Aktuality RSS

01.09.2019

Padáky pro ExoMars se dále testují

(red), www.esa.int Padáky pro ExoMars se dále testují
Pomalu, ale jistě se přibližuje termín startu druhé mise řady ExoMars, která se bude skládat z roveru a statické přístrojové platformy, která má opustit Zemi v roce 2020. Specializované odborné týmy mezi tím pokračují v řešení problémů s padákovým systémem, které odhalil neúspěšný výškový test ve druhé polovině srpna.
>
 
31.08.2019

Den otevřených dveří v ESA

(red), www.esa.int Den otevřených dveří v ESA
V říjnu v technickém centru Evropské kosmické agentury ESA, se v neděli 6.října 2019 se koná den otevřených dveří, během něhož se lze potkat s astronauty z programu Apollo nebo inženýry ESA, kteří připravují budoucí evropské mise na Měsíc. Den otevřených dveří se koná ve středisku ESA ESTEC v nizozemském Noordwijku zmíněnou neděli 6.října 2019 a registrace je otevřená od 30.srpna 2019.
>
 
30.08.2019

Jednání o jihlavském letišti

(red), www.jihlava.cz Jednání o jihlavském letišti
Vedení města Jihlavy jedná v současné době o vstupu strategického partnera, který by se podílel na připravovaném projektu modernizace letiště Jihlava Henčov. Investorem by se měla stát čínská společnost Zall Skyleader a.s. Zástupci města odeslali do Čínské lidové republiky dopis shrnující nutná opatření podmiňující úspěšné a hlavně včasné uskutečnění strategické investice do výstavby zpevněné přistávací plochy.
>
 
29.08.2019

Rekordní měsíc v Brně

(red), www.brno-airport.cz Rekordní měsíc v Brně
Brněnské letiště opět hlásí nárůst počtu cestujících. V průběhu června a července bylo na letišti odbaveno více než 204 tisíc cestujících a první prázdninový měsíc se s počtem 117 255 cestujících, zapsal do historie. V řeči celkových čísel pak brněnské letiště odbavilo za prvních sedm měsíců tohoto roku 287 783 pasažérů a zatím má nakročeno k dalšímu povedenému roku.
>
 
28.08.2019

Začíná cvičení Ample Strike 2019

(red), www.lznamest.army.cz Začíná cvičení Ample Strike 2019
Ve čtvrtek 29. srpna 2019 začíná na území České republiky mezinárodní taktické cvičení Ample Strike 2019, které potrvá do 20. září 2019. Kromě České republiky se cvičení zúčastní dalších pět zahraničních armád aliančních zemí. Cvičení se tedy účastní Maďarsko, Německo, Slovenská republika, Spojené státy americké, Velká Británie a Česká republika a tak říkajíc hlavní program cvičení se bude odehrávat ve dnech 3. až 11. září 2019.
>
 
26.08.2019

V Liberci se pomalu chystá nový heliport pro LZS

(red), www.liberec.cz V Liberci se pomalu chystá nový heliport pro LZS
Liberecká základna letecké záchranné služby na letišti v Růžodole je zatím stále bez možnosti nočního provozu a proto se už delší dobu plánuje výstavba nového heliportu, který by umožnil i čtyřiadvacetihodinový provoz. Z těchto důvodů město Liberec jedná s Libereckým o vzájemné výměně pozemků, protože modernizaci chystá kraj ve spolupráci se záchrannou službou, ale pozemek patří městu. Liberec pozemek poskytne kraji výměnou za areál zahrádek v blízkosti domova seniorů na Františkově. 
>
 
25.08.2019

S radarem ERA pod bezedné koše

(red), www.era.aero S radarem ERA pod bezedné koše
Radary pardubické firmy ERA zamířily do basketbalu. Novým titulárním partnerem basketbalistů Nymburka se totiž stala pardubická firma ERA, která v názvu nahrazuje energetickou společnost ČEZ. Ta byla titulárním partnerem od roku 2004. Basketbalisté Nymburka po patnácti letech mění název na ERA Basketball Nymburk. Vedení klubu se zároveň rozhodlo upravit stávající logo, ze kterého mizí oranžová barva a nahradí ji červená. Jde tak o návrat k barvám města Nymburk, pod kterými klub hrával v minulé dekádě.
>
 
24.08.2019

Další výběrové řízení na prodej nepotřebného majetku

(red), www.army.cz Další výběrové řízení na prodej nepotřebného majetku
V tomto týdnu Ministerstvo obrany České republiky vyhlásilo další výběrové řízení na zjištění zájemce o koupi nepotřebného nemovitého majetku s minimální požadovanou kupní cenou dosahující v souhrnu více než patnácti milionů korun.
>
 
23.08.2019

Venom a Viper do armády

(red), www.army.cz Venom a Viper do armády
Na 22. základně vrtulníkového letectva Sedlec, Vicenice u Náměště nad Oslavou, během vládní návštěvy, ministr obrany Lubomír Metnar oznámil, že po posouzení obdržených nabídek a na základě armádního doporučení bylo rozhodnuto o nákupu osmi víceúčelových vrtulníků Bell UH-1Y Venom a čtyř bojových vrtulníků Bell AH-1Z Viper. Smlouva by měla být, podle ministra obrany, podepsána do konce roku 2019. 
>
 
22.08.2019

Z Pardubic se možná bude létat do Kalugy

(red), www.pardubickykraj.cz Z Pardubic se možná bude létat do Kalugy
Zástupci Pardubického kraje, města Pardubic a společnosti EBA v těchto dnech navštívili Ruskou federaci a město Kaluga. Hlavním cílem jednání se zástupci mezinárodního letiště v Kaluze a gubernátorem Kalužské oblasti byla možnost přímého propojení obou hlavních měst regionů. Na společném jednání se hejtman Martin Netolický se svým protějškem Anatolijem Artamonovem domluvili konkrétní kroky, jejichž cílem by mělo být provozovaní přímých letů mezi Pardubicemi a Kalugou.
>
 
21.08.2019

Letecká společnost Qantas zjistí, zda je lidské tělo schopné zvládnout 20hodinový let

www.e15.cz Letecká společnost Qantas zjistí, zda je lidské tělo schopné zvládnout 20hodinový let
Australská letecká společnost Qantas Airlines se chystá otestovat, zdali je lidské tělo schopné vydržet více než dvacetihodinový komerční let. Pro zkušební testy si aerolinky vybraly cestu z Londýna do Sydney a odtud do New Yorku. Na palubě budou z bezpečnostních důvodů přítomni pouze zaměstnanci společnosti, kteří budou řádně zaškoleni a budou se podrobovat mnohým lékařským prohlídkám. 
>
 
20.08.2019

Úspěšné vypuštění družice EDRS-C

(red), www.esa.int Úspěšné vypuštění družice EDRS-C

Druhá družice konstelace formující systém EDRS (European Data Relay System) byla úspěšně dopravena na oběžnou dráhu. Satelit odstartoval na palubě rakety Ariane 5 z evropského kosmodromu Kourou (Francouzská Guayana) 6. srpna 2019 ve 21,30 hodin středoevropského času (19,30 hodin UTC).

>
 
19.08.2019

Upozornění na noční lety z Čáslavi

(red), www.afbcaslav.cz Upozornění na noční lety z Čáslavi
Upozornění na noční lety v termínu 19. až 22. srpna 2019, tedy v pracovních dnech a v čase maximálně do 24,00 hodin v prostoru města Čáslavi, městyse Nové Dvory a Žehušice, obce Církvice, Chotusice, Rohozec a Vrdy. Jedná se o výcvik letounů Aero L-159 ALCA. 
>
 
18.08.2019

Začátek srpna opět s rychlými padáky v Klatovech

(jjk) Začátek srpna opět s rychlými padáky v Klatovech
Na letišti v Klatovech, v areálu jedné z nejmodernějších dropzón nejen v České republice, ale určitě v celé střední Evropě, se ve dnech 14. až 18. srpna 2019 konalo další Mistrovství České republiky ve swoopingu, neboli pilotování a přistání na vysokorychlostních padácích, v rámci už tradiční parašutistické soutěže Pink Canopy Piloting Open 2019. V roce 2019 se zde kromě domácího českého šampionátu, konalo i mistrovství Německa, Rakouska, Nizozemska a Velké Británie. Canopy piloting, nebo také swooping je sice relativně mladý parašutistický sport, ale konkrétně s letištěm v Chaloupkách u Klatov je úzce spjatý už mnoho let, podobně jako bachraté dvoumotorové letouny Short SC.7 Skyvan „Růžových aerolinií“, rakouské společnosti Pink Aviation Services.
>
 
18.08.2019

Upozornění na provoz Armády ČR na letišti Přerov – Bochoř

(red), www.prerov-airport.cz Upozornění na provoz Armády ČR na letišti Přerov – Bochoř
Provozovatel letiště Přerov – Bochoř informuje o zvýšeném provozu na letišti 19. až 23.srpna 2019, kdy na letišti bude probíhat výcvik (výsadky), respektive a provoz bude buď úplně zastaven, nebo výrazně utlumen. Jednotlivé přílety a odlety budou umožněny po dohovoru s dispečerem stanoviště RADIO. Spouštění motorů a pojíždění po pohybových plochách LKPO vždy koordinujte se stanovištěm RADIO. Je potřeba sledovat NOTAM.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

28. ledna 2020 08:00-17:00

Den otevřených dveří SŠLVT Odolena Voda

Odolena Voda
Den otevřených dveří - Střední škola letecké a výpočetní techniky, Odolena Voda (U Letiště 370), www.sslvt.cz
 
detail akce
společenská akce
 
8. února 2020 19:30-23:59

XXIX. reprezentační letecký ples

Praha 1 (Palác Lucerna)
Český svaz letectví z.s., společnost Aviatik s.r.o., ve spolupráci s Velitelstvím vzdušných sil AČR, LAA ČR, AeČR pořádají tradiční reprezentační letecký ples, hraje Orchestr Karla Vlacha a zpívají Sestry Havelkovy, Praha 1 Nové město, Palác Lucerna, www.aviatik.cz, www.ticketpro.cz
 
detail akce
společenská akce
 
12. února 2020 17:30-22:00

Evropská tunelová liga RW-4

Praha - Letňany (Hurricane Factory)
Devátý ročník FAI Evropské tunelové ligy ve skupinové akrobacii RW-4,Hurricane Factory Praha - Letňany, www.aecr.cz, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
15. února 2020 18:00-23:59

PARA(bum)BÁL 2020

Baška
Zimní bál nejen pro padáčkáře, koncert skupiny Úspěch a praskání Rosti Petříka, Kulturní dům Baška, www.blk-pg.cz/parabumbal-2020/
 
detail akce
společenská akce
 
20. února 2020 17:00-20:00

Beseda na Albertově – Ladislav Keller

Praha 2 (ČVUT Fd)

Odborná společnost letecká ČR pořádá besedu: Ladislav Keller – bývalý dopravní pilot, Fakulta dopravní ČVUT: Nehody vrtulových dopravních letadel od roku 1960 do rozdělení Československa, Praha 2, Dopravní fakulta ČVUT na Albertově, Horská 3, www.czaes.org, www.fd.cvut.cz, www.facebook.com/OSLCR/

 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama