Aktuality RSS

04.11.2018

Biometrické technologie v Dubaji

(red), www.bestcg.com Biometrické technologie v Dubaji
Letecká společnost Emirates jako první na světě kompletně integruje využívání biometrických technologií při odbavení svých cestujících na mezinárodním letišti v Dubaji. Implementace technologických novinek již proběhla, následuje pilotní testování, jejichž vývoj probíhal od roku 2015. Pomáhat budou i nedochvilným či ztraceným cestujícím, aby stihli své lety.
>
 
03.11.2018

Robot Master Pepper v Ruzyni

(red). www.prg.aero, www.mastercard.cz Robot Master Pepper v Ruzyni
Letiště Praha a společnost Mastercard před několika dny uvedly do provozu prvního robota ve službách českého letiště. Robot Master Pepper umístěný v Terminálu 2 za bezpečnostní kontrolou a cestujícím poskytuje základní informace. Projekt robota je součástí technologického rozvoje pražského letiště v oblasti zákaznické zkušenosti. Cestujícím je k dispozici denně od 7,00 do 22,00 hodin. 
>
 
02.11.2018

Pět novinek Ryanairu v Praze

(red), www.prg.aero, www.ryanair.com Pět novinek Ryanairu v Praze
S novou zimní sezonou posílila irská letecká společnost Ryanair počet provozovaných z pražského ruzyňského letiště. Během zimy bude provozovat pěti nových linek a to do jordánského Ammánu, marockého Marrákeše, izraelského Ejlatu (Ovda), nebo na letiště  Paříž - Beuvais a italské Pisy. Celkem bude dopravce v rámci zimního letového řádu nabízet z Prahy devatenáct linek. 
>
 
01.11.2018

Dreamlinery pravidelně do Prahy

text, foto: (jjk) Dreamlinery pravidelně do Prahy
Spolu se zimním letovým řádem se v Praze začaly objevovat na pravidelných linkách i stroje Boeing 787 Dreamliner. Letecká společnost Korean Air nasadil na spoj ze Soulu delší verzi Boeing 787-9 a Qatar Airways létá z Dauhá strojem Boeing 787-8. Korejský letoun se bude na pražském ruzyňském letišti zjevovat třikrát týdně a katarský létá každý den odpoledne. Pro Prahu to není první setkání s tímto letounem, protože se v Praze se nejprve ukázal v roce 2012 Boeing 787-8 polských aerolinií LOT, v roce 2015 ještě Azerbaijan Airlines a TUI Airlines Nederland a nakonec v roce 2017 vietnamský Boeing 787-9. 
>
 
01.11.2018

Ryanair od listopadu

(red), www.ryanair.com Ryanair od listopadu
Od 1. listopadu 2018 irská letecká společnost Ryanair mění pravidla týkající se příručních zavazadel na palubě letadla. S platností od toho dne se ruší možnost vzít si na palubu příruční zavazadlo do deseti kilogramů zadarmo. Společnost Ryanair toto rozhodnutí z první poloviny roku odůvodnila tím, že cestující s velkým množstvím zavazadel do deseti kilogramů zdržují provoz a jsou i příčinou častých zpoždění.
>
 
31.10.2018

První brněnská strojírna slaví dvakrát

(red), www.pbs.cz První brněnská strojírna slaví dvakrát

V těchto dnech uběhl sto let od vzniku Československa, ale První brněnská strojírna (PBS) vlastně může slavit rovnou dvakrát, protože je o dalších sto let starší než tato republika. První brněnská strojírna (PBS) je jednou z nejstarších strojíren v Evropě s historií delší, než má třeba Siemens, General Electric či pražská ČKD. Ačkoli v uplynulých dvou staletích prošla spoustou rozmanitých změn, dodnes je její značka spojována s pověstí stabilní, kvalitní a inovativní strojírenské firmy. 

>
 
30.10.2018

Zimní posila z Kanady

text: (jjk), foto: LetisteCR.cz Zimní posila z Kanady
V úterý 30.října 2018 přiletěla do Prahy zimní posila v barvách letecké společnosti Travel Service. V Praze, ale moc dlouho nepobude, protože se vydá nejprve do Ostravy a po té do Varšavy, protože bude sloužit v polské pobočce společnosti Travel Service a vozit turisty celou zimu až do 1.dubna 2019 převážně do exotických míst, například na letiště v Punta Cana v Dominikánské republice, na Zanzibar, na ostrov Krabi v Thajsku nebo do kubánských destinací Santa Clara, ostrov Cayo Coco a podobně.
>
 
30.10.2018

Z Brna do Bergama

(red), www.brno-airport.cz Z Brna do Bergama
V neděli 28.října 2018 irská letecká společnost Ryanair zahájila pravidelné spojení mezi brněnským mezinárodním letištěm v Tuřanech a italským Milánem, respektive Bergamem. Hned zahajovací let využilo sto sedmdesát jedna cestujících, kteří do Itálie odletěli a v opačném směru přiletělo z Bergama sto devadesát čtyři cestujících. Ryanair tak doplnil stávající pravidelnou linku z Brna na letiště Londýn – Stansted. 
>
 
29.10.2018

Devadesát pět let Československých, respektive Českých aerolinií

text,foto: (jjk), foto: Archiv autora (VEB VfV) Devadesát pět let Československých, respektive Českých aerolinií

Měsíc říjen roku 2018 je měsícem devadesátých pátých narozenin československého, respektive nynějšího českého vlajkového dopravce a je měsícem, kdy začala pravidelná letecká doprava mezi Prahou a Bratislavou. I když pokusy a nápady se zavedením nějaké pravidelné letecké dopravy byly v Československu už dřív, a i různé letecké firmy vznikaly a zanikaly, tak k tomu opravdu prvnímu historickému letu došlo až 29. října 1923. Na trase z Prahy do Bratislavy jí realizovala firma Československé státní aerolinie (ČSA) dvoumístným strojem Aero A-14 Brandenburg.

>
 
29.10.2018

Upozornění na zvýšení provozu na letišti Přerov – Bochoř

(red), www.prerov-airport.cz Upozornění na zvýšení provozu na letišti Přerov – Bochoř
Provozovatel letiště Přerov – Bochoř informuje o zvýšeném provozu na letišti 30.října až 8.listopadu, respektive 20. a 21.listopadu 2018 z důvodu výluky na letišti v Pardubicích. Na letišti budou probíhat výcvik a výsadky dvou vrtulníků Mi-17 a dvou vrtulníků Enstrom 480 a letounů L-410 a CASA C-295.
>
 
28.10.2018

Modeláři pod letňanskými střechou

text, foto: (jjk) Modeláři pod letňanskými střechou

Modelářskému veletrhu táhne na třicítku, protože už v roce 1992 se konal první ročník Model Hobby (viz. Model Hobby 92). Během těch téměř třiceti let se na, původně modelářskou akci, nabalily další výstavy, veletrhy a kontraktační prezentace a Model Hobby je jen jednou z několika akcí, které sice ještě nejsou tak dlouhověké, ale už se také pomalu stávají tradičními akcemi. I když tento prodejní a kontraktační modelářský veletrh se možná modelářům srdcařům může zdát trochu upozaděný mezi paralelními veletrhy a výstavami, i když tomu tak úplně není. Na druhou stranu, která podobná prezentace se dožila takové dlouhověkosti jako Model Hobby slavící své sedmadvacáté narozeniny od 25. do 28.října 2018.

>
 
28.10.2018

Po roce na Šimona a Judy biče schovejte, kyje řezejte, rukavice vyndejte…

(jjk) Po roce na Šimona a Judy biče schovejte, kyje řezejte, rukavice vyndejte…

…. a s řádně vyhrnutými rukávy začali 28. října 1918 členové Národního výboru v čele s Karlem Kramářem jednat v Ženevě s Edvardem Benešem jakožto představitelem protirakouského zahraničního odboje o podobě nového státního seskupení, tedy budoucího Československa. A hnedle po ránu, kolem deváté hodiny Antonín Švehla a František Soukup jménem Národního výboru zabavili Obilní ústav v Praze vzhledem k tomu, že hrozilo, že rakousko-uherská armáda obilí zabaví pro své potřeby. Následně přišla informace o kapitulaci Rakouska-Uherska, což vyvolalo v lidu obecném dojem, že současně s tím monarchie uznala i autonomii národů sdružených v říši a jejich právo na sebeurčení. V praxi to znamenalo, že obyvatelstvo vtrhlo do ulic, a kromě jásotu a oslavování vzniku staronového českého státu, likvidovalo symboly Rakousko-Uherska. Do Národního výboru jsou ten den přijmuti čtyři zástupci Horních Uher, neboli Slovenska a následně Národní výbor vydává i svůj první zákon a to „zákon o zřízení samostatného státu československého“. 

>
 
27.10.2018

Začíná zimní letový řád

(red), www.prg.aero Začíná zimní letový řád
V neděli 28. října 2018 vstupuje v platnost zimní letový řád. V jeho rámci se bude z pražského ruzyňského mezinárodního letiště létat do celkem sto čtrnácti destinací ve dvaačtyřiceti zemích světa. Mezi nimi také nově například do Belfastu, Marrákeše, Ammánu, Šardžá, Pisy, Splitu či Dubrovníku. Celkem nabídne během zimní sezóny Praha  letecká spojení do deseti nových destinací. 
>
 
26.10.2018

Upozornění na provoz 28.10.2018 v Praze a okolí

(red), www.lis.rlp.cz, www.prg.aero, www.prehlidka2018.army.cz Upozornění na provoz 28.10.2018 v Praze a okolí
V souvislosti s oslavami stého výročí republiky a vojenské přehlídky na Evropské třídě bude omezen provoz na mezinárodním letišti v Praze Ruzyni, tak na letišti Letňany. Dne 28. října 2018 v době od 13,30 do 15,00 bude ve vzdušném prostoru nad Prahou s prodloužením směrem k městu Slaný vyhlášen omezený prostor od země až do výšky 1 500 metrů a od 13,30 do 15,00 hodin bude uzavřeno Praha Ruzyně pro všechny vzlety a přistání a letiště Letňany bude uzavřeno pro veškerý provoz od 13,00 do 15,30 hodin.
>
 
25.10.2018

Nábor společnosti Emirates

(red), www.bestcg.com Nábor společnosti Emirates
Letecká společnost Emirates aktuálně hledá mezi zájemci z České republiky posily do svého týmu mezinárodního palubního personálu. Společnost Emirates se základnou v Dubaji vyhlásila v letošním roce náborové Open Days na 31. října a 26. listopadu 2018, konat se budou od osmi hodin ráno v hotelu Panorama na Praze 4. 
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

21. února 2019 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Jaroslav Špaček

Praha 2 (ČVUT Fd)
Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Jaroslav Špaček – pplk.v.v., ředitel CLV Pardubice Povídání nejen o vrtulnících, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/
 
detail akce
společenská akce
 
22. - 23. února 2019

Modely

Praha - Letňany (PVA)

Prodejní výstava pro modeláře, Pražský veletržní areál PVA Letňany, www.rcmodely.cz

 
detail akce
výstava
 
22. února 2019 17:00-20:00

Beseda o historii létání v Krkonoších

Vrchlabí
Beseda pořádaná Leteckým kroužkem Krkonošského aeroklubu Vrchlabí o létání před druhou světovou válkou, ve válce, po válce a v současnosti s členy Aeroklubu Vrchlabí Pavlem Kocánem a Dušanem Patočkou, Dům dětí a mládeže Vrchlabí, www.lkvr.cz, www.kavr.cz, www.ddmvrchlabi.cz
 
detail akce
společenská akce
 
22. února 2019 17:00-22:00

Valentine FS2 Cup 2019

Praha - Letňany HF Arena

Šestý ročník parašutistické soutěže dvojic ve větrném tunelu, Hurricane Factory Praha - Letňany, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
27. února - 2. března 2019

17. FAI World Para-Ski Championships 2019

Vrchlabí – Lánov
17. FAI Mistrovství světa Para Ski 2019 v para-ski jednotlivců a družstev, Letiště Vrchlabí – Lánov, www.aecr.cz, www.paraski.cz, www.fai.org
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama