O serveru

Informace o serveru

NĚCO MÁLO SLOV O SERVERU A DALŠÍCH AKTIVITÁCH

 
Tento server je v provozu od 1.dubna 2009 a vznikl prvotně z toho důvodu, aby komplexně, na jednom místě shromáždil kompletní seznam letišť, která na území Čech, Moravy a Slezska postupně vznikala a zanikala od roku 1910. Nebo existují dodnes. V Plzni v Malesicích a na vojenském cvičišti Bory vzniklo totiž v roce 1910 první oficiální letiště na území nynější České republiky a následovalo letiště v Chebu a mnohá další. Snahou bylo do termínu stého výročí od založení tohoto letiště zhotovit minimálně kompletní seznam, což se tedy, jak je vidět, z časových důvodů nepodařilo, protože letišť je více než pět stovek, ale seznam se i důvodu časového klube až v tuto chvíli....a pro začátek bude obsahovat místo, souřadnice, město, okres, kraj a účel...tedy pokud letiště ještě existuje.... V některých případech budou patrně katalogové listy vyplněny jen sporadicky, protože některé údaje jsou v současné době už velice složitě dohledatelné, v některých případech vůbec nedohledatelné. Do doby, než bude tato rubrika v provozu, budou informace o těchto letištách postupně zveřejňovány v rubrice Zajímavosti, nebo Akce a souěže.  Bude tu tedy informace o například letištích Chyše, Česká Kamenice, Praha-Strašnice, Zlosyň, Malesice, Andělská Hora, Ludvíkovice, Kralupy nad Vltavou, Praha-Zbraslav/Radotín, ale i Plzeň-Bory, Žatec-Staňkovice a nejnověji Holešov. I z toho důvodu, že v těchto dnech došlo k zániku posledně zmíněného letiště, byl Magazín Letiště České republiky uveden do provozu už v roce 2009.
Ostatní rubriky, které nejsou Katalogem letišť vznikly víceméně jako vedlejší produkt. Nemají ambice konkurovat čistě zpravodajským serverům, ale i po zprovoznění Katalogu letišť doplňovat a oživovat suché archivní informace, aby i laici, kteří o létání a letištích nic nevědí, měli nějakou, i minimální informaci (podle toho co se dá stihnout) o tom co se na letištích a kolem nich, u nás děje a nebo dělo a kde například nějaké to, dnes už neexistující letiště bylo a co tam je dnes. To je případ Malesic u Plzně, historicky prvního oficiálního letiště u nás, kde dnes je jen a jen pole, na kterém roste obilí, nebo louky u Chyše, kde měl letiště kníže Lažanský. Nejde tedy o o odborný server, ale o to, popularizovat a přiblížit létání co největšímu počtu lidí a to proto, že vzduch je naším mořem, jak říkával T.G.Masaryk a J.A.Baťa ve své publikaci "Budujeme stát pro 40 milionů obyvatel". Tito moudří pánové věděli co říkají a my bychom si měli této naší přednosti a zároveň bohaté minulosti vážit. Národ, který si neváží své historie....
 (jjk)
 
MOŽNOST VYUŽITÍ PLOCH PRO REKLAMNÍ ÚČELY OD 1.7.2015
  
 
 
 
 
 
 
 
SPOLUPRACUJEME NA ZAJIŠTĚNÍ ZÁZEMÍ VAŠICH AKCÍ
 
Pro pořadatele leteckých a modelářských dnů, sletů, dnů dětí, nebo srazů historiků, klubů vojenské historie a dalších společenských a kulturních akcí, a nebo i pro potřeby zázemí stavebního provozu, nebo pro servis měst a obcí zajišťujeme a zprostředkováváme pronájem obytných a sanitárních kontejnerů a jejich sestav (nebo zakázkovou výrobu a prodej kontejnerů), nebo mobilní toalety, mobilní oplocení, sprchy, umývárny, zásobníky vody, mobilní osvětlení, ostatní produkty pro hromadné akce, speciální povrchy, pokladny, komentátorské stanoviště a organizační zázemí, odpadkové koše a popelnice.
 

 
Během dlouholeté praxe v oboru jsme například spolupracovali na zajištění zázemí Mistrovství světa v lyžování 2009 v Liberci, Aero Expo Prague 2008 a 2010 v Příbrami, a průběžně na tuzemských i mezinárodních soutěžích v cyklokrosu.
 
 
   
   
 
 
V případě, že máte v úmyslu vytvořit zázemí pro letecké, kulturní, či společenské akce a nebo případně zařídit servis staveniště neváhejte nás kontaktovat a sdělit své přání, dotaz, či poptávku:
 
 
mobil: +420 774 296 560
 
 
 
 
SPOLUPRACUJEME NA ZAJIŠTĚNÍ REALITNÍCH SLUŽEB
 
Jana Láňová
Realitní makléř – člen Realitní komory České republiky
kontakt:
 
mobil: +420 605 742 991
 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama