Aktuality RSS

06.04.2018

Silver Air do Chorvatska

(red), www.silverairtravels.com Silver Air do Chorvatska
Česká charterová letecká společnost Silver Air, která má základnu na pražském ruzyňském letišti, ale jinak spíš funguje na jihu Evropy a ve Francii, bude kromě Francie v této letní sezóně obstarávat kromě ostrova Elba, hlavně prázdninové vnitrostátní linky obstarávat v Chorvatsku s odskokem do Švýcarska.
>
 
05.04.2018

Maltští piloti v Jenči

(red), www.rlp.cz Maltští piloti v Jenči
V březnu státní podnik Řízení letového provozu České republiky oznámil, že letecká škola CANI, kterou provozuje, získala další velkou zakázku a to, že čeští instruktoři vycvičí nové kolegy pro středisko řízení letového provozu na Maltě. Na spolupráci se obě strany dohodly letos v lednu a pokud budou všechny smluvní náležitosti dokončeny tak, aby se projekt začal realizovat už v roce 2018, spolupráce by trvala do roku 2021.
>
 
04.04.2018

Šedesátník se čtyřmi srdci Pratt & Whitney

text: (jjk), foto: L.O., www.airport-cb.cz Šedesátník se čtyřmi srdci Pratt & Whitney

Ve středu 4.dubna 2018 se nad českobudějovickým mezinárodním letištěm v Plané objevil čtyřmotorový dopravní letoun Douglas DC-6B ve stříbro-modro-bílých barvách Red Bull GmbH Dietricha Mateschitze, respektive z flotily Flying Bulls Fleet z Hangaru 7 v Salcburku. Douglas DC-6B na českobudějovickém letišti tak provedl několik výcvikových letů, včetně letmých přistání touch and go, přičemž po první várce stoj přistál na chvíli odpočinku na východní stojánce. Po krátké přestávce stroj absolvoval další tréninkové kolo a po té odletěl na svou mateřskou základnu v Salcburku. 

>
 
04.04.2018

Nová generace "Albatrosů" do Armée de l'Air Sénégalaise

(red), www.aero.cz Nová generace "Albatrosů" do Armée de l'Air Sénégalaise
Senegal se stane prvním zahraničním zákazníkem nové generace letounu z továrna Aero Vodochody Aerospace. První čtyři exportované letouny Aero L-39NG ve verzi lehkého bitevníku zamíří do služeb Senegalského vojenského letectva (Armée de l'Air Sénégalaise). Doplní tak, už dříve objednané tři lehké útočné brazilské letouny Embraer EMB 314 Super Tucano a čtveřici cvičných korejských strojů KAI KT-1 Woongbi.
>
 
04.04.2018

Direct Fly v Číně

(red), www.directfly.cz, www.czechtrade.cz Direct Fly v Číně
České firmě Direct Fly, která vyrábí letouny ALTO 912TG se v Čínské lidové republice daří čím dál lépe. Historie česko-čínské spolupráce v oblasti letectví se začala psát v roce 2015, kdy se firma Direct Fly hlavně za podpory Letecké amatérské asociace České republiky a podpory CzechTrade účastnila vědeckotechnické výstavy Mien-jangu. Dnes už je u zákazníka deset letounů zmíněného typu úspěšně v provozu.
>
 
03.04.2018

S Blue Air to v Brně nevyšlo

(red), www.kr-jihomoravsky.cz S Blue Air to v Brně nevyšlo
Jihomoravský kraj informoval před Velikonoci o ukončení jednání s rumunskou leteckou společností Blue Air nedošlo k dohodě se společností Blue Air o zahájení pravidelných letů z brněnského letiště do již dříve oznámených destinací a jednání byla ukončena. Ale i tak má Jihomoravský kraj zájem na rozšíření pravidelných leteckých spojů do dalších destinací a o nových linkách stále krajští funkcionáři jednají s dalšími dopravci.
>
 
02.04.2018

Velikonoční kraslice z Jenče

text, foto: (jjk), vizualizace:ŘLP ČR s.p. Velikonoční kraslice z Jenče
Kalibrovací Turbolet se chystá do důchodu a tak se chystají do řad Řízení letového provozu vstoupit dva následovníci. Jeden, který nahradí zmíněný letoun L-410 a druhý za, také dosluhující, Cessnu Citation. Před nějakým časem tak státní podnik Řízení letového provozu České republiky podepsal smlouvu o dodávku dvou strojů Beechcraft B300 King Air 350i od specializované firmy Aerodata AG Braunschweig-Wolfsburg. A jejich oficiální podobu, respektive barevné provedení, před Velikonocemi, Řízení letového provozu zveřejnilo. Takže místo vajíček byla koleda v podobě pestrobarevného Beechcraftu.
>
 
02.04.2018

Velikonoce

(red), www.velikonoce.vira.cz, foto: (jjk) Velikonoce

VESELÉ VELIKONOCE

>
 
01.04.2018

Neděle zmrtvýchvstání, „Hod Boží velikonoční“

(red), www.velikonoce.vira.cz Neděle zmrtvýchvstání, „Hod Boží velikonoční“
Kristus vstal z mrtvých za svítání "prvního dne v týdnu", neboli "prvního dne po sobotě" (sobota byla podle židovského kalendáře posledním dnem týdne). Svým zmrtvýchvstáním dovršil Boží stvořitelské a vykupitelské dílo. Proto se křesťané v tento den začali pravidelně scházet k eucharistickému "lámání chleba" ("mši svaté") a tento den nazvali "dnem Páně". Každá neděle v roce je tedy "oslavou Velikonoc" - zvláštním zpřítomněním Kristova vykupitelského činu. Jedině z něho můžeme čerpat posilu pro naši vlastní cestu zmrtvýchvstání.
>
 
31.03.2018

Bílá sobota a Velikonoční noc (vigilie)

(red), www.velikonoce.vira.cz Bílá sobota a Velikonoční noc (vigilie)
Bílá sobota je druhým dnem tak zvaného velikonočního - tridua (třídenní). Je to den, kdy Ježíš ležel v hrobě. Den ticha. Křesťané prodlévají u hrobu Pána, rozjímají nad jeho utrpením a smrtí a po celý den nekonají žádné liturgické obřady. Po západu slunce (tj. v sobotu večer) začíná velikonoční bdění (vigilie), a tím začíná slavnost Kristova vzkříšení. Název Bílá sobota pravděpodobně pochází od bílých křestních rouch křtěnců, kteří přijali křest právě o Velikonoční noci (vigilii).
>
 
30.03.2018

Velký pátek (den, kdy zemřel Ježíš Kristus)

(red), www.velikonoce.vira.cz Velký pátek (den, kdy zemřel Ježíš Kristus)
Velikonoční Velký pátek je součástí Svatého týdne a velikonočního tridua. Na Velký pátek se připomíná smrt Ježíše Krista na kříži. Je to výhradní den v roce, kdy středem církevní liturgie a jejím vrcholným momentem není eucharistie, ale kříž.
>
 
29.03.2018

Zelený čtvrtek určil letecké sportovce roku 2017

text: (jjk), www.airzone.tv, foto: Kamil Večeřa Zelený čtvrtek určil letecké sportovce roku 2017
Už se stalo víceméně tradicí, že se nejlepší letečtí sportovci roku jsou oceňování na bezděčínském, tedy mladoboleslavském letišti v prostorách Leteckého muzea Metoděje Vlacha. Bylo tomu tak i ve čtvrtek 29.března 2018, kdy se osobností tuzemského leteckého sportu za sezónu 2017 stal mistr světa v závěsném létání Petr Beneš, který se stal zároveň nejlepším sportovcem Letecké amatérské asociace České republiky a nejlepším letcem vyhlášeným Aeroklubem České republiky se stal mistr Evropy v plachtění Pavel Loužecký.
>
 
29.03.2018

Zelený čtvrtek (není zelený)

(red), www.velikonoce.vira.cz Zelený čtvrtek (není zelený)
Zeleným čtvrtkem začíná tzv. velikonoční triduum (třídení). Na Zelený čtvrtek se připomínají dvě hlavní události: 1. Ježíšova večeře na rozloučenou, při níž myje apoštolům nohy, ustanovuje tajemství eucharistie a zároveň je zrazen od Jidáše 2. Ježíšova modlitba v Getsemanské zahradě a jeho zajetí...
>
 
28.03.2018

Dva Emiráti do Dubaje

(red), www.bestcg.com Dva Emiráti do Dubaje
Letecká společnost před Velikonoci oznámila přidání další denní linky z Prahy do Dubaje. K tomuto rozhodnutí došlo na základě stále rostoucího počtu pasažérů cestujících na této trase od roku 2010, kdy byla spuštěna první linka. Nový let bude přidán 1. července 2018 a bude operován letounem Boeing 777-300ER s kapacitou 360 sedadel.
>
 
27.03.2018

80 let ve finále

(red), www.prg.aero 80 let ve finále
Připomenout osmdesátiletou existenci největšího letiště v České republice a podpořit jeho značku má nový krátký film „Příběh Letiště“, který připravilo Letiště Praha na závěr sezóny 80. výročí ve spolupráci s agenturou Outbreak a produkční společností Masterfilm. Spot režírovaný Janem Látalem, který byl natáčen v průběhu loňského roku, mapuje historii letiště prostřednictvím výpovědí známých i neznámých cestujících. Své zážitky z cest zde vypráví i několik významných osobností jako je herec Jan Tříska, válečný veterán druhé světové války Emil Boček nebo fotbalový brankář Petr Čech. Video bude použito na sociálních sítích letiště a v plánované online kampani. 
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

14. - 22. července 2018

TCup 2018

Toužim - Přílezy

Plachtařská regionální soutěž, Letiště Toužim - Přílezy, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.aeroklubtouzim.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
15. - 27. července 2018

Plachtařské Mistrovství ČR juniorů - PMRj 2018

Raná u Loun
Plachtařské Mistrovství České republiky regionů v plachtění - PMRj 2018, Letiště Raná u Loun, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.lkra.cz, www.aeroklubrana.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
20. - 22. července 2018

European Acro Cup

Benešov - Bystřice/Nesvačily

Setkání nejlepších evropských pilotů velkých akrobatických RC modelů, Letiště Benešov - Bystřice/Nesvačily, www.minfo.cz/nesvacily

 
detail akce
letecké modelářství
 
20. - 22. července 2018

Liga MPK 3.kolo

Mýto - Kařízek

3.kolo ligové soutěže v motorovém paraglidingu, Letiště Mýto - Kařízek, www.amgmyto.cz, www.laacr.cz

 
detail akce
soutěž - MPGL
 
20. - 22. července 2018

Moravský trojúhelník 2018

Borotice

Soutěž o pohár Moravský trojúhelník v motorovém paraglidingu, pro přeletáře, ale i začínající soutěžní piloty, Letiště Borotice, www.pgkb.cz

 
detail akce
soutěž - MPGL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama