Aktuality RSS

21.09.2017

„Spirit of South Moravia“ a „Brno Dragon“

(red), www.kr-jihomoravsky.cz, www.brno.cz „Spirit of South Moravia“ a „Brno Dragon“
Od 16. listopadu 2015 je v provozu pravidelná linka mezi letištěm Brno – Tuřany a bavorským Mnichovem. Linka je provozovaná společností BMI regional ve spolupráci s Lufthansou momentálně dvanáctkrát týdně (ve všední dny dvakrát)  převážně letouny typu  Embraer 135/Embraer 145. Nově budou v celé síti linek společnosti BMI regional létat dva letadla s logy „Spirit of South Moravia“ a „Brno Dragon“, což je výsledkem spolupráce mezi touto leteckou společností, Jihomoravským krajem a městem Brnem. 
>
 
20.09.2017

Dohoda o letových navigačních službách

(red), www.mdcr.cz Dohoda o letových navigačních službách
Ministři obrany Martin Stropnický a dopravy Dan Ťok podepsali memorandum o spolupráci v letových a navigačních službách. Podle memoranda vznikne mimo jiné studie proveditelnosti, která určí, zdali vznikne nové vojenské středisko letového provozu české armády (MATCC – Military Air Traffic Control Centre) v lokalitě Národního integrovaného střediska řízení letového provozu Jeneč (IATCC - Integrated Air Traffic Control Centre).
>
 
19.09.2017

Bell Helicopter v Ostravě

(red), www.bestcg.com Bell Helicopter v Ostravě
Společnost Bell Helicopter představila návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných sil AČR o uplynulém víkendu novinky na poli rotorových letounů. Na expozici Bell Helicopter byly k vidění statické modely typů UH-1Y, AH-1Z, V-22 i nejnovějšího modelu V-280. Bell současně předvedl i demonstrátory virtuální reality, které umožnily návštěvníkům vyzkoušet si zážitky pilotů vojenských vrtulníků Bell UH-1Y při plnění bojových misí. 
>
 
18.09.2017

Britové do Nashvillu

(red), www.britishairways.com Britové do Nashvillu
Společnost British Airways oznámila zahájení od 4. května 2018 nové spojení mezi Londýnem a Nashville. Jedná se o první a jedinou přímé letecké spojení mezi Evropu s hlavním městem státu Tennessee. Letecká společnost British Airways ve spolupráci s American Airlines od května budou provozovat šedesát sedm přímých linek mezi Londýnem a Spojenými státy.
>
 
17.09.2017

Velká voda vzala Mošnov

text: (jjk), text: foto: M.J. Velká voda vzala Mošnov
Tedy není to úplně přesné, že by Mošnov vzala velká voda. Nebyla to povodeň, která by se prohnala severní Moravou a Slezskem, ale s prvním dnem měsíce září náhle skončilo léto a přišel podzim. A od té doby prší a prší a prší, a jakoby to nebylo málo, tak se temné, vodou ztěžklé mraky se usadily nad severní Moravou a Slezskem zrovna ve dnech, kdy se tu už po sedmadvacáté konala tradiční velká sešlost Severoatlantické aliance a dalších příslušníků spřátelených vojsk. Bohužel víkend 16. a 17.září 2017 XVII. ročníku Dnů NATO v Ostravě & VIII. ročníku Dnů Vzdušných sil Armády České republiky propršel a nízká oblačnost zhatila mnohé plány. A tak se lovit letecké obrázky dařilo lovit ve čtvrtek a v pátek, a pak eventuálně v pondělí na posledních odletech. 
>
 
17.09.2017

Letiště Praha vypisuje tendr na kreativní agenturu

(red), www.prg.aero Letiště Praha vypisuje tendr na kreativní agenturu
Akciová společnost Letiště Praha vypsala veřejnou zakázku na kreativní agenturu, která bude zapojena do komplexního budování jeho značky v segmentech B2B i B2C, a to jak v off-line tak online prostředí. Požadována je také zkušenost v oblasti employer brandingu. Přihlásit se mohou agentury působící v oboru reklamy minimálně tři roky, které doloží veškeré kvalifikační předpoklady.
>
 
16.09.2017

Ukončení platnosti průkazů pilota balónů vydaných dle předpisu L1

(red), www.balonovy-svaz.cz Ukončení platnosti průkazů pilota balónů vydaných dle předpisu L1
Dle informací Úřadu civilního letectví je stanoveno datum na ukončení platnosti průkazů pilota balónů na 8.dubna 2018. ÚCL upozorňuje na skutečnost, že v souladu s Nařízením Komise (EU) č. 1178/2011, se blíží termín konce platnosti průkazů pilota kluzáků a pilota balónů, vydaných dle předpisu L1, bez ohledu na to, zda je na průkazu vytištěná platnost delší. Dle Nařízení Komise (EU) 2015/445 je toto datum stanoveno na 8.4.2018.
>
 
15.09.2017

Dopravní omezení při cestě MHD letiště Praha - Ruzyně

(red), www.prg.aero Dopravní omezení při cestě MHD letiště Praha - Ruzyně
Upozornění na dopravní omezení při cestě MHD letiště Praha – Ruzyně, respektive Letiště Václava Havla Praha. Od pátku 15. září 2017 do úterý 21. listopadu 2017 probíhá oprava ulice K Letišti, a to v úseku od kruhového objezdu u Terminálu 3 až po zastávku městské hromadné dopravy „U Hangáru“. Komunikace není uzavřena, ale provoz zde je omezen a řízen semafory.
>
 
15.09.2017

Technologie Airbus Aerial pomáhá při obnově po hurikánu Irma

(red), www.accpr.cz Technologie Airbus Aerial pomáhá při obnově po hurikánu Irma

Obyvatelé, tak pojišťovny se v jihovýchodních Spojených státech začínají zotavovat po hurikánu Irma. Společnost Airbus Aerial je připravena pomoci tím, že pojišťovnám poskytne volný přístup do své knihovny leteckých map a datové analýzy postiženého regionu. Společnost Airbus již začala stejným způsobem spolupracovat s pojišťovnami v oblasti Houstonu v Texasu po hurikánu Harvey. 

>
 
14.09.2017

POKOS se vrací do škol

(red), www.army.cz POKOS se vrací do škol
Po prázdninách se projekt POKOS opět vrátil do škol. Ve čtvrtek 8. září 2017 se program přípravy občanů k obraně státu uskutečnil pro studenty Střední odborné školy Drtinova na Praze 5 a v pátek 9. září 2017 v rámci Dopravně bezpečnostního dne Prahy 15 na hřišti Základní školy Křimická.
>
 
13.09.2017

Cosi od Emirates na Airbus A380

(red), www.bestcg.com Cosi od Emirates na Airbus A380
Společnost Emirates nasadila Airbus A380 na pravidelnou denní linku Praha – Dubaj 1. května 2016. Čeští cestovatelé díky tomu mohou kromě servisu využít cestování do více než sto padesáti destinací po celém světě s jediným přestupem v centrálním dopravním uzlu, tedy v Dubaji. Kromě Dubaje se čeští zákazníci mohou vydat na palubě tohoto letounu do dalších destinací, jako je Bangkok, Hongkong, Tchaj-pej  anebo Mauricius s jediným přestupem.
>
 
12.09.2017

Skončilo cvičení Ample Strike 2017

(red), www.army.cz Skončilo cvičení Ample Strike 2017
V pátek 8. září 2017 skončila hlavní výcviková část cvičení Ample Strike. Všechny zahraniční stroje postupně odletěly zpátky na své domovské základny a vrtulníky Mi-24/35 se z Libavé vrátily na náměšťské letiště. Přesuny osob, techniky a materiálu z operačních prostorů zpět do posádek pokračovaly až do soboty 9. září 2017. 
>
 
11.09.2017

U Safari dvakrát slaví

text, foto: (jjk) U Safari dvakrát slaví
Ve Dvoře Králové nad Labem vlastně slaví dvakrát. Jednou 11. září 1932 a podruhé 30. března 1947. První datum symbolizuje osmdesáté páté narozeniny oficiálního létání na Královédvorsku a druhé datum znamená sedmdesáté narozeniny letiště u Žirče. Ale létání ve Dvoře Králové, který je dnes kromě zoologické zahrady Safari, známý i plachtařskými závody se stejným názvem, se začalo létat mnohem dřív.  
>
 
11.09.2017

Letový asistent

(red), www.bemark.cz Letový asistent
Využití letadla jako dopravního prostředku je čím dál častější, a to nejen díky stále dostupnějším cenám. Stejný trend lze zaznamenat, ale ve zkušenostech, které let nebo dovolenou dokážou zkazit. Nejen ve formě zničeného nebo ztraceného zavazadla, ale také v případě zpožděných letů, díky kterým cestující zmeškají dokonce i navazující spoj. 
>
 
10.09.2017

Středočeská letka 311. perutě desetiletá

text, foto: (jjk) Středočeská letka 311. perutě desetiletá
Dne 1. září 2007 vznikla 311. peruť UL – letka Říčany, logicky na letišti (tedy přesněji řečeno na Ploše SLZ) Říčany na počest, v nedalekých Přišimasech, narozeného příslušníka tohoto leteckého sboru Oskara Lojka, který zahynul v boji nad Biskajském zálivu v roce 1944. A tak vlastně osmý ročník „Létání pro děti“ (které se konalo v den, kdy se ve Vrátkově konal dětský den) 9.září 2017 a následné malé posezení několika leteckých přátel, mohlo symbolicky připomínat desáté narozeniny 311. perutě UL – letky (dnes už) Vrátkov. 
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

20. ledna 2018 10:00-14:00

Otevřený slet combatů 310 sq.

Praha 5 Zličín (Sobínka)

Přátelský souboj 310. stíhací je skupiny RC modelářů z letiště Sobínka, Modelářské letiště Sobínka Praha 5 Zličín, www.310sq.cz, www.sobinka.eu

 
detail akce
letecké modelářství
 
24. ledna 2018 16:00-19:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město
Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz
 
detail akce
společenská akce
 
7. února 2018 16:00-19:00

Dny otevřených dveří na VŠO

Praha 1 – Nové Město
Den otevřených dveří - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., Praha 1 – Nové Město (Spálená 76/14, v místnosti S1 ve 4.patře), www.vso.cz
 
detail akce
společenská akce
 
10. února 2018 19:30-23:59

XXVII. reprezentační letecký ples

Praha 1 (Palác Lucerna)

Český svaz letectví z.s., společnost Aviatik s.r.o., ve spolupráci s Velitelstvím vzdušných sil AČR, LAA ČR, AeČR pořádají tradiční reprezentační letecký ples, hraje Orchestr Karla Vlacha, Praha 1 Nové město, Palác Lucerna, www.aviatik.cz, www.ticketpro.cz

 
detail akce
společenská akce
 
10. února 2018 20:00-23:59

VII.Letecký ples

Rakovník

Letecký ples Aeroklubu Rakovník s vystoupením nejen modelářů, hraje Ideal Band, průvodním slovem Marcely Škábové a tancem a ve stylu filmu Pomáda, Kulturní centrum Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.kulturnicentrum.cz

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama