Aktuality RSS

08.09.2019

Deset let Národní technické knihovny

(red), www.techlib.cz Deset let Národní technické knihovny
Národní technická knihovna oslaví v pondělí 9. září 2019 desáté narozeniny. Moderní budova v pražských Dejvicích získala řadu architektonických ocenění a slouží nejen studentům nebo vědcům, ale také široké veřejnosti. Při příležitosti svých narozenin chystá bohatý program. Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na vystoupení mezinárodně uznávaného barokního souboru Collegium 1704 i populární skupiny Tata Bojs či na návštěvu věhlasného rumunského výtvarného umělce Dana Perjovschiho.
>
 
07.09.2019

Nový „Albatros“ dokončil vibrační zkoušky ve VZLÚ

(red), www.vzlu.cz Nový „Albatros“ dokončil vibrační zkoušky ve VZLÚ
V průběhu letních měsíců roku 2019 proběhly ve Výzkumném a zkušebním leteckém ústavu certifikační zkoušky letounu Aero L-39NG. Kromě pevnostních zkoušek provedli pracovníci VZLÚ také pozemní vibrační zkoušky, a to přímo u výrobce letounu v hangárech Aero Vodochody Aerospace.
>
 
06.09.2019

Upozornění na lety z Čáslavi

(red), www.afbcaslav.cz Upozornění na lety z Čáslavi
Upozornění na noční lety v termínu 6. a 9. a 10.září 2019, tedy v pracovních dnech a v čase 13,00 až 14,00 hodin, respektive od 14,00 do 15,00 hodin v prostoru města Čáslavi, městyse Nové Dvory a Žehušice, obce Církvice, Chotusice, Rohozec a Vrdy. Jedná se o výcviku display (předváděcího) pilota letounu Saab JAS-39 Gripen. 
>
 
05.09.2019

Emirates Aviation University

(red), www.bestcg.com Emirates Aviation University
Emirates Aviation University představila studijní, který nabízí finanční výhody a podporu zahraničním studentům. Balíček zahrnuje dvacetiprocentní slevy na univerzitní ubytování, patnáctiprocentní slevu na poplatky za studium a jednou ročně bezplatnou zpáteční letenku s Emirates v Economy Class. Pomoc studentům zahrnuje také bezplatné letištní služby pro tři osoby od společnosti Marhaba, předních světových poskytovatelů služeb pro pasažéry, která je součástí Emirates Group. 
>
 
04.09.2019

Emirates SkyCargo a start-up Seafood Souq

(red), www.bestcg.com Emirates SkyCargo a start-up Seafood Souq
Nákladní divize leteckého dopravce Spojených arabských emirátů Emirates SkyCargo, navázala partnerství se Seafood Souq, start-upovou společností sídlící v Dubaji, která se zabývá transparentním a efektivním nákupem mořských plodů. První várka skotského lososa určeného pro restaurace a spotřebitele ve Spojených arabských emirátech tak mohla do Dubaje dorazit už začátkem září v nákladovém prostoru letu Emirates EJ 28 z Glasgow.
>
 
03.09.2019

Evropský systém Space Rider

(red), www.esa.int Evropský systém Space Rider
Evropská kosmická agentura ESA připravuje opakovaně použitelný systém Space Rider, který byl představen už v roce 2016 a který má Evropě poskytnout kapacitu pro starty a návrat materiálů z vesmíru. Doplní tak existující příležitosti vycházející z rodin raket Ariane a Vega. Po dokončených revizích předběžných návrhů systémů a subsystémů rychle pokračuje vývoj systému Space Rider k celkové kritické revizi plánované na konec roku 2019.
>
 
02.09.2019

Prázdniny v Budějovicích

(red), www.airport-cb.cz Prázdniny v Budějovicích
Dne 26.června 2019 začal na letišti v Českých Budějovicích zkušební provoz a za dva měsíce, do 26.srpna 2019 se zde uskutečnilo 2 137 pohybů, z toho dvě stě mezinárodních. Letiště na konci června obnovilo provoz po devíti měsících výstavby, díky níž vyrostl nový terminál a byly osazeny radionavigační technologie a světelná navigační řada. A až do 20.září 2019 se provozu na letišti také dotkne vojenské cvičení Ample Strike 2019, které se týká vojenského výcvikového prostoru Boletice.
>
 
01.09.2019

Padáky pro ExoMars se dále testují

(red), www.esa.int Padáky pro ExoMars se dále testují
Pomalu, ale jistě se přibližuje termín startu druhé mise řady ExoMars, která se bude skládat z roveru a statické přístrojové platformy, která má opustit Zemi v roce 2020. Specializované odborné týmy mezi tím pokračují v řešení problémů s padákovým systémem, které odhalil neúspěšný výškový test ve druhé polovině srpna.
>
 
31.08.2019

Den otevřených dveří v ESA

(red), www.esa.int Den otevřených dveří v ESA
V říjnu v technickém centru Evropské kosmické agentury ESA, se v neděli 6.října 2019 se koná den otevřených dveří, během něhož se lze potkat s astronauty z programu Apollo nebo inženýry ESA, kteří připravují budoucí evropské mise na Měsíc. Den otevřených dveří se koná ve středisku ESA ESTEC v nizozemském Noordwijku zmíněnou neděli 6.října 2019 a registrace je otevřená od 30.srpna 2019.
>
 
30.08.2019

Jednání o jihlavském letišti

(red), www.jihlava.cz Jednání o jihlavském letišti
Vedení města Jihlavy jedná v současné době o vstupu strategického partnera, který by se podílel na připravovaném projektu modernizace letiště Jihlava Henčov. Investorem by se měla stát čínská společnost Zall Skyleader a.s. Zástupci města odeslali do Čínské lidové republiky dopis shrnující nutná opatření podmiňující úspěšné a hlavně včasné uskutečnění strategické investice do výstavby zpevněné přistávací plochy.
>
 
29.08.2019

Rekordní měsíc v Brně

(red), www.brno-airport.cz Rekordní měsíc v Brně
Brněnské letiště opět hlásí nárůst počtu cestujících. V průběhu června a července bylo na letišti odbaveno více než 204 tisíc cestujících a první prázdninový měsíc se s počtem 117 255 cestujících, zapsal do historie. V řeči celkových čísel pak brněnské letiště odbavilo za prvních sedm měsíců tohoto roku 287 783 pasažérů a zatím má nakročeno k dalšímu povedenému roku.
>
 
28.08.2019

Začíná cvičení Ample Strike 2019

(red), www.lznamest.army.cz Začíná cvičení Ample Strike 2019
Ve čtvrtek 29. srpna 2019 začíná na území České republiky mezinárodní taktické cvičení Ample Strike 2019, které potrvá do 20. září 2019. Kromě České republiky se cvičení zúčastní dalších pět zahraničních armád aliančních zemí. Cvičení se tedy účastní Maďarsko, Německo, Slovenská republika, Spojené státy americké, Velká Británie a Česká republika a tak říkajíc hlavní program cvičení se bude odehrávat ve dnech 3. až 11. září 2019.
>
 
26.08.2019

V Liberci se pomalu chystá nový heliport pro LZS

(red), www.liberec.cz V Liberci se pomalu chystá nový heliport pro LZS
Liberecká základna letecké záchranné služby na letišti v Růžodole je zatím stále bez možnosti nočního provozu a proto se už delší dobu plánuje výstavba nového heliportu, který by umožnil i čtyřiadvacetihodinový provoz. Z těchto důvodů město Liberec jedná s Libereckým o vzájemné výměně pozemků, protože modernizaci chystá kraj ve spolupráci se záchrannou službou, ale pozemek patří městu. Liberec pozemek poskytne kraji výměnou za areál zahrádek v blízkosti domova seniorů na Františkově. 
>
 
25.08.2019

S radarem ERA pod bezedné koše

(red), www.era.aero S radarem ERA pod bezedné koše
Radary pardubické firmy ERA zamířily do basketbalu. Novým titulárním partnerem basketbalistů Nymburka se totiž stala pardubická firma ERA, která v názvu nahrazuje energetickou společnost ČEZ. Ta byla titulárním partnerem od roku 2004. Basketbalisté Nymburka po patnácti letech mění název na ERA Basketball Nymburk. Vedení klubu se zároveň rozhodlo upravit stávající logo, ze kterého mizí oranžová barva a nahradí ji červená. Jde tak o návrat k barvám města Nymburk, pod kterými klub hrával v minulé dekádě.
>
 
24.08.2019

Další výběrové řízení na prodej nepotřebného majetku

(red), www.army.cz Další výběrové řízení na prodej nepotřebného majetku
V tomto týdnu Ministerstvo obrany České republiky vyhlásilo další výběrové řízení na zjištění zájemce o koupi nepotřebného nemovitého majetku s minimální požadovanou kupní cenou dosahující v souhrnu více než patnácti milionů korun.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

7. března 2020 10:00-18:00

18. Akce Záložka

Praha 8 - Karlín
Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností nechat si přebalit po cvičném odhození záložní padák, Praha 8 - Karlín, ZŠ Lyčkovo náměstí 6, www.zakladni-skola-letani.cz, www.laacr.cz
 
detail akce
PGL
 
13. března 2020 17:30-22:00

Evropská tunelová liga RW-4

Praha - Letňany (Hurricane Factory)
Devátý ročník FAI Evropské tunelové ligy ve skupinové akrobacii RW-4,Hurricane Factory Praha - Letňany, www.aecr.cz, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
14. března 2020 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
19. března 2020 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Michal Plavec

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Michal Plavec – kurátor leteckých sbírek NTN: Zásobování pevnosti Vratislav z českých letišť v dubnu a květnu 1945, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
21. - 22. března 2020

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama