Aktuality RSS

25.09.2019

Nové odmrazování v Brně

(red), www.brno-airport.cz Nové odmrazování v Brně
Na brněnském mezinárodním letišti v Tuřanech nově funguje nové moderní zařízení na odmrazování letadel a protinámrazové ošetření strojů. Nákup nového vozidla bylo součástí investičních plánů do provozní bezpečnosti letiště a v perspektivě se jedná o zařízení, které bude na brněnském letišti sloužit minimálně dvě desítky let.
>
 
24.09.2019

Nový „Albatros“ se představil v Mošnově

(red), www.aero.cz Nový „Albatros“ se představil v Mošnově

Nový letoun Aero L-39NG se poprvé oficiálně představil široké veřejnosti na Dnech NATO, na ostravském letišti v Mošnově. Na mošnovské letiště pokračovatel legendárního L-39 Albatrosu přeletěl po vlastní ose z vodochodského továrního letiště, v doprovodu technologického demonstrátoru L-39CW. Na ploše si pak návštěvníci mohli L-39NG prohlédnout v kompletní konfiguraci, s namontovanými zbraňovými systémy, a také v novém atraktivním zbarvení.  

>
 
23.09.2019

Nízkonákladové aerolinky v tísni. Všechny se jara nejspíš nedožijí

www.e15.cz Nízkonákladové aerolinky v tísni. Všechny se jara nejspíš nedožijí
Byznys evropských nízkonákladových aerolinek letos výrazně zasáhlo odstavení Boeingů 737 MAX. Na jistotě jim nepřidává ani aktuální hrozba růstu cen leteckého paliva po útocích v Saúdské Arábii a nárůstu napětí v regionu. Následující zima tak může přinést sérii krachů a konsolidaci trhu.
>
 
22.09.2019

Nejen radary, ale i podpora dětí

(red), www.eldis.cz Nejen radary, ale i podpora dětí
Pardubická firma Eldis nevyrábí jen radary, ale podporuje i regionální rozvoj. A tak firma Eldis Pardubice, s.r.o. spolu s dalšími sponzory poskytla finanční prostředky na koupi nového automobilu pro Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s., které zprostředkovává pomoc a poradenství rodinám dětí se zdravotním handicapem. Je to první krok k plánovanému otevírání se pardubickému regionu.
>
 
21.09.2019

Šestá zlatá medaile za med

(red). www.prg.aero Šestá zlatá medaile za med
Pražské mezinárodní letiště již po šesté získalo Zlatou medaili v soutěži Český med za svůj letošní květový med, která oceňuje zejména menší producenty českého medu vlastní produkce. Soutěž každoročně vyhlašuje Výzkumný ústav včelařský v Dole, který ohodnotil letištní vzorek nejvyšším stoprocentním hodnocením. Celkem se soutěže zúčastnilo 360 vzorků. Získaná Zlatá medaile potvrzuje dlouhodobě nejvyšší kvalitu medu produkovaného včelstvy chovanými v areálu Letiště Praha.
>
 
20.09.2019

V Ostravě bude premiéra Aero L-39NG

(red), www.natodays.cz V Ostravě bude premiéra Aero L-39NG
Nadcházející Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády České republiky na ostravském, respektive mošnovském letišti zažijí veřejnou světovou premiéru nového českého letounu Aero L-39NG, který představí generální partnera akce, společnost Aero Vodochody Aerospace a.s.. Doposud se veřejně prezentoval na této akci vždy jen technologický demonstrátor Aero L-39CW, ale v tomto roce se poprvé na ukáže i zcela nový letoun L-39NG, navíc se zavěšenými zbraňovými systémy a letoun L-39CW pak bude sloužit jako doprovod.
>
 
19.09.2019

Hmyzí hotely

(red), www.prg.aero Hmyzí hotely
Na ruzyňském letišti lze najít lecjaké živočichy, včetně včel a jejich úlů, dravců sloužících k biologické ochraně letiště, ale i mnohý rozličný hmyz, který zde má i vlastní hotely. Letiště Praha totiž podpořilo rozvoj biodiverzity stavbou čtyř hmyzích hotelů, které postavili sami zaměstnanci v rámci letošního dobrovolnického dne. Hmyzí hotely jsou umístěny v areálu letiště jako útočiště pro stále ohroženější druhy hmyzu, které byly dříve běžné. Je to například včela samotářka, která plní významnou funkci opylovače a pomáhá v boji proti škůdcům.
>
 
18.09.2019

Bell v Ostravě

(red), www.natodays.cz Bell v Ostravě
Spojené táty americké představí vrtulníky UH-1Y Venom a AH-1Z Viper, které se stanou novou výzbrojí českého vojenského letectva na mošnovském letišti v průběhu víkendových Dnů NATO & Dnů Vzdušných sil Armády České republiky a návštěvníci tak budou mít první možnost si zblízka prohlédnout oba stroje, které v českém letectvu nahradí dosluhující Mi-24/35. Prezentovanými vrtulníky budou ty, které slouží u Námořní pěchoty Spojených států amerických.
>
 
17.09.2019

Vueling do Florencie

(red), www.prg.aero Vueling do Florencie
Španělská letecká společnost Vueling otevřela novou přímou linku z Prahy do Florencie, turistické metropole Toskánska. Letecký spoj do Florencie bude pro cestující z pražského ruzyňského Letiště Václava Havla k dispozici čtyřikrát týdně. Jedná se již o čtvrtou linku, kterou společnost Vueling z Prahy provozuje.  
>
 
16.09.2019

Kolem světa v Ruzyni

(red), www.prg.aero Kolem světa v Ruzyni
Letiště Praha se připojilo ke Světovému dni cestovního ruchu a 27. září 2019, se přímo na letišti uskuteční festival Kolem světa. Na návštěvníky festivalu čeká bohatý program s několika přednáškami od známých cestovatelů či ochutnávky zahraničních kuchyní. Vstup na festival je zdarma po předchozí rezervaci přes webové stránky www.prg.aero/kolem-sveta, kde je uveden také kompletní program festivalu.
>
 
15.09.2019

Upozornění na provoz Armády ČR na letišti Přerov – Bochoř

(red), www.prerov-airport.cz Upozornění na provoz Armády ČR na letišti Přerov – Bochoř
Provozovatel letiště Přerov – Bochoř informuje o zvýšeném provozu na letišti 16. až 20.září 2019, kdy na letišti bude probíhat výcvik (výsadky), respektive a provoz bude buď úplně zastaven, nebo výrazně utlumen. Jednotlivé přílety a odlety budou umožněny po dohovoru s dispečerem stanoviště RADIO. Spouštění motorů a pojíždění po pohybových plochách LKPO vždy koordinujte se stanovištěm RADIO. Je potřeba sledovat NOTAM.
>
 
14.09.2019

Dohoda o letech mezi Českou republikou a Ruskem

(red), www.mdcr.cz Dohoda o letech mezi Českou republikou a Ruskem
Letecké úřady České republiky a Ruské federace v Praze v pátek 13.září 2019 řešily vzájemné vztahy v oblasti letecké dopravy pro nadcházející období. Obě strany se shodly na tom, že od letního provozního období 2020 může v souladu se stávajícím smluvním rámcem dojít k navýšení kapacity na přepravním trhu letiště Žukovský – letiště Praha. Od stejného provozního období zároveň dojde k trvalému potvrzení a rozšíření možností využívat stávající transsibiřské přeletové trasy na lince Praha - Soul pro české letecké dopravce. Do té doby bude zachován stávající rozsah provozu.
>
 
13.09.2019

Primoco získalo licenci

(red), www.primoco.com Primoco získalo licenci
Český výrobce bezpilotních letadel Primoco, který působí v občasné době na píseckém letišti v Krašovicích po loňském vstupu na pražskou burzu se jeho dceřiné společnosti letos podařilo získat licenci na prodej vojenského materiálu. Díky tomu bude moci vedle strojů sloužících k inspekcím produktovodů či ochraně hranic  naplno rozvíjet také prodej takzvaných target dronů. Ty slouží jako bezpilotní vzdušné cíle pro vojenský výcvik.
>
 
12.09.2019

Choice Awards 2020 pro Emirates

(red), www.bestcg.com Choice Awards 2020 pro Emirates
Letecká společnost Emirates získala cenu za nejlepší zábavu na palubě a byla oceněna pěti hvězdičkami v Official Airline Rating. Potřetí po sobě jdoucí ocenění za nejlepší zábavu na palubě získala společnost na Passenger Choice Awards 2020 během Apex Expo v americkém Los Angeles. Letecká společnost také získala pět hvězdiček v celosvětovém hodnocení Official Airline Rating, což je nejvyšší hodnocení v prvním leteckém ratingovém programu založeném výhradně na ověřené a certifikované zpětné vazbě cestujících.
>
 
11.09.2019

AeroRooms na Ruzyni

(red), www.prg.aero AeroRooms na Ruzyni
Podnik Letiště Praha otevřel na ruzyňském letišti hotel AeroRooms, který nabízí čtrnáct pohodlných nově rekonstruovaných pokojů, které jsou určené jak pro tranzitní cestující, tak pro klienty, kteří potřebují využít krátkodobého ubytování v blízkosti terminálů, a které jsou přístupné z veřejné i neveřejné části letiště. V současné době probíhá na pražském ruzyňském letišti také postupná rekonstrukce letištních salonků, která zdvojnásobí jejich kapacity a zvýší komfort pro cestující.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

17. - 20. října 2019

28. Model Hobby 2019

Praha - Letňany (PVA)

Modelářská prodejně-kontraktační výstava s doprovodným programem, Pražský veletržní areál PVA Letňany, www.model-hobby.cz

 
detail akce
výstava
 
17. října 2019 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Karel Mündel

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Karel Mündel – bývalý dopravní pilot, zaměstnanec Letiště Praha, beseda na téma „Jak se létá ve střední Asii“, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
19. října 2019 13:00-17:00

Drakiáda na letišti

Cheb - Horní Dvory

Drakiáda na letišti s programem pro děti, občerstvením a opékáním špekáčků, Letiště Cheb – Horní Dvory, www.letistecheb.cz, www.cheb.cz

 
detail akce
společenská akce
 
26. - 27. října 2019

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
letecké modelářství
 
26. října 2019 09:00-16:00

Premiéra v muzeu + komentované prohlídky

Kunovice - Uherské Hradiště
Komentované prohlídky na závěr muzejní sezóny a premiéra připravované kryté expozice, včetně nových exponátů Aero L-39 ZA Albatros, Sojka III TVM, řez motorem AI-25 TL, Letiště Kunovice - Uherské Hradiště, www.museum-kunovice.cz, www.lkku.cz
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama