Aktuality RSS

21.11.2017

Aero dokončilo vývoj letounu L-39CW

(red). www.aero.cz Aero dokončilo vývoj letounu L-39CW
Podnik Aero Vodochody Aerospace letovými a pozemními zkouškami úspěšně dokončil vývojovou fázi projektu L-39CW s motorem Williams International FJ44-4M a s novou avionikou. Může tak začít v roce 2018 dodávat zákazníkům remotorizaci stávajících letounů Aero L-39 Albatros. V současné dob je mezi provozovateli téměř šest set letounů L-39 ve zhruba čtyřiceti státech. 
>
 
20.11.2017

TRU Simulation + Training

(red), www.bestcg.com TRU Simulation + Training
Letecká akademie Emirates před několika dny podepsala smlouvu se společností TRU Simulation + Training Inc., členem skupiny Textron, o dodání šesti nových leteckých výcvikových simulátorů se systémem mini-motion. Letecká akademie Emirates je jedním z nejmodernějších letových výcvikových center na světě nedaleko letiště Dubai World Central (DWC). A akademie zahrnuje učebny, pozemní simulátory, nové a moderní výcvikové letadlové parky, 1 800 metrů dlouhou přistávací dráhu, nezávislou řídicí věž a řídicí středisko i ubytování a rekreační zařízení pro kadety.  
>
 
19.11.2017

ERA v Pekingu

(red), www.era.cz ERA v Pekingu
Pardubická firma ERA zvítězila v mezinárodním tendru na dodávku přehledového systému pro plánované největší letiště na světě, které bude otevřeno 2019 v pekingské čtvrti Daxing. Nové letiště bude mít šest vzletových a přistávacích drah a kapacitu sto třicet milionů cestujících ročně. Pardubická společnost ERA už má s Pekingem zkušenosti, protože je partnerem čínského řízení letového provozu už mimo jiné před deseti lety, při olympijských hrách v Pekingu.
>
 
18.11.2017

Skromné letiště, které si tak smutný osud nezasloužilo

text: (jjk), foto: (jjk), Archiv Skromné letiště, které si tak smutný osud nezasloužilo
Bylo nebylo v podzámčí jedno letiště, které nemělo na růžích ustláno. Bylo to letiště, které svého času bylo jistou plachtařskou oázou, ale nemělo šťastný osud. Přežilo klinickou smrt i zrušení a znovuzrození, ale zaniklo hodně neslavně a už se nestihlo dožít svých sedmdesátých narozenin. A přitom na začátku šedesátých let dvacátého století to na letišti Hořín pod Mělníkem vypadalo jako plachtařský ráj a zároveň, po znovuzrození v devadesátých letech, to zde vypadalo, že se blýská na lepší časy, a zdálo se, že by se opět mohlo mělnické letiště stát milým a útulným zázemím pro aviatiky všeho druhu. Ale bohužel před pěti lety, v roce 2012 (nejspíš už definitivně) toto letiště zaniklo a svých sedmdesátých narozenin se už nemělo šanci dožít.     
>
 
18.11.2017

Bude mít Hradec terminál?

(red), www.hkcity.cz Bude mít Hradec terminál?
Letiště Hradec Králové - Věkoše v kalendářním roce 2016 odbavilo 5 450 cestujících, což je nárůst zhruba 22 procent oproti roku 2015. Lepšímu odbavení, ale brání lepší vybavení, nejlépe vybudování menšího terminálu, který by potřeby cestujících uspokojil. Město Hradec Králové připravilo studii rozvoje letištního areálu, ve které se do budoucna počítá s velkým rozvojem.
>
 
17.11.2017

17. listopad 1939 - 17. listopad 1989

(jjk), www.rozhlas.cz 17. listopad 1939 - 17. listopad 1989

17. listopad 1939 byly podle Hitlerova plánu "Sonderaktion Prag vom 17. November 1939" uzavřeny české vysoké školy, devět studentských vůdců bylo popraveno a dvanáct set studentů odvlečeno do koncentračních táborů. Tento den byl později vyhlášen Mezinárodním dnem studentstva a v tento den o padesát let později v roce 1989 zase pro změnu pokojnou studentskou demonstraci násilně rozehnali příslušníci československého Sboru národní bezpečnosti. V oba dny se každopádně něco změnilo….

>
 
16.11.2017

Ryanair z Pardubic do Alicante

(red), www.airport-pardubice.cz Ryanair z Pardubic do Alicante
Letecká společnost Ryanair v těchto dnech oznámila, že v předjaří otevře novou linku z Pardubic do Alicante, která bude operována dvakrát týdně od března 2018, jako součást letního letového řádu. Spoje z Pardubic na španělské pobřeží budou létat vždy v pondělí a ve čtvrtek v 18,55 hodin respektive ve 20,20 hodin.
>
 
15.11.2017

Emirates a flydubai rozšiřují partnerství

(red), www.bestcg.com Emirates a flydubai rozšiřují partnerství
Letecké společnosti Emirates a flydubai se dohodly na dalším prohloubení vzájemné spolupráce a i na dalších destinacích, do nichž mohou cestující doletět s jedinou letenkou. Letecké společnosti na základě úspěšné počáteční fáze jejich partnerství rozšířily spolupráci o dalších šestnáct destinací. Mezi nová místa společné sítě Emirates a flydubai nyní patří i vyhledávané destinace jako Zanzibar, Káthmándú a Kilimandžáro.
>
 
14.11.2017

Nejrychlejší růst ve své kategorii

(red), www.prg.aero Nejrychlejší růst ve své kategorii
Pražské ruzyňské letiště je páté nejrychleji rostoucí letiště v Evropě ve své kategorii (10-25 milionů odbavených cestujících). Uvádí to pravidelná zpráva ACI Europe Airport Traffic Report a umístnění mezi nejrychleji rostoucími evropskými letišti jen potvrzuje historicky rekordní růst, který pražské letiště v letošním roce zaznamenává. 
>
 
13.11.2017

Kraj chce podpořit leteckou dopravu

(red), www.kr-jihomoravsky.cz Kraj chce podpořit leteckou dopravu
Lepší letecká dostupnost jižní Moravy je jednou z priorit Jihomoravského kraje. A tak v souladu s cílem zlepšit leteckou dostupnost regionu schválilo krajské zastupitelstvo na svém zasedání v prvních dnech listopadu 2017 Memorandum o společném postupu ke zlepšení globální letecké dostupnosti Jihomoravského kraje a statutárního města Brna. Cílem memoranda uzavíraného mezi Jihomoravským krajem a statutárním městem Brnem je navýšit počet cestujících na letišti v Brně - Tuřanech o nejméně sto tisíc cestujících ročně v horizontu tří let.
>
 
13.11.2017

Provozovatel brněnského letiště změnil majitele

(red), www.accolade.cz, www.brno-airport.cz Provozovatel brněnského letiště změnil majitele
Akciová společnost Letiště Brno, která má na základě smlouvy s Jihomoravským krajem mezinárodní letiště v Tuřanech v dlouhodobém pronájmu, změnila svého majitele. Novým majitelem se investiční skupina Accolade. Dosavadní majitelé společnosti Letiště Brno a. s. podepsali smlouvu 9.listopadu 2017. Současně s tím změnila majitele i čtvrtá největší solární elektrárna v České republice, která je v areálu letiště, která má nového vlastníka v podobě investiční skupiny Jufa.
>
 
12.11.2017

Když skončí už dávno zapomenutá společnost

text, foto: (jjk), foto: archiv (jjk) Když skončí už dávno zapomenutá společnost
V poslední době mnozí letečtí fandové smutnili nad tím, že 28.října 2017 definitivně do historie odešla druhá největší německá letecká společnost Air Berlin. Ale dost možná si málokdo uvědomil, že spolu s ukončením činnosti této společnosti zanikla i ta, která existovala (s různými peripetiemi) více než devět desítek let. Tak nějak se na ní asi zapomnělo a pravděpodobně si mnozí mysleli, že švýcarská letecká společnost Balair, v poslední fázi své existence Belair, už zanikla dávno. A kupodivu, ač velice nenápadně, žila a fungovala souběžně se společností Air Berlin a asi navždy zmizela z oblohy ve svých devadesáti dvou letech.
>
 
12.11.2017

Czech Airlines Technics a GA Telesis pro ATR

(red), www.csatechnics.com Czech Airlines Technics a GA Telesis pro ATR
Dceřiná společnost Českého Aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby a oprav letadel Czech Airlines Technics (CSAT), uzavřela na mezinárodním veletrhu MRO Europe v Londýně předběžnou smlouvu s americkou společností GA Telesis (GAT), která je významným hráčem v oblasti leteckého a kosmického průmyslu. Obě společnosti podle dohody vytvoří v rámci dodavatelského řetězce partnerství a nabídnou zákazníkům komplexní službu pro turbovrtulová letadla typu ATR. Její součástí bude podpora rotujících letadlových celků (RLC) zahrnující opravy, zajištění náhradních dílů i logistiku.
>
 
11.11.2017

Den válečných veteránů 2017

(red), www.vhu.cz Den válečných veteránů 2017
Den válečných veteránů se váže k ukončení 1. první světové války a dni 11. listopadu 1918 a datum se stalo, na paměť obětem Velké války v demokratických zemích Evropy, v USA a Kanadě „Dnem válečných veteránů“. V novodobé historii České republiky bylo datum 11. listopadu jako Den válečných veteránů poprvé vzpomenuto v roce 2001. Tento den připomíná ty, kteří v letech 1914 – 1918 a 1939 – 1945 nasazovali životy za svobodu svých zemí, i za svobodu jiných okupovaných zemí. A neodmyslitelným symbolem Dne válečných veteránů je květ vlčího máku.
>
 
10.11.2017

L-39NG se bude vyrábět i v Evektoru

(red), www.evektor.cz L-39NG se bude vyrábět i v Evektoru

Letecká továrna Aero Vodochody Aerospace vybrala společnost Evektor-Aerotechnik v Kunovicích, jako výrobce přední a zadní části trupu, aerodynamických brzd a balíku detailních dílů pro svůj cvičný bojový letoun Aero L-39NG. Stroj Aero L-39NG je letounem nové generace vycházejícím z proudového cvičného letounu Aero L-39 Albatros, který je provozován vzdušnými silami ve více než třiceti zemích. 

>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

21. března 2018 16:00-19:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město

Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz

 
detail akce
společenská akce
 
22. března 2018 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Jacek Kerum

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Jacek Kerum – Ústav fyziky atmosféry AV ČR; Nebezpečné meteorologické jevy, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
24. března 2018 10:00-18:00

Akce Záložka Vyškov

Vyškov

Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností vyzkoušet odhoz záložního padáku na lanové dráze z parašutistického trenažéru, Letiště Vyškov, (paramotory@laacr.cz), www.laacr.cz

 
detail akce
PGL
 
24. března 2018 10:00-22:00

Mít křídla - X. ročník festivalu amatérských leteckých filmů

Dolní Dobrouč

Spolek přátel vzduchoplavby Letohrad a ORFilm pořádá amatérský filmový festival s leteckou tematikou „MÍT KŘÍDLA“ (poslední termín přihlášení je do 11. 3. 2018 pardpsv@seznam.cz, Dolní Dobrouč (kino), www.spvletohrad.cz, www.orfilm.eu

 
detail akce
film
 
24. - 25. března 2018

Balóny nad Prahou 2018 ZMĚNA !!!

Praha

Fundraisingová akce Českého balónového svazu jejíž cílem je zvýšit povědomí o balónovém sportu a využít tuto akci k podpoře Dětského centra Paprsek (ZRUŠENÝ TERMÍN 3.-4.3., 10.-11.3. a 17.-18.3.2018), Startoviště Praha (místo bude upřesněno podle počasí), www.balonynadprahou.cz

 
detail akce
balony
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama