training Centre na listopad. Kurz MCC/JOC je nabízen ve všech variantách: kurz součinnosti vícečlenné posádky MCC (Multi-Crew Cooperation), Jet Orientation Course (JOC) a ekonomicky výhodnou kombinaci MCC/JOC.
>
 
04.11.2016

Na Ruzyni přibyli cestující

(red), www.prg.aero Na Ruzyni přibyli cestující
Výkony za první tři čtvrtletí roku 2016 na pražském ruzyňském letišti potvrzují trend růstu zájmu o leteckou přepravu i o Prahu. Za prvních devět měsíců roku 2016 odbavilo ruzyňské mezinárodní letiště 9 885 237 cestujících, zatímco za stejné období roku 2015 to bylo o 646 tisíc méně.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

22. března 2017 16:00-18:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město

Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz

 
detail akce
společenská akce
 
24. - 26. března 2017

10er Speedstar 2017

Klatovy - Chaloupky

Klatovy Mai Boogie 1 Pink Skyvan, Soutěž desetičlenných formací v parašutismu, Letiště Klatovy - Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
25. - 26. března 2017

Akce „U“

Kunovice - Uherské Hradiště

Jarní dobrovolnická úklidová akce v Leteckém muzeu v Kunovicích, Letiště Kunovice - Uherské Hradiště, www.museum-kunovice.cz, www.lkku.cz

 
detail akce
společenská akce
 
25. března 2017 10:00-18:00

Akce Záložka Vyškov

Vyškov

Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností vyzkoušet odhoz záložního padáku na lanové dráze z parašutistického trenažéru, Letiště Vyškov, www.paramotors.cz, www.laacr.cz

 
detail akce
PGL
 
25. března 2017 11:00-21:00

Dynamic Tour – Indoor v Hurricane Factory Praha

Praha - Letňany (Skydive arena)

Parašutistická soutěž ETL Indoor ve větrném tunelu, HF Arena Praha – Letňany, www.skydivearena.cz (jan.klapka@parashop.cz), www.hurricanefactory.com

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama