Aktuality RSS

03.09.2017

Dostupnost letišť

(red), www.goeuro.com Dostupnost letišť
Společnost GoEuro, která umožňuje vyhledávání a rezervaci vlaků, autobusů a letenek po celé Evropě, zanalyzovala hlavní evropská letiště. Výsledkem je srovnání letišť s nejsnadnější dopravní dostupností do centra města. Levné letenky se mohou prodražit kvůli vysokým nákladům na dopravu z letiště do centra města. Cenovým rekordmanem je švédský Stockholm a absolutním vítězem je letiště v Nice s překvapivě levnou a rychlou dopravou.
>
 
02.09.2017

A380 po deseti letech do bazaru

text, foto: (jjk), foto: J.T. A380 po deseti letech do bazaru
Asi by těžko někoho napadlo, že už začnou dvoupatrové stroje Airbus A380 chodit do důchodu. Tedy ne přímo do důchodu, ale spíš do bazaru. Že už budou společnosti, které začnou v rámci obnovy letadlového parku letouny A380 vyřazovat z flotily, a naopak jiné společnosti začnou tyto dvoupatrové otesánky, tak říkajíc z druhé ruky sehnané, zařazovat do své flotily. Nu ano, v těchto týdnech a měsících společnost Singapore Airlines vyřazuje tyto letouny ze své flotily, aby je nahradila nově vyrobenými, a naopak dva stroje tohoto asijského dopravce zařazuje do svého letadlového parku portugalská charterová společnost Hi Fly. 
>
 
02.09.2017

Air China je oficiálním partnerem Olympiády 2022

(red), www.126.com Air China je oficiálním partnerem Olympiády 2022
Letecká společnost Air China Limited se v srpnu 2017 stala oficiálním partnerem Pekingského organizačního výboru pro olympijské a paralympijské zimní hry v roce 2022 ("Peking 2022"). Primátor Pekingu Chen Jining, Zhang Jiandong, náměstek primátora Pekingu, místopředseda výboru Peking 2022 a prezident společnosti Air China Limited pan Song Zhiyong podepsali dohodu o partnerství.
>
 
01.09.2017

Výběr místa u ČSA

(red), www.csa.cz Výběr místa u ČSA

České aerolinie rozšířily stávající službu „Výběr místa“ o nové atributy. Cestující ve třídě Economy mají díky tomu nově možnost vybírat si své sedadlo současně s rezervací letenky, libovolně ze všech neobsazených sedadel a bez ohledu či omezení na cenový balíček. Cestující tak mají možnost se při rezervaci letenky rozhodnout, jestli si zakoupí preferované sedadlo v předních řadách či u nouzových východů nebo si vyberou z ostatních volných míst. 

>
 
31.08.2017

Ale je stále mladá i v sedmdesáti

text, foto: (jjk) Ale je stále mladá i v sedmdesáti
Dodnes je možné na našich letištích (ale i po celé Evropě a Asii, Africe, obou amerických kontinentech a i sporadicky v Austrálii) potkávat objemný dvouplošník, s charakteristickým brumlavým zvukem hvězdicového motoru, kterému se říká „Andula“, „Andulka“, „Anča“, a všelijak podobně, a přitom jde o téměř nezničitelný stroj Olega Konstantinoviče Antonova, který překonal všechna očekávání svého tvůrce, protože 31.srpna 1947 už oslavil sedmdesáté narozeniny. A jak se zdá, nejen, že se nechystá, i přes pokročilý věk, do důchodu, ale vznikají i nové modifikované a modernizující verze…    
>
 
31.08.2017

Wizz Air končí nečekaně v Brně

(red), www.kr‑jihomoravsky.cz, www.brno-airport.cz Wizz Air končí nečekaně v Brně
Dne 28.října 2017 letecká společnost Wizz Air ukončí poněkud nečekaně provoz pravidelné linky mezi Brnem a nizozemským Eindhovenem. Poslední odlet do Eindhovenu z brněnského letiště je tedy naplánován na 28.října 2017, tedy po šesti letech provozu. Spojení mezi Nizozemím a Brnem fungovalo od roku 2011, ale přesný důvod, proč se rozhodl provoz linky dopravce ukončit, dopravce nesdělil.
>
 
30.08.2017

Budoucnost letecké dopravy? Čekejme automatické kontroly i větší zpoždění, říká analytik

www.e15.cz Budoucnost letecké dopravy? Čekejme automatické kontroly i větší zpoždění, říká analytik
O letecké dopravě se často hovoří jako o té vůbec nejbezpečnější. A jsou to právě bezpečnostní aspekty, které budou podle odborníka na letectví Petra Kováče z poradenské společnosti C-CorpFin shodně provázet veškeré inovace v letecké dopravě. Ne všechny změny v odvětví ale mohou být cestujícím příjemné. Ti by se prý měli připravit na sofistikovanější pasové kontroly i častější zpoždění letů. Více čtěte v E15: Budoucnost letecké dopravy? Čekejme automatické kontroly i větší zpoždění, říká analytik.
>
 
29.08.2017

Airbus Helicopters a IAR prodloužili strategické partnerství

(red), www.accpr.cz Airbus Helicopters a IAR prodloužili strategické partnerství
Airbus Helicopters a rumunská firma IAR potvrdily strategické partnerství o výrobě vrtulníku H215M prodloužením dohody na patnáct let. Airbus Helicopters a IAR, se rozhodly rozšířit spolupráci týkající se víceúčelových vrtulníků H125M. IAR se podle nové dohody stane předním smluvním partnerem H125M pro jakoukoli budoucí objednávku ze strany rumunského ministerstva obrany na obměnu stárnoucího parku. Dohoda, původně pětiletá, byla prodloužena na patnáct let.
>
 
28.08.2017

ČSA se zlepšily

(red), www.prg.aero ČSA se zlepšily
České aerolinie v prvním pololetí přepravily o téměř dva a dvacet procent více cestujících než loni při průměrné obsazenosti jednaosmdesát procent. Za prvních šest měsíců letošního roku přepravily České aerolinie na svých pravidelných linkách celkem 1,174 milionu cestujících. Meziročně se jedná o zlepšení o zmíněných bezmála dva a dvacet procent, když ve stejném období roku 2016 přepravily 963 tisíc pasažérů. ČSA se také dařilo více naplňovat letadla. Průměrná obsazenost za první pololetí dosáhla meziročně o výsledek lepší o jedenáct procentních bodů.
>
 
27.08.2017

Několik sluncí vycházelo, když jedno právě zapadalo…

text: (jjk), foto: M.J. Několik sluncí vycházelo, když jedno právě zapadalo…
Odpoledne, když už se srpnové slunce už sklánělo pomalu k západu, se několik jiných sluncí pomalu vznášelo nad siluetami starobylého města, kde dle pověsti před tisíciletím moravský kníže Otta II. zvítězil nad českým knížetem Břetislavem. Nad městem uzavřeným mezi rybníky a historické brány se vznášelo několik žlutých balónů během, už jednadvacáté fiesty. Balóny se vznášely nad Telčí ve dnech 24. do 27. srpna 2017 po startech z náměstí Zachariáše z Hradce, zámeckého parku, nebo od Roštejnského rybníka.
>
 
27.08.2017

Další žlutomodrý den

text: (jjk), foto: Milan Horys Další žlutomodrý den
Další ročník leteckého dne v Chrudimi proběhl 26.srpna 2017. Ten den pořádali vojáci z 43. výsadkového praporu Chrudim charitativní běh ve prospěch Vojenského fondu solidarity a zároveň ten den proběhl na chrudimské vojenské základně Den otevřených dveří při příležitosti 70. výročí výsadkového vojska a na letišti tak zvaný Žlutomodrý letecký den Berry.
>
 
27.08.2017

Wizz Air mrazí na 48 hodin

(red), www.wizzair.com Wizz Air mrazí na 48 hodin
Letecká společnost Wizz Air uvedla do provozu službu Fare Lock, která cestujícím umožní zajistit cenu zvolené letenky i s balíčkem vybraných služeb na 48 hodin což znamená, že si cestující této společnosti mohou pojistit nejvýhodnější nákup letenek. Služba, která umožní cestujícím „zmrazit“ si cenu letenku po dobu osmačtyřicet  hodin za poplatek osmdesát korun na hodinu.
>
 
26.08.2017

Prověrka základen

(red), www.acr.army.cz Prověrka základen

V první polovině tohoto roku provedli zástupci aliančního velitelství vzdušných sil z německého Ramsteinu (HQ AIRCOM) inspekci stavu alianční infrastruktury pořízené prostřednictvím programu bezpečnostních investic NATO (NSIP) na leteckých základnách Čáslav a Náměšť nad Oslavou.

>
 
25.08.2017

Czech Airlines Technics a Transavia

(red), www.csatechnics.com Czech Airlines Technics a Transavia

Czech Airlines Technics (CSAT), dceřiná společnost Českého Aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby letadel, uzavřela novou smlouvu na těžkou údržbu s leteckou společností Transavia. Smlouva je uzavřena na pět let, a to do srpna 2022. CSAT tak bude exkluzivním poskytovatelem údržby pro letadla typu Boeing 737NG.

>
 
24.08.2017

Odradí investory? Německé úřady kladou případnému prodeji Air Berlin několik překážek

www.e15.cz Odradí investory? Německé úřady kladou případnému prodeji Air Berlin několik překážek
Případnému odkoupení insolventních aerolinií Air Berlin klade nové překážky německá vláda. Náměstek ministra hospodářství Matthias Machnig uvedl, že prodej kompletní letecké společnosti není možný. Šéf německé antimonopolní komise navíc varoval, že pokud by se majitelem Air Berlin stala společnost Lufthansa, na velkém množství vnistrostátních linek by prý došlo k omezení konkurence. Více čtěte v E15: Odradí investory? Německé úřady kladou případnému prodeji Air Berlin několik překážek.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

20. ledna 2018 10:00-14:00

Otevřený slet combatů 310 sq.

Praha 5 Zličín (Sobínka)

Přátelský souboj 310. stíhací je skupiny RC modelářů z letiště Sobínka, Modelářské letiště Sobínka Praha 5 Zličín, www.310sq.cz, www.sobinka.eu

 
detail akce
letecké modelářství
 
24. ledna 2018 16:00-19:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město
Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz
 
detail akce
společenská akce
 
7. února 2018 16:00-19:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město
Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz
 
detail akce
společenská akce
 
10. února 2018 19:30-23:59

XXVII. reprezentační letecký ples

Praha 1 (Palác Lucerna)

Český svaz letectví z.s., společnost Aviatik s.r.o., ve spolupráci s Velitelstvím vzdušných sil AČR, LAA ČR, AeČR pořádají tradiční reprezentační letecký ples, hraje Orchestr Karla Vlacha, Praha 1 Nové město, Palác Lucerna, www.aviatik.cz, www.ticketpro.cz

 
detail akce
společenská akce
 
10. února 2018 20:00-23:59

VII.Letecký ples

Rakovník

Letecký ples Aeroklubu Rakovník s vystoupením nejen modelářů, hraje Ideal Band, průvodním slovem Marcely Škábové a tancem a ve stylu filmu Pomáda, Kulturní centrum Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.kulturnicentrum.cz

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama