Aktuality RSS

24.01.2020

Provozovatelé letecké záchranky potvrzeni

(red), www.mzcr.cz Provozovatelé letecké záchranky potvrzeni
Na konci minulého pracovního týdne 24.ledna 2020 vypršela patnáctidenní odvolací lhůta pro účastníky výběrového řízení na provoz Letecké záchranné služby v České republice v letech 2021 - 2028. Leteckou záchrannou službu tak v letech 2021 až 2028 obsluhovat čtyři provozovatelé. Pražskou základnu Letecká služba Policie České republiky, plzeňskou Armáda České republiky, ostravskou a olomouckou pak slovenská společnost Air – Transport Europe a všechny zbývající společnost DSA a.s. (Brno, Hradec Králové, Jihlava, České Budějovice, Ústí nad Labem, Liberec), jak už dříve rozhodla rozhodnutí hodnotící komise Ministerstva zdravotnictví České republiky.
>
 
24.01.2020

Pardubické letiště název nezmění

(red), www.airport-pardubice.cz Pardubické letiště název nezmění
V poslední době se objevily i ze strany regionálních politiků, změnit, či mírně upravit název letiště Pardubice, aby cestujícím název evokoval relativní blízkost k hlavnímu městu České republiky Praze. Argumentem mnohých bylo i to, že některé regionální letiště, například v okolí Londýna, nesou název hlavního města, ač jejich vzdálenost o metropole je srovnatelná se vzdáleností Prahy a Pardubic. Podobní je to i s některými regionálními letišti v Itálii.
>
 
23.01.2020

Matouš Adam a Ladislav Teplý nejlepšími letci roku 2019

(red), www.cumulus.cz Matouš Adam a Ladislav Teplý nejlepšími letci roku 2019
Ve čtvrtek 21.ledna 2020 v Divadle Image proběhlo slavnostní vyhlášení nejlepších letců za rok 2019. Nejlepšími se (pro někoho možná překvapivě) se stali Matouš Adam a Ladislav Teplý, tedy členové posádky motorového závěsného kluzáku, kteří se v loňském roce stali mistry Evropy. Ocenění převzali od loňského vítěze Martina Šonky a navíc pilot Matouš Adam se stal nejmladším nositelem titulu letecký sportovec roku v historii. Slavnostní vyhlášení společně uspořádala Letecká amatérská asociace České republiky, Aeroklub České republiky, Svaz modelářů České republiky ve spolupráci s Klubem leteckých novinářů Syndikátu novinářů České republiky.
>
 
23.01.2020

SCAT Airlines od června zvyšuje frekvenci

(red), www.prg.aero SCAT Airlines od června zvyšuje frekvenci
Kazašská letecká společnost SCAT Airlines letošní letní sezóny navýší počet frekvencí na lince mezi Prahou a Nur-Sultanem (dřívější Astanou) a od 5. června 2020 bude dopravce létat do hlavního města Kazachstánu již třikrát týdně, nově také v pátek. Pravidelná linka mezi Prahou a Nur-Sultanem byla otevřena v červnu roku 2019.
>
 
22.01.2020

Čínský nový rok s Emirates

(red), www.bestcg.com Čínský nový rok s Emirates
Letecká společnost Emirates pro své pasažéry, kteří se chystají na konci ledna 2020 letět do Číny, Hongkongu, Singapuru, Malajsie, Vietnamu či na Tchaj-wan, připravila speciální nabídku. U příležitosti oslav čínského nového roku nachystala na těchto trasách výběr tematicky laděných pochoutek a dalších tradičních čínských jídel. A to jak ve vzduchu, tak i na zemi v letištních salóncích Emirates.
>
 
22.01.2020

Emirates SkyCargo podpoří v tomto roce světový obchod

(red), www.bestcg.com Emirates SkyCargo podpoří v tomto roce světový obchod
Na počátku nového desetiletí se největší světová nákladní letecká společnost Emirates SkyCargo, zaměří na podporu globálního obchodu a pohybu zboží, a to prostřednictvím vývoje inovativních produktů a investic do infrastruktury.
>
 
21.01.2020

Armádní rozpočet v roce 2019

(red), www.army.cz Armádní rozpočet v roce 2019
Ministerstvo obrany České republiky v těchto dnech zveřejnilo hospodaření rezortu v uplynulém roce 2019. K poslednímu dni roku 2019 dosáhly veškeré disponibilní finanční prostředky, včetně mimorozpočtových zdrojů, nároků z nespotřebovaných výdajů, apod., částky 71,1 miliardy korun. Z tohoto objemu bylo vyčerpáno 68,3 miliardy korun, tedy 96,1 procenta rozpočtu. Ministerstvo obrany v roce 2019 tak vyčerpalo o 8,5 miliardy korun více než v roce 2018, kdy bylo vyčerpáno 94,5 procenta rozpočtu.
>
 
20.01.2020

Noční provoz letiště České Budějovice

(red), www.airport-cb.cz Noční provoz letiště České Budějovice
Dne 20. ledna 2020 letiště České Budějovice zahajuje letový provoz VFR NOC. Létání s využitím osvětlené vzletové a přistávací dráhy bude umožněno v čase od ukončení provozní doby letiště do 21,00 hodin místního času. Podmínkou příletu nebo odletu je zaslání vyplněného requestu ve všední dny 24 hodin předem, o víkendu a svátcích 48 hodin před plánovaným letem. 
>
 
19.01.2020

Od ledna funguje Satelitní centrum SATCEN ČR

(red), www.army.cz Od ledna funguje Satelitní centrum SATCEN ČR
Plnou operační činnost zahájilo od 1. ledna 2020 Satelitní centrum SATCEN ČR, které získává a analyzuje elektrooptická i radarová obrazová data kosmického průzkumu velmi vysokého rozlišení téměř v reálném čase. Jedná se o naplnění jednoho ze závazků, ke kterému se Česká republika přihlásila v rámci svého členství v Severoatlantické alianci. Satelitní centrum funguje ve struktuře Vojenského zpravodajství. 
>
 
18.01.2020

Dva nové systémy Vera NG do výzbroje armády

(red), www.army.cz Dva nové systémy Vera NG do výzbroje armády
Ministerstvo obrany České republiky prostřednictvím náměstka ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Filipa Říhy a generální ředitel akciové společnosti ERA Viktor Sotona podepsali v těchto dnech smlouvu na dodávku dvou kompletů pasivních sledovacích systémů DPET (Deployable Passive ESM Trucker) pro Armádu České republiky v hodnotě 1,5 miliardy korun (včetně DPH).
>
 
17.01.2020

Rekordních ruzyňských 17,8 milionů cestujících v roce 2019

(red), www.prg.aero Rekordních ruzyňských 17,8 milionů cestujících v roce 2019
Pražské ruzyňské letiště odbavilo za rok 2019 celkem 17 804 900 cestujících. Letištěm tak prošlo přibližně o jeden milion cestujících více než v roce předcházejícím, což představuje další historický rekord a šestiprocentní meziroční nárůst. Během celého roku létalo z Prahy pravidelně jednasedmdesát leteckých společností do celkem 165 míst po celém světě, z toho do patnácti destinací. 
>
 
16.01.2020

Od dubna z Prahy do Hanoje s Bamboo Airways

(red), www.prg.aero, www.bambooairways.com Od dubna z Prahy do Hanoje s Bamboo Airways
Vietnamská letecká společnost Bamboo Airways oficiálně v Praze oznámila otevření pravidelné linky mezi Prahou a Hanojí. Nové letecké spojení v roce 2020 je současně připomínkou sedmdesátého výročí navázání diplomatických vztahů mezi Vietnamem a Československem, tedy dnešní nástupnickou zemí Českou republikou. Nová dálková linka by měla, podle Bamboo Airways, začít současně se začátkem letního letového řádu, tedy od dubna. Do hlavního města Vietnamu plánují Bamboo Airways létat dvakrát týdně s Boeingem 787-9 Dreamliner v konfiguraci pro 298 cestujících. 
>
 
15.01.2020

Výstavba zázemí pro DHL v Tuřanech

(red), www.accolade.eu Výstavba zázemí pro DHL v Tuřanech
Prostory, které v areálu brněnského letiště v Tuřanech zbyly po vojenském letectvu dostanou novou podobu, aby je mohla využívat firma DHL Express, který se na letiště přistěhuje. Po jiných investicích přišla skupina Accolade, která je majitelem společnosti Letiště Brno a.s., s další investicí do modernizace letištního přepravního komplexu. Do Brna přichází společnost DHL Express, která si pronajala halu o velikosti 3 700 m² pro svou leteckou přepravní zónu. 
>
 
14.01.2020

Rekonstrukce Restaurace Praha v Terminálu 1

(red), www.prg.aero Rekonstrukce Restaurace Praha v Terminálu 1

Na pražském ruzyňském letišti pokračuje rozvoj gastronomických služeb a tak v rámci renovace vnitřních prostor je od 10. ledna 2020 uzavřena letištní Restaurace Praha, která se nachází ve veřejné i neveřejné části Terminálu 1. Renovace Restaurace Praha, která je předběžně naplánována na čtyři měsíce, přinese nové moderní a stylové prostředí a zvýší úroveň gastronomických služeb na letišti.  

>
 
13.01.2020

Letiště Praha má v Apple Maps interiérovou mapu

(red), www.prg.aero Letiště Praha má v Apple Maps interiérovou mapu
Letiště Praha spustilo ve spolupráci s americkou společností Apple digitální mapu, která detailně zobrazuje interiér letištních terminálů. Uživatelé aplikace Apple Maps tak mohou na mapě letiště sledovat svou aktuální polohu, snadno zde také najdou check-inové přepážky, stanoviště bezpečnostní kontroly nebo obchody či restaurace. Letiště Praha se tím zařadilo mezi 74 světových letišť a pouhých patnáct letišť v Evropě, která tuto službu v rámci Apple Maps rovněž nabízejí.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

12. - 25. července 2020

Plachtařské Mistrovství regionů - PMRg 2020

České Budějovice - Hosín
Plachtařské Mistrovství regionů v plachtění - PMRg 2020, České Budějovice - Hosín, www.gliding.cz, www.soaringspot.com, www.hosin.info, www.aecr.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
18. - 26. července 2020

Ranský pohár 2020

Raná u Loun
14.Ranský pohár v plachtění, Letiště Raná u Loun, www.lkra.cz, www.soaringspot.com, www.gliding.cz, www.aeroklubrana.cz, www.pohar.aeroklubrana.cz
 
detail akce
soutěž - plachtění
 
18. července 2020 10:00-18:00

RC Model Show 2020

Bolešiny u Klatov
Modelářský letecký den; akrobacie a létání RC modelů, letadel, vrtulníků všech kategorií, Modelářské letiště Bolešiny, www.modelklubbolesiny.cz
 
detail akce
letecké modelářství
 
23. - 25. července 2020

Otevřené Mistrovství České republiky 2020 v klasických disciplínách

Strakonice
Otevřené Mistrovství České republiky v parašutismu v klasických disciplínách; Soutěž v parašutismu - přesnost přistání, Letiště Strakonice, www.aecr.cz, www.akstrakonice.cz, https://aeroklubstrakonice.weebly.com/
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
24. - 26. července 2020

Mistrovství ČR v ultralehkém létání 2020

Strunkovice
Mistrovství České republiky v ultralehkém létání, Letiště Strunkovice, www.laacr.cz/SvazUL/, www.laacr.cz, www.ak-pt.cz, www.facebook.com/AeroklubPrachatice
 
detail akce
soutěž - ULL
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama