Aktuality RSS

03.12.2016

Příprava rychlodráhy na letiště

(red), www.praha-kladno.cz Příprava rychlodráhy na letiště

V těchto dnech se opět hovoří o stavbě rychlodráhy na ruzyňské letiště. Je to tedy už několikátý projekt a všechny plány a studie už od šedesátých až osmdesátých, či devadesátých let dopadly neslavně. Modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla je však podle státních orgánů opět prioritní dopravní stavbou české vlády a jedním z nejrozsáhlejších připravovaných infrastrukturních projektů. Ale to už tu také bylo. 

>
 
02.12.2016

Do Ústí Policie z Prahy

(red) Do Ústí Policie z Prahy
Leteckou záchrannou službu v Ústeckém kraji bude v lednu zajišťovat Letecká služba Policie České republiky ze základny z pražského ruzyňského letiště. Ministerstvo zdravotnictví ČR dosud nemohlo uzavřít smlouvu s vítěznou firmou, protože tendr u antimonopolního úřadu napadla konkurenční společnost.
>
 
02.12.2016

Kryštof 13 se stěhuje z Plané do Bechyně

(red), www.mocr.army.cz Kryštof 13 se stěhuje z Plané do Bechyně
Ve čtvrtek 1.prosince 2016 v areálu posádky Bechyně, na bývalém vojenském letišti, představili ministr obrany Martin Stropnický a zástupce náčelníka Generálního štábu a náčelník štábu generálporučík František Malenínský, jak bude Armáda České republiky zajišťovat provoz Letecké záchranné služby na území Jihočeského kraje. O připravenosti armády se přesvědčili zástupci Jihočeského kraje, poslanci, senátoři a další pozvaní hosté.
>
 
02.12.2016

Plán vlády na zabezpečení letecké záchranné služby a hazard s lidskými životy

www.cevroinstitut.cz Plán vlády na zabezpečení letecké záchranné služby a hazard s lidskými životy
Ve čtvrtek 10. listopadu 2016 proběhla v Poslanecké sněmovně, po několika marných pokusech na popud opozičních poslanců, debata o tom, jak bude od 1. ledna 2017 vypadat zabezpečení letecké záchranné služby (LZS) v České republice. Zájem poslanců pramenil zejména z nedostatečných odpovědí a (ne)dodání informací ze strany gesčních ministrů vlády na jejich podané interpelace. V aktuálním naléhavém problému zajištění letecké záchranné služby jde primárně o zdraví občanů a jejich bezpečnost a samozřejmě i o velkou část neefektivně vynaložených veřejných financí. Více v článku: Komentář Centra bezpečnostních studií (CEBES) - Plán vlády na zabezpečení letecké záchranné služby a hazard s lidskými životy.
>
 
01.12.2016

Koperníkovo oko bdí

(red), www.czechspaceportal.cz Koperníkovo oko bdí
Radarové družice systému GMES/Copernicus Sentinel-1 jsou v kombinaci s cloudovými technologiemi schopny monitorovat zóny zemětřesení na Zemi tím, že vyhledávají drobné posuny povrchu, a to i o velikosti jednoho milimetru. Radary byly vyvinuté v minulém století, aby s jejich pomocí bylo možné sledovat letadla pohybující se rychlostí stovek kilometrů za hodinu. Dnešní družicové radary jsou ale schopné detekovat pohyby mnohem menší: změny v zemském pokryvu, které mají rychlost růstu nehtů.
>
 
30.11.2016

Nová nabídka a nové linky

(red), www.csa.cz Nová nabídka a nové linky
České aerolinie se rozhodly zareagovat na dění v leteckém průmyslu a na kroky konkurence a zároveň zpřehlednit stávající strukturu nabídky svých letenek. Zavedením nových cenových balíčků od prosince 2016 umožní klientům, aby si sami vybírali podle svých preferencí a využívali pouze těch služeb, které skutečně využijí. Zároveň zástupci ČSA představili s předstihem výhled na rok 2017. 
>
 
29.11.2016

Václav Řehoř: Pražské letiště se připravuje na nové přímé linky do Států i do Asie

www.e15.cz Václav Řehoř: Pražské letiště se připravuje na nové přímé linky do Států i do Asie
Pražské letiště se letos poprvé dotkne hranice 13 milionů odbavených cestujících a do příštích let plánuje další růst. Ten je ovšem podmíněn nemalými investicemi. Rozhodnutí o nové ranveji padne v roce 2019. „Za dvacet let by měli Češi cestovat za hranice dvakrát častěji než dnes a stále více jich bude využívat leteckou dopravu. Na to musíme letiště připravit,“ říká Václav Řehoř, šéf Českého Aeroholdingu, jehož je letiště hlavním aktivem. Více čtěte v E15: Václav Řehoř: Pražské letiště se připravuje na nové přímé linky do Států i do Asie.
>
 
28.11.2016

ERA míří do Mongolska.

(red), www.era.aero ERA míří do Mongolska.
Společnosti ERA Pardubice, která pokračuje v tradici výroby radarů na Pardubicku se podařil další zajímavý úlovek. Její sledovací systém bude používat letiště v hlavním městě Ulánbátaru. Společnost ERA informovala, že v těchto dnech podepsala smlouvu na dodávku systému pro sledování letového provozu na mezinárodním letišti v hlavním městě Mongolska Ulánbátaru.
>
 
27.11.2016

A přihnala se červená zubatá

text, foto: (jjk) A přihnala se červená zubatá
V Perském zálivu mají dvě sousední země vedle sebe takové zubaté vlajky, jedna je fialová jedna je červená. Fialová zubatá patří státu Katar  a katarský „náklaďák“ létá do Prahy vcelku pravidelně, ale červená zubatá vlajka patří Bahrajnské království, jehož stroje Českou republiku až zase tak často nenavštěvují. Proto byla vcelku mimořádnou návštěva letounu "vládní letky" Bahrajnského království, který se do Prahy dostal kvůli mlze až na druhý pokus. 
>
 
27.11.2016

První Komunitní centrum

(red), www.army.cz První Komunitní centrum

Ve čtvrtek 24. listopadu 2016 bylo oficiálně otevřeno první Komunitní centrum pro válečné veterány. Posláním komunitního centra je předcházet a pomáhat při řešení nepříznivých sociálních a psychosociálních situací v životě válečných veteránů a jejich rodin -  psychologická a sociální podpora, akutní pomoc v nouzi při řešení aktuálních problémů, pomoc při uplatnění na trhu práce, rekvalifikace a vzdělávání. Centrum bude současně sloužit i jako místo společenského setkávání válečných veteránů a jejich rodin. 

>
 
26.11.2016

Kdys po lukách šumělo a v říčkách bublalo

text, foto: (jjk) Kdys po lukách šumělo a v říčkách bublalo
Kdysi tu byla taková klidná obilná políčka, která v létě větrem šuměla, jak klasy na sebe narážely, a podél těch luk a políček si pomalu a líně říčka plynula a přitékající potůčky vesele zurčely. Ale uběhlo půl století a ještě deset let k tomu a na někdejších políčkách se za tu dobu prohnalo s hřmotným burácením velké množství všelijaké létající vojenské techniky a ze zurčících potůčků nedaleko je obrovská vodní nádrž Dalešice. Nu ano, z těch šumných lánů vedle někdejší klidně plynoucí říčky je dnes letiště Náměšť nad Oslavou, které se v tomto roce 2016 dožívá už šedesáti let…  
>
 
26.11.2016

Léto v ŘLP

(red), www.rlp.cz Léto v ŘLP

V létě 2016 se vzdušný prostor České republiky stal nadmíru atraktivní z pohledu leteckých dopravců. Stejně jako v předchozích letech to prokázalo vyhodnocení provozních výsledků letní letové sezóny v období květen – říjen. V letní sezóně bylo ve vzdušném prostoru České republiky zaznamenáno 489 206 pohybů, což představuje nejvyšší provozní výkon v dosavadní historii podniku a meziroční nárůst provozu o 6 procent (461 475 pohybů v roce 2015). Provoz byl tradičně nejsilnější v červenci, kdy oblastní středisko řízení letového provozu Praha poskytlo své služby 87 583 pohybům - v denním průměru tedy 2 852 letům. 

>
 
25.11.2016

Rozvoj vzájemné spolupráce

(red), www.vtusp.cz Rozvoj vzájemné spolupráce
V uplynulém období došlo k setkání a jednání ředitele Vojenského technického ústavu, s. p. Jiřího Protivy s veliteli Vzdušných sil a Pozemních sil Armády České republiky generálmajorem Jaromírem Šebestou, respektive a generálmajorem Štefanem Kaletou. Podle ředitele ústavu Jiřího Protivy by VTÚ měl přesně znát, co Vzdušné a Pozemní síly Armády České republiky po technické stránce potřebují, a naopak na jejich velitelstvích musí být zřejmé, jak může tento státní podnik pomoci s realizací vojenských plánů.
>
 
24.11.2016

Na míle za SkyTeamem

(red), www.skyteam.com Na míle za SkyTeamem
Letecká aliance SkyTeam představila po prázdninách online nástroj pro retroaktivní načítání bonusů pro své klienty, který umožní věrným zákazníkům (tzv. frequent flyers) aktualizovat stav jejich účtů. Tento nástroj již nabízí většina z dvaceti členů SkyTeamu. Nástroj umožňuje v reálném čase snadno ověřovat retroaktivní požadavky na nárokovatelné lety.
>
 
23.11.2016

Družice sledují drony a cyklisty

(red), www.czechspaceportal.cz Družice sledují drony a cyklisty
Velkou cenu European Satellite Navigation Competition (ESNC) pro rok 2016 získal pro detekování dronů a cena Evropské kosmické agentury ESA zamířila za chytrým cyklistickým navigačním zvonkem. Tým z University of Strathclyde v Glasgow, ve Skotsku začal vyvíjet systém využívající pro včasnou detekci a sledování dronů satelity a společnost Blubel Tech z Anglie získala cenu za chytrý zvonek, který jednoduše a intuitivně vede cyklisty pomocí mixu zvuku a světel.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

22. března 2017 16:00-18:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město

Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz

 
detail akce
společenská akce
 
24. - 26. března 2017

10er Speedstar 2017

Klatovy - Chaloupky

Klatovy Mai Boogie 1 Pink Skyvan, Soutěž desetičlenných formací v parašutismu, Letiště Klatovy - Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
25. - 26. března 2017

Akce „U“

Kunovice - Uherské Hradiště

Jarní dobrovolnická úklidová akce v Leteckém muzeu v Kunovicích, Letiště Kunovice - Uherské Hradiště, www.museum-kunovice.cz, www.lkku.cz

 
detail akce
společenská akce
 
25. března 2017 10:00-18:00

Akce Záložka Vyškov

Vyškov

Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností vyzkoušet odhoz záložního padáku na lanové dráze z parašutistického trenažéru, Letiště Vyškov, www.paramotors.cz, www.laacr.cz

 
detail akce
PGL
 
25. března 2017 11:00-21:00

Dynamic Tour – Indoor v Hurricane Factory Praha

Praha - Letňany (Skydive arena)

Parašutistická soutěž ETL Indoor ve větrném tunelu, HF Arena Praha – Letňany, www.skydivearena.cz (jan.klapka@parashop.cz), www.hurricanefactory.com

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama