Aktuality RSS

28.03.2017

Betonová dráha patří Chebu a bude se rekonstruovat

(red), www.cheb.cz Betonová dráha patří Chebu a bude se rekonstruovat
Dlouholeté jednání o osudu chebského letiště se v únoru podařilo posunout o výrazný krok dopředu. I když se jednání bezúplatném převodu především betonové vzletové a přistávací dráhy, která už akutně potřebuje rekonstrukci, táhla několik let, nyní se ji konečně městu Cheb podařilo získat a na řadu může přijít oprava betonu. Chebské letiště má statut veřejného vnitrostátního. Jeho provozovatelem je Aeroklub Karlovy Vary a správcem chebský Ultralight club.
>
 
27.03.2017

Nový tendr na LZS v Ústí

(red), www.mzcr.cz Nový tendr na LZS v Ústí
Ministerstvo zdravotnictví České republiky vyhlásilo nové výběrové řízení na provozovatele letecké záchranné služby ze základny v Ústí nad Labem. Vítěz by podle zadání měl provoz zajistit od července letošního roku do konce roku 2020. Vyplývá to z oznámení, které ministerstvo zveřejnilo ve věstníku veřejných zakázek. Předpokládaná hodnota zakázky je 168 milionů korun a zájemci se mohou hlásit do 10.května 2017. Hlavním kritériem pro výběr vítěze je opět nejnižší cenová nabídka.
>
 
26.03.2017

VÝletNÍČEK

Ve všední den do Líní s Michalem Slabým VÝletNÍČEK
VÝletNÍČEK názorů a postřehů. Magazín není primárně odborným periodikem, ale přináší spíš informace ze všech možných koutů, kde se co třeba děje, něco z různých soutěží a podobně. Od samého počátku je zaměřen především osvětově a se snahou se podělit o vlastní postřehy a pocity na různých letištích VÝletNÍČEK začal drobnými postřehy zaplňovat jeden mladý vzduchoplavec, který rád navštěvuje zajímavá, nebo atraktivní tuzemská letiště (pokud čas dovolí). Jedná se o víceméně o subjektivní dojmy a pocity z toho kterého navštíveného letiště. Ostatně někdy první a osobní pocit a dojem z letiště vydá za mnoho stránek odborného pojednání.      

 

>
 
26.03.2017

Tuřany v nové sezoně

(red), www.brno-airport.cz Tuřany v nové sezoně
V neděli 26. března 2017 vešel v platnost letní letový řád na brněnském letišti v Tuřanech, stejně jako na dalších českých letištích. Letní letový řád letos nabízí celkem 26 destinací, do kterých si lidé mohou v průběhu letní sezóny zaletět. V létě je očekáván velký zájem například o Burgas, který každoročně patří k nejnavštěvovanějším místům a k nejoblíbenějším zemím patří tradičně Řecko nebo Španělsko. Proti roku 2016 je v nabídce více letů na Palma de Mallorku, kam budou létat tři linky týdně, anebo čtyřikrát za týden do turecké Antalye.
>
 
26.03.2017

V Praze začala letní sezona

(red), www.prg.aero V Praze začala letní sezona
V neděli 26. března 2017 vstupuje na pražském ruzyňském letišti v platnost nový letní letový řád. V letní sezóně, která potrvá do 28. října 2017, své služby v rámci pravidelné přepravy nabídne šestašedesát dopravců, jejichž letadla budou směřovat do 154 míst po celém světě. Na pražské ruzyňské letiště budou létat dva noví dopravci a celkem bude Praha spojena s devíti novými destinacemi. Zároveň dochází u více než dvaceti stávajících tratí k navýšení počtu spojů.
>
 
25.03.2017

Za kbelským "terminálem" musíte do Troje

Za kbelským "terminálem" musíte do Troje
V sobotu 25. března 2017 se slavnostně odstartovala 86. sezona pražské zoologické zahrady. Ale vzduchoplavci a aviatici si tam také mohou přijít na své. A to nemyslím obdivováním konkurence. Historicky první „terminál“ československého civilního letiště v pražských Kbelích od architekta Josefa Gočára dnes po rekonstrukci stojí právě v trojské zoologické zahradě. Takže kdo by si chtěl připomenout jak v jakých prostorách a jakých budovách se odbavovalo na prvním československém civilním mezinárodním letišti, může se potěšit pohledem (a nejen pohledem) na půvabný Gočárův „terminál“ v Troji. Dům někdejší úřední budovy je hostincem a dům pro obsluhu galerií.
>
 
25.03.2017

Tatra do Dánska

(red), www.tatra.cz Tatra do Dánska
V souvislosti se spoluprací s francouzskou firmou Nexter má kopřivnická Tatra další zajímavou zakázku. V Dánsku totiž proběhlo výběrové řízení na nové houfnice pro tamní armádu a z něho vyšel vítězně typ Caesar 8x8 na podvozku Tatra z produkce francouzské společnosti Nexter Systems. Jedná se o první projekt, ve kterém se podvozek Tatra prosadil jako nová zbraňová platforma pro západního člena NATO a tyto dodávky by měly být splněny do roku 2020.
>
 
24.03.2017

Na zájezdy s Eurowings

(red), www.eurowings.com Na zájezdy s Eurowings
Letecká společnost Eurowings se nově objevuje i s novou značnou „Eurowings Holidays“. Tato značka je zaměřena na turismus a byla vytvořena na základě spolupráce společnosti Eurowings a cestovní kanceláře Tropo. A celková nabídka pro potencionální zájemce probíhá přes zmíěnou cestovní kancelář Tropo z Hamburku a v nabídce „Eurowings Holidays“ je dnes tak více než patnáct tisíc hotelů.
>
 
24.03.2017

Vychází nová Databáze letišť pro rok 2017

(red), Patrik Sainer www.aerobaze.cz Vychází nová Databáze letišť pro rok 2017
Databáze letišť 2017 vychází 24. března 2017 a zároveň 30.března 2017 čeká na vzduchoplavce významná změna vzdušného prostoru a přeladění většiny komunikačních frekvencí na území Čech. Stojí tedy za zmínku, co všechno na ty, kteří se pohybují vzduchem čeká, o jaké změny se jedná a kde lze najít nové aktuální informace pro rekreační i profesionální VFR létání.
>
 
23.03.2017

ÚOHS udělil pokutu za tendr v Olomouci

(red), (jjk), foto: Z.H. ÚOHS udělil pokutu za tendr v Olomouci

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) kvůli tendru na leteckou záchrannou službu na základně v Olomouci uložil Ministerstvu zdravotnictví (zatím nepravomocně) pokutu 3,75 milionu korun. Vyplývá to z nepravomocného rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže vydaného tento týden. Ministerstvo zdravotnictví porušilo podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže při tendru na provozovatele letecké záchranné služby v Olomouckém kraji zákon a mělo by zaplatit 3,75 milionu korun. Provozovatelem letecké záchranné služby na středisku v Olomouci se ve výběrovém řízení stala slovenská firma Air-Transport Europe (ATE). 

>
 
23.03.2017

Certificate of Recognition pro ÚLZ

(red), www.ulz.cz Certificate of Recognition pro ÚLZ
V polovině března 2017 se završilo dvouleté úsilí pracovníků Ústavu leteckého zdravotnictví Praha zaměřené na mezinárodní certifikaci letecko – lékařských výcvikových programů. Akreditace „Certificate of Recognition“ byla udělena Velitelstvím vzdělávání a výcviku United States Air Force. Resortní ústav se tak zařadil mezi světovou elitu v této oblasti.
>
 
22.03.2017

Státní fond dopravní infrastruktury do letišť

(red), www.mdcr.cz Státní fond dopravní infrastruktury do letišť

Multimodální překladiště a bezpečnostní projekty na letištích mají potenciál získat ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) až  devadesát milionů korun. Na podporu multimodálních překladišť, která zajišťují přesun zboží mezi jednotlivými druhy dopravy, bude letos ze SFDI směřovat zhruba sedmdesát milionů korun. Dalších dvacet milionů korun je vyčleněno na technické vybavení, které posílí ochranu letišť. Stát bude tento typ projektů financovat poprvé. 

>
 
21.03.2017

Ve Varech už může Sokol na střechu

(red), www.kr-karlovarsky.cz Ve Varech už může Sokol na střechu
Na heliportu nemocnice v Karlových Varech 21. března 2017 poprvé přistál vrtulník Letecké záchranné služby Armády ČR z Plzně - Líní. Na heliportu dosud mohly přistávat jen vrtulníky s váhou do tři a půl tuny, tedy vrtulníky policie a DSA Eurocopter EC-135T2 (a dříve společnosti Alfa-Helicopter Bell 427), ale vojenské vrtulníky PZL W-3 Sokół nikoli. Pavilon urgentní medicíny vznikl v Karlových Varech v roce 2012 s heliportem o nosnosti 3500 kilogramů, Letecká záchranná služba Kryštof 07 v Plzni - Líních, která obsluhuje Plzeňský a Karlovarský kraj, používá a bude do budoucna i nadále používat vrtulníky PZL W-3 Sokół. Bylo tedy rozhodnuto upravit heliport na 6400 kg.
>
 
21.03.2017

I v mrazu se pokračovalo

(red), www.airport-pardubice.cz I v mrazu se pokračovalo
Ani lednové, únorové a březnové chladné (i když v posledních dnech trochu předjarní) počasí nezastavilo stavbu budovy nové odbavovací haly na pardubickém letišti, která se tak začíná pomalu rýsovat. Zima sice práce zbrzdila, ale ani ta podle stavitelů neohrozila termín dokončení terminálu, který by měl být v listopadu 2017.
>
 
20.03.2017

Blíží se Akce U

(red), trs, www.museum-kunovice.cz Blíží se Akce U
Už na dohled se přiblížila Akce U, což je krycím názvem pro již tradiční dobrovolnickou akci, při které se v Leteckém muzeu v Kunovicích před zahájením sezony umývají letadla. Akce probíhá ve spolupráci s veřejností a s podporou sborů dobrovolných hasičů z Kunovic a ze Záhorovic v již tento víkend v sobotu 25. března 2017 od 10,00 hodin a v neděli 26. března od 9,00 hodin v muzeu a pravidelně se jí účastní všechny věkové kategorie včetně rodičů s dětmi.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

25. června - 7. července 2017

Plachtařské Mistrovství České republiky – PMČR 2017 & PreWGC 35th

Příbram - Dlouhá Lhota

Plachtařské Mistrovství České republiky – PMČR 2016 (klub+kombi) & Předzávod MS 2018 (35th FAI WGC), Letiště Příbram – Dlouhá Lhota, www.akpm.cz, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.aecr.cz, www.wgc2018.cz

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
30. června - 8. července 2017

FL 2017 Adrenalin Grand Prix

Frýdlant nad Ostravicí - Paseky

10. ročník tradiční plachtařské regionální soutěže, Letiště Frýdlant nad Ostravicí - Paseky, www.akfrydlant.cz, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, http://fl2017.akfrydlant.cz/

 
detail akce
soutěž - plachtění
 
30. června - 2. července 2017

Mistrovství ČR v letecké akrobacii na kluzácích ADV a UNL 2017

Moravská Třebová - Staré Město

Mistrovství České republiky v letecké akrobacii na kluzácích 2017 kategorií Advanced a Unlimited, Letiště Moravská Třebová - Staré Město, www.aeroklub.cz, www.aerobatic.cz, www.lsc.cz, www.leteckaakrobacie.cz

 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
1. července 2017 08:00-18:00

Dětský letecký tábor „Na křídlech Spitfiru“

Plasy

Dům dětí a mládeže Kamarád Třemošná, pořádá 5. ročník dětského leteckého tábora s názvem „Na křídlech Spitfiru“, pocta čs. válečným letcům (1.-.7.7.2017), Letiště Plasy, www.ddmkamarad.cz (info@ddmkamarad.cz)

 
detail akce
společenská akce
 
1. července 2017 10:00-16:00

6. kolo Navigačního Poháru Petra Tučka

Moravská Třebová - Staré Město

Navigační soutěž určená pro ultralehké a sportovní letouny, motorová rogala, motorové kluzáky a vírníky. Soutěží se ve dvoumístných a jednomístných posádkách v rekreační nebo sportovní kategorii, Letiště Moravská Třebová - Staré Město, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laa.cz, www.lkmk.com

 
detail akce
soutěž - ULL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

jus jus

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama