Aktuality RSS

31.07.2017

Od konce října s Wizz Airem zavazadlo bez poplatku

(red), www.accpr.cz Od konce října s Wizz Airem zavazadlo bez poplatku
Letecká společnost Wizz Air se rozhodla od 29. října 2017 neúčtovat cestujícím u žádných letů Wizz Air poplatek za velké příruční zavazadlo do kabiny letadla. Cestující si budou moci vzít na palubu jeden kus příručního zavazadla, které odpovídá rozměrům 55 x 40 x 23 centimetrů, a toto zavazadlo bude zahrnuto v ceně letenky.
>
 
30.07.2017

Tak se nám to pomalu zakulacuje

text: (jjk), foto: Petr Tůma, www.3foto.net Tak se nám to pomalu zakulacuje
Popáté se sešli plachtaři na letišti v Havlíčkově Brodě. Takže je to takové vlastně půlkulaté výročí nové soutěže, která se už začíná pomalu, ale jistě stávat tradicí. Ale když se v roce 2012 do Havlíčkova Brodu přistěhovali i plachtaři z letňanského aeroklubu, na své detašované „pracoviště“, tak se rodina větroňářů výrazně rozrostla a tak se přímo nabízelo uspořádání nové soutěže. A tak od roku 2013 se koná Plachtařský pohár Vysočiny, který se tentokrát létal ve dnech 22. – 30. července 2017. 
>
 
30.07.2017

Další nová linka do pevninské Číny

(red), www.prg.aero Další nová linka do pevninské Číny
Letecká společnost China Eastern Airlines už v červenci zahájila prodej letenek na svou novou linku, která spojí Prahu s městem Si-an ležícím ve střední Číně. Po Pekingu, Šanghaji a Čcheng-tu se Si-an stane v pořadí již čtvrtou čínskou destinací, která bude z pražského ruzyňského letiště dostupná přímým letem. První let do nové destinace je plánován na neděli 29. října 2017. Dopravce zároveň navýší počet letů do Šanghaje, a to na čtyři lety týdně oproti současným třem.

 

>
 
29.07.2017

Tlustý kupec z Cařihradu

text: (jjk), foto: Václav Kudela Tlustý kupec z Cařihradu
Se začátkem prázdnin se v Praze začal objevovat další nákladní letoun, další společnosti, která doposud do České republiky nelétala. Pasažérské stroje společnosti Turkish Airlines tak od července 2017 doplňují letouny Airbus A330-200F společnosti Turkish Airlines Cargo. A mile překvapí, když na lince z Istanbulu zastočí i A310-300F ULS Airlines Cargo.  
>
 
29.07.2017

Skoro polovina zrušených letů

(red), www.bestcg.com Skoro polovina zrušených letů
Brněnský vyhledávač a prodejce letenek Kiwi.com v rámci svého průzkumu zjistil, že čtyři čtyřicet procent českých obchdníků se při leteckých pracovních cestách někdy potýkalo se zrušením letu. Čtyři procenta z nich následně od letecké společnosti ani neobdržela žádnou kompenzaci. Firma spolupracuje s více než 650 leteckými společnostmi od nízkonákladových po nejvýznamnější dálkové přepravce, což umožňuje unikátnímu algoritmu vyhledávače kombinovat lety i jinak nespolupracujících leteckých společností. Tento proces se nazývá „Virtual Interlining“ (virtuální propojování). 
>
 
28.07.2017

Šestý Londýn

(red), www.prg.aero Šestý Londýn
Letecká společnost British Airways zavádí další přímou pravidelnou linku mezi Prahou a letištěm London City s platností od zimního letového řádu. Lety budou operovány dceřinou společností BA CityFlyer. Po zahájení linky bude mít Praha přímé spojení již se všemi šesti mezinárodními letišti v Londýně (Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton, City, Southend).
>
 
27.07.2017

Smlouva ATG a GE Aviation Czech

(red), www.geaviation.cz Smlouva ATG a GE Aviation Czech
Společnost GE Aviation Czech podepsala ještě před memorandem o stavbě nové továrny se Středočeským krajem smlouvu o spolupráci s českou firmou ATG. Ta se zaměřuje na takzvané nedestruktivní zkoušení leteckých výrobků. Konkrétně bude mít za úkol pro GE Aviation Czech ověřovat kvalitu prvních prototypových dílů turbovrtulových motorů. Právě tento typ bude vyvíjet a následně vyrábět centrála, kterou firma plánuje otevřít v roce 2022. 
>
 
26.07.2017

Webový portál pro veterány

(red), www.army.cz, www.inmemoriam.army.cz Webový portál pro veterány

Ministerstvo obrany České republiky uvedlo do provozu nové internetové věnované památce zemřelých novodobých válečných veteránů „In memoriam“ www.inmemoriam.army.cz. Hlavním posláním projektu je dát jména a tváře lidem, kteří v zahraničních misích pod vlajkou České republiky nasazovali svůj život a v důsledku tragických událostí ho předčasně ztratili. U zrodu projektu stojí plukovník gšt. Eduard Stehlík, ředitel odboru pro válečné veterány, který s Terezou Mrkvičkovou vytvořil „virtuální památník“ obsahující životopisy 37 válečných veteránů. 

>
 
25.07.2017

O více než milion víc než vloni

(red), www.prg.aero O více než milion víc než vloni
Pražské ruzyňské mezinárodní zaznamenalo v prvním pololetí letošního roku rekordní růst. Za první pololetí roku 2017 odbavilo letiště celkem 6 764 752 cestujících, zatímco za stejné období roku 2016 to bylo téměř o 1,2 milionů méně. Nejvíce cestujících využilo přímé spojení po Evropě, ale velké meziroční nárůsty zaznamenaly spoje mezi Prahou a Afrikou, ale i na Blízký a Dálný východ.
>
 
24.07.2017

Voda vzala Kazaň

(red), www.martin-sonka.cz Voda vzala Kazaň
Ruská Kazaň v zádově Red Bull Air Race o víkendu 22. a 23.července 2017 byla zamračená a deštivá a připravila závodníkům mnohé krušné chvilky. A v kvalifikaci tak doplatilo mnoho závodníků na nečistý průlet, kdy docházelo k častému trefování vzdušných pylonů. A smůla se nevyhnula ani dvěma českým reprezentantům. Petr Kopfstein ve finále trefil hned dvakrát pylon a penalizace ho z prvního odsunula na konečné čtvrtém místo, a Martin Šonka dokonce překvapivě ani nepostoupil do první osmičky a skončil devátý. Celkově Šonkovi patří třetí příčka a Kopfsteinovi pátá. V čele je Američan Kirby Chambliss.
>
 
24.07.2017

Z Dubaje do Hanoje (z Prahy stále nic)

(red), www.bestcg.com Z Dubaje do Hanoje (z Prahy stále nic)
Letecká společnost Emirates v červenci oficiálně zprovoznila přímou linku na trase z Dubaje do Hanoje, která cestujícím zajistí komfortní a bezproblémovou cestu do Vietnamu a to de facto i z Prahy, protože na přímou linku z České republiky do Vietnamu se stále marně čeká. Zákazníci Emirates si tak, v porovnání s předchozím spojením s mezipřistáním v barmském Rangúnu, zkrátí cestu o dvě a půl hodiny. 
>
 
23.07.2017

Už se neskáče jen z Bílého Kamene

text: (jjk), foto: Jakub Dvořák Už se neskáče jen z Bílého Kamene
Začínalo to více či méně krátkými seskoky se Schulgleiterem od dřevěného hangáru na Bílém Kameni, a dnes už z Henčova kluzáky startují k několikahodinovým cestám po obloze mezi mraky. Před více než sedmdesáti lety se na Bílém Kameni scházela mládež, která se v poválečném nadšení učila první aviatické krůčky, a v první polovině července se v Henčově sešla třicítka mladých pilotek a pilotů při letošním šampionátu plachtařů juniorů a akademiků. Od 9. do 21. července 2017 se tak nejen nad Vysočinou prohánělo hejno bělostných štíhlých „ptáků“…. 
>
 
23.07.2017

Dělostřelcům

(red), www.mocr.army.cz Dělostřelcům

Vláda na začátku července 2017 projednala modernizaci samohybných houfnic DANA a pořízení přenosných protiletadlových raketových kompletů RBS-70NG. V průběhu tří let projde modernizací tři a třiceti houfnic umístěných na podvozku nákladního automobilu Tatra 815, které jsou ve výzbroji 13. dělostřeleckého pluku Jince. Součástí modernizace je např. zvýšení balistické ochrany kabiny, navigační zařízení, poloautomatický systém řazení, balistické počítače, topení, klimatizace a granátomety. 

>
 
22.07.2017

Studenti v Pardubicích

(red), www.airport-pardubice.cz Studenti v Pardubicích
„Den s…“, byl příležitostí zajímavého setkání vedení pardubického letiště se studenty. Ředitelka Pardubického letiště Hana Šmejkalová připravila, v rámci akce dětského a studentského parlamentu ten den exkurzi na pardubickém mezinárodním letišti pro zástupce pardubických žáků a studentů.
>
 
21.07.2017

Začala výroba nové generace Albatrosů

(red), www.aero.cz Začala výroba nové generace Albatrosů
Spolu se začátkem letního období roku 2017 se letecké továrně Aero Vodochody Aerospace naplno rozběhla výroba nových dílů pro stroj Aero L-39NG, tedy novou generaci velmi úspěšného lehkého cvičného bojového letounu Albatros. Největší český letecký výrobce počítá s tím, že v první etapě vyrobí celkem čtyři letouny Aero L-39NG. Z toho tři prototypy a jeden předsériový letoun, který zamíří posléze k zákazníkovi.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

1. - 15. prosince 2017

Báječný svět létání

Praha 1

Multimediální výstava z leteckých expedic Flying Revue, letecké artefakty, prezentace videí, přednášky a besedy, Karolinum - Křížová chodba, Ovocný trh 5, Praha 1, http://bajecnysvetletani.fonio.cz/

 
detail akce
společenská akce
 
15. prosince 2017 12:00-20:00

Dynamic Tour #2

Praha - Letňany (HF Arena)

Parašutistická soutěž Dynamic Tour #2 ve větrném tunelu, Hurricane Factory Prague Arena Praha – Letňany, www.skydivearena.cz, www.hurricanefactory.com

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
16. prosince 2017 10:00-14:00

Otevřený slet combatů 310 sq.

Praha 5 Zličín (Sobínka)

Přátelský souboj 310. stíhací je skupiny RC modelářů z letiště Sobínka, Modelářské letiště Sobínka Praha 5 Zličín, www.310sq.cz, www.sobinka.eu

 
detail akce
letecké modelářství
 
26. prosince 2017 11:00-16:00

Štěpánské polétání

Bolešiny u Klatov

Polétání Model klubu Bolešiny, Modelářské letiště Bolešiny, www.modelklubbolesiny.cz

 
detail akce
letecké modelářství
 
30. - 31. prosince 2017

Silvestrovský víkend ve vzduchu

Plzeň - Líně

Silvestrovský víkend ve vzduchu Aeroklubu Plzeň-Bory, Letiště Plzeň – Líně, www.aplzen.cz

 
detail akce
parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama