Aktuality RSS

10.06.2017

Alternativní vlaková trať na letiště získala povolení, přesto nejspíš nevznikne

www.e15.cz Alternativní vlaková trať na letiště získala povolení, přesto nejspíš nevznikne
Stavební společnost OHL ŽS uspěla na ministerstvu životního prostředí s dokumentací EIA pro alternativní železniční trať na pražské letiště z odbočky v Jenečku, který je místní částí Hostivic. Souhlasné stanovisko však nejspíš nevyužije. Loni vyměnila vedení a nadšení pro projekt vyprchalo. Více štěte v E15: Alternativní vlaková trať na letiště získala povolení, přesto nejspíš nevznikne.
>
 
09.06.2017

Omezení letového provozu na ploše SLZ Milovice

(red), www.laacr.cz Omezení letového provozu na ploše SLZ Milovice
Upozornění pro všechny piloty na nadcházející období četných omezení letového provozu na ploše SLZ Milovice. Týká se to několika termínů akcí v červnu, červenci a srpnu roku 2017, kdy se zde budou pořádat neletecké akce a nebude možné nejen přistání a vzlet, ale i přelétávání nad letištěm, kde se bude pohybovat velké množství lidí.
>
 
08.06.2017

Airbus míří do Paříže

(red), www.accpr.cz Airbus míří do Paříže
Virtuální řízení vojenské techniky, procházka po ISS nebo holografická projekce vozítka ExoMars Rover na Marsu, na živo pak poprvé i stroje A321neo a A350-1000, které teprve procházejí certifikací. Nejen to čeká na návštěvníky pavilónu společnosti Airbus na slavné pařížské Air Show, který se koná od 19. do 25. června 2017. Krom největších taháků představí širokou škálu inovativních technologií, produktů a služeb – od předních komerčních a vojenských letadel až po vrtulníky a vesmírné systémy. 
>
 
07.06.2017

Wizz Air hledá

(red), www.accpr.cz Wizz Air hledá
Největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě Wizz Air zahájila v minulých dnech veřejné on-line hlasování ve čtvrtém ročníku ambasadorského programu Wizz. Cestující a fanoušci Wizz Air mohou vybírat jednatřicet členů posádky Wizz Air, kteří se stanou oficiálními tvářemi společnosti. Jako ocenění za jejich výjimečnou službu cestujícím budou v příštích dvou letech reprezentovat Wizz Air v médiích i na řadě společenských akcí. 
>
 
06.06.2017

Skupiny Český aeroholding v provozním zisku

(red), www.cah.cz Skupiny Český aeroholding v provozním zisku
V roce 2016 dosáhly společnosti skupiny Český aeroholding provozního zisku ve výši 4,3 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst o pět procent. Na hospodaření skupiny se pozitivně projevily vyšší výnosy z leteckého obchodu a z odbavení letadel, ale i z komerčních služeb jako je pronájem prostor či parkování. V tomto trendu pokračuje i první čtvrtletí letošního roku, kdy hrubý provozní zisk meziročně stoupl o patnáct procent na 918 milionů korun.  
>
 
05.06.2017

Pravidelná údržba hlavní přistávací a vzletové dráhy

(red), www.prg.aero Pravidelná údržba hlavní přistávací a vzletové dráhy
Ve dnech 5. – 9. června 2017 je z důvodu pravidelné údržby před letní sezonou plánována uzavírka hlavní vzletové a přistávací dráhy 06/24. V tomto období bude převeden veškerý provoz na vedlejší dráhu 12/30, a to včetně nočního provozu. Přísnější předpisy si vyžadují, aby celá údržba proběhla bez převádění provozu, které je z bezpečnostního hlediska rizikové. Z důvodu efektivního využití uzávěry hlavní dráhy, budou v tomto období na dráze a v její blízkosti provedeny i další nezbytné práce včetně odgumování.
>
 
04.06.2017

Stříbro a bronz z Japonska...

(red), www.martin-sonka.cz Stříbro a bronz z Japonska...
Na stupně vítězů se podařilo v dalším závodě Red Bull Air Race v japonské Čibě dosáhnout oběma českým pilotům, kteří se soutěže účastní. Petr Kopfstein si dolétl na stříbrný stupínek, což je jeho historicky nejlepší výsledek a doposud vedoucí závodník celého seriálu Martin Šonka skončil po chybě a následné penalizaci na bronzovém třetím místě a v celkové klasifikaci klesl na druhé místo za vítězného domácího Jošihide Muroju, se kterým má shodně třicet bodů. 
>
 
04.06.2017

Jedním z nejlepším zaměstnavatelů v regionu

(red), www.aero.cz Jedním z nejlepším zaměstnavatelů v regionu

Aero Vodochody získalo ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku 2017. V kategorii do pěti tisíc zaměstnanců se mezi zaměstnavateli ze Středočeského kraje umístilo na třetím místě. První dvě místa obsadily závody ze skupiny Valeo – Valeo Autoklimatizace z Rakovníku a Valeo Výměníky tepla sídlící v Žebráku. Aero se v soutěži Zaměstnavatel roku pravidelně umisťuje na předních příčkách. 

>
 
03.06.2017

Divé ženy tři dárečky přinesly

text: (jjk), foto: Stanislav Tomášek Divé ženy tři dárečky přinesly
Tedy nebyly to divoženky (nebo sudičky?) tři (jak bývá obvyklé), ale bylo těch divoženek rovnou devět (jak bývá neobvyklé). Za to ve třech skupinkách po třech. A protože se k narozeninám sluší něco přinést, přinesly ty sudičky, či divé ženy tři drahocennosti v podobě jedné stříbrné a dvou bronzových medailí. A kdo byl tím obdarovaným? No přece Zbraslavice, které se letos dožívají sedmi set šedesáti let. A tak k těm kulatým narozeninám (první zmínka je v roce 1257) české reprezentantky vylétaly na 9.FAI Mistrovství světa v plachtění žen (9th FAI Women's World Gliding Championships 2017 21. května 2017 – 4. června 2017) jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili v jednotlivkyních a jednu bronzovou v družstvech (tedy se na ní podílelo všech těch devět divých žen sudiček).
>
 
03.06.2017

Devět hodin

(red), www.uav-stol.com Devět hodin

Český výrobce civilních bezpilotních letounů Primoco UAV úspěšně absolvoval se svým modelem One 100 rekordní nepřetržitý let v délce devíti hodin a jedné minuty. Jedná se o nejdelší bezpilotní let v civilním provozu, který se uskutečnil nad továrním letištěm Aera Vodochody. Společnost Primoco UAV, která zahájila vývoj bezpilotních letadel v září 2014 pro civilní účely a sériovou výrobu začala v lednu 2016. 

>
 
02.06.2017

SkyTeam a Alibaba

(red), www.skyteam.com SkyTeam a Alibaba
Letecká aliance SkyTeam před nedávnem podepsala prohlášení o smlouvě s cestovní platformou Fliggy společnosti Alibaba, dříve známou jako Alitrip. Tato spolupráce přinese výhody čínským spotřebitelům. V rámci této smlouvy otevře SkyTeam na platformě Fliggy internetový obchod, který umožní zákazníkům přístup ke službám všech členských leteckých společností aliance. SkyTeam rovněž uvede cestovní produkty na míru zákazníkům v Číně.
>
 
01.06.2017

S Wizz Airem na Island

(red), www.accpr.cz S Wizz Airem na Island

Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, 31.května 2017 otevřela dlouho očekávanou linku z Prahy do Reykjavíku. Hlavní město Islandu se stalo oblíbeným cílem turistů pro svou rozmanitou kulturu a neopakovatelná turistická lákadla. Reykjavík je například domovem nejrozsáhlejší výstavy velryb a také Perly, ikonické stavby, která je vyhledávána především pro panoramatický výhled do okolí, ale také unikátní zimní zahradu a umělý gejzír. 

>
 
31.05.2017

Další destinací Ras Al Khaimah

(red), www.bestcg.com Další destinací Ras Al Khaimah
Od 22. května 2017 mohou cestující využít přímé linky do další destinace Spojených arabských emirátů. A v pondělí se uskutečnil první let z Prahy do Ras Al Khaimah, tedy nejsevernějšího z emirátů. Přímé spojení z Prahy zpřístupní českým turistům další atraktivní destinaci. Týdenní linka s kapacitou 189 míst bude provozována ve spolupráci s Cestovní kanceláří Fisher od 22. května do 18. září 2017. Podle zájmu může být pak prodloužena i do zimního období.
>
 
30.05.2017

Kolem projektu L-39NG

(red), www.aero.cz Kolem projektu L-39NG
Společnost Aero Vodochody Aerospace pokračuje ve vývoji proudového cvičného letounu L-39NG, tedy nové generace stroje L-39. A na podporu dalšího vývoje projektu letecká továrna zorganizovala konferenci pro partnery, na níž dorazily téměř tři desítky firem z oblasti letectví a souvisejících technologických odvětví.
>
 
29.05.2017

Češi vyvíjejí unikátní motor pro ultralighty. Letadlům umožní létat i na plyn

www.e15.cz Češi vyvíjejí unikátní motor pro ultralighty. Letadlům umožní létat i na plyn
Roční velikost leteckého trhu, pro který je nový motor určený, se celosvětově odhaduje na zhruba deset miliard korun. Češi možná způsobí revoluci ve výrobě malých leteckých motorů. Firma Knob Engines z Čelákovic vložila zhruba dvacet milionů korun do vývoje vyspělého birotačního motoru. Její vizí je získat v horizontu pěti let celosvětově tržní podíl v řádu jednotek procent. Své řešení si dala patentovat nejen v tuzemsku, ale také v Austrálii, Jihoafrické republice, Kanadě a ve Spojených státech. Více čtěte v E15: Češi vyvíjejí unikátní motor pro ultralighty. Letadlům umožní létat i na plyn.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

17. - 25. června 2017

3. Oblet republiky

Karlovy Vary – Hory (& Česká republika)

Letecký spolek Hory pořádá další setkání větroplachů směrem od Karlových Varů na okruh kolem České republiky (Erpužice, Staňkov, Strakonice, Kramolín, J.Hradec, Znojmo, Kraví Hora, Přerov, Slušovice, Zábřeh, Dětřichov, Letovice, Ústí n.Orlicí, Chvojenec, Vrchlabí, Všeň, Ústí n.Labem, Charvátce, Žatec, Hory), start letiště Letiště Karlovy Vary - Hory (a další), www.lsh.websnadno.cz

 
detail akce
slet
 
22. - 24. června 2017

Mistrovství ČR 2017 v letecké rally

Rakovník

Mistrovství České republiky v letecké rally motorových letounů, Letiště Rakovník, www.aeroklub-rakovnik.cz, www.aecr.cz, www.flynavigation.eu

 
detail akce
soutěž – rally
 
22. - 25. června 2017

XV. Bělské balónové hemžení 2017

Bělá pod Bezdězem

Tradiční akce Balloon Clubu Bílá Hlína v Bělé pod Bezdězem se zajímavými soutěžemi, balonovou poštou atp., Startoviště Bělá pod Bezdězem – hřiště U háječku, www.bcbh.cz

 
detail akce
balony
 
24. června 2017 09:00-19:00

Den otevřených dveří letiště Luhačovice

Luhačovice - Biskupice
Po několikaletém úsilí se Aeroklubu Holešov (dnes Luhačovice) podařilo postavit nové letiště a uspořádat první Den otevřených dveří; přilétnuvší by si měli zarezervovat místo na stojánce na e-mail: aeroklubluhacovice@gmail.com (typ letadla, čas příletu a odletu), Letiště Luhačovice – Biskupice, Facebook AK Luhačovice, www.luhacovice.cz/3692a-den-otevrenych-dveri-letiste-luhacovice
 
detail akce
společenská akce
 
24. - 25. června 2017

100 let 1. vojenského letiště

Cheb - Horní Dvory

Největší letecká událost roku 2017. Oslava 100 let 1. vojenského letiště pod záštitou ministra obrany ČR, Letiště Cheb – Horní Dvory, www.letistecheb.cz, www.ulc.ngi.cz

 
detail akce
letecký den
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

ap ap
jus jus

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama