Aktuality RSS

24.06.2017

Design-1 a Emirates SkyCargo

(red), www.bestcg.com Design-1 a Emirates SkyCargo

Nákladní divize společnosti Emirates, Emirates SkyCargo, přepravila do Francie první vůz, který byl kompletně navržen a vyroben ve Spojených arabských emirátech. Vůz bude vystaven během prestižního vytrvalostního závodu “24 hodin Le Mans”. Design-1 je sportovní vozidlo, které bylo navrženo a vyrobeno výlučně ve Spojených arabských emirátech, v automobilce Jannarelly Automotive ve spolupráci s Equation Composites LLC – první společností, jež v zemi získala licenci na výrobu automobilů. 

>
 
23.06.2017

Osmdesáté narozeniny letiště České Budějovice

(red), www.airport-cb.cz Osmdesáté narozeniny letiště České Budějovice

V sobotu 24. června 2017 se po dvou letech opět pro veřejnost otevřou brány Letiště České Budějovice. Stane se tak téměř na den stejně, ale o 80 let později, kdy naši předci slavili zahájení provozu letiště u Českých Budějovic. To se událo 27.června 1937, kdy byl uspořádán letecký den konaný u příležitosti oficiálního otevření letiště. A současní provozovatelé letiště by rádi narozeninový den oslavili spolu se svými příznivci, přáteli a fanoušky. 

>
 
22.06.2017

Condor do USA

(red), www.condor.com Condor do USA
Německá letecká společnost Condor od května tohoto roku rozšířila své aktivity o první let z Frankfurtu do San Diega v americkém státě Kalifornie a tyto nové přímé letní spoje této letecké společnosti do San Diega, New Orleans a Pittsburghu rozšiřují síť operovaných měst v severní Americe na šestnáct destinací.
>
 
21.06.2017

Patnáctý ročník Bělského balónové hemžení začíná

(red), www.bcbh.cz Patnáctý ročník Bělského balónové hemžení začíná
Ve čtvrtek 22.června 2017 začíná patnáctý ročník Bělského balónové hemžení, který pořádá Balloon Club Bílá Hlína ve spolupráci s Městem Bělá pod Bezdězem. Tradiční červnová akce balonářů probíhá v okolí Bělé pod Bezdězem a hradu Bezděz a to v termínu 22.-25.června 2017. 
>
 
20.06.2017

Úspěch ostravské věže

(red), www.rlp.cz Úspěch ostravské věže
Tři prestižní ceny získal státní podnik Řízení letového provozu České republiky za úspěšnou realizaci nového provozního střediska a řídicí věže na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě. První cenou je „Dopravní stavba roku 2016“, druhou „Cena Development News“ a třetí je čestné uznání v soutěži „Stavba Moravskoslezského kraje za rok 2016“. Ve všech případech odborné poroty ocenily zejména technické, technologické a architektonické provedení této ojedinělé stavby se zřetelem na vytvoření specifického vnitřního prostoru.
>
 
19.06.2017

My Emirates Pass

(red), www.bestcg.com My Emirates Pass
Cestující společnosti Emirates si mohou v létě užít Dubaje více, a to díky My Emirates Pass, palubní vstupence Emirates, která umožní získat nabídky a slevy po celém městě. Obyčejná palubní vstupenka se tak promění v exkluzivní členskou kartu. Všichni, kdo v termínu 1. června až 31. srpna 2017 letí do Dubaje nebo přes Dubaj, mohou využít širokou škálu speciálních nabídek na nejznámějších místech Dubaje.
>
 
18.06.2017

Když jsme táhli k Jaroměři, ať si nám to kdo chce věří …

text: (jjk), foto Václav Kudela Když jsme táhli k Jaroměři, ať si nám to kdo chce věří …
… zašli jsme si k starý Káčé na večeři. Písnička s tímto textem, který je značně obhroublý, byl svého času velmi oblíbenou písní Josefa Švejka. Tedy sám se chlubil tím, že umí „,Kde domov můj“, „Jenerál Windischgrätz a vojenští páni od východu slunce vojnu započali“, nebo „Zachovej nám, Hospodine“, „Tisíckrát pozdravujeme Tebe...“ a právě „Když jsme táhli k Jaroměři. Nu a v pátek 16.června a v sobotu 17.června 2017 táhli k Jaroměři i bez jenerála Windischgrätze aviatici z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska na čtvrtou (vlastně pátou) sešlost vzduchoplaveckých přístrojů československých.
>
 
18.06.2017

…a tak zase jednou od Ohře, cestou na Větrušice

text: (jjk), foto: M.J. …a tak zase jednou od Ohře, cestou na Větrušice
Tak se v polovině června slétlo a sjelo několik desítek vzduchoplavců na čeradický palouk, který leží na cestě od řeky Ohře směrem na Větrušice. V tomto roce to bylo 17.června 2017 už po sedmadvacáté. Nu jak ten čas uhání. Druhé žatecké letiště mělo sice svého času namále, ale dnes travnaté, někdejší záložní letiště Žatec – Macerka (dříve Čeradice) je jediným žateckým letištěm, a kromě jiných aktivit, pokračuje i tradice místních sletů, nejen ultralehkých letadel s tipovacím velkým vezírem…   
>
 
18.06.2017

Index cen letecké dopravy pro rok 2017

(red), www.bestcg.com, kiwi.com Index cen letecké dopravy pro rok 2017
Brněnský vyhledávač a prodejce letenek Kiwi.com zveřejnil aktuální Index cen letecké dopravy, který stejně jako vloni připravili jeho analytici. Cenotvorbu letenek ovlivňují ty nejsložitější algoritmy a soubory yield managementu na světě. Každý cestovatel už někdy slyšel o osvědčených tricích, jak najít levný let: hledat ho v úterý, letět ve středu a použít anonymní režim prohlížeče. Ale dopad na cenu letenky mohou mít stovky dalších faktorů, včetně cen ropy, politických nepokojů, konkurence leteckých společností, a dokonce i aktuálního stavu počasí. 
>
 
17.06.2017

Počet letadel se podle Airbusu zdvojnásobí

(red), www.accpr.cz Počet letadel se podle Airbusu zdvojnásobí
Podle prognózy konsorcia Airbus se v příštích dvaceti letech počet letadel zdvojnásobí a bude tak potřeba téměř třicet pět tisíc nových letadel v hodnotě pět biliónu tři sta miliard dolarů.Zároveň však bude potřeba vyškolit pět set třicet tisíc nových pilotů a pět set padesát tisíc dalších techniků.
>
 
16.06.2017

Canadarm2: Mechanický manipulátor už 16 let pomáhá astronautům na ISS

www.e15.cz Canadarm2: Mechanický manipulátor už 16 let pomáhá astronautům na ISS
Mechanický manipulátor Canadarm se poprvé objevil u amerických raketoplánů. V budoucnu bude nepochybně i součástí nové mezinárodní stanice na oběžné dráze Měsíce. Jak toto pozoruhodné zařízení funguje? Více čtěte v E15: Canadarm2: Mechanický manipulátor už 16 let pomáhá astronautům na ISS.
>
 
15.06.2017

V Pardubicích už za polovinou

(red), www.airport-pardubice.cz V Pardubicích už za polovinou
V polovině roku 2016 společnost EBA, a.s., která je provozovatelem civilní části pardubického letiště,  slavnostně zahájila poklepáním na základní kámen stavbu nového terminálu letiště Pardubice. Po roce se pomalu, ale jistě rýsuje podoba nového terminálu a stavba samotná se tedy ocitla už za svou polovinou mimo jiné i proto, že složitější polovina stavby hotová a pracuje se už i na obslužných komunikacích a dalším okolí terminálu.
>
 
14.06.2017

Už se připravuje na listopad

(red), www.bestcg.com Už se připravuje na listopad
Letecká společnost Emirates v květnu oznámila, že v rámci listopadové Air Show v Dubaji bude prezentovat novou nabídku v první třídě. První třída na palubě Boeingu 777-300ER bude nově vybavena upravenými privátními kabinami. Kromě upraveného vybavení první třídy se může nový Boeing 777-300ER chlubit také řadou dalších nových funkcí v byznys a ekonomické třídě a také postupně oznámí destinace, do kterých bude nový stroj nasazen.
>
 
13.06.2017

Sto koní a tři kontinenty

(red), www.bestcg.com Sto koní a tři kontinenty
Nákladní divize společnosti Emirates, Emirates SkyCargo úspěšně přepravila jedny z nejlepších parkurových koní světa napříč třemi kontinenty během jednoho měsíce. Koně byli transportováni z belgického Lutychu, aby se zúčastnili prvních tří částí šampionátu Longines Global Champions Tour v Mexico City, Miami a Šanghaji v dubnu 2017. 
>
 
12.06.2017

Cathay Pacific a biopaliva

(red), www.accpr.cz Cathay Pacific a biopaliva

Cathay Pacific převzala už patnáct letounů A350 XWB optimalizovaných na palivový mix a biopaliva tak pronikají i do komerčního letectví. Společnost Airbus se stala prvním výrobcem letadel nabízejícím nové tryskové letouny optimalizované i pro provoz na biopalivo. Toulouse opustil 1. června 2017 už patnáctý nákladní letoun A350-900 pro Cathay Pacific a do Hongkongu letěl na směs s deseti procenty biopaliva. 

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

17. - 19. listopadu 2017

Evropský pohár na přesnost přistání MPG

Prostějov II. - Stichovice

8. ročník soutěže v motorovém paraglidingu Evropského poháru v přesnosti přistání MPG, Letiště Prostějov II. – Stichovice, www.deltaklub.cz, www.akstichovice.webnode.cz, www.laacr.cz

 
detail akce
soutěž - MPGL
 
23. listopadu 2017 17:00-19:00

Beseda na Albertově – Pavel Vančata

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Pavel Vančata – letecký badatel, člen Leteckého Spolku Praha, „Adolf Pravoslav Zelený MBE – navigátor 311Sq.“, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz

 
detail akce
společenská akce
 
25. listopadu 2017 10:00-22:00

Zavítání nebe na Rané

Raná u Loun – svah & Ponorka

Společné létání z Rané nebo Oblíku s motory i bez podle počasí (od 10,00 hod.) s přednáškou S.Mayera (od 17,15 hod.) a koncertem kapely, Letiště Raná u Loun – svah & Ponorka, www.rana-paragliding.cz, www.ranskahora.cz, www.zakladni-skola-letani.cz

 
detail akce
PGL
 
1. - 15. prosince 2017

Báječný svět létání

Praha 1

Multimediální výstava z leteckých expedic Flying Revue, letecké artefakty, prezentace videí, přednášky a besedy, Karolinum - Křížová chodba, Ovocný trh 5, Praha 1, http://bajecnysvetletani.fonio.cz/

 
detail akce
společenská akce
 
2. - 3. prosince 2017

Přibyslavská PPG palačinka 2017

Přibyslav - Hříště

Druhý ročník přesnosti přistání na "palačinku" s vyhlášením výsledků soutěže paramotorové XContest 2017, Letiště Přibyslav – Hříště, www.lkpi.cz

 
detail akce
MPGL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama