Aktuality RSS

16.02.2017

Společná letecká obrana podepsána

(red), www.army.cz Společná letecká obrana podepsána
Ve středu 15.února 2017 podepsal Ministr obrany České republiky Martin Stropnický a slovenský ministr obrany Peter Gajdoš v Bruselu podepsali smlouvu o spolupráci při vzájemné ochraně vzdušného prostoru České republiky a Slovenska. Stalo se tak na okraj jednání ministrů obrany NATO v Bruselu. Podle českého ministra by měla smlouva začít platit kolem poloviny letošního roku, až ji potvrdí parlamenty a prezidenti obou zemí.
>
 
15.02.2017

Letecký psycholog: Když přijde opilý pilot o řidičák, nikdo se to nedozví. Může dál létat

www.e15.cz Letecký psycholog: Když přijde opilý pilot o řidičák, nikdo se to nedozví. Může dál létat
Nedávné varování Harvardovy Univerzity, že mnoho pilotů trpí depresemi, není tak závažné, jako zrušení psychologických prohlídek. Myslí si to dopravní, letecký a klinický psycholog Oliver Dzvoník z Ústavu leteckého zdravotnictví. Jaktože psychologové nekontrolují zdravotní stav pilotů? A jaké jsou hlavní příčiny vzniku depresí? Více čtěte v E15: Letecký psycholog: Když přijde opilý pilot o řidičák, nikdo se to nedozví. Může dál létat.
>
 
14.02.2017

Spolupráce Technologické agentury ČR a VTÚ

(red), www.vtusp.cz Spolupráce Technologické agentury ČR a VTÚ
Na konci ledna roku 2017 došlo k setkání vrcholných představitelů Vojenského technického ústavu a Technologické agentury České republiky, aby spolu hovořili o dosavadní a především budoucí spolupráci obou institucí. Ředitel Vojenského technického ústavu Jiří Protiva a předseda Technologické agentury České republiky Petr Očko se vzájemně informovali o aktuálních projektech výzkumu a vývoje a následného záměru k efektivnější spolupráci obou institucí.
>
 
13.02.2017

V salonku

(red), www.bestcg.com V salonku
Letecká společnost Emirates zpřístupnila své salonky na mezinárodním letišti v Dubaji všem členům věrnostního programu Skywards a jejich hostům letícím s Emirates. Všichni nyní mohou za poplatek využívat salonky bez ohledu na cestovní třídu. Cestující byznysové třídy mají rovněž možnost doplatit si přístup do salonků první třídy. Jednorázové vstupy je opravňují až k čtyřhodinovému pobytu v  prémiových saloncích Emirates.
>
 
12.02.2017

Z Kunovic do Íránu

(red), www.let.cz Z Kunovic do Íránu
Začátkem února letošního roku navštívila společnost Aircraft Industries v Kunovicích íránská delegace zastoupená ředitelem tamního Úřadu pro civilní letectví a předsedou Státní investiční komise pro letectví Íránské islámské republiky, a dalšími představiteli několika významných obchodních a leteckých společností Íránu, které mají zájem o bilaterální spolupráci s kunovickou leteckou firmou Aircraft Industries.
>
 
11.02.2017

Martin Šonka vydoloval v Abú Zabí zlato

(red), www.martin-sonka.cz Martin Šonka vydoloval v Abú Zabí zlato
V sobotu 11.února 2017 odstartoval další ročník seriálu leteckých závodů Red Bull Air Race v Abú Zabí prvním závodem. A hned první závod skončil pro české letectví historickým úspěchem, protože se vítězem stal Martin Šonka, který tak navázal na výkony z kvalifikace. I v hlavním závodě postupně porazil všechny soupeře a zvítězil i ve finále. Druhý doletěl Španěl Juan Velarde, třetí skončil Kanaďan Pete McLeod a jen díky dvousekundové penalizaci až čtvrtý skončil německý pilot Matthias Dolderer. Petr Kopfstein po třísekundové penalizaci skončil dvanáctý.
>
 
11.02.2017

Nový předseda v Ruzyni

(red), www.prg.aero Nový předseda v Ruzyni
Ve společnosti Letiště Praha, a. s., došlo ke změně stanov společnosti Letiště Praha, kterou se mění počet jejích členů ze současných tří na čtyři. Stávající tři členové představenstva zůstávají jeho součástí, nově byl valnou hromadou jmenován Václav Řehoř, dosavadní předseda představenstva Českého Aeroholdingu. Členové představenstva v novém složení zároveň zvolili Václava Řehoře předsedou a dosavadního předsedu Jiřího Krause místopředsedou představenstva. 
>
 
10.02.2017

Záložní vrtulník pro Olomouc

(red), www.zzsol.cz Záložní vrtulník pro Olomouc
Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje si vyjednala pro základnu Letecké záchranné služby Kryštof 09 u firmy ATE - Air – Transport Europe druhý záložní vrtulník. K dohodě došlo ve čtvrtek 9.února 2017 při návštěvě ředitele ZZS Olomouckého kraje na hlavní základně společnosti ATE a jejím sídle v Popradě. V příštím týdnu by měl tedy přiletět do Olomouce kompletně připravený vrtulník, včetně zástaveb k instalaci zdravotnického vybavení pro posádky.
>
 
10.02.2017

VVÚ se bude podílet na pandurech

(red), www.vvubrno.cz VVÚ se bude podílet na pandurech
Koncem ledna roku 2017 byla podepsána mezi Ministerstvem obrany České republiky a výrobním podnikem Tatra Defence Vehicle (TDV) smlouva na dodávku dvaceti speciálních kolových transportérů Pandur. Na vývoji speciálního vybavení pro nové pandury se podílí i brněnský státní Vojenský výzkumný ústav (VVÚ). Pro výrobu velitelsko-štábních a spojovacích pandurů bude VVÚ dodávat nasmlouvané služby a zařízení, konkrétně půjde o přídavnou balistickou ochranu, systém detekce BCHL, a systémy utajovaného přenosu dat. Podílí se také na dodávce sedaček osádky a  modulárních maskovacích souprav. 
>
 
09.02.2017

Moody´s hodnotil Český Aeroholding

(red), www.cah.cz Moody´s hodnotil Český Aeroholding
Renomovaná agentura Moody´s Investors Service zvýšila rating Českého Aeroholdingu o jeden stupeň na A1 se stabilním výhledem z dosavadního A2 s pozitivním výhledem. Rozhodnutí agentury je výsledkem naplněného závazku společnosti zavést uvážlivou finanční politiku, úspěšně naplňovat strategii a vytvořit stabilní klientskou základnu u dceřiných společností. Český Aeroholding se díky změně ratingu stal jedinou nebankovní obchodní společností hodnocenou nejvyšším možným ratingem v dané zemi, tedy stejným jako stát Česká republika.
>
 
08.02.2017

Projekt Remobil

(red), www.mocr.cz Projekt Remobil
Celkem čtrnáct státních podniků a příspěvkových organizací Ministerstva obrany se připojilo k projektu Remobil pořádaného ve prospěch Jedličkova ústavu a škol pod heslem „Nehoď mobil vedle, podpoř žáky z Jedle.“ Státní podniky a příspěvkové organizace ministerstva obrany podporují Jedličkův ústav Remobilem (www.remobil.cz). Do zapečetěného boxu je možné vhazovat mobilní telefony, do otevřeného, který je vždy umístěn hned vedle, je možno vhazovat i ostatní příslušenství jako nabíječky, kabely, baterie, kalkulačky, tablety a další drobná zařízení.
>
 
07.02.2017

Německo nabízí Česku sdílení vojenských letadel

www.e15.cz Německo nabízí Česku sdílení vojenských letadel
Německo jedná s několika státy včetně České republiky o společném využívání většího počtu z třinácti vojenských dopravních letadel Airbus A400M, která chtěl původně Berlín prodat. Ve svém úterním vydání to napsal list Süddeutsche Zeitung. Plán má německé armádě umožnit, aby mohla dál letadla využívat. Více čtěte v E15: Německo nabízí Česku sdílení vojenských letadel.
>
 
07.02.2017

Farming by Satellite Prize

(red), www.czechspaceportal.cz Farming by Satellite Prize
Český tým TTT Solutions z Univerzity Palackého v Olomouci získal prastižní ocenění na veletrhu v Berlíně. Na mezinárodním agroprůmyslovém veletrhu Zelený týden v Berlíně na konci ledna roku 2017 bylo rozhodnuto o vítězi třetího ročníku ceny propagující nové nápady pro využití družicových technologií v zemědělství nazvané Farming by Satellite Prize. V rámci soutěže se na druhém místě umístil český TTT Solutions, který uspěl s projektem na zjišťování typu a vyhodnocování stavu zemedělských plodin s přesahem ke kontrole vyplácení dotací pro zemědělce (CDES), využívající data družice Sentinel-2 evropského programu pro dálkový průzkum Země Copernicus.
>
 
06.02.2017

Přes Atény do Newarku

(red), www.bestcg.com Přes Atény do Newarku
Letecká společnost Emirates zavádí 12. března 2017 celoroční letové služby mezi Spojenými státy a Řeckem. Denní linka z Dubaje na mezinárodní letiště Newark Liberty v New Yorku s přistáním v Aténách doplní čtyři stávající lety mezi Dubají a newyorským letištěm JFK. 
>
 
05.02.2017

S koncem ledna úplně rozpuštěný a vypuštěný…

text, foto: (jjk) S koncem ledna úplně rozpuštěný a vypuštěný…
Sice to zní jako název jednoho populárního filmu z doby Rakouska – Uherska z pera Jaroslava Cimrmana (a Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka) na motivy divadelní hry „Vražda v salonním coupé“, ale spíš je to takový epilog. Vlastně to v těchto dnech znamená poslední sbohem a po čtvrtstoletí definitivní ukončení činnosti jedné letecké firmy zabývající se leteckou záchrannou službou. Tato společnost sice ukončila oficiálně činnost poslední den roku 2016, ale flotila se rozplynula postupně v průběhu měsíce ledna roku 2017. A jakoby symbolicky poslední stroje, s posledním lednovým dnem.     
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

17. května - 4. června 2017

9.Mistrovství světa 2017 v plachtění žen – 9th WWGC 9th 2017

Zbraslavice

9th FAI Women’s World Gliding Championship 2017 – 9.Mistrovství světa 2017 v plachtění žen ve třídách Club, Standard a 18M, Letiště Zbraslavice, www.lkzb.cz, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.wwgc2017.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
20. - 27. května 2017

5. ročník CPZš 2017

Raná u Loun

Aeroklub Raná a POTK pořádají 5. Ročních Celostátního plachtařského závodu Šohajů a dalších historických kluzáků, Letiště Raná u Loun, www.sohajerana.wbs.cz, www.lkra.cz, www.aeroklubrana.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
20. května - 5. června 2017

AFF AI Special A Klatovy Mai Boogie 2

Klatovy - Chaloupky

AFF AI Special A & Klatovy Mai Boogie 2 (25.-28.5.2017 Bärchen40 & Ronnys 40way, 29.5.-4.6.2017 Bärchens16err), Letiště Klatovy - Chaloupky, www.pink.at, www.pinkskyvan.cz, www.lkkt.cz

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
25. - 27. května 2017

23. Karlovarský pohár 2017

Toužim - Přílezy

Tradiční soutěž motorových akrobatických letounů v kategoriích Sportsman, Intermediate, Advanced, Unlimited s mezinárodní účastí, Letiště Toužim - Přílezy, www.aeroklubtouzim.cz, www.aerobatic.cz, www.lsc.cz, www.leteckaakrobacie.cz

 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
25. května 2017 17:00-19:00

Beseda na Albertově – Ladislav Keller

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Ladislav Keller – pracovník ÚCL, pilot „Příčiny a řešení ztráty řiditelnosti“, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama