Aktuality RSS

10.02.2020

SkyUp Airlines z Prahy do Záporoží

(red), www.prg.aero SkyUp Airlines z Prahy do Záporoží

Ukrajinská letecká společnost SkyUp Airlines od 29. března 2020 spustí novou linku z Prahy do Záporoží na jihovýchodě Ukrajiny a v těchto dnech už zahájila prodej letenek. Jedná se už o třetí destinaci, kterou SkyUp Airlines provozuje z Prahy (do Lvova a Charkova) a čtvrtá destinace z České republiky, protože létá také z Pardubic do Kyjeva. Z Prahy do Záporoží bude létat od 29. března 2020 dvakrát týdně, a to vždy ve čtvrtek a v neděli. 

>
 
09.02.2020

Nový hangár Job Air Technic

(red), www.jobair.eu Nový hangár Job Air Technic
Na letišti v Mošnově byl na začátku února otevřen nový opravárenský hangár společnosti Job Air Technic. Nová stavba za 380 milionů korun, která byla zkolaudovaná na podzim 2019, navýší opravárenskou kapacitu letecké opravny sídlící na letišti v Ostravě-Mošnově o dva letouny typu Airbus A320, případně Boeing 737.
>
 
08.02.2020

Výběrové řízení na generálního ředitele EUMETSAT

(red), www.chmi.cz, www.czechspaceportal.cz Výběrové řízení na generálního ředitele EUMETSAT
Mezinárodní organizace EUMETSAT (European Organisation for the Exploitation of Meteorological Satellites), která ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA) vyvíjí a provozuje evropské meteorologické družice (Meteosat, Metop, Jason) a rovněž se podílí na implementaci a provozu družic resp. přístrojů Sentinel programu Copernicus, vypisuje konkurz na pozici svého nového generálního ředitele.
>
 
07.02.2020

Do Pardubic může Jumbo

(red), www.airport-pardubice.cz Do Pardubic může Jumbo
Akciová společnost EBA, která je provozovatelem civilní části pardubického letiště obdržela dne 4. února 2020 rozhodnutí Úřadu pro civilní letectví, kterým se povoluje provoz letadel typu Boeing 747 – 400F na letišti Pardubice.
>
 
06.02.2020

Podcast ON AIR

(red), www.prg.aero Podcast ON AIR
Letiště Praha spustilo tento týden první díl nového podcastu ON AIR. Letištními podcasty provází travel blogerka Veronika Bernard alias Weef, se kterou Letiště Praha dlouhodobě spolupracuje. Veronika hovoří se svými hosty přímo na letišti o cestování, cestovní inspiraci a motivaci, životní filozofii či zajímavých příbězích z cest. První podcast obsahuje rozhovor s Josefem Maršálkem, který momentálně účinkuje v oblíbeném pořadu Peče celá země. Premiéra nových dílů bude každou středu. Všechny podcasty budou dostupné na Spotify a Apple Podcasts.
>
 
05.02.2020

Nárůst provozu v Karlových Varech

(red), www.kr-karlovarsky.cz Nárůst provozu v Karlových Varech
Letiště Karlovy Vary odbavilo v roce 2019 celkem 62 434 cestujících a zaznamenalo tak meziroční nárůst přes čtyřicet tři procenta. Letiště za to vděčí zejména spolupráci s leteckou společností Pobeda, která provozuje pravidelnou linku mezi letištěm Vnukovo v Moskvě a Karlovými Vary.
>
 
04.02.2020

Omezení letecké dopravy v souvislosti s šířením koronaviru

(red), www.mzv.cz Omezení letecké dopravy v souvislosti s šířením koronaviru
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky upozorňuje cestovatele, že v souvislosti s šířením koronaviru (označovaný jako 2019-nCoV) dochází v posledních dnech k rušení velkého množství letů z/do Číny, včetně letů tranzitních přes některá čínská letiště. Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje před cestou ověřit u letecké společnosti, zda nedojde ke zrušení návazných letů, popř. doporučujeme let změnit a využít jiných tranzitních letišť v Asii.
>
 
03.02.2020

Nábor pro Emirates v Praze, Brně a Ostravě

(red), www.bestcg.com Nábor pro Emirates v Praze, Brně a Ostravě
Letecká společnost Emirates opět čase pořádá nábor nových členů palubního personálu i v České republice. A po lednovém náboru v Plzni a Olomouci do mezinárodního týmu společnosti Emirates se budou moci zájemci ucházet 11.února 2020 v Praze, 13.února 2020 v Brně a 15.února 2020 v Ostravě, vždy přesně v devět hodin ráno.
>
 
02.02.2020

Noví afgánští piloti vycvičeni v LOM

(red), www.lompraha.cz Noví afgánští piloti vycvičeni v LOM
V úterý 28.ledna 2020 byl slavnostně ukončen výcvik patnácti pilotů afghánských vzdušných sil. Program zajišťují společnosti LOM Praha Trade a Raytheon a od roku 2015 jím prošly už více než dvě stovky studentů. Ceremoniál se konal tradičně v prostorách Centra leteckého výcviku státního podniku LOM Praha v Pardubicích, kde hosty přivítal velvyslanec Afghánské islámské republiky Shahzad Gul Aryobee.
>
 
01.02.2020

Mírně uvolněná obloha

(red), www.rlp.cz Mírně uvolněná obloha
Vyhodnocení provozních výsledků státního podniku Řízení letového provozu České republiky za rok 2019 potvrdilo očekávaný mírný pokles letového provoz v českém vzdušném prostoru. Tento vývoj byl způsoben kapacitními problémy v regionu střední a západní Evropy, zejména Rakousku a Maďarsku a dále potřebou odlehčit přetíženému vzdušnému prostoru nad Německem.
>
 
31.01.2020

S Emirates do Penangu

(red), www.bestcg.com S Emirates do Penangu
Letecká společnost Emirates otevírá nový spoj na sever Malajsie a zprovozní propojení z Dubaje přes Singapur do Penangu od 9. dubna 2020. Penang se tak stane druhou destinací, po hlavním městě Kuala Lumpur, společnosti Emirates v Malajsii. Linka do hlavního města byla zavedena v roce 1996 se třemi leteckými spoji denně.
>
 
30.01.2020

Loňský rok ve Smartwings

(red), www.smartwings.com Loňský rok ve Smartwings
Skupina Smartwings Group sdružující jak leteckou společnost Smartwings a České aerolinie zaznamenala v roce 2019 jistý pokles odbavených cestujících. Jednou z hlavních příčin je uzemnění letounů Boeing 737 MAX po dvou fatálních nehodách a rozhodnutí mezinárodních leteckých autorit pozastavit provoz letounů, dokud výrobce nevyřeší technické problémy stroje. 
>
 
29.01.2020

Příležitost pro studenty a absolventy v ESA

(red), www.czechspaceportal.cz Příležitost pro studenty a absolventy v ESA
Evropská kosmická agentura nabízí studentům a absolventům pozici „Young Graduate Trainee for Incentive Schemes Programme Management“ v centru ESA ESTEC v Nizozemsku a to je příležitost i pro studenty z České republiky. Uzávěrka pro podání přihlášek je stanovena na 4. února 2020.
>
 
28.01.2020

Barča na Plané

(red), www.airport-cb.cz Barča na Plané
V úterý 28.ledna 2020 navštívil po předání pacienta v českobudějovické nemocnici mezinárodní letiště v Plané vrtulník letecké záchranné služby z Ústí nad Labem. Návštěva byla prozaická, protože se jednalo o dočerpání paliva pro cestu zpět na ústeckou mateřskou základnu. Ale shodou okolností od začátku roku 2021 bude personál letiště vídat a obsluhovat žluté vrtulníky královéhradecké firmy DSA mnohem častěji. K 1.lednu 2021 se totiž zpět na základnu Letecké záchranné služby, vybudované v roce 2015 na tomto letišti, bude vracet civilní provozovatel a bude jím právě firma DSA. Jak o tom rozhodla výběrová komise Ministerstva zdravotnictví České republiky.
>
 
28.01.2020

Letiště Praha přijalo opatření v souvislosti s koronavirem

(red), www.prg.aero, www.mzcr.cz Letiště Praha přijalo opatření v souvislosti s koronavirem
Ministerstvo zdravotnictví České republiky, respektive Hlavní hygienička České republiky, vydaly dne 27.ledna 2020 ochranné opatření, kterým ukládá Letišti Praha povinnost přijmout v souladu s vyhlášením Státního zdravotního ústavu opatření, jejichž předmětem je informovat cestující o způsobech prevence dalšího šíření nákazy koronavirem a o dalším postupu, kterým by se měla osoba s podezřením na danou nákazu řídit.  Cílem opatření je vytvoření podmínek pro včasné odhalení a prevenci dalšího šíření nákazy. 
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

7. března 2020 10:00-18:00

18. Akce Záložka

Praha 8 - Karlín
Seminář a školení o bezpečnosti létání s možností nechat si přebalit po cvičném odhození záložní padák, Praha 8 - Karlín, ZŠ Lyčkovo náměstí 6, www.zakladni-skola-letani.cz, www.laacr.cz
 
detail akce
PGL
 
13. března 2020 17:30-22:00

Evropská tunelová liga RW-4

Praha - Letňany (Hurricane Factory)
Devátý ročník FAI Evropské tunelové ligy ve skupinové akrobacii RW-4,Hurricane Factory Praha - Letňany, www.aecr.cz, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
14. března 2020 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná, www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
19. března 2020 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Michal Plavec

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Michal Plavec – kurátor leteckých sbírek NTN: Zásobování pevnosti Vratislav z českých letišť v dubnu a květnu 1945, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
21. - 22. března 2020

Modelářský víkend

Mladá Boleslav - Bezděčín
Modelářský víkend pro mladé modeláře (cena 500,- Kč na osobu/víkend, v ceně je zahrnut materiál ke stavbě a po oba dva dny oběd a svačina), kteří si pod odborným dohledem postaví a odnesou domů funkční a létající model větroně, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Letiště Mladá Boleslav – Bezděčín, www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama