Aktuality

04.09.2018 01:00

Zrychlení odbavení v Brně

(red), www.brno-airport.cz Zrychlení odbavení v Brně
Snaha přilákat na brněnské letiště větší počet cestujících a tím i zvětšit  objem odbavených pasažérů vede provozovatele průběžně k modernizaci potřebných systémů. Brněnské letiště tak investuje do bezpečnostní techniky, aby se tím zrychlilo odbavení cestujících a reaguje tak na narůstající poptávku po letecké dopravě. Už červenec byl se 115 tisíci cestujícími v historii brněnského letiště rekordním co do počtu lidí odbavených za jeden měsíc. Letiště přitom očekává, že počet cestujících bude růst i nadále.
„Navýšen byl například počet kontrolních stanovišť. Tím pádem bude možné v kratší době odbavit více cestujících, kteří čekají na průchod bezpečnostní kontrolou.“ uvedl vedoucí Bezpečnostního úseku Radomír Janík.
V průběhu prázdnin letiště mohlo začít využívat novou techniku v hodnotě devět a půl milionu korun. Zhruba sedm milionů pokryla dotace Státního fondu dopravní infrastruktury v rámci poskytnutí finančních prostředků na vybavení letišť technickými nebo obdobnými prostředky sloužícími k ochraně civilního letectví před protiprávními činy pro rok 2017.
“Pořídili jsme zařízení, které pomůže urychlit kontrolu cestujících, zavazadel a nákladu jako je rentgen pro kontrolu kabinových zavazadel, rentgen pro kontrolu nákladu, průchozí detektor kovů, detektory výbušnin nebo detektor kovů v obuvi,“ vysvětluje Janík.
Tím ale investice do nových bezpečnostních prvků nekončí. Další vybavení bezpečnostním kontrolám by ve spolupráci se Státním fondem dopravní infrastruktury mělo přibýt ještě do konce letošního roku.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama