Aktuality RSS

25.09.2017

Eurowings nabírá zaměstnance

(red), www.eurowings.com Eurowings nabírá zaměstnance
Letecká společnost Eurowings v současné době je nejrychleji rostoucí firmou v Evropě. A to v kontrastu s ekonomickými problémy jiné německé společnosti Air Berlin. V rámci svého růstu proto společnost Eurowings hledá nové piloty, palubní personál i jiné profese pro provoz dalších letadel. V první fázi by mělo být přijato dvě stě pilotů, čtyři stovky palubních průvodčích a dvě stě dalších zaměstnanců.
>
 
24.09.2017

Bez fotbalu, bez průvodu, rotory se točily

text, foto: (jjk) Bez fotbalu, bez průvodu, rotory se točily
Na Letenské pláni se po mnoho let, každých pět let, konaly vojenské přehlídky. A Letenská pláň toho zažila tedy nepoměrně více. Ale v tomto týdnu se opět nad Prahou, ale hlavně nad Letenskou plání, objevily vojenské stroje. Čtveřice vrtulníků českého vojenského letectva na písku přistála, a v sobotu 23.září 2017 nad plochou přeletěla i pětice vojenských letadel. A mělo to svůj důvod. Konal se tu totiž „Den s armádou Praha 2017“, který odkazoval ke stoletému výročí oficiálního ustavení československého vojska na Rusi  9. října 1917 (de facto v návaznosti na působení československých legií v bitvě u Zborova 2. července 1917.
>
 
24.09.2017

Společnost Air France spustila Joon

(red), www.airfrance.fr Společnost Air France spustila Joon
Letecká společnost Air France po jedné dceřiné společnosti Hop! zavádí i další „dcerku“ s názvem Joon, která zahájí lety na podzim roku 2017 z letiště Paříž Roissy Charles de Gaulle. Pro začátek bude mít k dispozici šest letadel pro středně dlouhé trasy a chce s touto divizí přímo konkurovat jiným nízkonákladovým společnostem.
>
 
23.09.2017

Flexibilní spolucestující u Wizz Air

(red), www.accpr.cz Flexibilní spolucestující u Wizz Air
Největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě Wizz Air, uvádí na trh novou službu nazvanou „Flexibilní spolucestující“. Díky té lze letenky rezervovat bez uvedení všech jmen cestujících a inovativní služba je hlavně určena těm zákazníkům, kteří by si rádi rezervovali svůj let v dostatečném předstihu za nízkou cenu, ale nejsou si jisti, kdo s nimi poletí.
>
 
22.09.2017

Airline Network News & Analysis ocenila novou linku

(red), www.airport-pardubice.cz Airline Network News & Analysis ocenila novou linku
Pravidelnou leteckou linku mezi Pardubicemi a londýnským letištěm Stansted, která zahájila provoz 5. září 2017, ocenil „titulem“ Linka týdne, respektive certifikátem odborný web Anna.aero - Airline Network News & Analysis, věnující se novinkám a analýzám z letecké dopravy. Titul Linka týdne udělují odborníci novým leteckým službám, které považují za nejvýznamnější v tomto oboru podnikání. V minulosti ocenění získala například letiště v Amsterodamu či Dubaji či letecká společnost Emirates nebo WestJet. 
>
 
21.09.2017

„Spirit of South Moravia“ a „Brno Dragon“

(red), www.kr-jihomoravsky.cz, www.brno.cz „Spirit of South Moravia“ a „Brno Dragon“
Od 16. listopadu 2015 je v provozu pravidelná linka mezi letištěm Brno – Tuřany a bavorským Mnichovem. Linka je provozovaná společností BMI regional ve spolupráci s Lufthansou momentálně dvanáctkrát týdně (ve všední dny dvakrát)  převážně letouny typu  Embraer 135/Embraer 145. Nově budou v celé síti linek společnosti BMI regional létat dva letadla s logy „Spirit of South Moravia“ a „Brno Dragon“, což je výsledkem spolupráce mezi touto leteckou společností, Jihomoravským krajem a městem Brnem. 
>
 
20.09.2017

Dohoda o letových navigačních službách

(red), www.mdcr.cz Dohoda o letových navigačních službách
Ministři obrany Martin Stropnický a dopravy Dan Ťok podepsali memorandum o spolupráci v letových a navigačních službách. Podle memoranda vznikne mimo jiné studie proveditelnosti, která určí, zdali vznikne nové vojenské středisko letového provozu české armády (MATCC – Military Air Traffic Control Centre) v lokalitě Národního integrovaného střediska řízení letového provozu Jeneč (IATCC - Integrated Air Traffic Control Centre).
>
 
19.09.2017

Bell Helicopter v Ostravě

(red), www.bestcg.com Bell Helicopter v Ostravě
Společnost Bell Helicopter představila návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných sil AČR o uplynulém víkendu novinky na poli rotorových letounů. Na expozici Bell Helicopter byly k vidění statické modely typů UH-1Y, AH-1Z, V-22 i nejnovějšího modelu V-280. Bell současně předvedl i demonstrátory virtuální reality, které umožnily návštěvníkům vyzkoušet si zážitky pilotů vojenských vrtulníků Bell UH-1Y při plnění bojových misí. 
>
 
18.09.2017

Britové do Nashvillu

(red), www.britishairways.com Britové do Nashvillu
Společnost British Airways oznámila zahájení od 4. května 2018 nové spojení mezi Londýnem a Nashville. Jedná se o první a jedinou přímé letecké spojení mezi Evropu s hlavním městem státu Tennessee. Letecká společnost British Airways ve spolupráci s American Airlines od května budou provozovat šedesát sedm přímých linek mezi Londýnem a Spojenými státy.
>
 
17.09.2017

Velká voda vzala Mošnov

text: (jjk), text: foto: M.J. Velká voda vzala Mošnov
Tedy není to úplně přesné, že by Mošnov vzala velká voda. Nebyla to povodeň, která by se prohnala severní Moravou a Slezskem, ale s prvním dnem měsíce září náhle skončilo léto a přišel podzim. A od té doby prší a prší a prší, a jakoby to nebylo málo, tak se temné, vodou ztěžklé mraky se usadily nad severní Moravou a Slezskem zrovna ve dnech, kdy se tu už po sedmadvacáté konala tradiční velká sešlost Severoatlantické aliance a dalších příslušníků spřátelených vojsk. Bohužel víkend 16. a 17.září 2017 XVII. ročníku Dnů NATO v Ostravě & VIII. ročníku Dnů Vzdušných sil Armády České republiky propršel a nízká oblačnost zhatila mnohé plány. A tak se lovit letecké obrázky dařilo lovit ve čtvrtek a v pátek, a pak eventuálně v pondělí na posledních odletech. 
>
 
17.09.2017

Letiště Praha vypisuje tendr na kreativní agenturu

(red), www.prg.aero Letiště Praha vypisuje tendr na kreativní agenturu
Akciová společnost Letiště Praha vypsala veřejnou zakázku na kreativní agenturu, která bude zapojena do komplexního budování jeho značky v segmentech B2B i B2C, a to jak v off-line tak online prostředí. Požadována je také zkušenost v oblasti employer brandingu. Přihlásit se mohou agentury působící v oboru reklamy minimálně tři roky, které doloží veškeré kvalifikační předpoklady.
>
 
16.09.2017

Ukončení platnosti průkazů pilota balónů vydaných dle předpisu L1

(red), www.balonovy-svaz.cz Ukončení platnosti průkazů pilota balónů vydaných dle předpisu L1
Dle informací Úřadu civilního letectví je stanoveno datum na ukončení platnosti průkazů pilota balónů na 8.dubna 2018. ÚCL upozorňuje na skutečnost, že v souladu s Nařízením Komise (EU) č. 1178/2011, se blíží termín konce platnosti průkazů pilota kluzáků a pilota balónů, vydaných dle předpisu L1, bez ohledu na to, zda je na průkazu vytištěná platnost delší. Dle Nařízení Komise (EU) 2015/445 je toto datum stanoveno na 8.4.2018.
>
 
15.09.2017

Dopravní omezení při cestě MHD letiště Praha - Ruzyně

(red), www.prg.aero Dopravní omezení při cestě MHD letiště Praha - Ruzyně
Upozornění na dopravní omezení při cestě MHD letiště Praha – Ruzyně, respektive Letiště Václava Havla Praha. Od pátku 15. září 2017 do úterý 21. listopadu 2017 probíhá oprava ulice K Letišti, a to v úseku od kruhového objezdu u Terminálu 3 až po zastávku městské hromadné dopravy „U Hangáru“. Komunikace není uzavřena, ale provoz zde je omezen a řízen semafory.
>
 
15.09.2017

Technologie Airbus Aerial pomáhá při obnově po hurikánu Irma

(red), www.accpr.cz Technologie Airbus Aerial pomáhá při obnově po hurikánu Irma

Obyvatelé, tak pojišťovny se v jihovýchodních Spojených státech začínají zotavovat po hurikánu Irma. Společnost Airbus Aerial je připravena pomoci tím, že pojišťovnám poskytne volný přístup do své knihovny leteckých map a datové analýzy postiženého regionu. Společnost Airbus již začala stejným způsobem spolupracovat s pojišťovnami v oblasti Houstonu v Texasu po hurikánu Harvey. 

>
 
14.09.2017

POKOS se vrací do škol

(red), www.army.cz POKOS se vrací do škol
Po prázdninách se projekt POKOS opět vrátil do škol. Ve čtvrtek 8. září 2017 se program přípravy občanů k obraně státu uskutečnil pro studenty Střední odborné školy Drtinova na Praze 5 a v pátek 9. září 2017 v rámci Dopravně bezpečnostního dne Prahy 15 na hřišti Základní školy Křimická.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

1. - 15. prosince 2017

Báječný svět létání

Praha 1

Multimediální výstava z leteckých expedic Flying Revue, letecké artefakty, prezentace videí, přednášky a besedy, Karolinum - Křížová chodba, Ovocný trh 5, Praha 1, http://bajecnysvetletani.fonio.cz/

 
detail akce
společenská akce
 
15. prosince 2017 12:00-20:00

Dynamic Tour #2

Praha - Letňany (HF Arena)

Parašutistická soutěž Dynamic Tour #2 ve větrném tunelu, Hurricane Factory Prague Arena Praha – Letňany, www.skydivearena.cz, www.hurricanefactory.com

 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
16. prosince 2017 10:00-14:00

Otevřený slet combatů 310 sq.

Praha 5 Zličín (Sobínka)

Přátelský souboj 310. stíhací je skupiny RC modelářů z letiště Sobínka, Modelářské letiště Sobínka Praha 5 Zličín, www.310sq.cz, www.sobinka.eu

 
detail akce
letecké modelářství
 
26. prosince 2017 11:00-16:00

Štěpánské polétání

Bolešiny u Klatov

Polétání Model klubu Bolešiny, Modelářské letiště Bolešiny, www.modelklubbolesiny.cz

 
detail akce
letecké modelářství
 
30. - 31. prosince 2017

Silvestrovský víkend ve vzduchu

Plzeň - Líně

Silvestrovský víkend ve vzduchu Aeroklubu Plzeň-Bory, Letiště Plzeň – Líně, www.aplzen.cz

 
detail akce
parašutismus
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama