Aktuality RSS

22.11.2016

Od podzimu novým partnerem aplikace #Záchranka

(red), www.zachrankaapp.cz Od podzimu novým partnerem aplikace #Záchranka
Novým partnerem aplikace #Záchranka se v říjnu tohoto roku stala Nadace Vodafone ČR. Díky této podpoře je možné mít k dispozici spoustu užitečných aktualizací aplikace, která pomůže v nouzi. A dále se jedná o rozšíření databáze AED, či speciální funkce pro neslyšící a k dispozici je také Windows Phone a manuální volba jazyka. Také je pro tvůrce této aplikace potěšitelné, že mobilní aplikace #Záchranka má po půl roce už 235 000 stažení. S novým partnerem lze očekávat další rozvoj tohoto užitečného systému.
>
 
22.11.2016

Uzávěra hlavní dráhy 06/24 dočasně odložena !!!

(red), www.prg.aero Uzávěra hlavní dráhy 06/24 dočasně odložena !!!
Z důvodu velmi nepříznivého počasí bylo odgumování povrchu dráhy dočasně odloženo. Ve dnech 21. až 23.listopadu 2016, vždy od 8,00 do 17,00 hodin mělo dojí k uzávěře hlavní dráhy RWY 06/24 na pražském ruzyňském mezinárodním letišti. Letadla tak budou startovat a přistávat na dráze 13/30, tedy ve směrech na Dobrovíz a Bílou Horu. Odgumování i ostatní práce měly být koordinovány tak, aby uzávěra hlavní dráhy trvala pouze nezbytně nutnou dobu, čemuž velká mlha začátkem týdne a přílišná vlhkost zabránily.
 
>
 
22.11.2016

Z pohledu dronu: Mall bude živě přenášet první automatické doručení zásilky

www.e15.cz Z pohledu dronu: Mall bude živě přenášet první automatické doručení zásilky
Mall.cz jako první český e-shop tento týden otestuje automatizované doručování zásilek. Cílem zkoušky bude ověření celého procesu: od objednání zákazníkem přes identifikaci v distribučním centru až po převzetí dronem, který zásilku doručí přímo zákazníkovi. Test proběhne v distribučním centru v Jirnech u Prahy a bude se přenášet prostřednictvím livestreamu na facebookovém profilu Mall.cz nebo na zvláštním webu. Více čtěte v E15: Z pohledu dronu: Mall bude živě přenášet první automatické doručení zásilky.
>
 
21.11.2016

Otče, odpusť jim, neboť nevědí, co činí…

(jjk), www.mzcr.cz Otče, odpusť jim, neboť nevědí, co činí…
Lukášův biblický citát „Otče, odpusť jim, neboť nevědí, co činí…“ (nebo něco podobného) musí napadnout každého, alespoň trochu znalého, když sleduje a poslouchá představitele Ministerstva zdravotnictví vysvětlující situaci Letecké záchranné služby. Ministerským „expertům“ se podařilo během půl roku stávající systém dokonale rozvrátit a uvést v naprostý chaos. V pondělí 21.listopadu 2016 představitelé opět vysvětlovali situaci v celé LZS a základně v Ústí nad Labem způsobem, který minimálně vzbuzuje údiv nad naprostou neznalostí problematiky a absolutní nekompetentností. 
>
 
20.11.2016

Švejcarský plemeno, jedna radost…

text, foto: (jjk) Švejcarský plemeno, jedna radost…
„Kravičky, toť se ví, jedna radost, švejcarský plemeno“ říkal čert Carborund vdavky chtivé Kačence, když jí lákal. A to švejcarský plemeno se v tomto roce hodně po pražském ruzyňském letišti prohánělo, a i nějaká ta kravička byla k vidění. Nu, tak jako rok 2016 byl takovou pastvou pro obdivovatele kanadských leteckých společností, tak nějakou takovou podobnou radost dělala letos tuzemským obdivovatelům i společnost Swiss International Air Lines, která kromě obvyklých strojů své flotily Prahu počastovala návštěvami svých novinek ve flotile v podobě strojů Boeing 777 a Bombardier CS100.       
>
 
20.11.2016

Doubledeckery na Nový Zéland

(red), www.bestcg.com Doubledeckery na Nový Zéland
Poptávka o cestování na Nový Zéland, respektive do Christchurch a Aucklandu se neustále zvyšují, a tak letecká společnost Emirates už operuje do země pět letů s Airbus A380 denně. Letecká společnost Emirates tak posílá na Nový Zéland Airbus A380 hned na dvou linkách zároveň. Nárůst kapacity na denní lince do Christchurch je podpořen i nonstop spojem z Dubaje do Aucklandu, což znamená, že Emirates nyní nabízí na všech svých pěti letech denně na Nový Zéland letoun A380. 
>
 
19.11.2016

Splněný sen jednoho omnibusu

text: (jjk), foto: www.airport-cb.cz Splněný sen jednoho omnibusu
Jsou různé pohyblivé aparáty, které by byly rády čímsi jiným. Podobně jako kdysi člověk hleděl na oblohu a záviděl ptáků, nebo myška když závidí netopýrovi. A tak leckterý autobus zcela jistě závidí svým okřídleným příbuzným. Zatím co on jen jezdí po silnicích, ta autobusy s křídly si mohou létat kudy chtějí. Ale přece jenom se jednomu takovému autobusu to přání trochu splnilo. I když jen trochu. Jeden takový autobus dostal v Českých Budějovicích slušivý obleček a od teď si bude moci hrát na letadlo při každém cvičení Integrovaného záchranného systému, tak, jak tomu bylo tento týden na letišti České Budějovice – Planá.
>
 
19.11.2016

Airport Carbon Accreditation

(red), www.prg.aero Airport Carbon Accreditation
Letiště Praha bylo v tomto roce za své snahy o snižování úrovně uhlíkové stopy oceněno v rámci programu Airport Carbon Accreditation (ACA) postupem do 3. úrovně „Optimalizace“. Tato úroveň se vyznačuje zapojením partnerů provozovatele letiště do společného úsilí omezit množství skleníkových plynů z jejich provozu.
>
 
18.11.2016

Další krůček k chaosu

(red) Další krůček k chaosu
Ministerstvo zdravotnictví zatím nesmí podepsat smlouvu na provoz letecké záchranné služby na stanovišti v Ústí nad Labem. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal předběžné opatření. Vyjádření Ministerstva zdravotnictví však celému chaosu v letecké záchrance dodává pocit trapnosti a bizarnosti. Pokud prý by ministerstvo nemohlo uzavřít smlouvu na provoz letecké záchranné služby v Ústí, bude ji od ledna zajišťovat vrtulník z Prahy.
>
 
18.11.2016

Už je tomu rok

(red), www.brno-airport.cz Už je tomu rok
Ve středu 16.listopadu 2016 uplynul už rok od zavedení pravidelné linky Brno – Mnichov. Linku provozuje britská regionální letecká společnost bmiregional v obchodní spolupráci se společností Lufthansa. Cestujícím jsou k dispozici každý den, kromě soboty, brazilské letouny určené pro regionální přepravu Embraer 135 a 145 s kapacitou 37 nebo 49 míst. Let trvá hodinu a pět minut, s příletem z Mnichova v 11,55 hodin a odletem z Brna ve 12,25 hodin.
>
 
17.11.2016

17. listopad 1939 - 17. listopad 1989

(jjk), www.rozhlas.cz 17. listopad 1939 - 17. listopad 1989
17. listopad 1939 byly podle Hitlerova plánu "Sonderaktion Prag vom 17. November 1939" uzavřeny české vysoké školy, devět studentských vůdců bylo popraveno a dvanáct set studentů odvlečeno do koncentračních táborů. Tento den byl později vyhlášen Mezinárodním dnem studentstva a v tento den o padesát let později v roce 1989 zase pro změnu pokojnou studentskou demonstraci násilně rozehnali příslušníci československého Sboru národní bezpečnosti. V oba dny se každopádně něco změnilo….
>
 
16.11.2016

Wizz Air s medailí…

(red), www.accpr.cz Wizz Air s medailí…
Největší nízkonákladový letecký dopravce ve střední a východní Evropě Wizz Air, získal ocenění „Value Airline of the Year 2016“ (Nízkonákladová letecká společnosti roku) od Centra pro letectví CAPA, předního poskytovatele nezávislých informací o trhu letecké dopravy, který přináší každý den nové zprávy o dění na celém světě. Ocenění je udělováno leteckým společnostem a letištím, které jsou nejen úspěšné, ale také plní vedoucí roli ve svém odvětví v neustále se měnících podmínkách. 
>
 
15.11.2016

Valná hromada a nějaké změny

(red), www.csa.cz Valná hromada a nějaké změny
Valná hromada Českých aerolinií na svém zasedání na začátku listopadu schválila změny v dozorčí radě společnosti. S účinností od 10.listopadu 2016 byl novým členem dozorčí rady Českých aerolinií zvolen Ing. Marian Klásek, předseda představenstva Prisko a.s. Marian Klásek bude v dozorčí radě zastupovat nového akcionáře ČSA, jímž je s účinností od 20. října 2016 společnost Prisko a.s. Marian Klásek nahradil v dozorčí radě ČSA Michala Požára, jenž na svou funkci rezignoval.
>
 
14.11.2016

Certifikace pro Cirrus Vision Jet

(red), www.cirrus.cz Certifikace pro Cirrus Vision Jet
Cirrus Aircraft oznámil příchod nové éry v osobní dopravě, jako Cirrus Vision® Jet - první jednomotorový osobní jet na světě získal certifikaci FAA. S dosažením tohoto milníku, Vision Jet předznamenává novou kategorii letadel, která přináší bezkonkurenční zkušenosti pilota, cestujících a obsluhy, a certifikace připravuje půdu pro počáteční dodávky zákazníkům v roce 2016.
>
 
13.11.2016

Sedmdesátka už skoro čeká u Luhačovic

text, foto: (jjk) Sedmdesátka už skoro čeká u Luhačovic
V tomto roce uplynulo sedmdesát let od vzniku holešovského aeroklubu, ale ono to až zase tak moc ke slavení není, protože holešovští letci ztratili v roce 2009 své letiště a ocitli se z donucení v azylu v Kyjově. Sice už se pilně buduje nové letiště u Biskupic, nedaleko Luhačovic, takže holešovští letci budou mít opět svůj domov, ale sedmdesátiny tedy nebyly tak slavnostní, jako by mohly být. Je to o to smutnější, že holešovské letiště mělo být hlavním dopravním letištěm na (nejen) střední Moravě a dnes je jen prázdnou loukou, a které (jak se ovšem vědělo už před třiceti lety) se nikdy nemůže stát průmyslovým areálem, kvůli podzemním zásobám pitné vody pro celou středomoravskou oblast, a zbourání letiště tak bylo zcela zbytečné a nesmyslné…. 
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

22. března 2017 16:00-18:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město

Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz

 
detail akce
společenská akce
 
24. - 26. března 2017

10er Speedstar 2017

Klatovy - Chaloupky

Klatovy Mai Boogie 1 Pink Skyvan, Soutěž desetičlenných formací v parašutismu, Letiště Klatovy - Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
25. - 26. března 2017

Akce „U“

Kunovice - Uherské Hradiště

Jarní dobrovolnická úklidová akce v Leteckém muzeu v Kunovicích, Letiště Kunovice - Uherské Hradiště, www.museum-kunovice.cz, www.lkku.cz

 
detail akce
společenská akce
 
25. března 2017 10:00-18:00

Akce Záložka Vyškov

Vyškov

Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností vyzkoušet odhoz záložního padáku na lanové dráze z parašutistického trenažéru, Letiště Vyškov, www.paramotors.cz, www.laacr.cz

 
detail akce
PGL
 
25. března 2017 11:00-21:00

Dynamic Tour – Indoor v Hurricane Factory Praha

Praha - Letňany (Skydive arena)

Parašutistická soutěž ETL Indoor ve větrném tunelu, HF Arena Praha – Letňany, www.skydivearena.cz (jan.klapka@parashop.cz), www.hurricanefactory.com

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama