Cestou necestou RSS

22.12.2013

Zimní cesta do Asie 4. – Thajsko a Bangkok

text: (jjk), foto: M.H. Zimní cesta do Asie 4. – Thajsko a Bangkok
Tak a tedy podruhé se podíváme do Thajska. Po dvou návštěvách v Kambodži (viz. Zimní cesta do Asie 1. – Kambodža a Siem Reap a Zimní cesta do Asie 2. – Kambodža a Phnom Penh) a Chiang Mai (viz. Zimní cesta do Asie 3. – Thajsko a Chiang Mai) to ještě bude letiště Suvarnabhumi Airport v Bankoku. A vlastně i Bankok samotný, protože, jak bylo zmíněno při všech návštěvách, starty a přistání na jednotlivých letištích jak v Kambodži, tak i v Thajsku se odehrávaly buď v noci, nebo v časných ranních hodinách a nebylo tedy moc možné něco smysluplného vyfotit. Ale v sychravém středoevropském počasí to tak jako tak je tak trochu letnější povětří než v našich tuzemských podmínkách. Ale neodvratně blížící se vánoce bylo možné potkat i v buddhistickém Thajsku. Bankok se hemžil ryze evropskou vánoční výzdobou, což v této zemi působí poněkud bizardně. Ale tak si alespoň něco můžeme říci o tomto letišti a společnosti Nok Air, jejíž Boeing tu akorát za časného rána parkoval, a kterou jsem minule opomenul.   
>
 
22.12.2013

Zimní cesta do Asie 3. – Thajsko a Chiang Mai

text: (jjk), foto: M.H. Zimní cesta do Asie 3. – Thajsko a Chiang Mai
Po dvou návštěvách v Kambodži (viz. Zimní cesta do Asie 1. – Kambodža a Siem Reap a Zimní cesta do Asie 2. – Kambodža a Phnom Penh) se ještě na skok podíváme do Thajska. Opět tedy z plochy dvou letišť a to Chiang Mai International Airport a letiště Suvarnabhumi Airport v Bankoku toho až zase tak vidět není. To už díky, v předešlých dílech zmíněným, noční, či brzce ranním přeletům. Tak v Chang Mai je možné (navíc v nevlídném počasí) zahlédnout letoun atraktivně zbarvené letecké společnosti Nok Air a Bangkok Airways. Ve městě samotném se, ale podařilo zastihnout pohyblivý svátek světel Loi Kratchong, takže kromě, převážně interiéru, letiště je možné spatřit rozzářené noční město všelijakými lampiony, světélky a celou tu každoroční veselici.   
>
 
21.12.2013

Zimní cesta do Asie 2. – Kambodža a Phnom Penh

text: (jjk), foto: M.H. Zimní cesta do Asie 2. – Kambodža a Phnom Penh
Podruhé se podíváme jedním okem do Asie a do Kambodže (viz. Zimní cesta do Asie 1. – Kambodža a Siem Reap) a po Siem Reapu to tentokrát bude hlavní město tohoto království Phnom Penh. Bohužel vzhledem k nočním přeletům ze Siem Reapu do Phnom Penhu a posléze do Thajska toho z plochy Letiště Phnom Penh International Airport moc vidět není. Je tu tedy jen něco z interiéru, malý průhled na plochu, kde vystrkoval čumák letounu Airbus A330-202 A7-ACD Qatar Airways. Nicméně není od věci si něco málo o tomto letišti říci. Ale o to víc se lze pokochat kambodžským jídelníčkem v podobě hmyzí a pavoučí havěti a také se podívat do nechvalně proslulého tábora S-21, což byl ve své době koncentrační tábor přestavěný ze školního areálu.
>
 
21.12.2013

Zimní cesta do Asie 1. – Kambodža a Siem Reap

text: (jjk), foto: M.H. Zimní cesta do Asie 1. – Kambodža a Siem Reap
Tak jako v letech minulých se v pochmurném zimním čase vypravíme na malý skok do Asie, kde je o poznání přívětivěji (co se tepla týče) než v našich zeměpisných šířkách a délkách. V minulých letech to byla Indonésie, Filipíny, Indie a Singapur. V roce letošním vedla cesta s předzimním sychravým počasím do poněkud tajemnější Kambodže a poměrně tradičního Thajska. Nejprve to bylo mezinárodní letiště uprostřed Kambodžského království Siem Reap International Airport nedaleko chrámového posvátného místa Angkor Wat. Sice toho není k vidění až úplně tolik, ale kromě letounu Thai AirAsia to bylo i stání jednoho ze tří letounů Airbus A320-200 sloužících kambodžské společnosti Sky Wings Asia Airlines, která u nás už tak známá určitě není.
>
 
15.12.2013

Zimní putování za teplem 2. - Trocha léta z Cayo Largo del Sur

text: (jjk), foto: RoKo Zimní putování za teplem 2. - Trocha léta z Cayo Largo del Sur
Pod smogovou poklici na hoře Bílé sice po ránu po několika dnech trochu nakouklo slunce, ale jen váhavě. Jinak několik dnů nebylo vidět vůbec nic a i tak je velice nevlídno. Při troše štěstí lze říci, že celá naše kulatá země je jen taková globální vesnice, takže lze za jistých okolností si za nějakým tím sluníčkem kamsi zaletět. Tedy pokud se zrovna člověk nezamiloval do podivných zakroucených prken jakýchsi, řečených ski, které si na nohy motouzem přivazuje a ze zasněženého vršku se bidlem, či sochorem odrážejíc, v podivuhodném vytržení vrhajíc. Ti co tady si v zimě libují a ve sněhu rádi dovádějí, tak těch se to tedy netýká, ale mnozí zimní měsíce přetrpí a pokud mohou, tak někam za teplem vyrazí. A tak si podruhé zaskočíme na Kubu a na ostrov Cayo Largo del Sur?
>
 
14.12.2013

Zimní putování za teplem 1. - Trocha léta z Varadera

text: (jjk), foto: RoKo Zimní putování za teplem 1. - Trocha léta z Varadera
Pod smogovou poklicí na hoře Bílé vidět není zhola nic už několikátý den po sobě a je velice nevlídno. Při troše štěstí lze říci, že celá naše kulatá země je jen taková globální vesnice, takže lze za jistých okolností si za nějakým tím sluníčkem kamsi zaletět. Tedy pokud se zrovna člověk nezamiloval do podivných zakroucených prken jakýchsi, řečených ski, které si na nohy motouzem přivazuje a ze zasněženého vršku se bidlem, či sochorem odrážejíc, v podivuhodném vytržení vrhajíc. Ti co tady si v zimě libují a ve sněhu rádi dovádějí, tak těch se to tedy netýká, ale mnozí zimní měsíce přetrpí a pokud mohou, tak někam za teplem vyrazí. A tak si zaskočíme do kubánského Varadera?
>
 
06.04.2013

Tāmaki-makau-rau, ještě singapurský drobek

text: (jjk), foto: JiK, J.T. Tāmaki-makau-rau, ještě singapurský drobek
Ještě, že máme nějaký ten archiv a ještě, že se podařilo na Novém Zélandu ulovit takové množství zajímavostí, protože by v tomto nevlídném jarním počasí už skoro nebylo o čem psát. A tak tu máme ještě další drobný úlovek z novozélandského letiště v Aucklandu. Tentokrát to je letadélko společnosti Singapore Airlines a to konkrétně Boeing 777-312ER s registrací 9V-SWQ. A k tomu ještě přihazuji několik dalších fotek letounů Singapore Airlines, aby toho nebylo tak málo (jsou to fotografie z roku 2008). Takže se ještě podíváme krátce na letiště v Aucklandu (maorsky Tāmaki-makau-rau). Po domácí letecké společnosti Air New Zealand viz. Tāmaki-makau-rau, aneb vítejte v Aucklandu, Fiji Airways viz. Tāmaki-makau-rau, Fiji Airways návrat ke kořenům a Air Tahiti Nui viz. Tāmaki-makau-rau, Air Tahiti Nui s flotilou A340, nebo Cathay Pacific viz. Tāmaki-makau-rau, hongkongský Cathay Pacific a australské společnosti Qantas Airways Limited viz. Tāmaki-makau-rau, křídlo s klokanem to jsou tentokrát singapurské aerolinky.
>
 
31.03.2013

Tāmaki-makau-rau, křídlo s klokanem

text: (jjk), foto: JiK, P.S. Tāmaki-makau-rau, křídlo s klokanem
Na to, že jsou Velikonoce je počasí spíš jako na Vánoce a tak se ještě na chvilku podíváme na Nový Zéland. Nějaké drobnosti tu ještě zbyly, tak třeba pár letmých obrázků letecké společnosti, která je po domácích aerolinkách asi nejčastější návštěvník novozélandských letišť a také toho v Aucklandu. Tak tedy opět se podíváme na letiště v Aucklandu (maorsky Tāmaki-makau-rau). Po domácí letecké společnosti Air New Zealand viz. Tāmaki-makau-rau, aneb vítejte v Aucklandu, Fiji Airways viz. Tāmaki-makau-rau, Fiji Airways návrat ke kořenům a Air Tahiti Nui viz. Tāmaki-makau-rau, Air Tahiti Nui s flotilou A340, nebo Cathay Pacific viz. Tāmaki-makau-rau, hongkongský Cathay Pacific, to tedy je něco málo o australské společnosti Qantas Airways Limited.
>
 
30.03.2013

Tāmaki-makau-rau, hongkongský Cathay Pacific

text: (jjk), foto: JiK Tāmaki-makau-rau, hongkongský Cathay Pacific
Ach tak se s námi zima stále nechce rozloučit a ač to vypadá už nadějněji, pro změnu je takový ten divný šedivý opar, který zamlžuje i případné fotografie. Ještě tu nějaké drobnosti z Nového Zélandu (když je stále takové podivné počasí) zbyly a je snad ještě tedy o něčem od protinožců psát. A tak se ještě jukneme ještě na letiště v Aucklandu (maorsky Tāmaki-makau-rau). A tak po letecké společnosti po letecké společnosti Ait New Zealand viz. Tāmaki-makau-rau, aneb vítejte v Aucklandu a Fiji Airways viz. Tāmaki-makau-rau, Fiji Airways návrat ke kořenům a Air Tahiti Nui viz. Tāmaki-makau-rau, Air Tahiti Nui s flotilou A340 to dnes bude hongkongská společnost Cathay Pacific.
>
 
23.03.2013

Tāmaki-makau-rau, Air Tahiti Nui s flotilou A340

text: (jjk), foto: JiK Tāmaki-makau-rau, Air Tahiti Nui s flotilou A340
Jak ještě jsme v březnu za kamny ačkoli už slunce mlsně olizuje krajinu, tak protože stále mrzne pokročíme za dalším úlovkem nalezeném na letišti v Aucklandu (maorsky Tāmaki-makau-rau). Zastihli jsme velký Boeing B747 letecké společnosti Air Pacific, která se od roku 2013 jmenuje svým původním názvem Fiji Airways viz. Tāmaki-makau-rau, Fiji Airways návrat ke kořenům a dalším úlovkem, který v našich krajích zcela jistě nepotkáme a pokud, tak zcela výjimečně, je letecká společnost Air Tahiti Nui, se sídlem na ostrově Tahiti ve Francouzské Polynésii. A tak na mezinárodním letišti Auckland (www.aucklandairport.co.nz) a po letecké společnosti Ait New Zealand viz. Tāmaki-makau-rau, aneb vítejte v Aucklandu a Fiji Airways viz. Tāmaki-makau-rau, Fiji Airways návrat ke kořenům vidíme, byť jen jedním snímkem zástupce letecké společnosti Air Tahiti Nui.
>
 
23.03.2013

Tāmaki-makau-rau, Fiji Airways návrat ke kořenům

text: (jjk), foto: JiK Tāmaki-makau-rau, Fiji Airways návrat ke kořenům
Jsme ještě v březnu za kamny, a ačkoli už slunce mlsně olizuje krajinu, protože astronomicky už je jaro, tak stále ještě nechutně mrzne a na větší teplo jen toužebně čekáme. Ale jak jsme si řekli u protinožců se léto pomalu chýlí ke konci a tak pomalu dokončíme výlet po Novém Zélandu. Ocitli jsme se v Aucklandu (maorsky Tāmaki-makau-rau), největším to městě Nového Zélandu. Minule jsme se podívali a řekli si, že hlavním leteckým dopravním uzlem je mezinárodní letiště Auckland (www.aucklandairport.co.nz) a i se kromě letiště seznámili i s národním novozélandským leteckým dopravcem Ait New Zealand viz. Tāmaki-makau-rau, aneb vítejte v Aucklandu. V Auckladnu se, ale samozřejmě kromě domácích aerolinek zjevují i letecké společnosti v našich krajích ne zrovna obvyklí a zřídkakdy vídaní. A tak se zde například podařilo mimo jiné ulovit stroj letecké společnosti z ostrovního státečku Fidži.
>
 
17.03.2013

Tāmaki-makau-rau, aneb vítejte v Aucklandu

text: (jjk), foto: JiK, P.S. Tāmaki-makau-rau, aneb vítejte v Aucklandu
V březnu jsme tady ještě vlezli za kamna a na jaro a léto zatím jen toužebně čekáme, ale u protinožců se léto pomalu chýlí ke konci. A tak než na druhé polokouli definitivně začne zima a v našich krajích konečně jaro, podíváme se, jak jsme si slíbili ještě na několik chvil na Nový Zéland a trochu to rozdělíme na jednotlivé kousky, aby nám to chvilku vydrželo, než se v tuzemsku oteplí. A tak jsme se ocitli v Aucklandu (maorsky Tāmaki-makau-rau), největším to městě Nového Zélandu (ale hlavním městem je Wellington), které má zhruba tolik obyvatel jako Praha a kromě původních obyvatel Maorů jsou zde především původem evropští přistěhovalci a také Asiaté. Auckland, který vznikl v roce 1840  leží na severu Nového Zélandu na území vulkanického původu nedaleko vyhaslé sopky Mount Eden. A hlavním leteckým dopravním uzlem je mezinárodní letiště Auckland (www.aucklandairport.co.nz), které odbaví za rok přibližně čtrnáct milionů cestujících.
>
 
10.03.2013

…a ještě skok nad letištěm Queenstown

text: (jjk), foto: JiK …a ještě skok nad letištěm Queenstown
Letmo jsme nakoukli na letiště letiště Christchurch (viz. …a ještě jeden skok k Hobitům do Christchurch) a tak ještě jen půlokem se mrkneme nad letiště Queenstown a něco málo si řekneme, když tu máme ten letmý průlet nad tímto letištěm. Tedy ještě před tím, než si prohlédneme letiště v Aucklandu. Jak už bylo zmíněno, novozélandskou skládačku tak o další malý kousek po návštěvách s Jiřím Kulavým (viz. …a ještě na skok k Hobitům do Milford Sound a …a ještě jeden skok k Hobitům do Christchurch) a Petrem Sedláčkem (viz. viz., Nad hladinou země Hobitů, aneb jak se létá s hydroplánem, Budulínek nad Hobitínem a blahopřání od Emirates, Ufoni Lenticularis nad Hobitínem, Když eSMSky chodí faxem, aneb „červený anděl“, Rogerův Hobitský zámeček, aneb když eSMSky chodí faxem a Sopečná oranice Tongariro, aneb poslední eSMSka faxem). Takže tedy jen jedním mrknutím na Queenstown a pak už Auckland…
>
 
10.03.2013

…a ještě jeden skok k Hobitům do Christchurch

text: (jjk), foto: JiK …a ještě jeden skok k Hobitům do Christchurch
V minulém týdnu jaro na chvilku nakouklo do našich luhů a hájů, na víkend se to pokazilo a i když v neděli opět to alespoň odpoledne na to jaro trochu vypadalo ještě tedy než vyschnou meze a plochy zůstaneme na pár okamžiků na Novém Zélandu. Včera jsme jedním okem s Jiřím Kulhavým nakoukli na letiště Milford Sound (viz. …a ještě na skok k Hobitům do Milford Sound) a doplňujeme tak novozélandskou skládačku načatou koncem roku Petrem Sedláčkem (viz. viz., Nad hladinou země Hobitů, aneb jak se létá s hydroplánem, Budulínek nad Hobitínem a blahopřání od Emirates, Ufoni Lenticularis nad Hobitínem, Když eSMSky chodí faxem, aneb „červený anděl“, Rogerův Hobitský zámeček, aneb když eSMSky chodí faxem a Sopečná oranice Tongariro, aneb poslední eSMSka faxem). A dnes se tedy podíváme tím druhým okem na letiště Christchurch ( a pak ještě hodně z dálky nad letiště Queenstown) než se trochu déle zdržíme v Aucklandu…
>
 
09.03.2013

…a ještě na skok k Hobitům do Milford Sound

text: (jjk), foto: JiK …a ještě na skok k Hobitům do Milford Sound
I když už trochu nakouklo na chvilku do našich luhů a hájů jaro, opět se nám to o víkendu pokazilo. A tak je tu příležitost se ještě na chvíli vrátit na druhou stranu zeměkoule. Na Nový Zéland jsme se podívali už několikrát s Petrem Sedláčkem a prošmějdili kdejaký kout, zdaleka jsme neviděli všechno. Tentokrát se tedy podíváme i někam jinam. A to pro změnu díky úlovkům Jiřího Kulhavého to bude nejprve pár droptů z letišť Milford Sound, Queenstown a Christchurch a následně i čilý frmol na letišti Auckland. Ale nejprve jen tak jedním okem se podíváme na letiště Milford Sound.
>
 

Kalendář akcí Celkový přehled

10. - 12. dubna 2020

Raná Cup – XC Česká liga PGL 2020 ODLOŽENO !!!

Raná u Loun – svah
1.kolo XC České ligy paraglidingu 2020 – 5.ročník Raná Cup (V SOULADU S NAŘÍZENÍM VLÁDY "COVID-19" ODLOŽENO !!!), Letiště Raná u Loun – svah, www.rana-paragliding.cz, www.ranskahora.cz, www.svazpg.cz, www.pgweb.cz, www.xcontest.org
 
detail akce
soutěž - PGL
 
10. - 11. dubna 2020

Velikonoční pohár ODLOŽENO !!!

Benešov - Bystřice/Nesvačily
Soutěž v letecké akrobacii kluzáků třídy Basic, Sportsman (V SOULADU S NAŘÍZENÍM VLÁDY "COVID-19" ODLOŽENO !!!), Letiště Benešov - Bystřice/Nesvačily, www.gac-ramert.eu, www.aecr.cz
 
detail akce
soutěž - akrobacie
 
11. dubna 2020 13:00-18:00

Den otevřených dveří hangáru NEKONÁ SE !!!

Praha - Točná
Den otevřených dveří hangáru s historickými letadly Letiště Praha – Točná (V SOULADU S NAŘÍZENÍM VLÁDY "COVID-19" ZRUŠENO !!!), www.tocna.cz, www.facebook.com/tocnaairport/
 
detail akce
společenská akce
 
15. dubna 2020 17:30-22:00

Evropská tunelová liga RW-4

Praha - Letňany (Hurricane Factory)
Devátý ročník FAI Evropské tunelové ligy ve skupinové akrobacii RW-4,Hurricane Factory Praha - Letňany, www.aecr.cz, www.sportflight.cz, www.hurricanefactory.com
 
detail akce
soutěž - parašutismus
 
22. dubna 2020 10:00-17:00

Army den v Atriu Flora

Praha 3
Atrium Flora a Armáda ČR pořádají třetí ročník úspěšné akce pro malé i velké s prezentací každodenní práce vojáků české armády, Atrium Flora Vinohradská 151/2828, Praha 3, www.atrium-flora.cz, www.army.cz
 
detail akce
společenská akce
 
 

Doporučujeme

Spolupracujeme

Facebook

Reklama

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama