Aktuality RSS

09.11.2018

Vývoj létajícího taxíku Bellu a Thalesu

(red), www.bestcg.com Vývoj létajícího taxíku Bellu a Thalesu
Společnost Bell Helicopter a Thales Group společně vyvíjejí systémy letového řízení budoucnosti pro Air Taxi, respektive společnosti se dohodly na vývoji systémů letového řízení pro letouny společnosti Bell schopné vertikálního vzletu a přistání (VTOL) a pro zakázkové řešení mobility (On-demand mobility – OMD).
>
 
08.11.2018

Kiwi.com v Číně

(red), www.bestcg.com Kiwi.com v Číně
V těchto dnech společnost Kiwi.com podepsala strategickou smlouvu s čínskou nízkonákladovou leteckou společností Spring Airlines. K podpisu došlo v Šanghaji za podpory šanghajského Generálního konzulátu České republiky. Budoucí spolupráce obou společností rozšíří působení i služby Kiwi.com v Číně, zejména v oblasti nabídky destinací.
>
 
07.11.2018

Ryanair bude létat z Brna do Berlína

(red), www.brno-airport.cz, www.ryanair.com Ryanair bude létat z Brna do Berlína
Letecká společnost Ryanair 6.listopadu 2018 oznámila otevření nové pravidelné linky z Brna na německé letiště Berlín Schönefeld. V provozu bude dvakrát týdně od dubna 2019 coby součást letního letového řádu Ryanairu na rok 2019. Ryanair tak bude provozovat z Brna tři pravidelné linky, včetně zmíněného Berlína a italského Milána Bergama.
>
 
06.11.2018

ERA v Šanghaji

(red), www.era.aero ERA v Šanghaji
Firma ERA se v těchto dnech představuje během veletrhu dovozců China International Import Expo 2018 v Šanghaji. Firma ERA byla oslovena prezidentskou kanceláří jako jeden z významných českých exportérů technologií do Čínské lidové republiky, kde se její systémy pro řízení letového provozu fungují v této zemi již deset let. Navíc je jednou z firem zařazených do programu mezinárodní diplomatické a obchodní spolupráce jménem Belt and Road.
>
 
05.11.2018

Začíná Týden vědy a techniky

(red), www.tydenvedy.cz Začíná Týden vědy a techniky
V pondělí 5.listopadu 2018 začíná již osmnáctý ročník největšího vědeckého festivalu Týden vědy a techniky Akademie věd České republiky, který zmíněná instituce pořádá napříč po celé České republice do 11.listopadu 2018. Týden vědy a techniky AV ČR nabízí bohatý program od přednášek, prohlídek laboratoří, pracovišť Akademie věd České republiky, až po filmová promítání, divadelní představení, výstavy, science show a mnoho dalšího. 
>
 
04.11.2018

Biometrické technologie v Dubaji

(red), www.bestcg.com Biometrické technologie v Dubaji
Letecká společnost Emirates jako první na světě kompletně integruje využívání biometrických technologií při odbavení svých cestujících na mezinárodním letišti v Dubaji. Implementace technologických novinek již proběhla, následuje pilotní testování, jejichž vývoj probíhal od roku 2015. Pomáhat budou i nedochvilným či ztraceným cestujícím, aby stihli své lety.
>
 
03.11.2018

Robot Master Pepper v Ruzyni

(red). www.prg.aero, www.mastercard.cz Robot Master Pepper v Ruzyni
Letiště Praha a společnost Mastercard před několika dny uvedly do provozu prvního robota ve službách českého letiště. Robot Master Pepper umístěný v Terminálu 2 za bezpečnostní kontrolou a cestujícím poskytuje základní informace. Projekt robota je součástí technologického rozvoje pražského letiště v oblasti zákaznické zkušenosti. Cestujícím je k dispozici denně od 7,00 do 22,00 hodin. 
>
 
02.11.2018

Pět novinek Ryanairu v Praze

(red), www.prg.aero, www.ryanair.com Pět novinek Ryanairu v Praze
S novou zimní sezonou posílila irská letecká společnost Ryanair počet provozovaných z pražského ruzyňského letiště. Během zimy bude provozovat pěti nových linek a to do jordánského Ammánu, marockého Marrákeše, izraelského Ejlatu (Ovda), nebo na letiště  Paříž - Beuvais a italské Pisy. Celkem bude dopravce v rámci zimního letového řádu nabízet z Prahy devatenáct linek. 
>
 
01.11.2018

Dreamlinery pravidelně do Prahy

text, foto: (jjk) Dreamlinery pravidelně do Prahy
Spolu se zimním letovým řádem se v Praze začaly objevovat na pravidelných linkách i stroje Boeing 787 Dreamliner. Letecká společnost Korean Air nasadil na spoj ze Soulu delší verzi Boeing 787-9 a Qatar Airways létá z Dauhá strojem Boeing 787-8. Korejský letoun se bude na pražském ruzyňském letišti zjevovat třikrát týdně a katarský létá každý den odpoledne. Pro Prahu to není první setkání s tímto letounem, protože se v Praze se nejprve ukázal v roce 2012 Boeing 787-8 polských aerolinií LOT, v roce 2015 ještě Azerbaijan Airlines a TUI Airlines Nederland a nakonec v roce 2017 vietnamský Boeing 787-9. 
>
 
01.11.2018

Ryanair od listopadu

(red), www.ryanair.com Ryanair od listopadu
Od 1. listopadu 2018 irská letecká společnost Ryanair mění pravidla týkající se příručních zavazadel na palubě letadla. S platností od toho dne se ruší možnost vzít si na palubu příruční zavazadlo do deseti kilogramů zadarmo. Společnost Ryanair toto rozhodnutí z první poloviny roku odůvodnila tím, že cestující s velkým množstvím zavazadel do deseti kilogramů zdržují provoz a jsou i příčinou častých zpoždění.
>
 
31.10.2018

První brněnská strojírna slaví dvakrát

(red), www.pbs.cz První brněnská strojírna slaví dvakrát

V těchto dnech uběhl sto let od vzniku Československa, ale První brněnská strojírna (PBS) vlastně může slavit rovnou dvakrát, protože je o dalších sto let starší než tato republika. První brněnská strojírna (PBS) je jednou z nejstarších strojíren v Evropě s historií delší, než má třeba Siemens, General Electric či pražská ČKD. Ačkoli v uplynulých dvou staletích prošla spoustou rozmanitých změn, dodnes je její značka spojována s pověstí stabilní, kvalitní a inovativní strojírenské firmy. 

>
 
30.10.2018

Zimní posila z Kanady

text: (jjk), foto: LetisteCR.cz Zimní posila z Kanady
V úterý 30.října 2018 přiletěla do Prahy zimní posila v barvách letecké společnosti Travel Service. V Praze, ale moc dlouho nepobude, protože se vydá nejprve do Ostravy a po té do Varšavy, protože bude sloužit v polské pobočce společnosti Travel Service a vozit turisty celou zimu až do 1.dubna 2019 převážně do exotických míst, například na letiště v Punta Cana v Dominikánské republice, na Zanzibar, na ostrov Krabi v Thajsku nebo do kubánských destinací Santa Clara, ostrov Cayo Coco a podobně.
>
 
30.10.2018

Z Brna do Bergama

(red), www.brno-airport.cz Z Brna do Bergama
V neděli 28.října 2018 irská letecká společnost Ryanair zahájila pravidelné spojení mezi brněnským mezinárodním letištěm v Tuřanech a italským Milánem, respektive Bergamem. Hned zahajovací let využilo sto sedmdesát jedna cestujících, kteří do Itálie odletěli a v opačném směru přiletělo z Bergama sto devadesát čtyři cestujících. Ryanair tak doplnil stávající pravidelnou linku z Brna na letiště Londýn – Stansted. 
>
 
29.10.2018

Devadesát pět let Československých, respektive Českých aerolinií

text,foto: (jjk), foto: Archiv autora (VEB VfV) Devadesát pět let Československých, respektive Českých aerolinií

Měsíc říjen roku 2018 je měsícem devadesátých pátých narozenin československého, respektive nynějšího českého vlajkového dopravce a je měsícem, kdy začala pravidelná letecká doprava mezi Prahou a Bratislavou. I když pokusy a nápady se zavedením nějaké pravidelné letecké dopravy byly v Československu už dřív, a i různé letecké firmy vznikaly a zanikaly, tak k tomu opravdu prvnímu historickému letu došlo až 29. října 1923. Na trase z Prahy do Bratislavy jí realizovala firma Československé státní aerolinie (ČSA) dvoumístným strojem Aero A-14 Brandenburg.

>
 
29.10.2018

Upozornění na zvýšení provozu na letišti Přerov – Bochoř

(red), www.prerov-airport.cz Upozornění na zvýšení provozu na letišti Přerov – Bochoř
Provozovatel letiště Přerov – Bochoř informuje o zvýšeném provozu na letišti 30.října až 8.listopadu, respektive 20. a 21.listopadu 2018 z důvodu výluky na letišti v Pardubicích. Na letišti budou probíhat výcvik a výsadky dvou vrtulníků Mi-17 a dvou vrtulníků Enstrom 480 a letounů L-410 a CASA C-295.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

22. listopadu 2018 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Karel Burger

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Karel Burger - palubní inženýr vojenského dopravního letectva "Jak se létá u vojenských dopraváků", Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/

 
detail akce
společenská akce
 
8. prosince 2018 13:00-17:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná

Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly, aneb posaďte se do kokpitu, Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, https://www.facebook.com/tocnaairport/

 
detail akce
společenská akce
 
12. prosince 2018 19:00-22:00

Evropská tunelová liga RW-4

Praha - Letňany (Hurricane Factory)

Osmý ročník FAI Evropské tunelové ligy ve skupinové akrobacii RW-4, Hurricane Factory Praha - Letňany, www.aecr.cz, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com

 
detail akce
společenská akce
 
13. prosince 2018 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Josef Maršálek

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Josef Maršálek – dopravní fakulta ČVUT, Sny o létání – složitá cesta Wernhera von Brauna, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/

 
detail akce
společenská akce
 
22. prosince 2018 10:01-14:00

Otevřený slet combatů 310 sq.

Praha 5 Zličín (Sobínka)
Přátelský souboj 310. stíhací je skupiny RC modelářů z letiště Sobínka, Modelářské letiště Sobínka Praha 5 Zličín, www.310sq.cz, www.sobinka.eu
 
detail akce
letecké modelářství
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama